برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
دشت صبحگاهي

رایحه ی ج.ن.س.ی از نگاه روجا داو، عطّار معروف انگلیسی:

رُجا داو، عطّار معروف انگلیسی:
در قرنهای اخیر، گرایش جامعه ی غربی، در خصوص رایحه ی س.ک.س.ی، تغییر یافته است. مثلاً در زمان ماریه آنتونیه، اینکه کف قصرها و مکانهای مقدّس کثیف و چرکین، مانند درب باز فاضلاب باشد، امری عادّی بود. از این رو بود که زنان آن زمان، ترجیح می دادند لبه ی لباس هایشان به رنگ قهوه ای باشد. ]تا کثیف بودن زمین، باعث تغییر رنگ لباس هایشان نشود.[ در قرن 18، مردان اروپایی اعتقاد داشتند که می توانند زنان را با استفاده از بوی خالص گربه ی زبّاد (بویی شبیه به مدفوع گربه) بفریبند. امّا در دهه های پایانی قرن بیستم، بدلیل شیوع ایدز، عطرهایی بیشترین عمومیّت دارند که اعلان می نمایند: ’’نگران نباش، من پاکیزه ام، من سالم هستم، اگر با من رابطه ی ج.ن.س.ی داشته باشی، بیماری نخواهی گرفت.‘‘
عطّار بسیار معروفی تلاش نمود عطری بسازد که هم مشتریان آمریکایی و هم مشتریان اروپایی را راضی کند. تا اینکه یک نفر به وی گفت: ’’در فرانسه مردم اوّل عشق بازی می کنند بعداً دوش می گیرند. ولی در آمریکا اوّل دوش می گیرند سپس عشق بازی می کنند.‘‘ ]بدین معنی که در فرانسه بوی بدن شسته نشده هنگام عشق بازی وجود دارد که این بو یادآور رابطه ی ج.ن.س.ی است ولی در آمریکا، رایحه ی تمیز بدن در عشق بازی به مشام می رسد و رایحه ی تمیز، یادآور رابطه ی ج.ن.س.ی است.[ با در نظر گرفتن این مطلب، وی تلاش نمود ساخته اش را به بهترین شکل تنظیم و بهینه کند که در نهایّت تبدیل به عطر چَنِلز چنس (Chanl’s Chance ) گردید.
منبع:
http://www.basenotes.net/content/79...yed-Cold-Roja-Dove-At-The-Wellcome-Collection

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و روز خوش؛
به دوستانی که ویاج هرمس و ایتالین سایپرس رو دارن اسپری هم زمانشو پیشنهاد میدم. اگه سایپرس ندارن؛ با لاوی استبل لانکوم هم می تونن هم زمان استفاده کنن و لذت ببرن!

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
با سلام و صبح بخير خدمت همه
جناب آقا رضا درست الآن بسته سفارش من رسيد :
بلوشنل - كاپيتان بلك زرد - الور اسپرت - اپن
فعلا محو بوي بلو شنل هستم . چه بويي داره اين ، لطيف و نافذ . توي تموم سلولهام فرو رفته . يك بوي عميق از محلي كه عطرو زدم ميكشم و تا چند دقيقه اين بو توي مخاط بيني ام هست و هر لحظه اش قشنگتر و قشنگتر ميشه . بقيه عطرا رو قبل از اسپري بلو شنل از روي دربشون بو كردم و حال كردم . واقعا دست و بازوت طلاست جناب آقا رضا.
فكر كنم تا نتيجه قطعي از سازگاري من با اين عطرا ، چند روزي طول بكشه تا معلوم بشه. فعلا رايحه بلو شنل را باهاش دارم مكاشفه ميكنم. عالـــــــــــــــيه

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
سلام و عصر تون شاد باد
جناب آقا رضا و ديگر جنابان ، اگر ممكن اسن بفرمائيد رديف 54 از ليست اسانسها با نام كريد امپريال آيا منظور همين نام زير است ؟
Imperial Millesime for men by Creed
imperial-millesime-for-men-by-creed.jpg
ضمنا آيا رايحه اسانسش چقدر با ادكلنش شباهت داره ؟ و اگر زحمتي نباشه تجربه تون از اسانسش رو بفرمائيد .
همچنين مرحمت بفرمائيد در خصوص ماندگاري و پخش بوي Aroma d`Orange Verte Hermes در ليست اسانسها نيز نظر مباركتونو بفرمائيد.
سپاسگزارم

