برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت ADSL پارس آنلاین

Ali1441

Registered User
لایک‌ها
0
منم همين سوالو دارم ، كسي ميتونه كمكي كنه ؟ منتظر بچه هايي كه پارس آنلاين دارن هستيم .

MSN_Golden

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
مثلا ميخوايين چي كار كنين ؟ :blink:

hamid911

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از rooshan :
تنظیمات ADSL پارس آنلاین رو می خوام. نوع مودم (sy800c)
منظورم ip ها و اینا هست . سرویس 128

اگر برای نصب می خوای مشخصات اینه
حالا سرویس من 128 نیست نمی دونم این مشخصاتی که می گم به 128 هم میخوره یا نه
اول توی tcp ip در قسمت آی پی ادرس این آپی رو وارد می کنی 192.168.1.10
و در قسمت ساب نت ماسک این آی پی رو 255.255.255.0

حالا می ری توی اینترنت اکسپلورر و این ادرس رو میزنی http://192.168.1.1
user name :admin
password:admin
بعد quick setup رو میزنی صفحه ای که اومد یه تیک داره اون تیک رو برمی داری هی نکست می زنی در آخر سیو می زنی و میای بیرون
بعد تی سی پی آی پی رو به حالت obtain بر میگردونی
مودمت نصب میشه

MSN_Golden

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
آره اين روشيه كه ميشه توي ADSL Router وارد شد
حالا كسي ميدونه كه چطوري ميشه Router رو واسه Ethernet در اشتراك (Share) گذاشت ؟
تنظيماتي داره تو ADSL Router و ميشه يك فايل رو بهش داد و Update كرد
دنبال اون فايل يا تنظيمات هستم :blush:
مدل روتر من : Symphony

mehdi25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از MSN_Golden :
آره اين روشيه كه ميشه توي ADSL Router وارد شد
حالا كسي ميدونه كه چطوري ميشه Router رو واسه Ethernet در اشتراك (Share) گذاشت ؟
تنظيماتي داره تو ADSL Router و ميشه يك فايل رو بهش داد و Update كرد
دنبال اون فايل يا تنظيمات هستم :blush:
مدل روتر من : Symphony
منظورت Share کردن کانکشن ADSL هست ؟

اگه درست گفته باشم ، شما میتونی تو همین قسمت سرچ کنی و مراحل کامل برای به اشتراک گزاشتن کانکشن ADSL یا همون Share کردن ADSL رو پیدا کنی . با سالاد اضافه

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
بعضی اوقات ظاهرا قطعی وصلی داره ولی فکر میکنم اگر گرون بودن رو فاکتور بگیریم سرویسشون نسبتا خوبه. قبلا 2 ماهی تست کردم. سرعتشون هم خیلی توفه ای نیست.
بعضی سرویس دهنده ها قطعی زیاد دارن ولی سرعتشون خوبه. بعضی ها ظاهرا برعکس ...

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
من که کلا تا قبل اینکه خطم قطع بشه از پارس استفاده می کردم .

خیلی هم راضی بودم . بهترین حسنش نداشتن محدودیت دانلود بود . و پشتیبانی راضی کننده ای هم داشتند

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
با یکی از کارکنان اونجا که حرف میزدم خیلی ادعاشون میشه که بیشترین سرویس رو میدن. نمیدونم اون موقع اینطور بود یا نه اما اینو نمیدونه که بعضی ها مجبورن از اونجا بخرن چون جای دیگه هنوز سرویس نمیده. اما وقتی
چند شرکت باشن که سرویس بدن و قیمتشون هم پایین باشه دیگه کسی نمیره سراغشون. در مورد محدودیت دانلود هم الان تعداد سرویس دهنده ها روی این حالت بیشتر شده خوشبختانه.

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
خودم با کيفيت تر از پارس آنلاين سراغ ندارم ، منطقه مخابراتی شيخ فضل الله هستم و حتما میدونيد چه وضعی داره
قبل از پارس از داتک استفاده میکردم // سرويس 256 داشتم و سرعت dl رسيده بود به فقط 1 تا 3 کيلو !! // عملا فوق العاده ضعيفتر از Dial-Up شده بود
این مساله مربوط میشه به 1 سال پيش تقريبا // الان پرشيانای عزيز گويا داتک دارن و همين منطقه مخابراتی هستند و گويا وضعيت بهتر شده.
سرويس 256 پارس تا امروز هميشه سرعت dl'ش 25 - 33 بوده و Load صفحات هم به بهترين شکل صورت میگرفته
قطعی خاصی هم نداشته تو این مدت تقريبا 1 ساله غير از چند مرتبه
بزرگترين مشکل قيمت'ش هست // واقعا بالا 'ست // اگر میشد چاره ای انديشيد برای قيمت بالای پارس آنلاين خوب میشد ..

