برگزیده های پرشین تولز

زندگی و تحصیلات در کشور استرالیا

rezajo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
تاریخچه :

استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیا پس از روسیه٬ کانادا٬ چین ٬ ایالات متحده و برزیل است با وجود اين جمعیت آن زیاد نیست. استرالیا تنها کشوری است که یک قاره کامل را پوشش می دهد و این سرزمین بزرگترین جزیره دنیا می باشد.استرالیا نواحی بسیار حاصلخیزی دارد که نقش موثری در تغذیه دنیا داراست. بيش از 75 درصد توليدات کشاورزِي و دامي این کشور به تمامي دنيا صادر می شود این در حالي است که استراليا جزو کشورهاي پيشرفته صنعتي دنيا محسوب مي شود. این کشور شامل شش ایالت مختلف است که بزرگترین آن ایالت استرالیای غربی است که مساحت آن دوبرابر ايران و به اندازه اروپای غربی است.استرالیا دارای تنوع شکلهای مختلف زندگی است که در هیچ جای دنیادیده نمی شود. استرالیا همانند کانادا بر اساس سیستم اداري بریتانیا شکل گرفته است با اين حال شکل زندگي در اين کشور منحصر بفرد است.

مهاجرت:

استرالیا متشکل از مردم بومی و مهاجرین از کشورهای مختلف دنیا می باشد. از سال 1945 حدود 5.5 میلیون نفر مهاجرت کرده اند. هر کسی از هر کشوری با هر نژاد یا مذهب می تواند به این کشور مهاجرت نماید فقط می بایست شرایط لازم جهت ورود را داشته باشد.

جمعیت:

جمعیت کلی استرالیا حدود 20 میلیون نفر می باشد و مساحت کلی آن حدود 7.7 میلیون کیلومتر مربع است.

اقتصاد:

استرالیا دارای اقتصاد بسیار شکوفا در سالهای اخیر در دنیا بوده است.سرعت رشد اقتصادی بسیار بالا نرخ بهره پایین از جمله مسایل قابل توجه در این کشور بوده است. استرالیا دارای سطح استانداد زندگی بسیار بالایی است. سرمایه گذاریهای بسیاری در بخشهای زیربنایی مانند آموزش ٬ سلامتی و حمل و نقل کرده است.واحد پول استرالیا دلار می باشد که در حال حاضر هر دلار آن معادل 680 تومان است.

استرالیای امروز:

استرالیا دارای یکی از پایدارترین اقتصادهای جهان است که نرخ سرمایه گذاری را در این کشور افزایش داده است. این کشور دارای بهترین تکنولوژی کشاورزی و دامپروری است طوری که یکی از بزرگترین صادر کننده های محصولات به جهان می باشد.این کشور در راستای صنعت و ساخت و تولید نیز گامهای بسیار خوبی برداشته است و هدف کلی راه اندازی کمپانی های بزرگ بر اساس تکنولوژیهای جدید و سرمایه گذاری روی بخش تحقیقات را دارد. زبان اصلی این کشور انگلیسی است و بیش از 4.1 میلیون نفر از مردم دو زبانه هستند.

طبیعت تماشایی استرالیا ٬ محیط چند ملیتی ٬ مردم مهربان و ترکیب آب و هوا و نحوه زندگی ٬آن را به یکی از بهترین مکانهای توریستی دنیا تبدیل کرده است. محیط منحصر به فرد استرالیا دارای گیاهان ٬ حیوانات و پرنده های محلی بسیاری است که هیج جای دیگری در دنیا وجود ندارد.

زندگی در استرالیا:

کیفیت زندگی ساکنین استرالیا بعنوان بهترین در دنیا است . محیط تمیز ٬ سرویسهای بهداشتی ٬ هزینه های پایین زندگی و آموزش آن را به یک محیط جذاب برای زندگی تبدیل کرده است. شهر ملبورن استرالیا به عنوان بهترین شهر دنیا در سالهای 2002 و 2003 انتخاب شده است و شهرهای دیگر آن هم جزو 10 شهر برتر دنیا هستند.

