برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
یک سوال فنی از دوستان از اونجایی که موندگاری اسانس ها معمولا بسیار بسیار بیشتر از ادکلن ها هست به خاطر غلطت بسیار بالاترشون میخواستم بپرسم این رو بپرسم که من کار کرید اونتوس امشب استفاده کردم از اونجایی که ادکلن اصلی ماندگاریش خیلی تعریفی نداره نسبت به قیمتش این کار هم موندگاریش تا ۲ ساعت اول زیاد بود و بعد افت کرد یعنی نرم شد بوش ملایم میاد و میره. من کلا دو تا اسپری کردم ! تعداد اسپری اینکار چقدر باشه تا دووم بالای ۵ ساعت با پخش خوب بیاره و‌ آزار نده ؟ در کل آقا رضا این قضیه تعداد اسپری به میزان فیکساتوری ام که شما اضافه کردید هم بر میگرده درسته ؟

دلیل پرسشم اینه که من فرصت خیلی کمی برای این نوع تست پیدا می کنم.
با تشکر از همگی.
خوشحال این مکان رو پیدا کردم دوستان نکته جالبش اینه که همه دوستان با اینکه از اسانس استفاده می کنن کاملا مثل ما ادکلن باز ها به روایح اشراف دارن و تحلیل های بوییایی قشنگی می کنن.
--------
با این داستان های ریفرموله کردن ادکلن ها خیلی از ادکلن ها دیگه ارزش خرید ندارن و با واقعا این اسانس های با کیفیت می تونن جاشون رو پر کنن. اما بازم خیلی از کارها رو یا نمی سازنن مشابهش رو یا نمیتونن بسازنن مثل تق هرمس که ادکلن اصلی من هست که هیچ اسانسی رو من نظیرش ندیدم واقعا جناب النا در طراحی این عطر یک شاهکار خلق کرده.

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
سه ساعت پیش این اودکلن رو تست کردم: Emper Invitation for Gentlemen Only EDT
نت ثابت از ابتدا تا الان! بی هیچ تغییر. رو دستم اسپری کردم و الان به زور بوش میاد. تلخ بود اما گرم نبود برام. تک نتی هم که به مشامم میرسه قابل شناسایی نیست. این؛ شرکتی محسوب میشه دیگه؟

همانطور که دوست عزیز ghalandar66 گفتن بله این کار برای یه شرکت اماراتی هست. اما بنده اصلا از کاراشون خوشم نمیاد خیلی سال پیش یه کارش رو داشتم که خیلی ها می گفتن خوبه اما برای من بوی مصنوعی داشت جزو معدود عطرهایی بود که باعث سردردم میشد نمیدونم چرا !
البته راه دور نریم همین امارات یک برند مشهور رو میزنه به نوعی اون برند توی امارات یک شعبه داره! و کارهای خاورمیانش رو اونجا میزنه من کارها رو توی ایران اصلا ندیدم یعنی اصلا کسی نمیشناسه و نمیاد اما واقعا کیفیت و قیمتشون خوب هست. اسم برند هست YARDLEY که یکی از برندهای سلطنتی قدیمی هم دوره Creed هست فرقش با کرید اینه که دوتا نشان سلطنتی داره! غیر از عطر٬ صابون و لوازم آرایشی بهداشتی هم تولید می کنن.
بازم برند خوب توی این کشورها پیدا میشه مثل AMOUAGE که برای سلطان قابوس هست (البته زیر سبیلی) ! برند لاگژری عمانی هست. (هرچند اصل کارها در فرانسه ساخته میشه اما خوب !)

