برگزیده های پرشین تولز

اتصال لپ تاپ به اینترنت با موبایل ممکن است ؟

tnh_z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

من بخاطر کارم ( فارکس) ناچارم زیاد پای کامپیوتر باشم و این مشکل است .هرچه فکر کردم چطور می شود با لب تاب کمی از سختی زیاد ماندن پای کامپیوتر نجات پیدا کنم فکرم بجایی نرسید.چون شهرستان هستم به اینترنت وایرلس دسترسی ندارم . یک PDA گرفتم و سرویس دیتا مخابرات را مشترک شدم اینهم فقط بخشی از مشکل را حل می کند چون همه ابزارهای کاری من قابل اجرا روی PDA نیست .فکر کردم ظاهرا فقط یک راه مانده است اینکه با لب تاب بشود یک جوری به اینترنت وصل شد.خوب به نظر شما اساتید آیا من می توانم لب تاب را با موبایلم - که به اینترنت با سرویس دیتای مخابرات وصل می شود - به اینترنت وصل کنم ؟اگر امکان پذیر است لطفا بفرمایید چگونه .

اگر نمی شود راه حل دیگری بنظر شما می رسد ؟

قبلا از اینکه لطف میکنید و برای راهنمایی من وقت می گذارید خیلی خیلی ... تشکر می کنم.

اگر سوالم را جای مناسبی مطرح نکرده ام مدیران محترم آنرا منتقل کنند. با تشکر

yaser

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

من بخاطر کارم ( فارکس) ناچارم زیاد پای کامپیوتر باشم و این مشکل است .هرچه فکر کردم چطور می شود با لب تاب کمی از سختی زیاد ماندن پای کامپیوتر نجات پیدا کنم فکرم بجایی نرسید.چون شهرستان هستم به اینترنت وایرلس دسترسی ندارم . یک PDA گرفتم و سرویس دیتا مخابرات را مشترک شدم اینهم فقط بخشی از مشکل را حل می کند چون همه ابزارهای کاری من قابل اجرا روی PDA نیست .فکر کردم ظاهرا فقط یک راه مانده است اینکه با لب تاب بشود یک جوری به اینترنت وصل شد.خوب به نظر شما اساتید آیا من می توانم لب تاب را با موبایلم - که به اینترنت با سرویس دیتای مخابرات وصل می شود - به اینترنت وصل کنم ؟اگر امکان پذیر است لطفا بفرمایید چگونه .

اگر نمی شود راه حل دیگری بنظر شما می رسد ؟

قبلا از اینکه لطف میکنید و برای راهنمایی من وقت می گذارید خیلی خیلی ... تشکر می کنم.

اگر سوالم را جای مناسبی مطرح نکرده ام مدیران محترم آنرا منتقل کنند. با تشکر
من با ایرانسل لپ تاپ رو به اینترنت وصل کردم و خیلی خوب هم جواب داد .حالا نمیدونم تو شهر شما ایرانسل است و یا اگه هستgprs فعال است و یا اگه فعال است gprs است و یا edge ?
ولی به هر حال من تونستم به این وسیله با خارج با گوگل تالک صحبت کنم (voice)

tnh_z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من با ایرانسل لپ تاپ رو به اینترنت وصل کردم و خیلی خوب هم جواب داد .حالا نمیدونم تو شهر شما ایرانسل است و یا اگه هستgprs فعال است و یا اگه فعال است gprs است و یا edge ?

ممنون از اینکه جواب دادید. بله ما سرویس gprs داریم. اگر زحمتی نیست ممکن است بفرمایید لپ تاپ را چگونه به gprs وصل کردید ؟
با موبایل ؟ یا سخت افزار مخصوص دارد ؟ روش اتصال را توضیح می دهید ؟ آیا می توان به این شکل در هر نقطه ای که gprs انتن دهی داشته باشد با لپ تاپ به اینترنت وصل شد ؟
ضمنا شنیده بودم gprs سرویس دهی مناسبی ندارد و مرتب قطع می شود .درست است ؟

با تشکر مجدد.

tnh_z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

ممنون از اینکه جواب دادید. بله ما سرویس gprs داریم. اگر زحمتی نیست ممکن است بفرمایید لپ تاپ را چگونه به gprs وصل کردید ؟
با موبایل ؟ یا سخت افزار مخصوص دارد ؟ روش اتصال را توضیح می دهید ؟ آیا می توان به این شکل در هر نقطه ای که gprs انتن دهی داشته باشد با لپ تاپ به اینترنت وصل شد ؟

با تشکر مجدد.

yaser

Registered User
لایک‌ها
0

با تشکر مجدد.