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام مجدد؛
شخصا اودکلنش رو ندیدم. (مثل خیلی از اسانسهای دیگه که اودکلنش رو ندیدم!) یه رایحه خنکه با مهر کرید. رفقا قبلا در موردش نوشتن. گزینه جستجو بالا سمت چپ ؛ اسم عطر رو داخل همین تاپیک جستجو کنید کامنتها رو ببینید.تکراری نوشتن موجب ملال خاطر باقی دوستان میشه. باقی عطرها رو هم همین طوری میشه اطلاعات در موردشون پیدا کرد داخل پاتوق.
موفق باشین.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
امروز یمقدار دیگه ویاژ رو لایت کردم بنظرم الان به بهترین رایحه اش رسیدم دیگه اون حالت صابونی رو نداره و بیشتر رایحه اش باز شده به ادکلنش هم بیشتر شبیه شده

ترکیب امروز من نویر به همراه ساحارا البته دومی با دوز کمتر چون از رایحه نویر بیشتر خوشم میاد فقط یکم حالت دودی ساحارا رو میخواستم همراهش داشته باشم. بعدا که دقت کردم، متوجه شدم هر دو کاری رو که باهم استفاده کردم توی نویر (نواغ) و تام فورد بودن باهم مشترک هستند.

Sent from my iPad using Tapatalk

vahidxxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
امشب توی هوای خنک و نسبتا سرد کرمان بعد از مدتها بواسطه خنکی هوا یکی دوپاف توسکان اسپری کردم جالبه من تا حالا نت چرم رو بصورت قوی حس میکردم و زعفرونی ک دوستان ازش یاد میکردن ب اون صورت نمیگرفتم..
اما امشب بعد از اینکه اون چرم قوی کمی ملایم شد یک رایحه خوش زعفران ک واقعا مست کنندس دارم استشمام میکنم برام تعجب اوره چرا تا حالا برام مشخص نبوده زعفران..
شاید اسانس گرمی مث توسکان توی هوای سرد نت هاش بهتر و بیشتر باز میشه و من الان ب قول اقا رضا در حال فضانوردی هستم:)

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
امشب توی هوای خنک و نسبتا سرد کرمان بعد از مدتها بواسطه خنکی هوا یکی دوپاف توسکان اسپری کردم جالبه من تا حالا نت چرم رو بصورت قوی حس میکردم و زعفرونی ک دوستان ازش یاد میکردن ب اون صورت نمیگرفتم..
اما امشب بعد از اینکه اون چرم قوی کمی ملایم شد یک رایحه خوش زعفران ک واقعا مست کنندس دارم استشمام میکنم برام تعجب اوره چرا تا حالا برام مشخص نبوده زعفران..
شاید اسانس گرمی مث توسکان توی هوای سرد نت هاش بهتر و بیشتر باز میشه و من الان ب قول اقا رضا در حال فضانوردی هستم:)
بارها شخصا تجربه کردم در زمانهای مختلف درک متفاوتی از پراکندگی (پخش بو) و ماندگاری یک عطر دارم. شامه ی ما مثل ماشین نیست که همیشه یک جور عمل کنه. نه تنها افراد مختلف قدرت شامه هاشون با هم فرق می کنه؛ بلکه لزوما شامه ی یک نفر همیشه یک جور و با یک قدرت عمل نمی کنه. دوستان چقدر موافق یا مخالف این نظرن؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
این روزهای سرد به واقع زمستونی؛ Red orchid می زنم؛ یک بلک ارکید شدیدا دستکاری شده با رز و وانیل و خیلی خیلی کم قهوه و تنباکو. نت انتهاییش خیلی بهتر از نت ابتداییشه! کلی صبر کردم هوا سرد شه بتونم مصرفش کنم! نت انتهاییش بلک ارکیدیه که بوی رز میده.
آرش عزیز محبت کرده برای نهمین خریدش این متن رو در امتیاز بازارچه برام نوشته:
arash.gif
ممنون آرش جان. برای من باعث افتخاره که شما با داشتن دهها اودکلن و سمپل اورجینال ؛ تقریبا تمام عطرهای منو در 9 سفارشت بردی و نقد و بررسی اکثرشون رو هم در پاتوق منتشر کردی.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
این روزهای سرد به واقع زمستونی؛ Red orchid می زنم؛ یک بلک ارکید شدیدا دستکاری شده با رز و وانیل و خیلی خیلی کم قهوه و تنباکو. نت انتهاییش خیلی بهتر از نت ابتداییشه! کلی صبر کردم هوا سرد شه بتونم مصرفش کنم! نت انتهاییش بلک ارکیدیه که بوی رز میده.
آرش عزیز محبت کرده برای نهمین خریدش این متن رو در امتیاز بازارچه برام نوشته:
مشاهده پیوست 875974
ممنون آرش جان. برای من باعث افتخاره که شما با داشتن دهها اودکلن و سمپل اورجینال ؛ تقریبا تمام عطرهای منو در 9 سفارشت بردی و نقد و بررسی اکثرشون رو هم در پاتوق منتشر کردی.
رز رو از گلد گرفتی؟ نت اخرش باید همه چی توش باشه وانیل، قهوه در نت اخر نیست؟