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
یک سوال فنی از دوستان از اونجایی که موندگاری اسانس ها معمولا بسیار بسیار بیشتر از ادکلن ها هست به خاطر غلطت بسیار بالاترشون میخواستم بپرسم این رو بپرسم که من کار کرید اونتوس امشب استفاده کردم از اونجایی که ادکلن اصلی ماندگاریش خیلی تعریفی نداره نسبت به قیمتش این کار هم موندگاریش تا ۲ ساعت اول زیاد بود و بعد افت کرد یعنی نرم شد بوش ملایم میاد و میره. من کلا دو تا اسپری کردم ! تعداد اسپری اینکار چقدر باشه تا دووم بالای ۵ ساعت با پخش خوب بیاره و‌ آزار نده ؟ در کل آقا رضا این قضیه تعداد اسپری به میزان فیکساتوری ام که شما اضافه کردید هم بر میگرده درسته ؟

دلیل پرسشم اینه که من فرصت خیلی کمی برای این نوع تست پیدا می کنم.
با تشکر از همگی.
خوشحال این مکان رو پیدا کردم دوستان نکته جالبش اینه که همه دوستان با اینکه از اسانس استفاده می کنن کاملا مثل ما ادکلن باز ها به روایح اشراف دارن و تحلیل های بوییایی قشنگی می کنن.
--------
با این داستان های ریفرموله کردن ادکلن ها خیلی از ادکلن ها دیگه ارزش خرید ندارن و با واقعا این اسانس های با کیفیت می تونن جاشون رو پر کنن. اما بازم خیلی از کارها رو یا نمی سازنن مشابهش رو یا نمیتونن بسازنن مثل تق هرمس که ادکلن اصلی من هست که هیچ اسانسی رو من نظیرش ندیدم واقعا جناب النا در طراحی این عطر یک شاهکار خلق کرده.
درود بر شما؛
با صحبتتون کاملا موافقم، بعد از ریفرموله شدن ماندگاری و پخش یک سری از کارها پایین اومده. در کنار این مساله، ماندگاری یک سری از اودکلنها به ذات پایین هست، مثل کرید اونتوس. اما اسانس کرید اونتوسی که در پاتوق هست ماندگاری و پخش به مراتب بیشتری از اودکلنش داره.
مقدار فیکساتور استفاده شده در اسانس بر روی ماندگاری اثر عکس و بر روی پخش اثر مستقیم داره. یعنی با بیشتر کردن فیکساتور شما غلظت رو پایین میارین، بالطبع ماندگاری هم کمتر میشه ولی پخش بالاتر میره. برای همین پیشنهاد من اینه به جای اسپری کردن چندین پاف در یک زمان، سعی کنید عطرتون رو هر چند ساعت تجدید کنید. اینکار دوتا مزیت داره؛ اول اینکه غلظت عطر در همون لحظه اسپری بالا نمیره که باعث مزاحمت بشه و دوم اینکه اگر مشام خودتون بعد از مدتی اشباع شده باشه، با اسپری دوباره میتونید دوباره از رایحه عطر لذت ببرید. با توجه به اینکه ظرف اسانسها کوچیک هستن، پس هم حملشون نسبت به اودکلن راحتتره و هم میتونید به راحتی هرجا تجدید عطر کنید.

یک نکته دیگه هم که گفتنش خالی از لطف نیست اینه که خیلی از دوستان پاتوق یه زمانی اودکلن باز بودن و به علت ریفرموله شدن و پایین اومدن کیفیت اودکلن به اسانس رو آوردن. (البته این یکی از دلایل هست. )

