برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آرش جان میدونی که شامه ی من نسبت به نت فلفل تقریبا کوره و تا همین الان که شما گفتی نمی دونستم تام فورد نویر فلفل داره. من فقط مشک گربه زباد می فهمم ازش و بس. لایتش هم نکرده می تونم کاملا خالص مصرف کنم!
سلام
منم دقیقا نمی دونم فلفل هست یا نه ولی تند ادویه ای ازش میگیرم. حالا باز بیشتر لایت اش کردم ببینم چطور تغییر می کنه
تقریبا تونستم با همه کارهای این سری ارتباط برقرار کنم. میشه گفت کیفیت اسانس ها نسبت به قبل خیلی بهتر شده و این نشون میده وارد کنند و سفارش دهنده ها به این نتیجه رسیدن که دونبال کیفیت بالاتر باشن.
از اپن هم با وجود شیرینی که باهاش هست خوشم اومد. تمام ویژگی های یه کار کلاسیک رو داره در تست اولیه اون تم گیاهی اش در نت اخرش رو دوست داشتم.
بلو شنل قبلی رو زیاد یادم نمیاد ولی مشخصه این اسانس جدید کیفیت و رایحه اش بهتره

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام
منم دقیقا نمی دونم فلفل هست یا نه ولی تند ادویه ای ازش میگیرم. حالا باز بیشتر لایت اش کردم ببینم چطور تغییر می کنه
تقریبا تونستم با همه کارهای این سری ارتباط برقرار کنم. میشه گفت کیفیت اسانس ها نسبت به قبل خیلی بهتر شده و این نشون میده وارد کنند و سفارش دهنده ها به این نتیجه رسیدن که دونبال کیفیت بالاتر باشن.
از اپن هم با وجود شیرینی که باهاش هست خوشم اومد. تمام ویژگی های یه کار کلاسیک رو داره در تست اولیه اون تم گیاهی اش در نت اخرش رو دوست داشتم.
درود و روز همگی بخیر و شادی؛
بله ؛ همین طوره. اون دفعه که صحبت بلو شنل شد عرض کردم که امکان نداره من یک عطر رو با عطر ضعیف تر جایگزین کنم. آرش برو سر وقت ویاج هرمس. می خوام ببینم به اون چه حسی پیدا می کنی و رایحه و پخش و موندگاریشو چطور می بینی.

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
با سلام و صبح بخير خدمت تمام دوستان محترم ، عزيز و دلداده به عطر
شديدا منتظر سفارشي هستم كه به دوست عزيزم آقا رضا دادم. مثل بچه هايي كه قرار است مامانشون براشون قا قا ليلي بخره و دل تو دلشون نيست ، من هم همينطورم و توي افكارم با عطراي سفارشيم حرف ميزنم و قربون صدقه شون ميرم . مثل اين است كه عطر نديده هستم و براي اولين بار برام عطر ميفرستن. اين حالت براي من هميشه در سفارشهايي كه ميدم بوجود مياد ( بارها و بارها شايد بيش از 30 يا 40 بار ) و باور بفرمائيد از ساعتي كه سفارش ميدم تا زماني كه عطرا بدستم ميرسه ، روزها و ساعتها خيلي قشنگتر و شادتر و با نشاط تر ميگذره. انگار بهت بگن ، يك تور سياحتي به فلان كشور برنده شدي . و مرتب و لحظه به لحظه با اين فكر حال كني . يا مثلا بهت بگن يك خونه مبله كامل در بهترين نقطه شهر برنده شدي و بعد منتظر ورود به اون خونه باشي. نميدونم چي بگم ولي خود اين حالت براي من يكي از خوشايند ترين مراحل دنياي عطره.
دوستان بزرگوار ، مطلبي داشتم كه برام خيلي جالب بوده و ميخوام با شمايان نيز تقسيمش كنم ولي بدليل زيادي مطلب در پيامهاي بعدي ارسالش خواهم كرد.