امیدوارم همیشه جمع دوستان در پاتوق جمع باشه و از حضورشون دلگرمی بگیرم
ای خدا این وصل را هجران مکن
سرخوشان عشق را نالان مکن
نیست در عالم ز هجران تلخ تر
هرچه خواهی کن ولیکن ان مکن

Last edited:

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
درود و روز خوش؛
به دوستانی که ویاج هرمس و ایتالین سایپرس رو دارن اسپری هم زمانشو پیشنهاد میدم. اگه سایپرس ندارن؛ با لاوی استبل لانکوم هم می تونن هم زمان استفاده کنن و لذت ببرن!
سلام و عرض ادب و احترام

من امتحان کردم البته ایتالین سایپرس اسانس با ادکلن ویاژ هرمس

شاید اینها روابطی تجربی باشه و نیاز به زمان

اما تو اسپری همزمان چه نکاتی باعث میشه اسپری همزمان پیشنهاد بشه؟

ممنون

ادیت

وحید خان فکر کنم امشب تا صبح بیدار باشی و در فضا پیشنهاد میکنم استحمام کن و لباستو عوض کن بی خوابی چیز بدیه

بقیه رو به فردا صبح موکول کن

آقا رضا وانیل رو از چه اسانسی بیشتر میگیری
نمیدونم چرا وانیل طرفدار نداره بین آقایون

آقا رضا سه رقمی شدن هم مبارکه به امید جشن 4 رقمی شدنتون

درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛

تست دوم "اورنج هرمس" (غلظت 50 درصد):
اصولا بعضی از برندها معروف به کار کردن بر روی یک نت هستند. و بصورت تخصصی بر روی یک نت خاص در اکثرا عطرهاشون تاکید میکنند. مثلا برند "مونتاله" معروف به کار کردن بر رو "عود" است و اکثر عطرهای این برند هم از این قائده مستثنی نیستند. در همین راستا نیز برند "هرمس" را باید متخصص در زمینه "نت مرکبات" دانست. اسانس اورنج هرمس هم از این قائده مستثنی نیست.
در لحظه اول اسپری این عطر، بوی تازه و شادابی از گریپ فروت به مشام میرسه. بقدری بوی گریپ فروت تازه در نت اول این عطر شفاف و تمیزه که من تلخی و ترشی گریپ فروت تازه رو ناخودآگاه در دهانم حس کردم. بعد از حدود نیم ساعت بقیه نتها نیز به مرور اضافه میشوند. و خانواده مرکبات رو کامل میکنند. من به شخصه پرتقال و لیمو رو در نت بعدی حس کردم. همین روند تلخی و کمی ترشی تا پایان رایحه ادامه پیدا میکنه. تقریبا از لحاظ نت یه عطر خطی به حساب میاد ولی مثل سایر کارهای هرمس کیفیت نت مرکبات عالی و منحصر بفرده. من به شخصه این چینش نت و بو رو در عطر دیگه ای تجربه نکردم و بنظرم خیلی خاصه.
از نظر پخش و ماندگاری هم در حد یک عطر خنک، خوب و قابل قبوله. من این عطر رو به دوستداران روایح مرکباتی و تلخ پیشنهاد میکنم. مخصوصا برای من که از عطرهای تلخ خوشم میاد، تجربه خوب و نو به حساب میامد.:)
الان یه نقل قول جالبی رو در سایت "هرمس" راجع به این عطر خوندم که شاید خالی از لطف نباشه نقلش:

“Eau d’Orange Verte is the scent of the Little Prince in all of us.”

