برگزیده های پرشین تولز

بیمه خویش فرما

Omidll

Registered User
لایک‌ها
14
سلام دوستان

من شغلم آزاده و تصمیم گرفتم از امسال خودم رو بیمه تأمین اجتماعی خویش فرما کنم البته با درمان. اگر امکانش هست راهنمایی کنید در مورد موارد زیر.
1- چند نوع هست بیمه خویش فرما و کدوم بهتره؟
2- چقدر ماهیانه باید بدم و آیا بعدا میشه افزایش داد برای گرفتن حقوق بازنشستگی بیشتر؟
3- کارت پایان خدمت لازمه؟ سربازی نرفتم ولی معافیت تحصیلی دارم.
4- مدارک لازم و مراحل به چه صورته؟

اگر مورد دیگه‌ای هم هست لطفا بفرمایید.

با تشکر از پاسخگویی شما

aliartshow

Registered User
لایک‌ها
61
کسی میدونه برای بیمه شده های مشاغل ازادم بیمه تکمیلی درمان وجود داره یا نه؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
سلام دوستان

من شغلم آزاده و تصمیم گرفتم از امسال خودم رو بیمه تأمین اجتماعی خویش فرما کنم البته با درمان. اگر امکانش هست راهنمایی کنید در مورد موارد زیر.
2- چقدر ماهیانه باید بدم و آیا بعدا میشه افزایش داد برای گرفتن حقوق بازنشستگی بیشتر؟

با تشکر از پاسخگویی شما

بیمه خویش فرما گرونترین نوع بیمه هست
بله پایان خدمت هم نیازه البته معافیت دتحصیلی هم قبول میکنن
بستگی به شغلتون داره چی باشه

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
بیمه خویش فرما برای یک نفر حدود 130.000 است!

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
سلام دوستان

با تشکر از پاسخگویی شما

1. یک نوع بیشتر نیست و شما باید مراجعه کنید به شعبه تامین اجتماعی و درخواست بیمه خویش فرما بدید. برای اطلاعات بیشتر هم میتونید با شماره 146 تماس بگیرید که بعد از ساعت اداری با سیستم صوتی چوابتون رو میده و در ساعت اداری اپراتور.
2. پرداخت ماهیانه به یکسری مولفه ها نیاز داره مثلا اگر شما 10 سال رو پر کرده باشید رقم پرداخختون ثابت میشه و زیر 10 سال رقم بالاتر و متفاوته و .... ولی برای پرداخت حقوق بازنشستگی بیشتر شما باید 3 سال آخر قبل از بازنشست شدنتون رو به طور کامل پرداخت کنید که بتونید ماکسیمم حقوق رو داشته باشید.
3. پایان خدمت رو نمی دونم.
4. همون 146 زنگ بزنی همه رو کامل توضیح میده رو نوار صوتی.

شرکت بیمه دانا بیمه تکمیلی انفرادی عرضه میکنه سایتش رو براتون میگزارم و شما قیمت رو در ثبت نام می تونید ببینید فکر کنم سالی 2.200 بود.
http://ebordereau.dana-insurance.com:8080/darmanenf/CommonQuestions.aspx

abdolrahim1

Registered User
لایک‌ها
326
1. یک نوع بیشتر نیست و شما باید مراجعه کنید به شعبه تامین اجتماعی و درخواست بیمه خویش فرما بدید. برای اطلاعات بیشتر هم میتونید با شماره 146 تماس بگیرید که بعد از ساعت اداری با سیستم صوتی چوابتون رو میده و در ساعت اداری اپراتور.
2. پرداخت ماهیانه به یکسری مولفه ها نیاز داره مثلا اگر شما 10 سال رو پر کرده باشید رقم پرداخختون ثابت میشه و زیر 10 سال رقم بالاتر و متفاوته و .... ولی برای پرداخت حقوق بازنشستگی بیشتر شما باید 3 سال آخر قبل از بازنشست شدنتون رو به طور کامل پرداخت کنید که بتونید ماکسیمم حقوق رو داشته باشید.
3. پایان خدمت رو نمی دونم.
4. همون 146 زنگ بزنی همه رو کامل توضیح میده رو نوار صوتی.