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
دشت صبحگاهي
سالها پيش ، اون زمان كه شهرها توسط موشك و هواپيماهاي عراقي بمبارن ميشد ، به دليل وخامت اوضاع و به توصيه و پيشنهاد يكي از اقوام كه باغ بزرگي در اطراف شهر ساوه داشت ، به اونجا دعوت شديم و جميع اهل فاميل براي چند روزي اونجا بوديم. در اين جمع پر تعداد ، يكي از اقوام مادريم كه پير مرد خوش صحبت و بسيار محترم و دنياديده اي بود ، شبها شروع ميكرد به صحبت هاي شيرين و نغز . معمولا من و اخويم هم از شنوندگان همه شب او بوديم. اين آقا كه اون موقع سني در حدود 70 سال داشت ، از جواني به فرانسه رفته بود و بعد از سالها تلاش و كوشش به درجه استادي دانشگاه سوربون در رشته جامعه شناسي رسيده بود و همونجا تشكيل خانواده داده بود و بعد هم بازنشسته شده بود. و سالي يكبار تنهايي به ايران مي آمد تا با اقوام ،ديداري تازه كند.
باري ، در يكي از اين شبها بود كه صحبتهاش رسيد به توصيف از كشور فرانسه و من از همه چيزايي كه گفت يك مطلب رو ميخوام بازگو كنم . او گفت كه فرانسوي ها در چند صد سال پيش اصلا چيزي به نام حمام نداشتند و با عطر بدنشون را شستشو ميدادند و به همين خاطر است كه عطر و ادكلن اين كشور اينقدر معروف و مشهور است.
تا اينجا را داشته باشيد.
چندي پيش در سايت http://www.persheng.com پرسه ميزدم و مطلبي ديدم كه عينا در زيرب راتون ميارم و تقريبا تاييد گفته هاي اون پير مرد دنياديده است.
آري اينچنين بود اي برادر :
چرا بيشتر عطرها ساخت فرانسه است ؟
برگرفته از سايت پرشنگ : http://www.persheng.com
مشهور است لويي چهاردهم پادشاه فرانسه فقط يك بار در طول زندگي خود حمام كرد . فرانسويهاي مغرور به شدت كثيف هم هستند چنانكه بر اساس نظرسنجي هاي صورت گرفته بيش از 35 درصد جمعيت جوان و ميانسال فرانسه در طول روز حتي يك بار هم دست و صورت خود را نمي شويند و فقط يك بار در هفته حمام مي كنند!
بله ، فرانسه اي كه به مهد شعر و ادبيات و هنر غره است در نظافت و بهداشت حرفي براي گفتن ندارد . زماني كه فرانسويها در طول زندگي خود حمام نمي رفتند ايراني ها حداقل يك بار در هفته حمام مي كردند و هر روز چندبار دست و صورت و پاهاي خود را مي شستند . اعراب جاهلي هم از فرانسويها نظيفتر بودند . خصوصا زماني كه اسلام شبه قاره عربستان را درنورديد و زنان و مردان مسلمان براي غسل هم كه شده بيش از يك بار در طول هفته حمام مي كردند .
در همان زمان حمام مداوم همسر لوئي پانزدهم پديده اي عجيب به شمار مي رفت . مادام دو پمپادور هر روز با گياهان خاصي حمام مي‌كرده است. او براي جمع آوري گياهان مورد نظر، گروهي را مامور كرده بود تا در سراسر فرانسه جستجو كنند و گياهان دلخواهش را بيابند. لوئي پانزدهم هم هميشه نگران بوده است كه مبادا مادام پمپادور در اثر حمام روزانه زيبايش را از دست بدهد و از اينكه مي ديده است اين خانم زيباييش آب رفتني نيست خيلي تعجب مي كرده!جالبتر اينكه خود لوئي پانزدهم در طول عمر خود حمام نكرد !
در فرانسه به كمك هنر عصاره گيري كه اعراب سينه به سينه و نسل به نسل آموخته بودند اولين عطرها ساخته شد.اين كه بيشتر بوي بسيار تندي داشتند از مشك و عنبر چرب ساخته مي شد ولي همين عطرهاي تند باعث شد مردم كمتر به حمام بروند چون تا مدت‌ها بوي آن روي بدن مي‌ماند و نيازي به حمام رفتن نبود .
"كيفي" اولين عطري است كه تركيب آن خيلي معروف و شناخته شده است. مواد اين عطر قديمي از عصاره‌هاي گل رز، عنبر و مشك درست شده بود كه تركيبي از30 عصاره طبيعت بود. كشف الكل كمك بزرگي به صنعت عطر كرد. اولين عطري كه با الكل ساخته شد "لودورن" نام داشت اين نام به‌خاطر يك افسانه قديمي است. در اين افسانه آمده كه ملكه مجارستان شيفته پادشاه هلند مي‌شود و براي جلب رضايت او دستور ساخت اين عطر را مي‌دهد. همسر هنري دوم،‌پادشاه فرانسه، از چندعطر ساز ايتاليايي خواست تا در پاريس بمانند و از آن زمان كم‌ كم جايگاه عطر در دنيا از ايتاليا به فرانسه منتقل شد. هر چند در قرون وسطي شست‌ وشو و نظافت رواج پيدا كرده بود اما ، در رنسانس اين عادت به‌خاطر بيماري واگيردار طاعون فراموش شد. پزشك هنري دوم دستور داد تا تمامي حمام‌هاي عمومي را ببندند و به جاي آب از عطر در حمام استفاده كنند تا با ضد عفوني كردن بتوان با اين بيماري مقابله كرد. به مرور زمان اين عطرهاي تند و خوشبو نه ‌تنها براي حمام رفتن بلكه در توالت‌ها هم استفاده شد و در زمان بيماري‌هاي واگيردار عطرسازان سعي مي‌كردند عطرهايي بسازند كه علاوه بر خوشبو كردن و استفاده در حمام و توالت، ضدعفوني كننده هم باشد. و صدالبته عطاران توليد اين عطرها را مرهون كشف الكل ذكرياي رازي بودند .
هم اكنون نيز فرانسويها به جاي حمام روزانه با عطر دوش مي گيرند ! عطر در فرانسه نه بعنوان جزئي از نيازهاي مراسم آييني كه پوششي است براي رفع بوي بد بدن حاصل از حمام نكردن .
اما امروزه عطر و فرهنگ استفاده از آن كاملا متحول شده است . عطاران چون گذشته نمي خواهند عطرهايي با ماندگاري بالا بسازند . آنها تمركز خود را بر كيفيت و خلوص رايحه نهاده اند . مردم از عطرها براي رفع بوي بد بدن بهره نمي گيرند و هدف از عطر زدن بيشتر از رايحه خوش ارائه كاراكتري جذاب ، لطيف و با اصالت براي مخاطبان است .
امروز اگر كسي عطر مي زند حتما قبل از استعمال عطر تن و بدن و لباس خود را تميز و پاكيزه مي كند نه اينكه اين عيوب را با عطر بپوشاند !
به ياد داشته باشيم معطر بودن قبل از هركسي به خود ما آرامش ، طراوت و حس خوب هديه خواهد كرد .