Jean-Claude Ellena

بنام خدا
سلام بر دوستان
سفارش ششم من هم رسید . ممنون آقا رضا.
دیور هوم اینتنس : که کلا سفارش 10 تا از همکارهام بود. یک اسانس خوشبو با ماندگاری عالی که با گذشت زمان از لحظه اسپری بهتر هم میشه . من سمپل ارجینال 2012 اون رو هم خریدم تا مقایسه کنم . راستش مطمئن باشید موندگاری این اسانس بالاتر و پخشش بهتره . در ادکلن کیفیت روایح کاربردی کمی بالاتره ولی نه اونقدر که قیمت داره .
ویاج هرمس : خوشبوست ولی به نظر میرسه خیلی پخش بالایی نداشته باشه . اثری از هل در این اسانس دیده نمیشه . این رو هم سمپل ارجینالشو داشتم و میتونم بگم اسانس خوبیه ولی خیلی به رو مشابهتش به ادکلن حساب باز نکنید .
لاوی استبل لانکوم : یک اسانس عالی ( با کیفیت ادکلنی )که به نظر من بیشتر زنانه است . مسلما از ویاج هرمس پخش بوی بهتری داره و در ترکیب مساوی هرمس رو تحت تاثیر قرار میده .
اورنج هرمس : این اسانس رو میشه تقدیم کرد به دوستداران پرتغال و مرکبات . خیلی فرش و تازه هست و پخش قابل قبولی هم داره . در مورد موندگاری این اسانس باید زمان بدیم .
همه این اسانسها تازه 1 ساعته دستم رسیده .

نظر دو تا از اساتید پاتوق راجع به اورنج هرمس البته آقا آرش هم نظرشون رو نوشته بودن من پیدا نکردم

هرمس ویاژ رو تست کردم یه بوی صابونی ازش می گیرم و نتونستم باهاش ارتباط برقرا کنم البته این در مورد ادکلنش هم صادقه. رضاجان اگه یادت باشه بهت گفتم که ادکلنش هم منو جذب نکرد.
همون حسی رو بهش دارم که قبلا به بلو شنل داشتم :general703:. باید بهش فرصت بدم تا بعد. ولی کار یونی خوبی هست دوستان می تونند به بانوان هم پیشنهاد بدن و مطئن باشن که راضی خواهند بود. به نظر من رایحه اش بیشتر به اون طرف تمایل داره.

هرود مارلی رو باید گفت نسخه لایت و اپدیت شده اسپایس بمب هست. من دقیقا همون بوی تنباکوی اسپایس بمب رو می گیرم ولی نسبت به بمب باکلاس تر هست اگه نت فلفل قرمز و صورتی رو از بمب بردارید میرسیم به هرود (با صرفه نظر از نت چرم). سنگینی و اسپایسی اسپایس بمب رو هرکسی نمی پسنده.

هنوز دارم فکر می کنم هدف از ساختن اورنج هرمس چی بوده! و چرا اینقدر از نت پرتقال به این شدت توش استفاده شده. تو این کار با جدید ترین ورژن از رایحه پرتقال طرف هستیم. ارنج هرمس، نه بوی خود پرتقال رو میده و نه بوی پوست اش رو و نه بوی شکوفه های پرتقال رو. اینبار با رایحه غلیظ و نسبتا تلخی از برگ درخت پرتقال و بهارنارنج روبه رو هستیم. بسیار قوی و ماندگار. من تا حالا بالای 60 درصد لایت اش کردم ولی هنوز کوچک ترین تغییری و لایت شدنی توش حس نکردم. فعلا گذاشتمش کنار تا دوباره برم سراغش
ماندارینو همونطور که رضا جان گفت نسخه اپدیت و بهتر از نرولی هست. حداقلش نت خالص از بهارنارنج نیست و روایح دیگه هم باهاش هست. ماندارینو برای نرولی حکم ایتالین رو داره برای وتیور. کلا تام فورد عادت داره هر کاری رو که دیس می کنه بعد از مدتی دوباره ورژن جدیدتر از همون رایحه رو میسازه و میده به بازار.

الان که لایت اش کردم یه تم خاکی بهمراه بوی زیبای مشک زباد رو دارم و از نت اسپایسی اش کمتر شده و بعد از چند دقیقا از بین میره. عجیبه نت اسپایسی اش برای من عینا با نت اسپایسی سزار پاچیوتی یکی هست. برای همین سریع متوجه اش شدم.