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود بسیار بر هم پاتوقی های عزیزم؛
خوشحالم این مکان رو پیدا کردم دوستان نکته جالبش اینه که همه دوستان با اینکه از اسانس استفاده می کنن کاملا مثل ما ادکلن باز ها به روایح اشراف دارن و تحلیل های بویایی قشنگی می کنن.
پرسش شما رو بهرام عزیز جواب داد و من نکته ی بیشتری برای اضافه کردن ندارم. قطعا عطر رقیق رو چند بار تجدید اسپری کردن بهتر از مصرف عطر خالصه. بسیاری اوقات چند تا ظرف عطر همرامه و معمولا چند تا عطر که با هم هارمونی دارن از لحاظ بو رو با هم بر قسمتهای مختلف لباس اسپری می کنم بسته به بویی که می خوام غالب باشه یکی رو بیشتر یکی رو کمتر.
بله؛ نکته دقیقی رو اشاره کردین. دوستان عطربازن و مصرف کننده معمولی نیستن. روایح رو می شناسن؛ ذوق و سلیقه ی خوبی هم در ترکیب اسانس ها دارن؛ کم و بیش می دونیم داریم چیکار می کنیم!
برخی دوستان مثل بابک؛ آرش و محمد (سعادتمندی) عزیز بسیار اودکلن داشته و دارند و اتفاقا همین جا اسکناس هفت تومنی برخی جاعلان قدرت خریدش رو از دست میده: وقتی مثلا آرش که مکرر اودکلن اورجینال می خره یا سمپل اورجینال؛ یکی از ارکان پاتوقه و تقریبا همه عطرهای پاتوق رو داره یعنی عطرها کیفیت دارن که او اینجاست. وقتی می نویسه اسانس دیور هوم اینتنس من 100 بار به اودکلنش شرف داره در حالی که اودکلن اورجینالش دستشه؛ حرفش خریدار داره و پذیرفته میشه. وقتی محمد عزیز سمپل اورجینال اپیک آمواج و جوبیلیشن رو میاره و با اسانسهای من مطابقت میده و میگه با شباهت بالای 90 درصد؛ اسانسهای هم نامش پخش و موندگاری بیشتری از اورجینالش دارن؛ حرفش سنده.
نکته قابل تامل این که تعداد قابل توجهی از دوستان عطرباز ما تحصیلات تکمیلی شان را گذرانده اند و برخی استاد دانشگاه هستند. نوجوان کم سن و سال نیستند که بشه با تبلیغات فریب شون داد. نه تنها اودکلن زیاد دیدن؛ اسانس هم زیاد تست کردن و فرق اسانسهای پاتوق رو با بقیه می دونن. هم به لحاظ کیفیت هم قیمت.

با این داستان های ریفرموله کردن ادکلن ها خیلی از ادکلن ها دیگه ارزش خرید ندارن و واقعا این اسانس های با کیفیت می تونن جاشون رو پر کنن. اما بازم خیلی از کارها رو یا نمی سازنن مشابهش رو یا نمیتونن بسازنن مثل تق هرمس که ادکلن اصلی من هست که هیچ اسانسی رو من نظیرش ندیدم واقعا جناب النا در طراحی این عطر یک شاهکار خلق کرده.
تغ هرمس؛ عطریه که شخصا بسیار دوستش دارم و روش حساسیت دارم! پیشنهاد می کنم اسانس تغ جدید پاتوق رو تست کنین. قبل این که بارش برسه؛ تستر کاغذیش رو برای فردید ارسال کردم در کنار سفارشش از تغ قبلی. شیفته اش شد!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
امروز رفتم یه ادکلن چوبی زنانه برای هدیه دادن بخرم ولی موردی که دونبالش بودم رو پیدا نکردم درعوض چشمم به جمال solo cedro که عکس دلربای شیشه اش رو چند صفحه قبل گذاشته بودم روشن شد
متاسفانه تو شرایط خوبی فرصت نشد تست اش کنم، گرمای ساعت ۱ ظهر جنوب با شرجی بالای ۷۰ درصد اصلا اجازه خودنمایی بهش نداد
کار واقعا تلخ و تندی (اسپایسی) هست، سرشار از بوی چوب سدر که با فلفل صورتی و پرتقال شروع میشه جوری که اولش حس کردم یه بوی شوری به مشام میرسه.
اصلا مناسب تابستون نیست و بنظرم اوج لذتش در هوایی که سوز برف داشته باشه منتقل میشه. بهرحال تجربه جدیدی از بوی چوب بود. فضای رایحه چوبیش منو یاد سزار پاچیوتی انداخت ولی این سنگین تر و تلخ تر بود، نت هاش هم شفافیت پاچیوتی رو نداشت
فعلا قیمت اش نسبت به بقیه کارهای سولو بالا هست شاید بخاطر اینه که تولید امسال هست.