danielrod

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا من دارم
64 ان را 6 ماه دارم بدون قطعی اما سرعت راضی کننده نیست متوسط دانلود 5 کیلو بایت است به ندرت به 7 میرسه
اما از 4 هم پایین تر نیامده است .
موقع دیدن صفحات وب با opera سرعت از 4 شروع میشه و حداکثر به 6 کیلو میرسه متوسط ان هم 5 کیلو هست

قیمت که تا دلت بخواد گرون 138000 تومان برای 6 ماه 64 kb

فقط بدرد کسی میخوره که دنبال اینترنت نامحدود باشه ولی چه فایده با این سرعت کم دانلود کردن یه عذاب روحی
بیشتر نیست
من که میخوام صبا را امتحان کنم 128 یکساله با 50gb دانلود 163.200 تومان

تو رو به خدا هرکی تو اصفهان صبا داره بگه کیفیت و سرعت 128 ان چطوره

هر نماینده فروش صبا تو اصفهان یه سازی میزنه یکی میگه اگه خط شلوغ نشه تا 512 هم میده یکی میگه سرور اصلا 256 است و اگه سرعت بهتر برای دیدن صفحات میخواهید باید 256 یا بالاتر را بگیرید خود صبا تو سایتش زده منطقه ما (331) را پشتیبانی نمکنه ولی نمایندگیهاش میگن میدهیم
یه نمایدگی مثل farataz.com داره صبا را به اسم 512 میفروشه در حالی که خود صبا همچین ادعایی نداره
یکی پست میزنه پارسی نت عالی (نماینده صبا )

نوشته ای از mk002007
دوست عزیز من از پارسی نت استفاده می کنم. بگو ببینم که آسیا تک چطور است و سرعتش چگونه است و همچنین چرا ناراضی هستی که می خواهی ان را عوض کنی. لطف کن و پاسخ این سوالات را بده تا من بفهمم که چی می خوای بدونی و اگر سئوالی خاص هم داری بپرس من در خدمتم

پارسی نت سرعتش روی 58 کیلو هستش و ساعتی دویست مگ بارگزاری می کنه. قطعی اصلا نداره. شبها هم می ذاره هشتصد مگ بارگزاری کنی اونهم مجانی. در کل فکر می کنم خوبه. ولی محدودیتش خیلی بده که من پنج گیگش رو گرفتم. پول داشته باشی پارسی نت می صرفه

ما نفهمیدیم برای داشتن یک اینترنت با سرعت وبگردی بالا (50kbit) و دانلود کم (3gb) در ماه بریم اشتراک یکساله صبا را از یکی از این نمایندهاش برداریم یا همان ایرانگیت( پارس ان لاین ) 64k را تمدید کنیم
:wacko:

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
سرویس 64 پارس در حد دایل آپ هم نیست ولی سرویس دهنده های دیگه نشنیدم کسی از 64 اشون ناراضی بوده باشه.

danielrod

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دانیل جان!
راستش من کاملا متوجه نشدم که شما چی میگی و چی رو می خوای بدونی!
ببین دوست عزیز من در تهران استفاده می کنم و الان هم کاملا راضی هستم. اون قسمت نارضایتی من هم برمیگرده فقط به همون محدودیت حجمش. من ماهی 18900 تومان می دهم و پنج گیگ دریافت می کنم که برای وبگردی و دیدن نماهنگهای ویدئوئی و شنیدن موسیقی و ارگزاری برنامه های مورد علاقه ام کفایت می کند ولی خوب اخر کار کمی بیشتر صرفه جوئی می کنم. اما این که می گویم راضی هستم به خاطر این است که پارسی نت به ما اجازه می دهد تا ماهانه از ساعت سه شب تا هفت صبح 24 گیگابایت هر چی که می خواهیم با همان سرعت بالای روزانه استفاده از اینترنت فایل بگیریم. من که هر شب هشتسد مگابایت فایل را کامل می گیرم. برنامه و همچنین رایانه را طوری تنظیم می کنم که سر وقتش روشن می شود و فایلها را بارگزاری مکی کند و وقتی که ساعت هفت کارش تمام شد رایانه خاموش می شود و من اصلا نه بیدارمی شود و نه اصلا کاری در ان وقت شب با رایانه ام دارم. اینجوری ایا به صرفه نیست؟ معلومه که هست. فکر می کنی اگر این اینترنت مجانی شبانه را نداشت اصلا حال می داد که اینترنت بگیرم. به طور خلاصه بگویم که ما سی گیگابایت اینترنت را از شرکت پارسی نت می گیریم ماهی 18900 تومان. حالا اگر در اصفهان هم این شرایط پاربجاست حتی یک لحظه هم در گرفتن این سرویس از پارسی نت شک نکن. به خدا قسم با خیال راحت و با سرعت بالا وبگردی می کنی و فایلهایت را هم با خیال راحت میگیری و اصلا هم هیچ نگرانی نداری. لب کلام بگویم که ببین اگر شرایط اینگونه است حتما از پارسی نت بگیر و نه از جاهای دیگر. چون فعلا یوزرهای پارسی نت کم هستند و سرویسش هم خیلی خوب است.