اره دیگه با موبایل اکثر موبایل های جدید مودم هم دارند و به راحتی می شه با وصل گوشی موبایل به کامپیوتر یا همون لپ تاپ با استفاده از سرویس gprs حتی تو خیابون هم از روی صفحه لپ تاپ وب گردی کرد .
در مورد کیفیت سرویس دهی هم من اون روزی که استفاده کردم عالی بود کیفیتش (به خصوص که تو تهران هم edge است ) ولی مطمئنا کیفیت یرویس بعد از تعطیلات که سویس دیگه رایگان نیست خوب می شه و کاملا میشه بهش اعتماد کرد

tnh_z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز

خیلی لطف کردید. از اینکه وقت گذاشتید و راهنمایی کردید واقعا ممنونم.

امیدوارم سلامت و تندرست باشید.

elecit

Registered User
لایک‌ها
11
خوب منم می خوام با خط مخابرات کانکت بشم . می شه ؟
لطفا توضیح بدین !

elecit

Registered User
لایک‌ها
11
اره دیگه با موبایل اکثر موبایل های جدید مودم هم دارند و به راحتی می شه با وصل گوشی موبایل به کامپیوتر یا همون لپ تاپ با استفاده از سرویس gprs حتی تو خیابون هم از روی صفحه لپ تاپ وب گردی کرد .
در مورد کیفیت سرویس دهی هم من اون روزی که استفاده کردم عالی بود کیفیتش (به خصوص که تو تهران هم edge است ) ولی مطمئنا کیفیت یرویس بعد از تعطیلات که سویس دیگه رایگان نیست خوب می شه و کاملا میشه بهش اعتماد کرد

من بوسیله ایرانسل هم نمی تونم به اینترنت کانکت بشم . لطفا به صورت جامع آموزش دهید. یه دنیا ممنون .

اگر هم نمی تونید آموزش بدید لینک یه آموزش دیگه یا یه انجمن تخصصی دیگه رو بدین .

elecit

Registered User
لایک‌ها
11
آیا از این 214 نفری که این پست رو دیدند کسی یاد نداره جواب این سوال رو بده ؟

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
من بوسیله ایرانسل هم نمی تونم به اینترنت کانکت بشم . لطفا به صورت جامع آموزش دهید. یه دنیا ممنون .

اگر هم نمی تونید آموزش بدید لینک یه آموزش دیگه یا یه انجمن تخصصی دیگه رو بدین .
برای آموزش اتصال به اینترنت توسط ایرانسل بهتره به بخش موبایل سر بزنید و یا به سایت رسمی ایرانسل. چون موضوعی که شما میفرمایید مربوط به این بخش نیست .

shakarami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای آموزش اتصال به اینترنت توسط ایرانسل بهتره به بخش موبایل سر بزنید و یا به سایت رسمی ایرانسل. چون موضوعی که شما میفرمایید مربوط به این بخش نیست .

سلام دوستان.
من بخش مربوط رو پیدا نکردم. امیدوارم مدیر محترم پست منو به بخش مربوط منتقل کنه.

من میخوام با سیم کارت ایرانسل از طریق لپ تاپ به اینترنت وصل بشم. زیر باطری لپ تاپ جای سیم کارت داره. اما من تنظیماتشو نمیدونم. سیم رو که وارد میکنم سیستم چیزی شتاسایی نمیکنه.
نوع کانکشنی که باید ایجاد کنم چیه؟ اصلن میشه با این روش به GPRS ایرانسل وصل شد یا نه؟
سپاسگزارم

safa2002

Registered User
لایک‌ها
1
بعضی از لپ تاپ ها این امکان رو دارن که سیم کارت زیر باطری به اون وصل میشه یا جای دیگه بستگی به مدل لپ تاپ و توانایی اون

اگه که نداره
میشه با کابل موبایل رو وصل کرد به لپ تاپ به اینترنت وصل شد
اگه نوکیا هست با استفاده از برنامه pc suite
اگه نه که با همون برنامه مخصوص اون موبایل
یا اینکه حرفه ای تر مودم گوشیتو تو کامیوتر نصب کنی نصب در device manager
و یه کانکشن اینترنت بسازی ( مثله دایل آپ)
یوزر پسورد خالی
شماره تلفن هم
*99#

ستاره 99 مربع

البته باید سیم کارتتgprs داشته باشه مثل ایرانسل

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
اگه هنوزم دوستان دنبال نحوه کانکت هستن بگن تا توضیح بدم .

afet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه هنوزم دوستان دنبال نحوه کانکت هستن بگن تا توضیح بدم .