ويزاي دائمي از طريق مهارت و تخصص :

بطور کلي استراليا هدف جذب افرادي را دارد که تجارت ٬ تکنيک و يا مهارتهاي حرفه اي آنها باعث پيشرفت اقتصادي استراليا شود. مهارتهاي مورد نياز شامل مهارتهاي تخصصي است مثلا کساني که تحصيلات دانشگاهي در رشته خاص و مورد نياز در استراليا را داشته باشند يا دارای مهارتهاي فني و حرفه اي مورد نياز باشند و يا صاحب مشاغل تجاری یا خدماتی باشند. پيشرفت اقتصادی استرالیا باعث شده است که بطور ميانگين هفته ای 150000 شغل جديد تبليغات شود و درصد بيکاری در اين کشور به پايين ترين ميزان خود در 23 سال اخير برسد. اگر شما دارای مدرک تخصصي هستيد يا فارغ التحصيل در استراليا می باشيد می توانيد از اين طريق براي خود و همسرتان ويزا اخذ نماييد. بايد توجه داشت که صرفا داشتن تخصص در يک رشته کافي نيست بلکه تخصص بايستي مورد نياز استراليا باشد. لذا بايستی زمينه تخصصي و کاري شما با يکي از مشاغل در ليست مورد نياز استرالیا همخواني داشته باشد (Skilled Occupation List) اين ليست توسط دولت استراليا مشخص گرديده است.چنانچه مدرک تحصيلی و يا عنوان کاريتان در اين ليست نباشد شما نمي توانيد متقاضي اين نوع ويزا باشيد.

شرايط مشترک براي داوطلبين اين نوع ويزا عبارتست از :

1- داشتن سن زير 45 سال

2- داشتن مدرک زبان IELTS (حداقل امتياز پنج در هر چهار قسمت)

مدرک زبان انگليسي در شروع قرارداد نيازي نيست و ما به متقاضيان

مدت زمان 9 ماه فرصت مي دهيم.

3- حداقل 3 سال سابقه کار در رابطه با تخصص مورد نظر

ضمنا آندسته از افرادي که در ورزش و يا زمينه هاي خاص که خلاقيت خاصي داشته باشند نيز مي توانند بعنوان داوطلب اين نوع ويزا باشند.

بعد از گرفتن ويزای دائم از اين طريق دارای چه امکاناتی خواهم بود؟

اگر پرونده شما با موفقيت مراحل خود را سپرِي کند به شما ويزای اقامت دائم (Permanent Residency)تعلق خواهد گرفت.شما با اين ويزا می توانيد در استراليا زندگی و کار و تحصيل نماييد.با اين ويزا شما می توانيد برای هر کارفرمايي و در هر شغلی کار نماييد. شما از بيمه درماني استفاده خواهيد نمود . بعد از مدت زمان دو سال بعنوان شهروند رسمی محسوب خواهيد گرديد.

مدت زمان لازم برای گرفتن ويزا

بطور کلي مدت زمان بستگي به نوع ويزا دارد واز يک فرد به فرد ديگر با توجه به شرايط فرق می نمايد. ولی بطور متوسط اين مدت زمان بين 9 تا 12 ماه طول می کشد.

مرغابی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یعنی چی؟
بین 9 تا 12 ماه فقط باید برای ویزا صبر کنیم ؟
ای بابا پیر میشیم که !!!

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
یعنی چی؟
بین 9 تا 12 ماه فقط باید برای ویزا صبر کنیم ؟
ای بابا پیر میشیم که !!!
اين ويزا براي دانشجويي نيست
بلكه اين نوع ويزا براي immigration مي باشد

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
دوستان همینطور که میدونید دانشگاههای استرالیا prospectus رایگان میدندا.
یادش بخیر تو ایران که بودم یه تفریحام این بود که هی نامه بنویس اینور و اونور و یه کو از اینا داشتم.بعضیهاش واقع زیبا بود.تایه هفته دیگه هم که دوباره باید بگیم صبح بخیر ایران.حالی به حولی

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
البته مهاجرت به استراليا امروزه در ايران رونق پيدا كرده و موجب شده كه ويزاي مهاجرت 9 ماه الي 1.5 سال طول بكشه!

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
استرالیا در یک نگاه

AUSTRALIA

ملکه:

الیزابت دوم1952

Elizabeth%20II.jpg

فرماندار کل:
ژنرال مایکل جفری

r5320_12407.jpg

نخست وزیر:
جان هوارد

John%20Howard.jpg

مساحت سرزمین:
7,686,850 کیلومتر مربع

جمعیت:
20,764,082 -- ژانویه 2007

پایتخت:
کنبرا

جمعيت سیدنی:
4,250,100

جمعيت ملبورن:
3,610,800

جمعيت بریزبن:
1,545,700

جمعيت پرت:
1,375,200

جمعيت ادلاید:
1,087,600

واحد پول:
دلار استرالیا

زبان:
انگلیسی 79% و دیگر مهاجرین با هموطنان خود به زبان محلی تکلم میکنند.

