برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
scent of the day:
یکی از بهترین رایحه های که تا الان ساختم اسپری همزمان هوم اینتنس و تام فورد نویر هست. من از نویر هم یه حالت خاکی می گیرم مخصوصا وقتی چندساعت از اسپری اش بگذره که ترکیبش با هوم اینتنس باری من خیلی جالب میشه. حس بوی خاک یه اتاف رو میده که با جارو دستی جارو شده باشه و فضای اتفاق پراز خاک شده باشه.
فعلا بهترین اسانس این روزهای من نویر هست تقریبا مطمئن هستم مثل هوم اینتنس برام همیشگی خواهد شد با این تفاوت که مثل برای روزهای گرم مناسب نیست

رضا جان اون پست که سایپرس رو با یه اسانس دیگه ترکیب می کردی پیدا نمی کنم با ادیشن ترکیب میشد؟

سلام و عرض ادب و احترام

واقعا تفاوتها جالبه و باعث میشه همه مون از یک عطر استفاده نکنیم

حتی خوندن گرد و خاک باعث عطسه من میشه

درود و آغازین روز هفته بر همگی پاتوق نشینان خوش؛
3 شامه مختلف؛ سه درک و حس و تجربه ی متفاوت. در خصوص سه اسانس عود وود و الهوم گرلن و دیور ترتیب ماندگاری به شامه ی من؛ به ترتیبی است که نوشتم. پخش احتمالا الهوم گرلن کمی بیشتر از عود وود باشد؛ ولی تفاوت فاحش ندارن.
آرش جان فکر کنم سایپرس و ویاج رو میگی (اسپری هم زمان). فردید سایپرس رو با گرلن توصیه کرد و من الهوم گرلن رو بیشتر متناسب با تام فورد نویر دیدم.
تشبیه اتاق جارو زده شده و خاک گرفته برام عجیب بود! من تا همین یکی دو سال پیش به شدت به گرد و خاک حساسیت داشتم و کمی از اون کافی بود تا از شدت عطسه کردن به ملاقات عزراییل برم! یک ضد حساسیت خیلی قوی به اسم دوکسپین 10 برای همیشه این مشکلم رو حل کرد!

رضاجان البته مطمئنم شما بهتر از من میدونید دوکسپین ضد حساسیت نیست
ضدافسردگی سه حلقه ای هست شبیه آمی تریپتیلین

ارادتمندم

ادیت

رضا خان ظرفهای اسپریر جدیدی نیومده؟ حالا شیشه ای باشه بهتره؟
یک سوال من دیدم ادکلن رو با پست هم میفرستند
منظورم چون شیشه ای هست امکان ارسالش هست

البته به من یکی ثابت شد تو پست با بسته ها فوتبال بازی میکنن:general210::mad:

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و شب خوش؛
شهرام جان احتمالا تا 2 هفته دیگه ظرفهای مد نظر میرسه.
در خصوص دوکسپین؛ به عنوان آنتاگونیست قوی رسپتورهای هیستامین (H۱، H۲) ضد حساسیتی بسیار قوی است با قدرت 775 برابر دیفن هیدرامین. البته داروی خط اول درمان حساسیت نیست؛ اما با دوز 10 میلی گرم شبها قبل خواب؛ برای کسانی که نسبت به انتی هیستامینهای دیگه مقاومت نشون میده بدنشون؛ عالیه. این دارو برای خارش (مثلا بر اثر اگزما) هم خوب جواب میده . برای افسردگی دوز تجویزی بیشتر از این حرفهاست (مثلا 75 میل و بیشتر)
لطفا این یادداشت کوتاه سبب استفاده سرخود از این دارو نشه! شدیدا خواب آوره ...

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
دشت صبحگاهي
بدون شرح :
215000$ Clive Christian Imperial Majesty
( بیش از 700 میلیون تومان)
1.jpg

این عطر تنها یک عطر گران قیمت نیست بلکه یک عطر رویایی می باشد که سلطنتی طراحی شده. در تولید بطری آن از طلا به همراه جواهر 5 قیراطی استفاده گردیده است. در صورت سفارش این عطر با یک خودرو بنتلی Bentley به درب خانه شما ارسال می گردد. علاقه مندان به این عطر باید هرچه سریع تر به فکر سفارش این عطر باشند زیرا تنها تعداد بسیار محدودی از این عطر موجود می باشد.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
این همه زرق و برق برای چی؟ مهم اینه که عطر توش چیه. شاید از این ۷۰۰ میلیون به اندازه یک هزارمش خرج خود عطر نشده باشه.