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سلام
درود و صبح بخیر به تمام دوستان عطرباز؛
راستش من نت فلفل از تام فورد نویر نمیگیرم. یه نت تند و ادویه ای همون ابتدای اسپری کردن برای من داره که خیلی عمر کوتاهی داره. بعد از حدود یک ربع، بوی دلپذیر مشک زباد به مشامم میرسه. جالب اینجاست که نت اولیه پخش خیلی کمی برای من داره ولی همین که به نت مشک زباد میرسه انگار تازه موتور عطر روشن میشه و پخشش عالی میشه. برای همین خیلی وقتها گول خوردم و چند پاف زدم ولی بعد از یک ربع دیدم خیلی زیاد بوده! تست همزمانش با ایدل گرلن هم خوبه ولی نسبتشون باید به نفع ایدل بالاتر باشه.:)

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
. آرش برو سر وقت ویاج هرمس. می خوام ببینم به اون چه حسی پیدا می کنی و رایحه و پخش و موندگاریشو چطور می بینی.
ویاژ رو یه تست اولیه کردم. کار خوبی بود ولی فعلا ارتباط بهتری با الور اسپرت دارم. رایحه خوب و قابل قبولی داره ولی می خوام سر فرصت با ادکلن اش هم مقایسه اش کنم.
درود و صبح بخیر به تمام دوستان عطرباز؛
راستش من نت فلفل از تام فورد نویر نمیگیرم. یه نت تند و ادویه ای همون ابتدای اسپری کردن برای من داره که خیلی عمر کوتاهی داره. بعد از حدود یک ربع، بوی دلپذیر مشک زباد به مشامم میرسه. جالب اینجاست که نت اولیه پخش خیلی کمی برای من داره ولی همین که به نت مشک زباد میرسه انگار تازه موتور عطر روشن میشه و پخشش عالی میشه. برای همین خیلی وقتها گول خوردم و چند پاف زدم ولی بعد از یک ربع دیدم خیلی زیاد بوده! تست همزمانش با ایدل گرلن هم خوبه ولی نسبتشون باید به نفع ایدل بالاتر باشه.:)
برای من هم همینطور هست پس احتمال زیاد باید بیشتر لایت اش کنم
این بار چون اکثر اسانس ها رو در ظرف گرفتم یکم دستم برای لایت کردن بسته است و مجبورم احتیاط زیادی بخرج بدم چون اگه از حد گذشت راه برگشتی نیست.