Sent from my iPad using Tapatalk

Last edited:

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
امروز رفتم یه ادکلن چوبی زنانه برای هدیه دادن بخرم ولی موردی که دونبالش بودم رو پیدا نکردم درعوض چشمم به جمال solo cedro که عکس دلربای شیشه اش رو چند صفحه قبل گذاشته بودم روشن شد
متاسفانه تو شرایط خوبی فرصت نشد تست اش کنم، گرمای ساعت ۱ ظهر جنوب با شرجی بالای ۷۰ درصد اصلا اجازه خودنمایی بهش نداد
کار واقعا تلخ و تندی (اسپایسی) هست، سرشار از بوی چوب سدر که با فلفل صورتی و پرتقال شروع میشه جوری که اولش حس کردم یه بوی شوری به مشام میرسه.
اصلا مناسب تابستون نیست و بنظرم اوج لذتش در هوایی که سوز برف داشته باشه منتقل میشه. بهرحال تجربه جدیدی از بوی چوب بود. فضای رایحه چوبیش منو یاد سزار پاچیوتی انداخت ولی این سنگین تر و تلخ تر بود، نت هاش هم شفافیت پاچیوتی رو نداشت
فعلا قیمت اش نسبت به بقیه کارهای سولو بالا هست شاید بخاطر اینه که تولید امسال هست.

من یه ادکلن چوبی و مرکباتی سنگین البته گرم زنانه رو به شما معرفی می کنم که هم پخش بسیار خوبی داره و هم ماندگاری بسیار بالایی اونم کاره Elixir des Merveilles از HERMES هست. حتما یه تست بکنید واقعا کار بسیار بسیار قوی هست. این کار یکی از باوقارترین کارهای زنانه ای هست که من تا الان بو کردم. حتی میشه گفت میتونه تا حدی مردانه زنانه نیز باشه. اما خوب قیمت بالاتری هم نسبت به کارهای متداول بازار داره.

موفق باشید.

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
یک تحلیل منم روی اسانس های اینجا بکنم =>

امروز چندتا مغازه عطر فروشی رفتم (توی شهر ما عطر فروشی زیاده مغازه ادکلن هم نسبتا خوب هست.) اسانس کرید اونتوس رو تست کردم برام جالب بود ! که چقدر اسانس اینجا کیفیتش خوب هست و اونها ... هستن !!!! واقعا خوبه این خوب از اون خوب هایی هست که فرقش یه زمین تا آسمون هست ! نکته جالب این بود که من بالاخره یک جا کرید اونتوس رو برای تست پیدا کردم (ادکلن) برام از همه جالبتر تغییر نت اونتوس به دودی بود که قبلا دقت نکرده بودم و دقیقا من در اسانسش هم اینو حس کرده بودم بسیار عالی !

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب

پست اول رو خوندم

منو راهنمایی میکنید برای خرید

الور هوم اسپورت
شنل چنس تندر
کرید اونتوس
تام فورد توسکان لدر
پگاسوس
Trussardi uomo

ممنونم

Last edited:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
من یه ادکلن چوبی و مرکباتی سنگین البته گرم زنانه رو به شما معرفی می کنم که هم پخش بسیار خوبی داره و هم ماندگاری بسیار بالایی اونم کاره Elixir des Merveilles از HERMES هست. حتما یه تست بکنید واقعا کار بسیار بسیار قوی هست. این کار یکی از باوقارترین کارهای زنانه ای هست که من تا الان بو کردم. حتی میشه گفت میتونه تا حدی مردانه زنانه نیز باشه. اما خوب قیمت بالاتری هم نسبت به کارهای متداول بازار داره.

موفق باشید.
با تشکر از شما
این کار هرمس هم قیمت بالایی داره و هم مناسب خانم جوان برای استفاده روزانه نیست هرچند در کیفیت محصولات هرمس شکی وجود نداره
دونبال کاری در حدود رنج قیمیتی ۲۰۰ بودم که بنظرم بهترین انتخاب deseo اومد

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
با تشکر از شما
این کار هرمس هم قیمت بالایی داره و هم مناسب خانم جوان برای استفاده روزانه نیست هرچند در کیفیت محصولات هرمس شکی وجود نداره
دونبال کاری در حدود رنج قیمیتی ۲۰۰ بودم که بنظرم بهترین انتخاب deseo اومد