شهرام جان بالاخره دیور هوم پارفوم رو امروز تست کردم. بقول خودت کسی که از هوم اینتنس خوشش بیاد از این هم خوشش میاد ولی این کجا و اینتنس کجا
روح دیور هوم توی این عطر حفظ شده شروع کار با مخلوطی از چرم و زنبق هست که همون رایحه پودری دیور هموم همراهشونه ولی اینجا شدت رایحه پودری خیلی کم و خفیف هست
چرمش تداغی کننده یه چرم خشک و واکس خورده هست مثل اینه که دارید یه کیف چرمی قدیمی و نو رو بو می کنید البته وجود زنبق و رایحه پودری از شدتش کم می کنه به مرور زنبق ضعیف تر و چرم همچنان باقی می مونه
در اواخر کار ابتدا یسری رایحه چوبی ملایم به عطر اضافه میشه و بعد یه رایحه گل رز هم میاد وسط که باز با چرمی که دیگه شدتش رو از دست داده مخلوط میشه و بصورت جزیی شیرینی به کار اضافه می کنه. در اواخر عمر عطر هرچه میگذره رایحه رز ضعیف٬ بر چرم رو به خاموشی غلبه می کنه.

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
دوستان عزيز سلام
سفارش دوم بنده ، دو ساعت پيش بدستم رسيد :
1- دانهیل آلفرد
2- کرید امپریال
3- ویاج هرمس
4- اورنج هرمس

بلافاصله جعبه رو باز كردم و اول از همه آلفرد دانهيل رو اسپري كردم. بسيار شيك و جنتلمني و خوشبو ، محكم و با صلابت و جدي ، خنك و تلخ ، تمام رايحه هايي كه يك عطر خوب چوبي بايد داشته باشه كه باب پسند من است : ليمو كه يا الّاه و سلام و عليك عطره - ياس كه كرشمه و دلبري عطره - زنبق كه مجلس آراي صريح و رك عطره و كشته و مرده اش هستم - اسطوخودوس كه نازنين رايحه همه فن حريف و خاكشير مزاج عطره - چرم كه ابهت و شكوه و سنگيني عطره همه و همه توي صفند و به نوبت دارن دور سرم اپرا ميخونن.
جناب آقا رضا دست و بازوت طلا و پر توان
نميشه باش شوخي كرد ، حيفه بوش قاطي بشه و عطر دوم را اسپري كنم ، پس بقيه اش بماند تا بعدا

Last edited:

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
تست ویاج هرمس(غلظت 50 درصد):
مواجهه من با این عطر زمانی بود که بسته عطرها رو تحویل گرفتم. متوجه شدم کمی از کناره یکی از ظرفها نشتی داشته و بوی خوشایندی تموم فضا رو گرفته. برای همین تست این عطر رو گذاشتم برای موارد آخر.
در لحظه اول اسپری بوی مرکباتی خوشایند به مشام میرسه. خیلی بوی آشنایی برای من داشت. بوی تقریبا خطی داره. با اینکه از کارهای هرمس هست ولی متفاوت از کارهای دیگر این برند بود. بوی خاصی داره و بنظرم میتونه انتخاب خوبی برای علاقمندان عطرهای مرکباتی باشه. لطافت و شفافیت خوبی هم داره.
از نظر پخش و ماندگاری هم خیلی خوبه و در بین عطرهای معتدل جایگاه بالایی داره. تلخی متعادل و در عین حال کمی شیرین رو ازش حس میکنم.
به شخصه بین کارهای مرکباتی هرمس و شنل، من هرمس رو ترجیح میدم. چون روایح خاص تر و یونیک تری دارند.

پ. ن: یه ضرب المثل در دنیای عطر هست که میگه، همه عطرها میان و میرن ولی بلک ارکید همچنان پابرجاست. ماندگاری و پخش بلک ارکید قابل ستایشه!