Bad_Cracker

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام خدمت آقا رضای بزرگوار
میخواستم اولین سفارش خودم رو بزارم برای چهار عطر:
تام فورد نویر - بلک افغان - الهوم آیدل گرلن - رچاز من
باقی اطلاعات هم پ خ شد.
ممنون از لطف و زحمتتون

barani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
سلام به همگی .من چند روز پیش سفارش هرمس و رالف ،ویاج ، لانویت ، الور هوم ادیشن بلانچ، اوپن ، نارسیسو ، بلک لکسس ، اورنج ، را از دادم ودر کمال مساعدت اقا رضا ونیز توضیحات توام با حوصله ایشان ،دریافت کرده ام.نارسیسو را با ادکلنش که دارم مقایسه کرده ام.بو همان است.ولی پخش کمتر وماندگاری همانند دارد.البته نسخه جدید نارسیسو را دارم که شاید با نسخه قدیمی اندکی متفاوت باشد.بقیه را هم در حال تست کردن هستم.وعرض میکنم.با تشکر مجدد از راهنمایی های جناب رضا.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
تست وود راکی مانتن (غلظت 60 درصد):
من شخصا علاقه زیادی به وود راکی مانتن دارم. پیش از این هم اودکلن اورجینال و هم اودکلن ریو رو تست کرده بودم وخیلی دوست داشتم. اما ایراد هر دوی این اودکلنها ماندگاری ضعیف و پخش متوسط بود. برای همین مشتاق بودم ببینم اسانس پاتوق در چه حدیه. اودکلن اورجینال رو چون خیلی وقت پیش تست کرده بودم، حضور ذهن آنچنانی نسبت بهش نداشتم ولی چون اودکلن ریو رو داشتم سعی کردم مقایسه ای با اون هم داشته باشم.
در لحظه اول اسپری بوی تلخ خوشایند چوبی خاص راکی به همراه بوی کرمی دلپذیری به مشام میرسه. البته تا حدودی کفه تلخی سنگینتره. با گذشت زمان از تلخی کمتر میشه و تلخی و کرمی به تعادل میرسن. که تا پایان رایحه همین وضعیت ادامه داره. در کل بوی لطیف و مطبوعی داره. من که پسندیدمش و نظرمو جلب کرد. از نظر پخش و ماندگاری هم متاسفانه مثل سایر کارهای چوبی متسط رو به ضعیفه ولی ماندگاری و پخش بالاتری نسبت به اودکلن ریو داره.
اودکلن ریو در ابتدای اسپری با تلخی زیاد شروع میشه و رفته رفته تلخی کم میشه و بوی کرمی آشکار میشه. بعد از مدتی فقط بوی کرمی میمونه با رگه های خیلی کمی از تلخی اولیه. در کل اودکلن ریو بالانسی بین تلخی و کرمی رایحه نداره. یعنی تا یه مدتی خیلی تلخه و بعد از مدتی کاملا کرمی. اما اسانس پاتوق از همون اول بوی کرمی رو با خودش داره و در نهایت این دوتا بالانس میشن و هیچکدوم به نفع اونیکی کنار نمیره. در کل من اسانس پاتوق رو بیشتر پسندیدم، چون هم لطیف تره و رایحه ها تمیزتر هستن و هم اینکه ماندگاری و پخش به مراتب بالاتری داره. گرچه هنوز هم امیدوارم اسانسی بهتر از این اسانس هم پیدا بشه و رضاجان اون رو در پاتوق به اشتراک بذارن.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
تست نارسیسو رودریگز (غلظت 50 درصد):
من به شخصه خودم عاشق اودکلنهای تلخ هستم. برای همین باید نکته ای رو اعتراف کنم که تلخی رو فقط در اودکلنهای با بوهای کلاسیک میشه حس کرد. تلخی رایحه های مدرن، خیلی متعادل هستن و به تلخی اون کارهای قدیمی و ناب نیستن. من وقتی اولین بار اسانس نارسیسو رو تست کردم شگفت زده شدم. چرا که با اینکه این اودکلن کار جدیدی محسوب میشه ولی رایحه ای کلاسیک با تلخی فوق العاده بالا داره. بطوریکه من عاشق تلخی اون شدم. بعد از فارنهایت که اون هم فوق العاده تلخ بود این دومین کاری بود که نظرم رو جلب کرد. از لحاظ نت به واقع مثل کارهای کلاسیک دیگه معذور از تشخیص نتها هستم. کلا این مشکل رو با همه رایحه های کلاسیک دارم که نمیتونم نتهاشون رو به خوبی از هم متمایز کنم.
این اسانس در کل یه کار کلاسیک با روایح گیاهی محسوب میشه. اگر اشتباه نکنم پچولی در این کار استفاده شده که بوی خاص و دلپذیری داره، بخصوص اگر دوستدار اینطور روایح باشید. از لحاظ پخش خوبه ولی از لحاظ ماندگاری متوسط رو به بالاست. رایحه کار بسیار تلخ و گرمای معتدلی داره و دقیقا مناسب همین روزهای پاییزی است. من این کار رو به دوستداران روایح کلاسیک و تلخ شدیدا توصیه میکنم. :)