شرکت بیمه دانا بیمه تکمیلی انفرادی عرضه میکنه سایتش رو براتون میگزارم و شما قیمت رو در ثبت نام می تونید ببینید فکر کنم سالی 2.200 بود.
http://ebordereau.dana-insurance.com:8080/darmanenf/CommonQuestions.aspx

شما برای بیمه خویش فرما کدوم تایید می کنید؟تامین اجتماعی,بیمه ایران ,دانا ؟؟

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
شما برای بیمه خویش فرما کدوم تایید می کنید؟تامین اجتماعی,بیمه ایران ,دانا ؟؟

بیمه خویش فرما که یک دونس و ماله تامین اجتماعی هست که شما از الان وقتی کار می کنید برای خودتون شروع می کنید پرداخت بیمه رو انجام میدید و بعد از 30 سال که پرداخت کردید بازنشست میشین، و در اون زمان حقوق از دولت بابت پرداخت حق بیمه دریافت می کنید که اسمش خویش فرماس و یک نوعشم جایی کار می کنید و بیمه پرداخت میشه از طرف جایی که شاغل هستین (کارفرماتون پرداخت میکنه بیمه شمارو)

حالا برای تکمیل هزینه های درمان (مثلا دور از جون شما یه عمل جراحی میخوره بهتون و 15 میلیون پیاده میشین که اینارو ) بیمه تکمیلیتون نسبت به حق بیمه پرداختی هزینه هاتون رو اعم از عمل و هزینه تخت بیمارستان و اینارو تا 80% حساب میکنه و پولش رو میده و شما فقط باید 20% این 15 میلیون تومن رو بدید و اگر بیمه تکمیلی نباشید عین 15 میلیون تومن رو خودتون از جیب مبارک باید بدید.
که فعلا فقط بیمه دانا داره تکمیلی انفرادی میده و من جای دیگه ندیدم البته اینم جدید هست چون قبلا به صورت تکی نمیدادن و البته دانا یکی از شرکتهای بسیار معتبره.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
شما خودت اون بالا زدی خویش فرما ماهی 130.000 تومن! اونوقت چجوری تکمیلی میشه سالی 220.000 تومن!!!

130.000 در ماه برای بیمه خویش‌فرماست که اگر 30 سال بپردازی بازنشتگی بهت می‌دهند و دفترچه بیمه هم برای‌ات صادر می‌کنند

اون 220.000 در سال برای بیمه تکمیلی است که خرج بیمارستان و یکسری عمل‌ها و عینک و اینجور چیزها را می‌دهد

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410

http://ebordereau.dana-insurance.com:8080/darmanenf/CommonQuestions.aspx[/QUOTE]

لینک بیمه تکمیلی انفرادی دانا (به لینک زیر بروید و روی راهنما کلیک کنید) :

http://ebordereau.dana-insurance.com:8080/darmanenf/FirstPage.aspx

سالی 220.000 تومان است

من از دوستان عذر ميخوام چون گفتم بيمه دانا تكميلي انفرادي ميده، امروز تماس گرفتم گفت بيمه دانا اين امكان رو لغو كرده و ديگه اين خدمت رو ارائه نميده.

اما با بيمه نوين تماس گرفتم و گفتن اين امكان رو دارن به اين صورت كه بهش ميگن بيمه تكميلي خانواده.
1. بايد متاهل باشيد.
2. بايد دفترچه بيمه تامين اجتماعي (چه خويش فرما چه حالت عادي يعني كارفرما)رو داشته باشيد.
3. نسبت به خدمات بيمارستاني كه انتخاب مي كنيد بايد حق بيمه رو پرداخت كنيد از حداقل يك ميليون تومن پرداخت بيمارستاني ماهي 53 هزار تومن و حداكثر 10 ميليون تومن پرداخت بيمارستاني ماهي 183 هزار تون براي هر نفر.

boy67

Registered User
لایک‌ها
7
سلام دوستان من نزدیک به یک ساله شرکت ثبت کرده ام شرکت مسئولیت محدود
از همین الان میخام خودمو بیمه کنم که شامل درمان و بازنشستگی شود
الان هم دانشجو هستم با این کار اگر در اداره ای دولتی استخدام شدم هم برای من سابقه هست هم اینکه زود می تونم بازنشته شم البته از شرکتی که ثبت کردم استفاده و فعالیتی به نام شرکت تا حالا انجام ندادم ( به خاطر مالیاتی و از دادن دفاتر قانونی و هزار دنگ و فنگ دیگه که شنیدم اینجوری میگن)

لطفا راهنمایی کنید منو !