بله پچولی هست ولی با روایح سبز و گیاهی دیگه مخلوط شده و اون شفافیت پچولی کارهای دیگه رو نداره. اینجا پجولیش یه حالت کثیف و نم دار داره. بنظرم توی ادکلنش اینقدر غلیظ نبود

تازگی ها یادمه یه کار رز و عود تست کردم ولی هرچی فکر می کنم یادم نمیاد کجا و چی بود. ولی این کار مونتاله نبود چون خودمم هم خیلی دوست دارم تست اش کنم

شرمنده بابت پست متوالی نشد تو یک پست تجمیع کنم لطفا سه پست آخر ادغام بشن

گزارش شدند

Last edited by a moderator:

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
دشت صبحگاهي
عطري با يك مولكول
برای اوّلین بار یه عطّار، درصد بسیار بالایی از عطرش را فقط از یک ملکول شیمیایی، (بنام Iso E Super) استفاده کرد. نام این عطر Molecule 01 هست.
لینک عطر:
http://www.luckyscent.com/shop/detail.asp?itemid=30800
این مادّه دارای دو جنبه ی بویایی، یکی بوی چوب و دیگری رایحه عنبر است. قبول این مادّه به عنوان یک عطر کامل با توجّه به رایحه ی مطبوعش راحت است.

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
شخصا اودکلنش رو ندیدم. (مثل خیلی از اسانسهای دیگه که اودکلنش رو ندیدم!) یه رایحه خنکه با مهر کرید. رفقا قبلا در موردش نوشتن.
كريد امپپريال رو جستجو كردم ولي چيزي نديدم . بيشتر ميخواستم بدونم آيا نوت زنبق در اين اسانس خودنمايي داره ؟ و اصولا آيا تو اسانسهاتون چيزي دارين با رايحه غالب از زنبق ؟
اگر ممكن اسن بفرمائيد رديف 54 از ليست اسانسها با نام كريد امپريال آيا منظور همين نام زير است ؟
Imperial Millesime for men by Creed
قبلا ادكلنش را داشتم و خيلي از اون لذت بردم. هنوز متوجه نشدم كه اسانسش هم شبيه همونه يا نه ؟
نظر دو تا از اساتید پاتوق راجع به اورنج هرمس
من "اورنج هرمس ورته " را داشتم . مثل بقيه كاراي مركباتي هرمس خيلي عالي و طبيعي بود و بوي خود خود پرتقال را كه با پوست و برگش توي ميكسر ميكس كني را ميداد با پخش مناسب ولي موندگاري خيلي كم ، نهايتا به زور حدود 3 ساعت. دادمش به خواهر خانومم كه چون باردار بود و حالش متغير بود ، مرتب بو كنه كه حالش جا بياد و ديگه هم بهم پسش نداد. اين اسانس اورنج شما حتما پخش و موندگاريش بايد خيلي بيشتر باشه ، نه ؟
سه پست آخر ادغام بشن

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و روز خوش؛
آرش جان شعر آخر پیا دیشبت را خیلی خوشم آمد ... ممنون
بله بوی رز را از گلد می گیرم. وانیل و قهوه اش خیلی کمه و توصیف بهتر از ارکید قرمز همونه که نوشتم: بلک ارکید با بوی رز. همین الانم بعد 24 ساعت همونه. سخته بخوای توش نت دیگه ای رو پیدا کنی. ارکید آبی رو که قبلا تست کرده بودم. بلک ارکید با بلوآیس (رز خنک در مقابل رز گرم ارکید).
شهرام عزیز؛ سوال سختی پرسیدی. من همون طور که موقع نواختن پیانو دست چپم خودکار با دست راستم هماهنگ می زنه و آکورد متناسب با ملودی می نوازه بدون تفکر و بررسی؛ عطرها رو فقط از روی حس و شامه ام با هم ترکیب می کنم یا اسپری هم زمان. پس قاعده ای براش ندارم!
جناب قرشی عزیز باقی دوستان هم به نظر میرسه اودکلنش رو ندیدن که نظری نمیدن. لغت امپریال رو سرچ کن در همین موضوع ؛ چندین لینک میاد که میتونی مطالعه کنی.
پی نوشت:
لینک رو کلیک کن در خط بالا 43 تا جواب میاد از جمله نوشته آخر خودت. @smaghoreshi