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سلام و عرض ادب و احترام

بهرام خان دارچینی که استشمام کردید چقدر با جوپ هوم مشابهت داره؟

ممنونم
درود بر شما شهرام جان؛
راستش من اودکلن جوپ هوم رو خیلی وقت پیش تست کردم و رایحه اش در خاطرم نیست. در سفارش آخرم هم یادم رفت سفارش بدم، چون خیلی دوس دارم اسانس پاتوق رو هم تست کنم. انشاا... در سفارش بعدیم حتما جوپ رو هم سفارش میدم و مقایسه میکنم. :)

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
درود بر شما شهرام جان؛
راستش من اودکلن جوپ هوم رو خیلی وقت پیش تست کردم و رایحه اش در خاطرم نیست. در سفارش آخرم هم یادم رفت سفارش بدم، چون خیلی دوس دارم اسانس پاتوق رو هم تست کنم. انشاا... در سفارش بعدیم حتما جوپ رو هم سفارش میدم و مقایسه میکنم. :)
سلام و عرض ادب و احترام

البته من ساحارا نویر رو تصور میکنم تو سفارش اول رو بلاتر بو کردم شاید هم اشتباه میکنم

منم بزودی باید چهارمین زحمت رو بدم کمی سرم شلوغه

احتمالاً کارهای جدید پاتوق بخصوص اورنج هرمس
ویاژ رو دارم که میشه با ادکلنش مقایسه کرد
کرید اونتوس جدید
نارسیسو رودریگز فور هیم

یک چند تا کار هم یادداشت کرده بودم نمیدونم چه بلایی سر نوشته هام اومد

باید دوباره صفحات انتهایی رو مرور کنم

من که علیرغم سرد شدن هوا با ایوسن لورن اسپورت سر گرمم:cool:

آقا رضا ما هنوز منتظر جواب اون عکس و ریویوهای خودتون هستیم;)

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر همگی عزیزان و وقت بخیر؛
ممنون از نقد و نظر همه دوستان؛
آرش؛ واقعا از شامه ی خودم سر نت فلفل در تام فورد نویر نا امید شدم؛ نگو اصلا فلفل نداره. راستش تا حالا هیچ کس از تندی در نت اول بهم چیزی نگفته بود.
بهرام اون نت در نارسیسو پچولیه! نه؛ آرش؟
شهرام؛ ساحارا کمترین شباهتی به جوپ نداره! در خصوص نقد و بررسی عطرها؛ خودم نظرات باقی دوستان به ویژه بهرام و آرش رو می خونم. در خصوص عکس؛ گفته شده یک عکس گاهی جای 100 تا مقاله پیام می رسونه. آن عکس در رابطه با پاتوق و انبوه دیگر عطرفروشی ها گذاشته شده و تفسیر نمی خواد.
امروز بیش از 250 تا عطر تست کردم که حداقل 200 تاش در یک نشست بود. متاسفانه اکثریت قاطع این اسانسها قرار نیست بیاد و فقط سمپلش وجود داره. تنها عطری رو که به تستر کاغذیش قانع نشدم و یک گرم ازش خواستم Aoud Purple Rose Montale بود .
همه ی دوستان؛ هر عطری از عود بو کردن و پسندیدن رو فراموش کنن. با فاصله ی عجیب غریب از بقیه عطرهای عود دار؛ ترکیب رز و عود و زعفرون در این عطر دوست داشتنی و فوق العاده است. عمیقا لذت بردم. اگه روزی به فرض بعید این عطر برای فروش وارد بشه حتما میارم. فکر می کنم آرش سمپل اودکلن اورجینال اینو خریده بود و خیلی هم خوشش اومده بود. اگه بخوام اودکلنی به کسی توصیه بکنم بخره (به فرض علاقه به رز و عود و زعفرون ) اینو توصیه می کنم.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
هرمس ویاژ رو تست کردم یه بوی صابونی ازش می گیرم و نتونستم باهاش ارتباط برقرا کنم البته این در مورد ادکلنش هم صادقه. رضاجان اگه یادت باشه بهت گفتم که ادکلنش هم منو جذب نکرد.
همون حسی رو بهش دارم که قبلا به بلو شنل داشتم :general703:. باید بهش فرصت بدم تا بعد. ولی کار یونی خوبی هست دوستان می تونند به بانوان هم پیشنهاد بدن و مطئن باشن که راضی خواهند بود. به نظر من رایحه اش بیشتر به اون طرف تمایل داره.