E-Foroush

Registered User
لایک‌ها
47
دوستان من یه سوالی دارم... عنوان شغلی ت رو هم باید بگی زمان بیمه شدن به صورت خویش فرما؟ و اگه بگی میان تحقیق می کنن؟

سوال دوم هم اینه که حالا با توجه به همه این بحث ها میانگین برای داشتن بیمه بازنشستگی و دفترچه سر جمع باید ماهی چقدر پرداخت کرد؟

shavakash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
بیمه خویش فرما انگار برای بازنشستگی،فوت و از کارافتادگی برنامه داره و هیچ حمایتی برای درمان نداره.حالا درمان به جهنم یکی که بخاد بیشترین پول بازنشستگی گیرش بیاد که همزمان با تورم حقوقش بالا بره کدومه؟خصوصی یا تامین؟دوستانی که مطلع هستن خواهشا پاسخ بدن ممنون.

amirphp

Registered User
لایک‌ها
223
شما برای بیمه خویش فرما ماهیانه طبق پایه حقوقی که هرسال اعلام میشه باید مبلغی رو بعنوان حق بیمه واریز کنی
هرسال با افزایش حقوق بازنشستگان حقوق شما هم افزایش پیدا میکنه. یه چیز طبیعی هست
در کل گرون ترین بیمه است ولی برای جوون هایی که هنوز بیکار هستند و دنبال رد کردن بیمشون هستند خیلی خوبه
الان خودش خویش فرما رد میکنه بعد که یه جا مشغول شد سوابقش منتقل میشه به کارفرما جدید و ادامش رو کارفرما میده
در اصل الان در بیمه خویش فرما شما بغیر از 7% حقوق که همیشه باید بدی داری 23% کارفرما رو هم خودت میدی
در کل مبلغ حق بیمه خویش فرما میشه 30% پایه حقوق یکماهه. که هر سال تعیین میشه

maysam.m

Registered User
لایک‌ها
1,369
حداقل حقوق سال 94 ، 712 هزار تومانـه که 30 درصدش برای واریز به صورت خویش فرما میشه تقریبا 213 هزارتومان .
میخوام ببینم درسته یا نه؟

amirmail

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
637
بیمه خویش فرما دو نوع هست
نوعی از اون امسال با حدود 120هزار تومانه
که شما دفترچه نمیگیری
یعنی درمانی نداره
دفترچه ت رو میتونی از دفترچه بیمه سلامت ایرانیان استفاده کنی
اما دفترچه بخوای داشته باشی 180-190 هزینه ماهیانه ت
داشتن پایان خدمت برای خویش فرمایی(یا معافیت البته دایم)الزامیست

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,983
اقا ما الان شغل ازاد داریم + معافیت پزشکی یا همون پایان خدمت

باید چیکار کنیم ؟

بریم تامین اجتماعی ؟

بیمه بازنشستگی میدن فقط ؟

بخوایم بیمه درمان هم بگیریم باید چیکار کنیم؟

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
اقا ما الان شغل ازاد داریم + معافیت پزشکی یا همون پایان خدمت

باید چیکار کنیم ؟

بریم تامین اجتماعی ؟

بیمه بازنشستگی میدن فقط ؟

بخوایم بیمه درمان هم بگیریم باید چیکار کنیم؟

تامین اجتماعی برو
بیمه مشاغل آزاد میشی که ماهیانه 190.000 تومان باید امسال بریزی تا بعد از 30 سال واریز حق بیمه بهت حقوق بازنشستگی بدهند و در طی این مدت بهت دفترچه بیمه تامین اجتماعی میدهند

بالا