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
دوستان عزيز سلام
1- دانهیل آلفرد
2- کرید امپریال
3- ویاج هرمس
4- اورنج هرمس
نیم ساعت پیش یک پاف حسابی از اورنج هرمس زدم. بویی بسیار طبیعی از پرثقال و شکوفه اش را در ذهنم تداعی کرد. کمی که گذشت تلخی و تیزی بوی پوست و بیشتر برگ درختش به مشامم رسید و هنوز این تلخی برگش رو حفظ کرده. واقعا چیز قشنگی است که اینقدر قوی و با حسی سنتی این بوی مرکبات توی این عطر خود نمایی میکنه. خیلی حالت حقیقی و طبیعی داره. خیلی متعادله و اصلا تندی و تازیانه بعضی از عطرا رو نداره. اولش پخش خوبی داشت و رفته رفته از پخشش داره کمتر میشه. کیفیتش حقیقتا عالی است.
جناب آقا رضا لطفا بفرمائید اورنج رو برام چقدر لایت کرده بودید ؟ ( احتمالا به 50 درصد میخوره . نه ؟ )

پی نوشت : یک پاف که روی ساعدم زده بودم با گذشت حدود دو ساعت رایحه بیشتر به پوست پرتقال نزدیک شده . عالی و بی نظیر طبیعی. پخشش : کم شده و برای بو کردنش باید از فاصله 20 یا 30 سانتی بو کنی

Last edited:

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
دوستان عزيز سلام
1- دانهیل آلفرد
2- کرید امپریال
3- ویاج هرمس
4- اورنج هرمس

بلافاصله جعبه رو باز كردم و اول از همه آلفرد دانهيل رو اسپري كردم. بسيار شيك و جنتلمني و خوشبو ، محكم و با صلابت و جدي ، خنك و تلخ ، تمام رايحه هايي كه يك عطر خوب چوبي بايد داشته باشه كه باب پسند من است : ليمو كه يا الّاه و سلام و عليك عطره - ياس كه كرشمه و دلبري عطره - زنبق كه مجلس آراي صريح و رك عطره و كشته و مرده اش هستم - اسطوخودوس كه نازنين رايحه همه فن حريف و خاكشير مزاج عطره - چرم كه ابهت و شكوه و سنگيني عطره همه و همه توي صفند و به نوبت دارن دور سرم اپرا ميخونن.
جناب آقا رضا دست و بازوت طلا و پر توان
نميشه باش شوخي كرد ، حيفه بوش قاطي بشه و عطر دوم را اسپري كنم ، پس بقيه اش بماند تا بعدا

سلام و عرض ادب و احترام

علی آقا این توصیف دانهیل آلفرد بود؟

البته بنا به دلایلی خیلی کم از دانهیل آلفرد من مونده و الان دوباره تست کردم

من خیلی مشتاق تست اورنج هرمس شدم

فکر کنم ندید باید 100 گرم ازش بگیرم :دی

راستی کرید امپریال چطور بود؟

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
سلام و عرض ادب و احترام

علی آقا این توصیف دانهیل آلفرد بود؟

البته بنا به دلایلی خیلی کم از دانهیل آلفرد من مونده و الان دوباره تست کردم

من خیلی مشتاق تست اورنج هرمس شدم

فکر کنم ندید باید 100 گرم ازش بگیرم :دی

جناب آقا شهرام سلام و شب خوش
بله دانهیل آلفرد این معجون کاملا غیر خطی که از ظهر تا حالا داره خودنمایی میکنه. نظر شما چیست ؟ اورنج واقعا طبیعیه ، هر چند به نظرم بعد از گذشت حدود 3 یا 4 ساعت خیلی بی جون شده باید از 10 سانتی بو کنی ولی کیفیت رایحه اش ، هنوز همون طبیعت خوش مرکبات ( مخصوصا پوست پرتقال و برگ درختش ) بدون نتی اضافه یا نا خالصی. ( کیفیتش خیلی شبیه ادکلن های لورنزو ولوروسی است . من یک نمونه از بهار نارجش رو داشتم . اون هم به همین طبیعی و صاف و بی غش بود ) صاف و طبیعی. هنوز ویاج و امپریال رو تست نکردم .انشاءالله فردا.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
جناب آقا رضا لطفا بفرمائید اورنج رو برام چقدر لایت کرده بودید ؟ ( احتمالا به 50 درصد میخوره . نه ؟ )
درود و عرض ادب خدمت همگی رفقای عطربازم؛
5 گرم اسانس شما 2.5 گرم فیکس داشته. دو روز قبل از ارسال در پ خ براتون نوشتم. چک بفرمایید!
برای 5 گرم از اینا 2.5 گرم فیکس کافیه. 50 گرم فیکس اضافه میفرستم دستت باشه اگه لازم داشتی پیشت باشه.