هرود مارلی رو باید گفت نسخه لایت و اپدیت شده اسپایس بمب هست. من دقیقا همون بوی تنباکوی اسپایس بمب رو می گیرم ولی نسبت به بمب باکلاس تر هست اگه نت فلفل قرمز و صورتی رو از بمب بردارید میرسیم به هرود (با صرفه نظر از نت چرم). سنگینی و اسپایسی اسپایس بمب رو هرکسی نمی پسنده.

هنوز دارم فکر می کنم هدف از ساختن اورنج هرمس چی بوده! و چرا اینقدر از نت پرتقال به این شدت توش استفاده شده. تو این کار با جدید ترین ورژن از رایحه پرتقال طرف هستیم. ارنج هرمس، نه بوی خود پرتقال رو میده و نه بوی پوست اش رو و نه بوی شکوفه های پرتقال رو. اینبار با رایحه غلیظ و نسبتا تلخی از برگ درخت پرتقال و بهارنارنج روبه رو هستیم. بسیار قوی و ماندگار. من تا حالا بالای 60 درصد لایت اش کردم ولی هنوز کوچک ترین تغییری و لایت شدنی توش حس نکردم. فعلا گذاشتمش کنار تا دوباره برم سراغش
ماندارینو همونطور که رضا جان گفت نسخه اپدیت و بهتر از نرولی هست. حداقلش نت خالص از بهارنارنج نیست و روایح دیگه هم باهاش هست. ماندارینو برای نرولی حکم ایتالین رو داره برای وتیور. کلا تام فورد عادت داره هر کاری رو که دیس می کنه بعد از مدتی دوباره ورژن جدیدتر از همون رایحه رو میسازه و میده به بازار.

آرش؛ واقعا از شامه ی خودم سر نت فلفل در تام فورد نویر نا امید شدم؛ نگو اصلا فلفل نداره.
الان که لایت اش کردم یه تم خاکی بهمراه بوی زیبای مشک زباد رو دارم و از نت اسپایسی اش کمتر شده و بعد از چند دقیقا از بین میره. عجیبه نت اسپایسی اش برای من عینا با نت اسپایسی سزار پاچیوتی یکی هست. برای همین سریع متوجه اش شدم.

بله پچولی هست ولی با روایح سبز و گیاهی دیگه مخلوط شده و اون شفافیت پچولی کارهای دیگه رو نداره. اینجا پجولیش یه حالت کثیف و نم دار داره. بنظرم توی ادکلنش اینقدر غلیظ نبود

Aoud Purple Rose Montale بود .
همه ی دوستان؛ هر عطری از عود بو کردن و پسندیدن رو فراموش کنن. با فاصله ی عجیب غریب از بقیه عطرهای عود دار؛ ترکیب رز و عود و زعفرون در این عطر دوست داشتنی و فوق العاده است.
تازگی ها یادمه یه کار رز و عود تست کردم ولی هرچی فکر می کنم یادم نمیاد کجا و چی بود. ولی این کار مونتاله نبود چون خودمم هم خیلی دوست دارم تست اش کنم

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
درود بر همگی عزیزان و وقت بخیر؛
ممنون از نقد و نظر همه دوستان؛
آرش؛ واقعا از شامه ی خودم سر نت فلفل در تام فورد نویر نا امید شدم؛ نگو اصلا فلفل نداره. راستش تا حالا هیچ کس از تندی در نت اول بهم چیزی نگفته بود.
شهرام؛ ساحارا کمترین شباهتی به جوپ نداره! در خصوص نقد و بررسی عطرها؛ خودم نظرات باقی دوستان به ویژه بهرام و آرش رو می خونم. در خصوص عکس؛ گفته شده یک عکس گاهی جای 100 تا مقاله پیام می رسونه. آن عکس در رابطه با پاتوق و انبوه دیگر عطرفروشی ها گذاشته شده و تفسیر نمی خواد.
امروز بیش از 250 تا عطر تست کردم که حداقل 200 تاش در یک نشست بود. متاسفانه اکثریت قاطع این اسانسها قرار نیست بیاد و فقط سمپلش وجود داره. تنها عطری رو که به تستر کاغذیش قانع نشدم و یک گرم ازش خواستم Aoud Purple Rose Montale بود .
همه ی دوستان؛ هر عطری از عود بو کردن و پسندیدن رو فراموش کنن. با فاصله ی عجیب غریب از بقیه عطرهای عود دار؛ ترکیب رز و عود و زعفرون در این عطر دوست داشتنی و فوق العاده است. عمیقا لذت بردم. اگه روزی به فرض بعید این عطر برای فروش وارد بشه حتما میارم. فکر می کنم آرش سمپل اودکلن اورجینال اینو خریده بود و خیلی هم خوشش اومده بود. اگه بخوام اودکلنی به کسی توصیه بکنم بخره (به فرض علاقه به رز و عود و زعفرون ) اینو توصیه می کنم.

