برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
تست الور هوم اسپرت
تعاریفی که در موردش شنیدم حقیقت داشت واقعا رایحه زیبا و دوست داشتنی داره از اون رایحه های خنک هست که در کارهای دیگه شبیه اش کم دیده میشه
بالافاصله بعد از اسپری کردن تقریبا میشه همه نت های این کار رو استشمام کرد. پرتقال، تونکا، فلفل، سدار و وتیور، بهمراه رایحه فرش و کمی شوری وجود دارند، اوایل فضای عطر کمی تند هست ولی تندیش دلنشین و ملس هست بنظرم تندیش از فلفل و الدهید باشه به مرور از تندی کمتر میشه و رایحه پرتقال، نارنگی و نرولی بهمراه تلخی چوب سدار بیشتر میشه. در انتها هم تلخی چوب از بین میره و فقط رایحه مرکباتی باقی میمونه که پرتقال غالب است. انگار روایح این عطر برعکس و از اخر به اول اجرا میشن
بعد از حدود ۲ -۳ ساعت ماندگاری روایح ، خیلی ضعیف میشه و پخش قابل قبولش هم حدود یک ساعت است
بهترین نت این عطر نت اویه اش هست ادم حس میکنه توی افتاب کنار ساحل دریا نشسته و درحالی که باد به صورتش میخوره مشغول خوردن پرتقال هست.
از اون کارهایی است که پیچ وتاب و بالانس نت هاش ظریف هست و ساختن اسانس خوب ازش کار هر شرکتی نیست، امیدوارم مثل همیشه اسانس اش هم خوب باشه

Sent from my iPad using Tapatalk

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
دوستان؛ مدتیه لغت "خاص" بودن یا نبودن رو برای یک عطر زیاد استفاده می کنیم. موافقین بجاش بگیم عطر عامه پسند یا عطر مناسب برای فقط بخشی از افراد؟
الان مثلا خود من هنوز اسانس گرلن اینستنت (نسخه غیر اکستریمش) دستم نرسیده تا بتونم نظر قطعی بدم که بوش عامه پسنده یا نه. اما در خصوص پورش دیزاین و مقایسه اش با اینترلود آمواج راحت میشه گفت اولی عامه پسند تر از دومی است.

رضا جان من از کلمه خاص بودن به معنی تک و جدید بودن ترکیب استفاده می کنم یعنی ترکیبی که تا الان شبیه اش رو استشمام نکرده باشم
حالا ممکنه این ترکیب جدیدعامه پسند باشه یا نباشه
مثلا شرگی برای من یه ترکیب جدید و خاص علفی همراه توتون بود که البته میدونم عامه پسند نیست ولی الور اسپرت هم خاص و تک هست ولی درعین حال همه پسند هست

Last edited:

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
دوستان؛ مدتیه لغت "خاص" بودن یا نبودن رو برای یک عطر زیاد استفاده می کنیم. موافقین بجاش بگیم عطر عامه پسند یا عطر مناسب برای فقط بخشی از افراد؟
الان مثلا خود من هنوز اسانس گرلن اینستنت (نسخه غیر اکستریمش) دستم نرسیده تا بتونم نظر قطعی بدم که بوش عامه پسنده یا نه. اما در خصوص پورش دیزاین و مقایسه اش با اینترلود آمواج راحت میشه گفت اولی عامه پسند تر از دومی است.
درود بر دوستان عطرباز؛
من هم لغت خاص رو به عطری اطلاق میکنم که بوی اون عطر برام جدید باشه و قبلا تجربه نکرده باشم. البته این رو هم باید مد نظر داشت که معمولا در بیشتر موارد عطری همه پسند میشه که افراد حس مشترکی نسبت به اون عطر داشته باشند. تجربه من نشون داده که در انتخاب عطر معمولا ترجیح بر همرنگ جماعت بودنه تا جرات تجربه رایحه جدید. فکر میکنم به همین دلیل هم هست که عطری مثل اونتوس با قیمتی نسبتا بالا همه پسند میشه ولی عطرهایی مثل پگاسوس یا هرود یا حتی گری وتیور مهجور میمونه. اوایل فکر میکردم که علت این امر اختلاف قیمته. ولی در همین پاتوق وقتی اختلاف قیمت بین دو اسانس آنچنان زیاد نیست باز میل افراد به انتخاب عطری است که اسمش بیشتر شنیده شده یا رایحه اش قبلا استشمام شده. انگار در ناخودآگاه خودمون جرات رفتن به سمت رایحه کمتر بوییده و شنیده شده رو به خودمون نمیدیم. بخصوص وقتی اون اودکلن قیمت بالایی هم داشته باشه.