Last edited:

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
جناب قرشی عزیز باقی دوستان هم به نظر میرسه اودکلنش رو ندیدن که نظری نمیدن. لغت امپریال رو سرچ کن در همین موضوع ؛ چندین لینک میاد که میتونی مطالعه کنی.
با عرض سلام و صبح بخير مجدد
خيلي تلاش كردم و " امپريال " را در اين موضوع سرچ كردم ولي فقط دو تا موضوع خودم رو نتيجه ميده. ظاهرا دوستان قبلا در اين مورد يا به اين نام نظر ندادن. در هر صورت جوينده يابنده است. تمام 151 صفحه رو نگاه ميكنم شايد پيدا بشه .

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
با عرض سلام و صبح بخير مجدد
خيلي تلاش كردم و " امپريال " را در اين موضوع سرچ كردم ولي فقط دو تا موضوع خودم رو نتيجه ميده. ظاهرا دوستان قبلا در اين مورد يا به اين نام نظر ندادن. در هر صورت جوينده يابنده است. تمام 151 صفحه رو نگاه ميكنم شايد پيدا بشه .

درود و روز خوش بر دوستان عطرباز؛
گزیده ای از نظرات دوستان در خصوص "کرید امپریال":
کرید امپریال (Creed Imperial)
بوی خنکی داره و نوت اول فقط بوی میوه و مرکبات میده، پرتغال لیمو و هندوانه بیشتر از بقیه احساس میشه.
بعد از 5-10 دقیقه بوی مرکبات ضعیفتر میشه و در کنارش بوی نمک و آب شور اضافه میشه که این قسمتش خیلی بوی عجیبه و من ازش خوشم اومد.
برای این فصل عالیه و ماندگاری حدود 4 ساعت داره
بهش نمره ی 7 از 10 میدم

کرید گرین آیریش (Creed Green Irish)
سبک بو خنک و تلخ هستش، بوی جنگی و گیاهی داره. در 10-15 دقیقه اول بسیار شبیه به دیویدوف کول واتر هستش و تقریبا نمیشه بینشون تفاوتی پیدا کرد.
برای تمام فصل ها مناسبه، ماندگاری هم خوب هستش.
این عطر کاملا اسپورت هستش و زیاد برای استفاده های رسمی مناسب نیست.
اگه دیویدوف کول واتر رو دوست دارید از این عطر هم خوشتون میاد.
بهش نمره ی 8 از 10 رو میدم.

ضمنا اگر گرین آیریش و امپریال رو کنار هم اسپری کنیم نتیجه خوب میشه.