مذهب:
%26 کاتولیک ، انگلیکن %21 ، دیگر پیروان مسیحی %21 ، بودائی %2، اسلام %2 بدون مذهب %15، بقیه %1، (2001)

میزان سواد:
کامل 100% -- 1983

خلاصه اقتصاد

تولید نا خالص داخلی:
$642.1 billion per capita

نرخ رشد واقعی:
2.6%

نرخ تورم:
2.7%

میزان بیکاری:
5.2%

زمین زراعی:
6.15%

کشاورزی و دامپروری:
گندم، جو، نیشکر، میوجات، گاو، گوسفند، طیور

نیروی کار:
10.42 میلیون - زراعی 3.6%، صنعت 21.2%، خدمات 75.2% (2004)

صنایع:
معدن، ماشین آلات و ابزار صنعتی، مواد غذائی، مواد شیمیائی، فولاد و فلزات

منابع طبیعی:
بوکسیت، ذغال سنگ، آهن، مس، قلع، طلا، نقره، اورانیم، نیکل، تنکستن، شنهای معدنی، سرب، روی، الماس، گاز طبیعی، نفت خام

صادرات:
103 میلیاردلار (2005) ذغال سنگ، طلا، گوشت، پشم، آلومینیوم، آهن، گندم، ماشین آلات

واردات:
119.6 میلیارد دلار (2005) ماشین آلات و ابزار آلات صنعتی، کامپوتر، وسایل اداری، تجهیزات مخابراتی، مشتقات نفت و پتروشیمی.

شرکا و بازرگانی عمده:
ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، کره جنوبی، نیوزلند، هند، انگلستان، آلمان، سنگاپور. (2004)

کاربران خطوط تلفن:
11.66 میلیون (2004)

تلفن همراه:
11.48 میلیون (2004)

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
روزهای مهم و تعطیلات رسمی استرالیا - 2007

مناسبت ها به همراه تاريخ ميلادي :

January-1
New Year's Day

January-26
Australia Day

February-14
Valentines Day

March-1
Labour Day (Western Australia)

March-6
World Day of Prayer

March-8
International Women's Day

March-12
Canberra Day

April-6
Good Friday

April-9
Easter Monday

April-25
Anzac Day

May-3
Labour Day (Queensland)

May-3
May Day (Northern Territory)

May-3
Polish National Day

May-8
Red Cross Day

May-12
Chronic Fatigue Syndrome Day

May-12
International Midwives Day

May-12
Nurse's Day

May-25
National Jordan Day

May-30
Salvation Army Red Shield Appeal

May-31
No Tobacco Day

June-1
International Children's Day

June-3
Mabo Day

June-5
World Environment Day

June-7
Corpus Christi

July-2 to July-9
NAIDOC

July-27
School's Tree Day

July-29
National Tree Day

August-8
International Day of the World's Indigenous People

August-8
Saint Mary Mackillop Day

August-31
White Rose Day (in honor of Princess Diana)

September-3
Austrialian National Flag Day

September-15
International Day of Peace

October-15
International Day of Older People

October-15
World Rural Women's Day

November-11
Remembrance Day

December-3
International Day for People with a Disability

December-5
International Volunteers Day

December-25
Christmas Day

December-26
Boxing Day

December-26
Proclamation Day

December-31
New Year's Eve

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
هزینه های زندگی در سیدنی

سیدنی مرکز ایالت نیو ساوث ولز است. همان گونه که آخرین تحقیقات نشان می دهد یکی از گران ترین شهرهای دنیا است. اجاره مسکن در شهر سیدنی بسته به مناطق مختلف بسیار گران تر از شهرهای دیگر استرالیا است.

شهر سیدنی بزرگترین شهر استرالیاشهر سیدنی بزرگترین شهر استرالیا با حدود چهار میلیون نفر جمعیت در جنوب شرقی استرالیا واقع شده است. حرکت وسایل نقلیه عمومی از سمت چپ میباشد ودقت به این موضوع و استفاده از محل مخصوص عابر پیاده باعث کاهش خطر تصادف می شود.

1 - ایاب و ذهاب از فرودگاه سیدنی

الف : تاکسی تاکسی که محل توقف آن بیرون سالن انتظار فرودگاه سیدنی است، حدودا با 35 تا 40 دلار مسافر را به مرکز شهر می رساند. در صورتی که بارتان زیاد است و یا فکر می کنید که با مشکل محل اقامت خود را پیدا می کنید از تاکسی تلفنی که ارزانتر از تاکسی های فرودگاه است استفاده کنید.