دیروز "هرود د مارلی" در کنار "عود وود" رو تست کردم:
غلظت هرود در حدود 60 درصد و عود وود در حدود 50 درصد بود. از هر کدوم یک پاف اسپری کردم در کنار هم. نتیجه رایحه ای بسیار خوشبو و "خوشمزه" شد. طوری که از بوییدن این رایحه ترکیبی سیر نمیشدم. ترکیبی از بوی تنباکویی مایل به آلبالو به همراه وانیل، زعفران و عوود به مشام میرسه. رایحه به نظرم معتدل و شیرین شد. در عین حال همه پسند هم بود یعنی فکر نکنم کسی پیدا بشه که از این رایحه لذت نبره.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
Shagya Parfums de Marly
شاید اگه چند سال پیش تام فورد عطری به اسم عود وود نداشت شرکت مارلی این نام رو برای این عطر استفاده میکرد البته مناسب تر "وود عود" بود. بهرحال دست تقدیر اسم شگیا که برگرفته از یک اسب عربی است رو براش انتخاب کرده که به حق اسم زیبایست.
اینم از اون کارهایی هست که از عودش خوشم میاد(البته به مشام من رایحه ضعیفی از عوود میرسه [emoji57]).
به این نتیجه رسیدم که از هر کار عودی در کنار وتیور و سدار خوشم میاد(شاهد دیگه اش هم مونتال وود اند اسپایس). شاید چون در پس زمینه قرار میگیره یا اینکه عود رو تلخ میکنه
بگذریم به جرات با یکی از کارهای عالی مارلی طرف هستیم اونم یه کار چوبی و تلخ [emoji7][emoji8]. شروع کار کمی تند هست که شاید بخاطر فلفل صورتی باشه البته لیمو و ترنج هم داره که فعلا تو تست اول متوجه اش نشدم. تلخی سدارکاملا مشخصه که وتیور هم به شدتش و چوبی شدن بیشتر کمک میکنه تا بیش از نیم ساعت همین رایحه ادامه داره تا اینکه کم کم عود که تا الان در پس زمینه قرار داشت و به متعادل شدن تلخی کمک میکرد خودش رو بالا می کشه و فضای عطر کمی به شیرینی میل می کنه
بنظر باید پخش و ماندگاری خوبی روی پوست داشته باشه تا الان که پخشش دو نیم ساعت رو رد کرده.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
دیروز "هرود د مارلی" در کنار "عود وود" رو تست کردم:
غلظت هرود در حدود 60 درصد و عود وود در حدود 50 درصد بود. از هر کدوم یک پاف اسپری کردم در کنار هم. نتیجه رایحه ای بسیار خوشبو و "خوشمزه" شد. طوری که از بوییدن این رایحه ترکیبی سیر نمیشدم. ترکیبی از بوی تنباکویی مایل به آلبالو به همراه وانیل، زعفران و عوود به مشام میرسه. رایحه به نظرم معتدل و شیرین شد. در عین حال همه پسند هم بود یعنی فکر نکنم کسی پیدا بشه که از این رایحه لذت نبره.
من در کنار این دو؛ هی وود رو هم تست کردم. هر سه روی دست. نزدیک مچ؛ هرود. کمی بالاتر عود وود و نزدیک آرنج هی وود. هر سه رو بدون لایت کردن. خیلی زود متوجه شدم این قدر هی وود و عود وود برای هم مناسبن که به هرود نیازی ندارم در این ترکیب. هی وود کمی عود وود رو خنک می کنه و نت چوبیش رو تقویت. توصیه ام برای اسپری؛ پاف بیشتر از هی ووده و کمتر از هرود. روی هم نزنین و در یک ظرف هم ترکیب نکنین!
همون طور که بهرام عزیز گفت برای حس همه نتهای عود وود تا 50 درصد لایتش کنین.
برای درست کردن یک توباکو وانیل ویژه؛ سه گرم کاپیتان بلک زرد رو با یک گرم توباکووانیل در ظرف ترکیب کنین و حداکثر 40 درصد لایت کنین. از توباکوی ویژه ای که ساختین لذت ببرین!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
Shagya Parfums de Marly
شاید اگه چند سال پیش تام فورد عطری به اسم عود وود نداشت شرکت مارلی این نام رو برای این عطر استفاده میکرد البته مناسب تر "وود عود" بود. بهرحال دست تقدیر اسم شگیا که برگرفته از یک اسب عربی است رو براش انتخاب کرده که به حق اسم زیبایست.
اینم از اون کارهایی هست که از عودش خوشم میاد(البته به مشام من رایحه ضعیفی از عوود میرسه [emoji57]).
به این نتیجه رسیدم که از هر کار عودی در کنار وتیور و سدار خوشم میاد(شاهد دیگه اش هم مونتال وود اند اسپایس). شاید چون در پس زمینه قرار میگیره یا اینکه عود رو تلخ میکنه
بگذریم به جرات با یکی از کارهای عالی مارلی طرف هستیم اونم یه کار چوبی و تلخ [emoji7][emoji8]. شروع کار کمی تند هست که شاید بخاطر فلفل صورتی باشه البته لیمو و ترنج هم داره که فعلا تو تست اول متوجه اش نشدم. تلخی سدارکاملا مشخصه که وتیور هم به شدتش و چوبی شدن بیشتر کمک میکنه تا بیش از نیم ساعت همین رایحه ادامه داره تا اینکه کم کم عود که تا الان در پس زمینه قرار داشت و به متعادل شدن تلخی کمک میکرد خودش رو بالا می کشه و فضای عطر کمی به شیرینی میل می کنه
بنظر باید پخش و ماندگاری خوبی روی پوست داشته باشه تا الان که پخشش دو نیم ساعت رو رد کرده.