سلام مجدد

رضا جان دقیقا همین طوره که میفرمایید
من از جوپ هوم دارچین رو بیشتر از همه توش میبینم البته ادکلنش رو و اسانس پاتوق رو ندارم

بهرام خان فرمودند از ساحارا نویر بوی دارچین به مشامشون میرسه که باعث سوال من شد

من اصلا و ابدا از بوی عود خوشم نمیومد تا دورا هتل :دی

اگر رایحه قابل آپلود کردن بود اونروز اون رایحه آپلود شده رو مقایسه با مونتاله میکردیم اگر همون بود بدون معطلی سفارش فردای من بود :دی

بهرام خان که فرمود تام فورد نویر رو اولش بوی اسپایسی ازش میگیرن یا حداقل من متوجه شدم
رفتم تست کردم

اولش کمی تنده

آقا یکی به من بگه مشک زباد چه بویی میده ثواب داره

یک سوال

اگر بخوام دنبال ادکلنی باشم که فرضا رایحه غالب کیوی باشه چکار کنم

چون تو قسمت نت تو فرگرنتیکا کیوی رو زدم که 2 تا نت کیوی بود بعد اینقدر ادکلن بود که تابحال حتی اسمشونو ندیده بودم

کسی تجربه ای از تست داره؟

ممنونم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
هرمس ویاژ رو تست کردم یه بوی صابونی ازش می گیرم و نتونستم باهاش ارتباط برقرا کنم البته این در مورد ادکلنش هم صادقه. رضاجان اگه یادت باشه بهت گفتم که ادکلنش هم منو جذب نکرد.
همون حسی رو بهش دارم که قبلا به بلو شنل داشتم :general703:. باید بهش فرصت بدم تا بعد. ولی کار یونی خوبی هست دوستان می تونند به بانوان هم پیشنهاد بدن و مطئن باشن که راضی خواهند بود. به نظر من رایحه اش بیشتر به اون طرف تمایل داره.
آره یادمه با اودکلنش هم ارتباط نگرفتی. شهرام می گفت در اودکلنش نت دودی نداره. من عاشق نت دودی در اسانسشم. (برجسته ترین نت ویاج برای من یک نت دودیه؛ یعنی حس دود رو بهم میده. شما هم نت دودی می گیری یا نت دیگه ای؟)
هنوز دارم فکر می کنم هدف از ساختن اورنج هرمس چی بوده! و چرا اینقدر از نت پرتقال به این شدت توش استفاده شده. تو این کار با جدید ترین ورژن از رایحه پرتقال طرف هستیم. ارنج هرمس، نه بوی خود پرتقال رو میده و نه بوی پوست اش رو و نه بوی شکوفه های پرتقال رو. اینبار با رایحه غلیظ و نسبتا تلخی از برگ درخت پرتقال و بهارنارنج روبه رو هستیم. بسیار قوی و ماندگار. من تا حالا بالای 60 درصد لایت اش کردم ولی هنوز کوچک ترین تغییری و لایت شدنی توش حس نکردم. فعلا گذاشتمش کنار تا دوباره برم سراغش
چه عجیب! به شامه ی من بوی اورنج لایته و جرات نمی کنم لایتش کنم. با ترس کمی فیکس می ریزم توش. چقدر شامه ها با هم مختلفن واقعا.
ماندارینو همونطور که رضا جان گفت نسخه اپدیت و بهتر از نرولی هست. حداقلش نت خالص از بهارنارنج نیست و روایح دیگه هم باهاش هست. ماندارینو برای نرولی حکم ایتالین رو داره برای وتیور. کلا تام فورد عادت داره هر کاری رو که دیس می کنه بعد از مدتی دوباره ورژن جدیدتر از همون رایحه رو میسازه و میده به بازار.
البته بهرام این طوری که در پ خ برام نوشت و خودش میاد توضیح بیشتر میده با نظر ما موافق نیست و نرولی رو ترجیح میده!
تازگی ها یادمه یه کار رز و عود تست کردم ولی هرچی فکر می کنم یادم نمیاد کجا و چی بود. ولی این کار مونتاله نبود چون خودمم هم خیلی دوست دارم تست اش کنم
آرش؛ حافظه ی من میگه اولین بار اسم اینو از شما شنیده. چون یادمه با گفتن اسمش؛ اودکلنش رو سرچ کردم و در فرگرانتیکا عکسشو دیدم. خوب یادمه.
شهرام جان؛ نت انتهایی تام فورد نویر مشک گربه زباده.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
چه عجیب! به شامه ی من بوی اورنج لایته و جرات نمی کنم لایتش کنم. با ترس کمی فیکس می ریزم توش. چقدر شامه ها با هم مختلفن واقعا.
بله واقعا عجیبه. برای تو رگ تلخی نداره؟ دقیقا بوی پرتقال رو میگیری؟
من فکر کنم این کار باشه
http://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Eau-d-Orange-Douce-24027.html
آرش؛ حافظه ی من میگه اولین بار اسم اینو از شما شنیده. چون یادمه با گفتن اسمش؛ اودکلنش رو سرچ کردم و در فرگرانتیکا عکسشو دیدم. خوب یادمه.
می رم نگاه کنم ببینم پیداش می کنم یا نه