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
جناب آقا شهرام ، سلام ، صبحت بكام
از ديروز خيلي مشتاق تست امپريال بودم . امروز صبح اول وقت امپريال رو سه تا پاف به ساعدم زدم . بويي كاملا شبيه به ادكلنش Creed Imperial Millesime داره يا شايد بهتره بگم اصلا همون رايحه است. فقط وقتي از خيلي نزديك ساعدم رو بو ميكنم ، بسيار ناچيز ، رگه هايي از يك بوي غريبه توش مياد كه نميدونم چيه و اصالتش رو آلوده ميكنه ( بلو شنل در عين حالي كه بسيار نافذ و عالي بود بسيار ناچيز اينطور بود و آلور اسپرت هم كه واقعا خوب بود كمي بيشتر اينطور بود ). كيفيت كار بالاست ولي نه به اندازه اورنج كه تا آخر عمر عطرش به همون اصالت بود. رايحه اي خنك كه علاوه بر بوي مركباتي لطيفي كه داره بعدا بوي Iris يا همون زنبق ( عاشقشم ) هم بهش اضافه ميشه. بطور جزئي رگه هايي از چوب رو توش حس ميكنم كه تحت تاثير زنبق خيلي جاي خودنمايي نداره . با زدن اين عطر از همه بيشتر رايحه غالب وكلي اش من رو بياد آب و آب انباري كه دم كرده ميندازه. پخشش ميشه بگي متوسطه و مرتب داره از اون كم ميشه ( تقريبا در حد اورنج ) بالاخره اينها جفتشون هم خنك هستن ديگه . ماندگاريش هم بايد زمان بگذره . براي من كه تحمل طولاني شدن عطر افشاني عطر را بيش از 5 يا 6 ساعت ندارم ، امپريال و اورنج خيلي سازگاره و ميپسندم و بيشتر مايلم بجاي طولاني شدن ماندگاري ، با اسپري مجدد عطر ، تجديد رايحه بكنم . بسيار از اين راضي هستم. كيفيتش در حد انتظارم حتي بيشتر بود. دست پر بركت آقا رضا مريزاد.

( در مورد دانهيل آلفرد بايد اضافه كنم از ديروز هنوز از يقه ام بوش مياد ، ضمنا ميشه گفت رايحه غالب و كلي اين عطر ،كمتر در اوايل و بيشتر در رايحه هاي پايه، بوي صابوني داره ــ نه مثل بعضي عطرا ي صابوني كه لوس و جلف و حال بهم زن هستند ــ كه اينطور عطر افشاني برام خيلي دلپذير بود . احتمالا بخاطر تركيب ياس با بقيه روايحش بايد باشه)

Last edited:

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
دشت صبحگاهي
سبك هاي عطر سازي

سبک فرانسوی یا سبک سنّتی : اين سبك در عطرسازی (عطّاری) سبکی قدیمی است که در فرانسه مرسوم بوده و هنوز در ساخت برخی از عطرها استفاده می شود. در این سبک، عطر دارای سه چهره ی متفاوت می باشد. (نوت اوّلیّه، نوت میانی و نوت پایه) یعنی در طول تبخیر عطر، عطر سه مرحله رایحه را نمایش می دهد.
مروّج بزرگ این سبک از عطّاری، عطّار جین کارلز، (عطّار فرانسوی) رئیس مدرسه ی عطّاری جیوودان در پاریس بوده است. در این سبک تعداد زیادی از مواد اوّلیّه، مثلاً 10 الی 30 مادّه، ساختار اصلی عطر (که 80% وزن مواد اوّلیّه را می سازند) را تشکیل می دهد.
سبک آمریکایی یا سبک مدرن : در اين سبك كه امروزه در دنیای عطّاری رایج است ، عطرهایی طرّاحی می شود که از ابتدای استعمال تا انتها، راحیه ی تقریباً ثابتی دارند. به اصطلاح این نوع عطرها را عطرهای یکپارچه یا خطّی (Linear) می گویند. این سبک مربوط است به کار عطّار سوفیا گروجسمن (عطّار زن آمریکایی)
در این نوع عطرها تعداد کمی مادّه (4 الی 10 مادّه) که بسیار ماندگارند و در گروه پایه قرار دارند یا جز پایدارترین مواد گروه میانی هستند، 80% ساختار عطر را شکل می دهند. 20% باقی مانده نیز با مواد قوّی برای تزیین ساختار اصلی عطر گرداگرد 80% مابقی را می پوشانند.