ب : قطار با استفاده از قطار نیز می توان از شهر سیدنی رفت و آمد کرد. مقداری فاصله بین سالن فرودگاه سیدنی و ایستگاه قطار زیرزمینی هست که با داشتن چرخ دستی و بار کم مشکلی در حمل بار نخواهید داشت. ظاهرا ارزانترین وسیله برای رفتن به محل اقامت همین قطار است. در محل خرید بلیط قطار زیرزمینی نقشه مسیرهای آن را که مجانی است بردارید یا از مسئول فروش بلیط آن را درخواست نمایید. می توانید نقشه مسیر های اتوبوس های شهری را نیز از همان جا دریافت کنید. امکان دارد که در طول مسیر احتیاج به تغییر قطار داشته باشید ، که این کار را با کمک گرفتن از فروشندگان بلیط یا کارکنان ایستگاه و استفاده دقیق از نقشه ها به راحتی می توانید انجام دهید.

ج : اتوبوس اتوبوسهای فرودگاه سیدنی در مسیر های خاصی بین شهر سیدنی و فرودگاه رفت و آمد می کنند، قبل از استفاده از آن در مورد مسیر حرکت و مقصد خودتان مطمئن شوید. اگر مجبور به استفاده زیاد از وسایل حمل و نقل عمومی هستید می توانید بلیط هفتگی، روزانه، یا ماهانه خریداری کنید که معمولا" برای استفاده از اتوبوس شهری، قطار داخل شهر یا لنج دارای اعتبار است. شایان ذکر است که هزینه بلیط های ماهانه و هفتگی به نسبت ارزانتر از بلیط روزانه است و اگر قصد دارید بعد از ساعت نه و نیم از قطار استفاده کنید بلیط های روزانه رفت و برگشت ارزانتر و مناسب تر از رفت و برگشت عادی قبل از ساعت نه و نیم است.

2 - زندگی در سیدنی

سیدنی مرکز ایالت نیو ساوث ولز است. همان گونه که آخرین تحقیقات نشان می دهد یکی از گران ترین شهرهای دنیا است. اجاره مسکن در شهر سیدنی بسته به مناطق مختلف بسیار گران تر از شهرهای دیگر استرالیا است. اطلاعاتی که در زیر می آید اشاره به هزینه زندگی در سیدنی دارد که توسط دانشگاه مکواری در سال 2002 تهیه شده است. باید توجه داشت که ارقام تنها به عنوان راهنمایی برای آشنایی دانشجویان عزیز است. زیرا هزینه واقعی زندگی بستگی به احتیاجات دانشجویان و نحوه زندگی هر فرد دارد. ملاک پرداخت اجاره خانه در سیدنی بصورت هفتگی میباشد.الف : اجاره مسکن همانگونه که قبلا آمد اجاره مسکن بستگی زیادی به منطقه انتخابی ( مرکز سیدنی به خاطر نزدیکی به دانشگاه ها و مراکز مهم از گرانترین مناطق است. ) دارد.

مسکن شخصی استودیو (بدون اتاق)

قیمت متوسط درهفته ( مرکز سیدنی) استودیو : هفته ای 180 دلار

آپارتمان یک خوابه : هفته ای 220 دلار

آپارتمان دوخوابه : هفته ای 280 دلار

معمولا" برخی از دانشجویان مجرد جهت پس انداز بیشتر و کاهش هزینه خود اقدام به یافتن همخانه و گاها" هم اتاقی میکنند. در اینصورت میبایستی ناهما هنگیهای متفاوتی را از جانب طرف مقابل خود بپذیرید. بری یافتن همخانه میتوانید به تابلو اعلانات دانشگاه و یا آگهی های روزنامه دیلی تلگراف و یا سایت اینترنتی www.flatmate.com.au مراجعه کنید.

گاهی اوقات درمرکز شهر یا خیابانهای اطراف دانشگاه نیز بر روی تیرهای پست چراغ برق یا دکمه چراغ عبور عابر پیاده آگهی های متفاوتی به چشم میخورد. پیشنهاد میشود قبل از انتخاب همخانه در مواردی همچون مصرف مشروبات الکلی بیش از اندازه همخانه، تعداد و زمان مهمانیهای وی، سیگاری بودن در داخل منزل، همراه داشتن حیوانات دست آموز در داخل خانه و غیره که ممکن است با روحیات شما سازگار نباشد صحبت کنید. دانشجویانی که در منازل شخصی زندگی می کنند باید ماهانه بطور متوسط حدود 130 تا 180 دلار برای هزینه گاز و برق در نظر بگیرند. اگر از تلفن منزل استفاده میکنید، حد اقل ماهانه 50 دلار باید در نظر بگیرید که البته به تعداد تماسهای شما بستگی دارد. اگر بجای تلفن منزل، در نظر دارید از تلفن همراه استفاده کنید، بطور متوسط از 15 الی 79 دلار در ماه پرداخت خواهید کرد.