سفارش بنده رسید و این چند روز فقط تونستم با بعضی عطرها آشنا بشم

کرید امپریال :خنک و کمی ترش.نت اولیه برام بیشتر ترکیب میوه داشت و بعد هم گل.پخش بو و ماندگاری متوسط هست ولی از اون عطرهایی هست که دیگران رو کنجکاو میکنه!!
لاگوست این پلی: تقریبا یه عطر ملایم رو به تندی .پیچیده هست اما نت ابتدایی تقریبا میتونم بگم مثل این شامپو سیب ها بودن قدیم! عین اونه بوش و مقداری هم مشک همراش حس میشه و بعد از مدتی هم کاج رو حس کردم..کلا ازش خوشم اومده
بلک ایکس اس: رایحه دلنشین و پخش بوی خوبی داره.جزو عطرهای شیرین هست به نظرم و رایحه اولیه مقداری به لیمو میخوره ، دوسش دارم و استفاده میکنم
پشن :اوووووف حرف نداره این!البته بیشتر میخوره زنونه باشه پخش بوی خیلی خوب و رایحه گیرا..هلو نزدیک ترین وجه تشابه هست و همینطور به نظرم آبنبات هندوانه ای! عالیه در کل
ری اکشن : این عطر هم میوه ای هست بیشتر و رایحه اولیه به میوه جاتی مثل لیمو ترش و خربزه و هنوانه میخوره –ملایم و شیرین و خنک هست و پخش بو خیلی بالایی نداره ولی خوبه در کل
مونت بلانک ایندی ویژوال : یه رایحه خاص و تند و تیز-مخلوطی از فلفل و آناناس و گشنیز و گل و پونه رو حس کردم من.خنک هست و فعلا باهاش ارتباط برقرار نکردم و از پخش بو هم نمیتونم بگم ولی باید پخش بوی خوبی داشته باشه
فراری بلک : یه عطر نسبتا تند و به نظرم بیشتر سمت شیرینی میره و یه مقدارم شاید ترش! برای من عطر گل و هل بیشتر حس شد
جینز بوی : تا حالا پوست نارنگی رو فشار دادید تا اون اسید پوستش بزنه بیرون؟؟ بعد بوو کنید، میشه عطر "جینز بوی" تموم شد و رفت ;) (من خوشم اومد و استفاده میکنم)
تامی تی : نسبتا تند و خنک کمی به تلخی هم میزنه و بیشتر به میوه جات شبیه عطرش.مثل میوه پرتقال و لیمو ترش.این هم عطر خوبیه و مورد قبول
بوس من : نسبتا تند و خنک و پخش بوی خوبی داره.بیشتر سیب و نعناع رو حس میکنم.کمی هم به تلخی میره
اینترلود آمواژ : فلفل + عود + چوب + گل رو در این عطر بیشتر حس میکنم که تند و تیز و کمی شیرین هم هست و همینطور پخش بو و ماندگاری خیلی خوبی داره و به شخصه برام ثابت شده این عطرهای تند و تیز اگر مثلا یک ساعت-دو ساعت بمونه حتی امکان داره نظر رو ازیه انتخاب بد به انتخاب خوب تغییر بده !.در کل عطر بدی نیست اصلا و خیلی هم خاص و قابل احترامه
گرین آیریش : تیز-برنده – تند – وحشی (اینارو بهش نسبت میدم)-مایل به تلخ و خنک و البته به شدت خاصه و همه پسند نیست(بی تعارف)
هروقت بوش میکنم یه جنگل پر از سبزه برام تداعی میشه(کلا گیاهی) و حس طبیعی بودن بهت میده...یه مقدار نمک هم به مشامم میرسه

درود بر دوستان عطرباز؛

کرید امپریال:
وقتی عطری از برند سلطنتی کرید باشه و اسم امپریال رو هم داشته باشه، با این تفاسیر سطح انتظارات دو برابر میشه. دقیقا چند لحظه بعد از اسپری کردن شوک بهتون وارد میشه، چون بوی گرین آیریش لایت شده و کمی بوی مرکباتی به مشامتون میرسه. طوری که من فکر کردم آقا رضا اشتباها به جای امپریال، گرین آیریش رو گذاشته! پخش بو در حد دو ساعت بد نیست و موندگاری هم برای من ماکزیمم 6 ساعت بود. (البته با غلظت 50 درصد)
در کل رایحه خیلی لایت و خوبی داره. تم کلی همانند گرین آیریش با مرکبات اضافه شده داره. چیزی که جالب توجه بود اینه که علیرغم اسم و رسم این عطر و اینکه 10 سال بعد از گرین آیریش معرفی شده ولی پخش و ماندگاری خیلی ضعیفتر و رایحه ای خیلی سبکتر داره!

آقا رضا جان نظر این حقیر به ترتیب زیر هست
1. این ویکتوس : یه بوی کاملا عام پسند. از ایناس که تو خیابون میری دم عطر فروشیا به عنوان تستر میدن به مردم.
2. توسکان لدر : از قبل با بوش یه آشنایی داشتم . هرچی سعی کردم نشد از بوش خوشم بیاد. بوی چرم میده اما این که مزیت نیس. بوش خشک و بی ارزشه.
3. آزارو الیکسیر : تلخ و رک . حرف خاصی نداره بگه . فقط تلخ و یه کمی جدیه
4. هیرود : من توباکو رو دارم اما به نظرم اصلا خوب نیست اما این هیرود بوش شیکه ! بوش همه جوره از توباکو سره. خیلی هم خوب مردونس. تلخی و شیرینش خوب بالانسه. خوشم اومد از بوش.
5. اسپایس بمب : حق با آقا رضا ست. به توسکان شبیه و من رای رو به اسپایس میدم . چون بر خلاف توسکان که از اول تا آخر یه چیزه لا اقل یه پیچیدگی ریز داره.
6. کرید امپریال : فرش و تازس . رایحه ی جالبی هم داره. به نظرم شبیه گرین آیریش هست. هنوز هیچ شرکتی ندیدم به اندازه ی کرید بوی عطر هاش با کیفیت و طبیعی باشه. کرید خیلی خوبه . دوس داری بوش کنی هی.
7. عود وود : قبلا داشتم و مصرف می کردم. از همون موقع عاشق این عطر شدم . بوی عوود و روایح چوبی بسیار خوب ترکیب شده. حرفا داره این عطر !! احسنت !
8. گرلن الهوم آیدیل : این همه تو سایتا تعریف و تمجید و بهترین عطر سال و فلان . . . ! نمی گم بوش بده اما من خوشم نیومد. اصلا چیز عجیب و خاصی نیس. تلخ هم نیست به نظرم. معتدله. در کل جواب نه س .
9. گری وتیور : بسیار شبیه تغ هرمس . بوی لیمو کم مونده وتیور رو از جاده خارج کنه. ولی بوش بد نیست.
10. سیلور مونتین : یکی از بهترین عطر های ساخته شده ی تاریخ. همیشه باید باشه. نباشه نمیشه . فوق العاده !