جدیدا اورنج از سرجی لوتنز رو تست کردم. بوی نرولی رو میداد که با گلاب قاطی شده باشه
http://www.fragrantica.com/perfume/Serge-Lutens/Fleurs-d-Oranger-545.html

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
اگه گلد امواج رو داری بزارش کنار تام فورد نویر. نوت مشترک شون میشه گربه زباد
smells very pungent and fecal but which gives an amazing radiance and warmth to florals.
واقعا این کار جدید حرف نداره خیلی بهتر از نسخه اولیه نویر هست. البته فکر کنم این نسخه سومش تو پاتوق باشه!

اگر بخوام دنبال ادکلنی باشم که فرضا رایحه غالب کیوی باشه چکار کنم
این دو کار تو ایران پیدا میشن شهرام جان
http://www.fragrantica.com/perfume/Amouage/Interlude-Woman-15295.html
http://www.fragrantica.com/perfume/Davidoff/Cool-Water-Deep-Summer-Fizz-512.html
البته یه کار هم فکر کنم دی کی ان وای داره. یه کار هم بود دوستان تو گروه تلگرام چند وقت پیش معرفی کردن اونجا بپرسی بهت میگن.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من فکر کنم این کار باشه
یک رگه تلخی داره ولی برای من تلخی پوست پرتقاله. یک رگه شیرینی هم داره که خود پرتقاله.
اگه گلد امواج رو داری بزارش کنار تام فورد نویر. نوت مشترک شون میشه گربه زباد
واقعا این کار جدید حرف نداره خیلی بهتر از نسخه اولیه نویر هست. البته فکر کنم این نسخه سومش تو پاتوق باشه!
شهرام گلد آمواج رو داره. کنجکاوم ببینم شامه اش نت مشترک این دو تا رو می گیره؟
آرش جان این تام فورد نویر نسخه دوم تام فورد نویر هست در پاتوق. اتفاقا اکثر دوستان پاتوق نسخه دوم رو بردن و نسخه اول در خارج از اینترنت بیشتر فروش رفت. بدیهیه که این نسخه این قدر خوبه که هیچ نیازی به تعویضش نیست. توسکان لدر دو بار عوض شد و به نسخه ی سوم رسید و این نسخه فوق العاده مهر تایید رفقا رو گرفت ...

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
من فکر کنم این کار باشه

می رم نگاه کنم ببینم پیداش می کنم یا نه

جدیدا اورنج از سرجی لوتنز رو تست کردم. بوی نرولی رو میداد که با گلاب قاطی شده باشه
http://www.fragrantica.com/perfume/Serge-Lutens/Fleurs-d-Oranger-545.html
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
آرش جان من به وضوح بوی گریپ فروت تازه رو از "اورنج دِهرمس" میگیرم. بوی سایر مرکبات هم حس میکنم ولی تلخی شدیدش رو از گریپ فروت میدونم. من خودم 50 درصد لایتش کردم خیلی عالی بود برام.

من نرولی رو بیشتر میپسندم، چون تازگی و طراوت بهارنارنج رو داره. ماندارینو بوی آشنایی برام داره و خاص نیست و بنظرم تا حدودی هم توی رایحه اش اغراق شده. من توی این رده بو، سیلور مانتن کرید رو بیشتر دوست دارم.

بالا