Last edited:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
ست. فقط وقتي از خيلي نزديك ساعدم رو بو ميكنم ، بسيار ناچيز ، رگه هايي از يك بوي غريبه توش مياد كه نميدونم چيه و اصالتش رو آلوده ميكنه
من تا حالا فکر میکردم که به دلیل اینکه مواد اولیه اسانس ها کیفیت پایین تری از ادکلن ها دارند دلیل این رایحه هست ولی بعدا دیدم که دلایل دیگه ای هم می تونه داشته باشه
اول اینکه اسانس معمولا غلظت بالایی داره و سنگین تر هست بخاطر همین وقتی از نزدیک بو بشه نتها در هم پیچیده هستند و بینی نمی تونه اونها رو از هم تفکیک بده در صورتی که از فاصله دورتر بخاطر سرعت متغیر در تبخیر مواد عطر و اندازه های مختلف ملکول ها٬ بینی بهتر می تونه رایحه عطر رو تشخیص بده
دوم اینکه در خود ادکلن های باکیفیت هم من این اتفاق رو دیدم مثلا در دیور هوم اینتنس وقتی از روی پوست یا لباس استشمام بشه اصلا اون رایحه اسمانی و ملکوتی رو برای من نداره.

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
سلام و صبح قشنگتون بخير و آرامي
تست وياج هرمس از سفارش دوم :
حدود 3 ساعت و نيم بود كه امپريال رو زده بودم و ديگه بوش رمقاي آخرش بود كه نيم ساعت ميشه كه رفتم و وياج رو 3 تا پاف روي ساعدم زدم ( چون معمولا روي ميز كارم دستهام روي ميز قرار ميگيره و بوش به راحتي به مشام برسه ) از هر لحظه اش اش دارم لذت ميبرم . نميدونم چرا اينقدر اين عطر با من خودموني و راحته . خيلي بهم حس مثبت و آرامش ميده.
مثل هميشه بويي در نهايت طبیعی بودن و مركباتي ... اون هم لیمو ي تازه قاچ خورده. از اين ليمو ها كه درشته و زرده . نه از اينها كه كوچولو است و سبزه . يك بوي ديگه اي هم توش هست كه اون هم خيلي آشناست و زير ليمو به بيرون سرك ميكشه كه فكر كنم هل باشه كه كمي رايحه رو داره تلخ تر كرده و باز هم اينقدر طبیعی است كه از من دعوت به آروم و راحت بودن ميكنه.
در عين اينكه خيلي بوش شادابه، مقداري سنگيني ادويه اي و جزئي بوي مردونگي چوبي رو هم داره .
پخش بوش فعلا با گذشت نيم ساعت خيلي خوبه و فراگيره . با توجه به لطافتش موندگاريش هم بايد 4-5 ساعت در حد انتظار من باشه. از اورنج كمي خشن تره ولي شادابتر و فرارتره.
همونطور كه بلو شنل تو سلولهاي مغزم فرو رفت و خيلي نافذ بود ، اين هم نسبتا همينطوره ولي با درجه اي كمتر. انگار مولكولهاي وياج منتظر بودن از داخل عطردان بيرون بيان و به هر سو فرار كنن و همه جا رو بگيرن.
كيفيتش تا الآن بسيار طبيعي وبدون هيچ خدشه اي ، زلال و بي غشه. بسيار ازش راضي هستم . جناب آقا رضا ، بوي محبتت رو كه ريختي توي اين سفارشها،حس ميكنم. آفرين بر دست و بر بازوت باد.