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
عجیبه ها!
برخی دوستانی که خیلی اصرار دارن بوی اسانس شبیه اودکلنش باشه؛ وقتی بهشون پیشنهاد میدم اسانس رو رقیق ببرن (حداکثر چند پاف بیشتر اسپری کنن یا در روز چند بار تجدید اسپری کنن) گوش نمیدن و سفارش شون عطر با غلظت بالاست.
هیچ ایراد و مشکلی نیست؛ منم همیشه سفارش و سلیقه ی دوستان رو لحاظ می کنم. فقط یک سوال! کدوم اودکلن اورجینال غلظت بالای 20-25 درصد داره که من بی خبرم؟!

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
گزیده ای از نظرات دوستان در خصوص "کرید امپریال":
سلام و تهيت
از لطف جنابعالي بينهايت ممنونم. 20 صفحه رو از 151 صفحه مرور كردم كه چيزي از امپريال ببينم كه شما پيغام دادي و كارم رو داحت كردي. برگشت به گذشته هم خودش عالمي داره !!!

Last edited:

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
با ادب و احترام خدمت سروران
بقيه عطرهاي ارسالي جناب آقا رضا را تست كردم. يكي از يكي ديگه بهتر بود. همه را پشت دستم تست كردم ( ترسيدم جاي ديگه بزنم چون اسانس اصل رو بار اولمه تست ميكنم ) بلو شنل خيلي شبيه ادكلنشه . با پخش عالي ، بطوري كه با هر بار بو كردن رايحه اش در اولش ، تا يك دقيقه بوش توي فضاي سرم بود. موندگاريشو براي خودم خيلي مناسب ميدونم ، بطور موثر حدود 8 ساعت شايدم بيشتر چون عطر ديگه اي رو بعدش تست كردم . طبق نظرات قبلي اپن و الور اسپرت رو 1 به 6 تركيب كردم . رايحه اش نسبت به خود اپن چيز معركه اي شد (خود الور را مستقلا دوست دارم ) ولي فقط به نظرم مياد كه پخش و ماندگاريش با اين كارخيلي افت كرده ( نسبت به پخش و ماندگاري تك تكشون كه خيلي خوبه نتيجه حاصل اينطور نيست - ميتونه به خاطر نسبت درصد فيكساتور در اونها باشه ؟ چون خالص كه نبودند و با فيكساتور رقيق شدند) . البته من بطور عمومي همينقدر موندگاري رو بيشتر ميپسندم . توان و قدرت من بيش از 4 يا 5 ساعت نيست كه حامل يك نوع رايحه باشم . بيشتر بمونه ، خسته ام ميكنه و كمي نا آروم ميشم . و در اين حدود را ميپسندم . تركيب كاپيتان بلك زردي كه زحمتشو جناب آقا رضاب رام كشيدند ( از ديروز ساعت 11 صبح تا حالا ساعت 1 و ربع ظهر يعني بيش از 12 ساعت ) فقط يك پاف روي پشت دستم ، به راحتي قابل حسه ، فكر كنم ديگه بايد دستم رو بتن بگيرم تا بوشو نفهمم چون با كلي شستن و خواهش و تمنا از صابون و مايع دستشويي، اون هم پشت دستم ، هنوز ولم نكرده.
مايلم چند تا عطر ديگه سفارش بدم كه ميگذارم روز 5 شنبه خدمت آقا رضا اعلام ميكنم. فقط فكر كنم بايد برام خيلي رقيق تر بشن .
با تشكر مجدد

Last edited:
بالا