سئوالی بود در خدمتم.

راستی اینجا هم اتاق ویژه ای دی اس ال من است.
http://forum.persiantools.com/t75413.html

---------------------------------------
ممنون از توجهت
چند تا سوال دارم اگه جواب بدی ممنون میشکم

1- ایا فرقی میکنه از کدام نماینده ندا گستر صبا اینترنت بگیری ؟
2- اگه جواب مثبته پارسی نت چه امتیازی نسبت به ( ایران رایان - فراتاز - توانا -تهران دات - و غیره داره )
3- چرا مثلا فراتاز مدعی دادن پهنای باند 512 میشه در حالی که لیست قیمت خود صبا و پارسی نت و سایر نمایندگیها همچین ادعایی ندارند
4- وقتی از یه نمایندگی میخری که هیچ نقشی در کنترل اینترنت شما نداره و همه کار دست خود صبا است پس این نمایندگی چیکارست ؟ چه تضمینی داره وقتی دستش کوتاه ؟
5- چرا خود صبا بعضی مناطق را پوشش نمیده ولی نمایندگیهاش میدهند
6- این قیمت که گفتید مال سرویس یکماه 256 توی تهران -چرا توی لیست تهران سرعت از 256 شروع میشه در حالی که در اصفهان از 64 شروع میشه
7- چرا توی اصفهان 256 اینقدر گرونه مگه با تهران چه فرقی میکننه ؟ مگه سرویس دهنده همون صبا نیست

لطفا دوستانی که در اصفهان صبا نت دارند در مورد سرعت دانلود نظر بدهند ضمنا بگوند چه سرعتی را با چه قیمتی و از کدام نمایندگی خریدند

danielrod

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینها همه رفتن بین 500 هزار تا یک میلیون دادن و امکان باز کردن رمز برای کاربرها گرفتن . خواستی تو هم میتونی در ضمن من سرویسی آشغال تر و دری وری تر از این نداگستر مخصوصا فراتاز ندیدم . فراتاز از بقیه هم بدتره .

ندا گستر همه چیز رو کش میکنه و مثلا یک آپلود 2 روز بعد جواب میده .

پیشنهاد میکنم هیچ کس از ندا نگیره

-----------------------------------------------------------
آقا در مورد کش کردن مخصوصا آپلود مطمئنی

ایا میشه نتیجه گرفت علت سرعت بالا و قیمت پایین صبا همین کش کردن است ؟

اگه کسی چیزی میدونه ما را هم مطلع بکنه ممنون میشیم ؟

danielrod

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مگه اصفهان نیستی ؟ بیا تا نشونت بدم کش چه پدری در میاره . این سوریس یک ip مشترک بین همه به صورت nat است با یک پهنای باند متوسط و متاسفانه یک cash server قوی . و همین کار رو خراب میکنه

آقا پس چرا این قدر تهرانی ها تعریفش را میکنند
یعنی میگی انجا کش ندارند
میشه طریقه تشخیص این کش را برای کسایی که تو اصفهان هنوز صبا نگرفتند بگی تا من فردا برم پیش نمایندشون ببینم چی میگه

اقا پس یه ADSL ارزان و بدون کلک توی اصفهان پیدا نمیشه ؟ ما گفتیم صبا را پیدا کردیم و از دست این پارس آن لاین با این قیمتهای بالا راحت شدیم :(

شما یه ADSL ارزان با پهنای باند وبگردی و حدود 4 GB دانلود ماهانه توی اصفهان چی را پیشنهاد می دهید؟

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
چرا پست تکراری میگذارید؟

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
اقا من دارم
64 ان را 6 ماه دارم بدون قطعی اما سرعت راضی کننده نیست متوسط دانلود 5 کیلو بایت است به ندرت به 7 میرسه
اما از 4 هم پایین تر نیامده است .
موقع دیدن صفحات وب با opera سرعت از 4 شروع میشه و حداکثر به 6 کیلو میرسه متوسط ان هم 5 کیلو هست

با 64 حداکثر دانلودی که میتونید داشته باشید 8 کیلوبایته. نباید انتظاری بیشتر از این سرعت داشته باشید.​

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
با 64 حداکثر دانلودی که میتونید داشته باشید 8 کیلوبایته. نباید انتظاری بیشتر از این سرعت داشته باشید.
اون چند روزی که 64 اش رو تست کردم به ندرت به 8 میرسید. اکثرا در حد 5 بود خودشو میکشت میرسید به 7

بالا