بله برای خانم های جوان زیر ۳۰ سال خیلی مناسب نیست یعنی خیلی رسمی هست. راستش چندتا کار میشناختم که اما متاسفانه اکثرا ریفرموله شدن ! یک برندی هم چند وقت پیش دیدم به اسم Korloff این ها قیمت مناسبی دارن در رنج مد نظرتون هستن کارهاشون رو حتما یک تست بکنید چون کم و غیرتکراری هستن.
موفق باشید.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
امروز اسانسی رو تست کردم که تقریبا جز چرم هیچی نداشت! تا 50 درصد رقیقش کردم دیدم جواب نمیده. باید چیزی بهش اضافه کنم از تک نت بودن در بیاد. یک قطره تافی ریختم توش. در حد سه قطره کاپیتان بلک زرد (که کمی(!) از کنار قهوه رد شده بود) و یکی دو قطره هم د وان دیزایر از دولس گابانا. ترکیب که خیلی عالی شد؛ اما چیز دیگه ای کشف کردم :
تافی چقدر به د وان دیزایر میاد بوش! کنار هم یک بوی مخملی کاراملی درست می کنن فضایی!
ترکیب اولی که نوشتم رو تو اینترنت سرچ کردم ببینم چی داریم تو این مایه ها (چرم به عنوان رایحه اصلی در کنار کارامل و قهوه و ...) دیدم A*Men یک اودکلن داره به اسم pure leather که نت های اصلیش چرم و کارامله!

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام واحترام خدمت رایحه دوستان محترم
امشب در یک ادکلن فروشی و عطرفروشی لوکس
ادکلن بلو د شانل رو تست کردم ، واقعا اگر اینکار رو کسی با قیمت بالای 200 هزار تومان ( ۱۰۰ میلش ) خرید کند اصلا ارزش خرید ندارد
قبلا اسانس خالصی ازش داشتم که به مراتب بهتر از ادکلنش بود
در کارهای اولیه این پاتوق فکر کنم بلو د شانل هم بود که دوستان تست کرده بودند که بسیار عالی ارزیابی کرده بودند و بسیارتوصیه میکنم که اسانس آن رو بخرید چراکه اسانس ماندگاری بیشتری دارد و قدرت خرید به هر مقدار از وزن آن و همچنین میزان لایت کردن آن ،بسته به سلیقه ، از فاکتورهای بارز و مهم آن است

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
امروز اسانسی رو تست کردم که تقریبا جز چرم هیچی نداشت! تا 50 درصد رقیقش کردم دیدم جواب نمیده. باید چیزی بهش اضافه کنم از تک نت بودن در بیاد. یک قطره تافی ریختم توش. در حد سه قطره کاپیتان بلک زرد (که کمی(!) از کنار قهوه رد شده بود) و یکی دو قطره هم د وان دیزایر از دولس گابانا. ترکیب که خیلی عالی شد؛ اما چیز دیگه ای کشف کردم :
تافی چقدر به د وان دیزایر میاد بوش! کنار هم یک بوی مخملی کاراملی درست می کنن فضایی!
ترکیب اولی که نوشتم رو تو اینترنت سرچ کردم ببینم چی داریم تو این مایه ها (چرم به عنوان رایحه اصلی در کنار کارامل و قهوه و ...) دیدم A*Men یک اودکلن داره به اسم pure leather که نت های اصلیش چرم و کارامله!
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
رضا این چه اسانسی بوده که همش نت چرم بوده؟!
اگر بتونی A*men pure leather رو بسازی که خیلی عالیه. من خودم خیلی دنبال اودکلنش گشتم تا تست کنم ولی خیلی کمیابه انگار! کلا منم مثل آرش عزیز از طرفداران پروپا قرص کارای تیری موگلر هستم بخصوص سری A*men

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
یک ترکیب و تجربه ای رو امشب داشتم خالی از لطف نبود که خدمت دوستان بگویم
دو گرم تغ هرمس و دو گرم گری وتیور رو با هم ترکیب کردم و به این ترکیب دو گرم فیکساتور ،اضافه کردم
نتیجه ::: بسیار عالی شد ،کاری ملس و مرکباتی همراه با خنکی خوب
هیچکدام از نتها و روایح در این ترکیب از تغ هرمس و گری وتیور ، از بین نرفت و تحت الشعاع دیگر نت ها قرار نگرفت و این بسیار حائز اهمیت است
پرتقال ، گریپ فروت ، لیمو ، خس خس