Last edited:

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
من تا حالا فکر میکردم که به دلیل اینکه مواد اولیه اسانس ها کیفیت پایین تری از ادکلن ها دارند دلیل این رایحه هست ولی بعدا دیدم که دلایل دیگه ای هم می تونه داشته باشه
اول اینکه اسانس معمولا غلظت بالایی داره و سنگین تر هست بخاطر همین وقتی از نزدیک بو بشه نتها در هم پیچیده هستند و بینی نمی تونه اونها رو از هم تفکیک بده در صورتی که از فاصله دورتر بخاطر سرعت متغیر در تبخیر مواد عطر و اندازه های مختلف ملکول ها٬ بینی بهتر می تونه رایحه عطر رو تشخیص بده
دوم اینکه در خود ادکلن های باکیفیت هم من این اتفاق رو دیدم مثلا در دیور هوم اینتنس وقتی از روی پوست یا لباس استشمام بشه اصلا اون رایحه اسمانی و ملکوتی رو برای من نداره.
جناب آقا آرش عزيز سلام عليكم
در اين مورد خاص كاملا درست ميفرمائيد ( امپريال ) . چون حالا كه بوي امپريال خيلي كم شده و روي ساعدم آخر عمر بويائيش هست ، الآن اون رگه تقريبا محو شده . اصلا در مقام مقايسه با ادكلن نيستم و تا جايي كه بلد هستم مستقلا خود رايحه موجود رو با بيني ام آنا ليز و مشاهدات حسي ام رو بيان ميكنم. ولي در مورد مثلا اول ، آلور اسپرت و بعدش هم بلو شنل ، اينطور نبود. اوايلش و نيمه هاي بويايي اونها ، كاملا خوب و بي غش بودند ولي مخصوصا آلور ، از اواخر عمر عطر ، تا محو كامل رايحه يك ته بوي سنگيني و موندگي و در كل متفاوت با روح عطر ، داشتند.
البته ميدانم خيلي عوامل فيزيولوژي بدن ما و مخصوصا قوه بويايي ما در تست عطر سهيم اند. و اگر بارها اين تست در دفعات مكرر ، اين نتيجه رو بده ، تازه آنوقت ميشه بگي كه نتيجه نسبتا قطعي گرفته شده. تازه باز هم با تشخيص قوه بويايي يك نفر ، نه همه . بنا براين اين تست ها نتيجه شخصي فرد به فرد ماهاست و نتيجه اون ، بعضي هاش مشتركه و بعضي هاش هم افتراق داره و اين مسئله دليلي براي زير سوال بردن عطر نسيت.

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
با سلام مجدد
متوجه نشدم كه اسپري عطر ، روي پوستتون ، بهتر جواب ميده يا روي لباس ؟
درس پس ميدم استاد آرش:
همونطور كه ادكلن و عطر ، فرآيند پخش و ماندگاري رايحه شون روي پوستهاي مختلف ( چرب - خشك -مرطوب - تيره - روشن و ... ) متفاوت است و اين پديده كاملا اثبات شده هست ، فرآيند فوق روي انواع البسه با جنسهاي مختلف ( كتان - پنبه - ابريشم و ... ) هم متفاوته. بارها شده وقتي روي دو لباس مختلف در دفعات و روزهاي مختلف يك عطر مشخص رو اسپري ميكنم ، نتيجه بويايي اش با هم فرق دارند. همينطور وقتي كه استحمام كرده ام و وقتي كه عرق كرده و چرب هستم ، استعمال عطر برام متفاوته.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
درس پس ميدم استاد آرش:
دست شما درد نکنه با این جمله تون. کمرم شکست. :general507:
من به شخصه و بدون هیچ تعارفی از وجود همه دوستان استفاده می کنم و لذت میبرم.