پ.ن
بعد از ۲.۵ ساعت چیزی باقی نمی مونه بغیر از عوود!!! البته معتدله نه خیلی زیاد نه خیلی کم ولی عووده :general410:. اینطور که معلومه باید ساعت ها ادامه داشته باشه( کلاهبردارا نمی دونن چطور بوی عوود رو به ملت قالب کنند :general208:eek:_O)
اینه که میگم تست تو فروشگاه اصلا ارزش نداره

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستداران عطر

امروز شنیدم شیشه خالی ادکلنها رو با اسانس پر میکنن و میفروشن

حالا گذشته از این اقدام غیراخلاقی واقعا امکان پذیره؟

علت سوال

مثلا من الور هوم اسپورت دارم و ادکلنش تموم میشه چطور اونو پر کنم با اسانس

فقط صرفا جهت زیبایی بیشتر

اصلا هم برام اهمیتی نداره سایرین چی فکر میکنن

قبول دارم ابتدا مهم دوست داشتن رایحه هست

ممکنه شما از اسانس فرضا تغ خیلی بیشتر از ادکلن خوشتون بیاد با صرف هزینه کمتر اسانس رو میخرین

اما من خودم حتی از شیشه ادکلن هم لذت میبرم

یادمه ادکلن گادولفین و پگاسوس رو برای دو رنگ متفاوت طلایی و نقره ای در کنار رنگ شیشه ای دارلی خریدم

بهرحال من خیلی بیشتر دوست دارم مثلا فردا که اسانس الور هوم اسپورت به دستم میرسه اگر شیشه خالی داشته باشم توی اون نگهداری کنم