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
رضا این چه اسانسی بوده که همش نت چرم بوده؟!
اگر بتونی A*men pure leather رو بسازی که خیلی عالیه. من خودم خیلی دنبال اودکلنش گشتم تا تست کنم ولی خیلی کمیابه انگار! کلا منم مثل آرش عزیز از طرفداران پروپا قرص کارای تیری موگلر هستم بخصوص سری A*men
با درود مجدد؛
بهرام جان این اسانس به اسم Parfums De Marly Godolphin برای تست در اختیارم قرار گرفت! این چیزی که الان خودم باهاش ساختم رو دوست دارم ولی چرم خالص گودولفین به نظرم زیادی چرم آلوده!

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
یک ترکیب و تجربه ای رو امشب داشتم خالی از لطف نبود که خدمت دوستان بگویم
دو گرم تغ هرمس و دو گرم گری وتیور رو با هم ترکیب کردم و به این ترکیب دو گرم فیکساتور ،اضافه کردم
نتیجه ::: بسیار عالی شد ،کاری ملس و مرکباتی همراه با خنکی خوب
هیچکدام از نتها و روایح در این ترکیب از تغ هرمس و گری وتیور ، از بین نرفت و تحت الشعاع دیگر نت ها قرار نگرفت و این بسیار حائز اهمیت است
پرتقال ، گریپ فروت ، لیمو ، خس خس
آقارضا @دل آهنگ ، بزرگوار و آقا آرش @arash59b , عزیز
اگر بخواهم در این ترکیب نتهای چوبی عالی داشته باشم که کار کامل تر شود ، بنظر شما کدوم اسانس رو بهش اضافه کنم ؟
باتشکر

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آقارضا @دل آهنگ ، بزرگوار و آقا آرش @arash59b , عزیز
اگر بخواهم در این ترکیب نتهای چوبی عالی داشته باشم که کار کامل تر شود ، بنظر شما کدوم اسانس رو بهش اضافه کنم ؟
باتشکر
فردید جان اینا هر دو رایحه چوبی دارن؛ اگه نیازی حس می کنی برای بوی بیشتر از چوب؛ کمی هی وود رو جداگانه اسپری کن. به ترکیب وتیور و تغ هرمس دست نزن. این نظر منه. تا بقیه رفقا نظرشون چی باشه.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
با درود مجدد؛
بهرام جان این اسانس به اسم Parfums De Marly Godolphin برای تست در اختیارم قرار گرفت! این چیزی که الان خودم باهاش ساختم رو دوست دارم ولی چرم خالص گودولفین به نظرم زیادی چرم آلوده!
جانا سخن از زبان ما می گویی! :)
اتفاقا "گودولفین" هم یکی از بهترین کارهای "مارلی" هست که میخواستم پیشنهاد بدم که اگر خوب و با کیفیت گیر آوردی برای پاتوق بیاری.
نت های اودکلن رو نگاه کن، انگار نت چرمش خیلی غلیظه و تا حدوی شبیه توسکان لدره ولی نتهای چوبی، گلی و ادویه ای هم داره.
http://www.atrafshan.ir/view/1556/Godolphin+EDP

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
جانا سخن از زبان ما می گویی! :)
اتفاقا "گودولفین" هم یکی از بهترین کارهای "مارلی" هست که میخواستم پیشنهاد بدم که اگر خوب و با کیفیت گیر آوردی برای پاتوق بیاری.
نت های اودکلن رو نگاه کن، انگار نت چرمش خیلی غلیظه و تا حدوی شبیه توسکان لدره ولی نتهای چوبی، گلی و ادویه ای هم داره.
http://www.atrafshan.ir/view/1556/Godolphin+EDP
ادویه اصلا حس نکردم. گل و چوب؛ داره اما شدیدا تحت تاثیر چرم هستن. سوال اینه که با داشتن توسکان لدر چرا باید رفت سراغ این؟

بالا