اگر توضيح بدهيد ممنون ميشوم (بلاخص درمورد اتصال با گوشي موبايل و GPRS برا لب تاپ هاي كه جاي سيم كارت ندارند البته اگر درمورد لب تاپ هاي داراي سيم كارت هم بگوييد كه لطف كرديد)

Last edited:

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
اگر توضيح بدهيد ممنون ميشوم (بلاخص درمورد اتصال با گوشي موبايل و GPRS برا لب تاپ هاي كه جاي سيم كارت ندارند البته اگر درمورد لب تاپ هاي داراي سيم كارت هم بگوييد كه لطف كرديد)

اگه گوشیت پاکت پیسی نیست ، اول با کد #6*3*140* تنظیمات GPRS ایرانسل رو دریاقت و Save کن

اگه گوشیت نوکبا یا سونی هست برنامه Pc Suite نوکیا یا سونی رو نصب میکنی بعد گوشی رو وصل میکنی تا تمام درایورها بطور کامل نصب بشن

حالا دو روش وجود داره :
ساده تر : به کانکشن مثل کانکشنی که برای dial Up میساختی بساز -- کادر یوزر و پسورد رو خالی بذار --تو کادر شماره اینو وارد کن : #99* و دکمه Dial رو بزن

باحالتر : برنامه PC Suite رو باز کن و Internet Connection wizard با هر اسم مشایه دیگه رو باز کن و Connect رو بزن..معمولاً تو سونی ، باید یه کانکشن Add کنی که با توجه به توضیحات داخل برنامه اصلا مشکل نیست .

اگه مشکلی داشتی ، از همون قسمت عکس بگیر تا بگم چیکار کنی . (با Print Screen عکس یگیر بعد ریسایز کن اینجا آپلود کن )

afet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه گوشیت پاکت پیسی نیست ، اول با کد #6*3*140* تنظیمات GPRS ایرانسل رو دریاقت و Save کن

اگه گوشیت نوکبا یا سونی هست برنامه Pc Suite نوکیا یا سونی رو نصب میکنی بعد گوشی رو وصل میکنی تا تمام درایورها بطور کامل نصب بشن

حالا دو روش وجود داره :
ساده تر : به کانکشن مثل کانکشنی که برای dial Up میساختی بساز -- کادر یوزر و پسورد رو خالی بذار --تو کادر شماره اینو وارد کن : #99* و دکمه Dial رو بزن

باحالتر : برنامه PC Suite رو باز کن و Internet Connection wizard با هر اسم مشایه دیگه رو باز کن و Connect رو بزن..معمولاً تو سونی ، باید یه کانکشن Add کنی که با توجه به توضیحات داخل برنامه اصلا مشکل نیست .

اگه مشکلی داشتی ، از همون قسمت عکس بگیر تا بگم چیکار کنی . (با Print Screen عکس یگیر بعد ریسایز کن اینجا آپلود کن )

از لطف شما ممنونم كه جواب داديد (ببخشيد كه دير تشكر كردم چون دسترسي به اينترنت نداشتم)

CANOR

Registered User
لایک‌ها
26
اصلا نیازی به نصب نرم افزار نیست.
خود من همیشه از طریق بلوتوث به اینترنت وصل میشم
برای این کار کافیه بلوتوث گوشی و لپ تاپ رو روشن کنید
بعد از طریق بخش کنترل بلوتوث(Bluetooth Devices) روی Dial Up کلیک کنید و سپس روی شناسه ی بلوتوث گوشی کلیک کنید.
یک کانکشن باز میشه
کادرهای یوزر نیم و پسورد رو خالی بذارید
در کادر شماره تلفن، #99* رو وارد کنید.

حالا به اینترنت وصل شده اید

این روش رو من فقط روی لپ تاپ DELL مدل Vostro 1500 تست کردم. از کنترل بلوتوث سایر لپ تاپ ها اطلاع زیادی ندارم. ولی فکر نمیکنم فرق چندانی داشته باشن.

موفق و پیروز باشید

shakarami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بر دوستان
ممنون از راهنمایی هاتون
مشکل من همچنان باقیست
من میدونم چطور به واسطه ی گوشی موبایل لپ تاپ یا پی سی رو به اینترنت GPRS سیم کارت ایرانسل وصل کرد، چیزی که میخوام بدونم اینه که سیم کارتو از گوشی در بیارم، و در محل مخصوص سیم کارت در زیر باطری لپ تاپ قرار بدم: از حالا به بعد نمیدونم چکار کنم؟ اصلا نمیدونم اینو واسه چی گذاشتن؟
DELL Vostro 1400

amin499

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من میخوام لپ تاپ رو از طریق سیم کارت به اینترنت وصل کنم گوشیم هم u700 سامسونگ راهنمایی کنید

بالا