چون تصور میکنم شرایط نگهداری اسانس دور از نور خورشید هم ذکر شده که تو شیشه خودش بهتر محافظت میشه

و گرنه دنبال این نیستم که پز شیشه رو بدم چون احتمالاً به غیر از الور هوم اسپورت هیچکدوم از ادکلنهام به انتها نخواهد رسید

صرفا کنجکاوی بود
و اینکه این افراد اینهمه شیشه ادکلن رو از کجا گیر میارن تا دوباره پر کنن

مثلا بلوشنل درش آهنرباییه یا 212 vip men club
پس احتمال غیر اصل بودن شیشه ها هم رد میشه

حالا بگذریم که کارهای محیرالعقول دیگه ای هم انجام میشه

بخاطر همین موضوعات و حتی یکبار خرید از یکی از معروفترین شرکتهای ادکلن فروشی تو تهران و حسب تصادف چک کردن طرح شبنم اون پی به فیک بودن کالا کردیم

جنس مرجوع شد اما همچنان داره همون ادکلن فروخته میشه!!!!!!!!!!!!!!!

البته این بار بدون طرح شبنم!!!!!!!!

اینه که خرید بعدی ادکلن قطعا ایران عزیزمون نخواهد بود

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام شهرام عزیز
دقیقا اطلاع ندارم ولی شنیدم با استفاده از سرنگ شیشه ها رو پر می کنند و در اخر بصور ماهرانه ای سوراخ ایجاد شده رو می پوشانند
منم با شما هم عقیده هستم و شیشه زیبا رو جزیی از عطر می دونم
متاسفانه تو سال های اخیر که اقبال مردم به خرید ادکلن بیشتر شده امار ساخت و فروش ادکلن های فیک هم بالا رفته. البته مختص به ایران نیست و خیلی از این کارهای در کشورهای همسایه و خارج از ایران انجام میشه. با یه سرچ ساده تو اینترنت می تونید ببینید که حتی در کشورهای اروپایی و امریکا هم این بحث وجود داره.
این قضیه در ایران به حدی حاد هست که یکی از مسولین اتحادیه هم در مصاحبه ای گفته بود خیلی از ما فروشنده ها هم نمی تونیم متوجه تقلبی بودن ادکلن بشیم
اگه کسی دسترسی به خارج از کشور داره می تونه با خیال راحت تر خرید کنه یا حداقل باید از قبل اون کار و شیشه رو دیده باشه و بتونه از کنار هم گذاشتن شیشه ها و نوع فونت و نوشته روی شیشه اصل و فیک بودن کار را مشخص کنه. تا وقتی که ادکلن مثل هنوانه در بسته باشه و امکان تست اکثر کارها نباشه وضعیت به همین منوال خواهد بود.
نمونه بارز این اتفاق تو سایت دیجی.کالا افتاده که تقریبا همه کسایی که ادکلن خریدن از خریدشون ناراضی هستند و ادعا می کنند که کاری که به دست شون رسیده اصل نیست. این سایت توی این زمینه خیلی بد عمل کرده.
تا جایی هم که من اطلاع دارم طرح شبنم اصلا اصالت کار رو مشخص نمی کنه فقط مشخص میشه که این محصول از مبانی قانونی و گمرک وارد کشور شده. بنظر شما سازمانی که مسئول دادن برچسب هست میره هم کالاهای ورودی به کشور رو از مبدا تا مقصد بررسی می کنه؟ اصلا چنین کاری امکان پذیر نیست. البته همین نیمچه کار خوبی هم که انجام شده بود در دولت جدید برداشته شد.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود و صبح بخیر خدمت همگی دوستان؛
آرش من دقیق متوجه نشدم؛ سمپل Shagya Parfums de Marly که به اسم اورجینال خریدی قلابی و فیک از آب در اومده؟
شهرام جان؛ حسب شنیده هام طرح شبنم خیلی وقته جمع شده و برچسب شبنم واجد هیچ ارزشی نیست. یادداشت عطر فروشی و معضل عطرفروشهای دروغ گو رو در پست اول لینکش هست؛ خوندی که؟ دیروز به بهرام می گفتم که فهمیدم چی قاطی کرید اونتوس می کنن تا اسانسش موندگارتر بشه؛ چون من همه اسانسهای کرید اونتوس رو تست کردم از همه ی شرکتهای معروف و حتی کمتر شناخته شده. هیچ کدوم پخش بو و موندگاری بالا ندارن مگه این که دستکاری بشن.
با نظرت موافقم که داخل ایران نباید اودکلن خرید. یک بار در پاتوق لینکی گذاشتم از مصاحبه رئیس اتحادیه مربوطه. اینجا. بخون دوباره.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آرش من دقیق متوجه نشدم؛ سمپل Shagya Parfums de Marly که به اسم اورجینال خریدی قلابی و فیک از آب در اومده؟
سلام
نه بحث کلی بود ربطی به سمپل مارلی نداشت

