برگزیده های پرشین تولز

بالاخره 4شنبه سوری 22 اسفند شد یا 29؟؟؟

بالاخره 4شنبه سوری 22 اسفند شد یا 29؟؟؟

• 29

Votes: 16 43.2%
  • 22

Votes: 21 56.8%

• Total voters
    37

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
طبق آخرین اخبار 22 یوم الشک میباشد و یک هفته بعد از اون تا 29 هفته وحشت نامگذاری شد....کلا از ترقه و نارنجک خوشم نمیاد.....چه خوب میشد امسال همه مراسم قدیمی 4 شنبه سوری یعنی روشن کردن آتش رو انجام میدادن...خیلی باهاش حال میکنم...ترقه و نارنجک نندازین زیر پای مردم خوب نیست....

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
چه خوب میشد امسال همه مراسم قدیمی 4 شنبه سوری یعنی روشن کردن آتش رو انجام میدادن

کاش میشد :wacko:

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چهارشنبه سوری شب چهارشنبه آخر سال هست. یعنی چهارشنبه فرداش باید آخرین چهارشنبه سال قدیم باشد نه اولین چهارشنبه سال جدید! چهارشنبه فردای 29 هم که اول فروردین 1386 هست.

کاش یه کم بجای ترکوندن!!! تاریخ و تعریف علت وجودی این جشنها رو مطالعه میکردیم. (منظورم فقط به اون دوستی که حرفشون رو نقل قول کردم نیست، با همه است. حتی خودم که چهارشنبه سوری برام نمونده! دریغ از یه آتیش که بشه از روش پرید. )

تحویل سال نو حدود ساعت 3 و 30 دقیقه بامداد است و از ساعت 24 تا لحظه تحویل سال روز 30 ام اسفند ماه میباشد ولی چون هر چهار سال یکبار (سال کبیسه) این زمان به حدود 12 ساعت میرسد هر 5 سالی 30 ام اسفند را در تقویم درج میکنند ولی به واقع این 3 ساعت و نیم جزء آخرین چهارشنبه سال (30 ام اسفند ماه) محسوب میگردد و 29 اسفند که شب آخرین چهارشنبه سال (30 ام اسفند) است چهارشنبه سوری واقعی است.

پس جشن باستانی سوری 29 اسفندماه است

حال خود دانید

به روز رسانی: تاپیک بحث تاریخ چهارشنبه سوری توسط کاربر فرهیخته پی تی آقای کوروش بزرگ در فروم پی سی ورلد

جدید: نگرش حامد قنادی در باره ی زمان راستین برگزاری جشن سوری در تارنگار پالایش زبان پارسی

.

بالا