همونطور كه ادكلن و عطر ، فرآيند پخش و ماندگاري رايحه شون روي پوستهاي مختلف ( چرب - خشك -مرطوب - تيره - روشن و ... ) متفاوت است و اين پديده كاملا اثبات شده هست ، فرآيند فوق روي انواع البسه با جنسهاي مختلف ( كتان - پنبه - ابريشم و ... ) هم متفاوته. بارها شده وقتي روي دو لباس مختلف در دفعات و روزهاي مختلف يك عطر مشخص رو اسپري ميكنم ، نتيجه بويايي اش با هم فرق دارند. همينطور وقتي كه استحمام كرده ام و وقتي كه عرق كرده و چرب هستم ، استعمال عطر برام متفاوته.
بله همینطور هست که می فرمایید
اصلا یه دلیلی که خیلی ها روی کاغذ و توی فروشگاه عطر رو اشتباه انتخاب می کنند همین هست که از نزدیک بوش می کنند.
همین اشتباه رو نزدیکان من هم می کنند و وقتی بهشون می گم این عطر چطوره از روی پوست بو می کنند و میگن خیلی تنده و یا بوش خوب نیست در حالی که اون عطر بعضا خنک هم بوده. بخاطر همین معمولا ازشون نمی خوام عطر رو برام بو بکشن فقط میزارم رایحه اش توی اتاق بپیچه بعد نظرشون رو می خوام.
متوجه نشدم كه اسپري عطر ، روي پوستتون ، بهتر جواب ميده يا روي لباس ؟
کلا برای من عطر روی لباس موندگاری بیشتر و تغییر نت کندتری نسبت به پوست داره
در عوض روی پوست پخش بهتری می بینم

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
تست ویاج هرمس(غلظت 50 درصد):
دوستان سلام
اول اورنج همچنين بعدش وياج كه نسبت به خيلي عطرها پخش و موندگاري كمتري دارند ، بهترين غلظت براي گرفتن حد اكثر پخش و ماندگاري چقدر ميتونه باشه ؟
هر چه عطر غليظ تر و به اسانس خالص نزديك باشه ( صرفنظر از اينكه عطر سياليت كمتري خواهد داشت و اسپري اون سخت است و ... ) آيا پخش و موندگاريش اضافه تر ميشه ؟

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
دست شما درد نکنه با این جمله تون. کمرم شکست. :general507:
من به شخصه و بدون هیچ تعارفی از وجود همه دوستان استفاده می کنم و لذت میبرم.
مرمرا دوستان عزيز و بزرگواريست كه كنون بي مداهنه ، به رسم ارادت ، آنان را به لسان لسان الغيب ، حافظ شيراز مدح همي گويم :
گل در بر و می در کف و معشوق به کام است
سلطان جهانم به چنین روز غلام است
------------
گو شمع میارید در این جمع که امشب
در مجلس ما ماه رخ دوست تمام است
------------
در مذهب ما باده حلال است ولیکن
بی روی تو ای سرو گل اندام حرام است
------------
گوشم همه بر قول نی و نغمه چنگ است
چشمم همه بر لعل لب و گردش جام است
-------------
در مجلس ما عطر میامیز که ما را
هر لحظه ز گیسوی تو خوش بوی مشام است

-------------
از چاشنی قند مگو هیچ و ز شکر
زان رو که مرا از لب شیرین تو کام است
--------------
تا گنج غمت در دل ویرانه مقیم است
همواره مرا کوی خرابات مقام است
--------------
از ننگ چه گویی که مرا نام ز ننگ است
وز نام چه پرسی که مرا ننگ ز نام است
-------------
میخواره و سرگشته و رندیم و نظرباز
وان کس که چو ما نیست در این شهر کدام است

-------------
با محتسبم عیب مگویید که او نیز
پیوسته چو ما در طلب عیش مدام است
------------
حافظ منشین بی می و معشوق زمانی
کایام گل و یاسمن و عید صیام است
===================================
همي صائب تبريزي اندر اين تك بيت ، شرح فراق من چه خوش سرود :
ضیافتی که در آنجا توانگران باشند ------------------------------ شکنجه‌ای است فقیران بی‌بضاعت را
عبدالحقير : علي

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود بسیار خدمت دوستان همیشه همراه؛
نظر بنده همان نظر آرش عزیزه. عطر رو نباید از فاصله ی نزدیک بو کرد. (برخی روایح مثل روایح چوبی پخش شون ضعیفه و از دور حس نمیشن) مهم رایحه ای است که از شما به شامه دیگران میرسه و این؛ تفاوت داره با رایحه ای که شما از فاصله ی یک سانتی حس می کنی!
از روایح خنک در هوای خنک به ویژه در محیط باز نمی توان توقع زیادی داشت؛ با این حال اندکی رقیق کردن با فیکساتور حتما پخش بو رو بیشتر می کنه ( و در عوض از موندگاری کم) چون باعث میشه عطر پودر شه روی لباس و محوطه بیشتری رو پوشش بده در هنگام اسپری.

بالا