پ.ن: منظورم از کلاهبردارا شرکت مارلی بود که عطر به این خوبی در اخر تبدیل میشه به رایحه خالص عود.
قصه من و عود رو هم که می دونی

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
Ispazon Parfums de Marly
اسپوزن جزو کارهای ۲۰۱۲ شرکت مارلی و البته تقریبا گمنام محسوب میشه
بلافاصله بعد از اسپری رایحه تفریبا تند ولی فرش و همراه با اندکی شیرینی به مشام میرسه تندیش خیلی دوست داشتنی هست و تفریبا شبیه تندی نعنا ولی با شیرینی بیشتر نسبت به اون به مشام میرسه دقیقا توجه نشدم از چی هست شاید از برگ بو و ترکیب لیموشیرین و مشک ایجاد شده باشه (مقداری حضور مشک مشخصه). تندیش دقیقا من رو یاده اگزریوس لایت شده میندازه برای همین توسایت هم بعضی ها اون رو مشابه اگزریوس دونستند ولی این شباهت فقط در نت اسپایسی و دقایق اولیه است.
بعد از دقایقی رایحه اسپایسی به تدریج شروع به کم شدن می کنه و رایحه به سمت گیاهی و علفی میل پیدا می کنه در پس زمینه هم یه مقداری تلخی چوب سدار و شیرینی وانیل و مشک کم و بیش حس میشه هرچقدر کار بیشتر می مونه از رایحه چوبی کمتر و شیرینی بیشتر میشه. رایحه گیاهی و علفی سنگین هست ولی ترکیب شیرینی ملایم در کنارش باعث شده ملیح و دوست داشتنی بشه و ادم رو دل زده نکنه
جزو کارهای مردانه سنگین (سنگین گیاهی)٬ مجلسی محسوب میشه. می تونم بگم جزو رایحه های خاص هست. هم از جهت رایحه و هم از جهت اینکه خیلی ها نخواهد پسندید. (نمره قبولی خوبی از من میگیره)
ماندگاری فوق العاده ولی پخش بوش معمولی هست

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان عطرباز؛
آقا آرش این داستان عود در عطرها انگار همچنان ادامه داره! من خودم هربار عطری رو میزنم که بوی عود میده یاد شما می افتم.:)

در مورد اودکلن تقلبی هم تا از جای مطمئن خرید نکنید نمیتونید از اصل بودنش اطمینان پیدا کنید. اینقدر کیفیت شیشه اودکلنهای تقلبی و رایحه اونها بالا رفته که تشخیصش حتی برای اودکلن فروش های با چندین سال سابقه مشکله. یادمه یکی از اودکلن فروشهایی که خودش هم اودکلن وارد میکرد برام تعریف میکرد که یکبار اودکلن اصل رو به جای اودکلن فیک فروخته بود با قیمت یک دهم!

این روزها اینقدر بوی اونتوس و اسم اونتوس رو میشنوم که دیگه بهش حساسیت پیدا کردم. هنوز هم برام جای سواله که چرا این همه باید هزینه کرد و در عوض اودکلنی خرید که موندگاری پایینی داره؟! جالب اینجاست که تمام روشهایی هم که برای بالا بردن موندگاری بکار برده میشه تاثیر مستقیم بر رایحه داره و عملا محصول نهایی چیزی متفاوت با اونتوس میشه. البته رضاجان این روش آخری که راجع بهش صحبت کردیم فکر کنم رایحه بینظیری بسازه که حتی از خود اودکلن اولیور ششم هم بهتر بشه! :)

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
من کلا از اول هم نظری روی اونتوس نداشتم کار خوب و قشنگی هست ولی هیچوقت تمایل زیادی بهش نداشتم
بنظرم اونتوس و بلو شنل کارهای عالی برای استفاده و خرید هستند بشرطی که قیمتشون رو تقسیم بر دو کنیم
اینطور که بوش میاد بزودی شاهد قیمت بالای یک تومن برای اونتوس خواهیم بود

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستداران عطر
آقا به ما هم راجع به ماندگاری یاد بدید

بسته من امروز به دستم رسید شرمنده خیلی درگیری ذهنی دارم

تصور میکردم تا الور هوم اسپورت رو تست نکنم هیچ کاری انجام ندم

فعلا که بازم نمیتونم امتیازی ثبت کنم

خواستم از پیگیریهای آقا رضا تشکر کنم

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام واحترام
همه اش دارم فکر میکنم چطور میشه با روشهای طبیعی بدون اینکه ماهیت اسانس ها رو تغییر داد ، ماندگاری اسانسها را روی لباس یا پوست بیشتر کرد؟
دوستان در این خصوص به همفکری شما نیازمندیم
باتشکر

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام

منم فقط موضوع چرب کردن رو شنیدم یادم نیست با پارافین یا وازلین بهرحال چیز جالبی نباید باشه

برعکس من موقع تست هر ادکلن یا عطر جدید حمام میرم

بسته با پیگیریهای منظم آقا رضا به دستم رسید

متاسفانه درگیریهای دیگه ای دارم که مربوط به انتخاب دانشگاه پسرم میشه و ذهنم درگیره

از همه دوستان بابت تست نکردن عذرخواهی میکنم

آقا آرش بعید بدونم جایی از شیشه یا حتی قسمت پلاستیکی اسپریر سوراخ بشه

یاد تقریبا 27 سال پیش افتادم که تو ناصرخسرو کپسولهای کوچک پر کردن گاز فندک با کپسول بزرگ مجددا پر میشد

ولی بعید بدونم الان کسی از این چیزها دیده باشه
چون خرید یک کپسول کوچک قیمتی نداره

اون زمان شرایط اینطوری بود و شرایط رو من دیدم شبیه به پرکردن کپسول پیک نیکی بود

اما تو ادکلن بعید بدونم اینطور باشه

آقا رضا بابت درج مطالب در تاپیکتون عذرخواهی میکنم

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
باسلام واحترام
همه اش دارم فکر میکنم چطور میشه با روشهای طبیعی بدون اینکه ماهیت اسانس ها رو تغییر داد ، ماندگاری اسانسها را روی لباس یا پوست بیشتر کرد؟
دوستان در این خصوص به همفکری شما نیازمندیم
باتشکر
اول دوش گرفتن و تمییز کردن سطح پوست. باید بین حمام و استفاده از عطر چند ساعت فاصله باشه تا پوست دوباره چرب بشه و اثر رایحه و بوی صابون ازبین بره. ترجیحا بهتره از شامپو بدن بجای صابون استفاده بشه
دوم مرطوب و چرب کردن پوست با استفاده از کرم ها و دیودرانت های بدون بو(نه پارافین)
سوم استفاده از اسپری های هم رایحه با ادکلن

اگه خیلی براتون افزایش رایحه مهم هست بهتره از ادکلن های گیفت استفاده کنید

راحت ترین روش استفاده از ظروف کوچک همراه شخص و اتومایزر هست که هر زمان که نیاز باشه تجدید عطر رو انجام داد

بالا