شرکتهای سرویس دهنده تلفن همراه تعرفه های قیمتی متفاوتی را به شما پیشنهاد میکنند لذا شما میتوانید لیست تعرفه های قیمتی را از نمایندگیهای مخابرات (تلسترا، ودافون، آپتوس) در مراکز خرید وست فیلد مقایسه کنید.

ب : غذا دانشجویانی که در اتاق های دانشگاه زندگی می کنند و هزینه صبحانه و شام را با اجاره اتاق پرداخت
می کنند باید برای بقیه هزینه خورد و خوراک خود حدود 80 دلار در هفته در نظر بگیرند. اما دانشجویانی که در آپارتمانهایی که دانشجو خود تهیه غذا را بر عهده دارد و منازل اجاره ای شخصی زندگی می کنند، باید برای هزینه خورد و خوراک خود حدود 120 دلار در هفته در نظر بگیرند.

ج : هزینه رفت و آمد همان گونه که در بخش پیش آمد برای رفت و آمد به دانشگاه و منزل تهیه کارتهای قطار یا اتوبوس مقرون به صرفه است. قیمت کارت قطار برای یک هفته به قرار زیر است :

ناحیه قرمز 28 دلار

ناحیه سبز 36 دلار

ناحیه زرد 45 دلار

جالب اینکه شما میتوانید از همین کارت هفتگی قطار با اتوبوس و فری (لنج) به تعداد متعدد در روز و هفته سفر کنید و هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. همراه داشتن کارت تردد هفتگی هنگام سفر برای شما الزامیست و در صورت عدم همراه کارت هفتگی و یا مدرک شناسائی میتواند مبلغ 220 دلار جریمه را در پی داشته باشد.

خوشبختانه دانشجویان از تخفیف نیم بها (کانسشن) برخوردار هستند. ارائه کارت تخفیف دانشجوئی به
همراه کارت تردد هفتگی الزامیست و فقدان آن جهت روئیت به افسران امنیتی قطار میتواند جریمه نقدی به مبلغ 500 دلار بهمراه داشته باشد. از کشیدن سیگار در داخل وسایل نقلیه عمومی جدا" اجتناب کنید که در صورت روئیت مامورین امنیتی جریمه نقدی بهمراه دارد.

د : هزینه شخصی و کتاب هزینه کتاب بستگی زیادی به نوع رشته و کتابخانه دانشگاه و علائق فرد دارد، اما حدود 1100 دلار برای خرید کتاب در نظر گرفته می شود. هزینه شخصی نیز بستگی زیادی به نوع زندگی و تفکر و جهان بینی هر فرد دارد، اما برای هزینه تلفن و وسایل نظافت و غیره حدود 30 دلار در هفته در نظر گرفته می شود. در این بخش هزینه لباس و مسافرت و غیره در نظر نگرفته شده که ضرورتا بخشی از هزینه زندگی را در بر می گیرد.

به طور خلاصه هزینه زندگی بر اساس براورد دانشگاه سیدنی برای یک دانشجوی متاهل 15500 تا 18000 دلار در سال خواهد بود. برای هر بچه حد اقل باید 3000 دلار در سال در نظر گرفت. به علاوه برای کودکانی که نیاز به مهد کودک دارند نیز باید حدود 200 دلار در هفته منظور کرد.

3 - مدرسه ایرانی خوشبختانه در محله پاراماتا و راید وجود دارد. جهت اطلاعات بیشتر شما میتوانید با سازمان همیاری ایرانیان، شماره تلفن 0296351249 و دور نگار 0296331259 واقع در Marion St., Harris Park NSW 2150 - 438 تماس حاصل نمائید.

مراکز خرید برای خرید مایحتاج زندگی سه دسته مراکز خرید وجود دارد که در قیمت بعضی اجناس با هم متفاوتند :

الف : کلیه خواربار، خشکبار و بسیاری از احتیاجات روزانه را می توان از فروشگاه های زنجیره ای بزرگ مانند تهیه نمود. کولز و وول ورثاگر گوشت مورد نیاز خود را با ذبح اسلامی (حلال) میخواهید، میتوانید از قصابیهای ایرانی تهیه نمائید. آدرس قصابی ایرانی را در وب سایت پورتال ایرانیان استرالیا، در قسمت صفحات زرد> سیدنی> قصابی پیدا کنید. آدرس مندرج را میتوانید از طریق کتاب نقشه سیدنی، اینترنت و یا ابزار جی پی اس دنبال کنید. از همین طریق شما میتوانید مایحتاج خوراک ایرانی خود را از فروشگاههای ایرانی (به غیر از میوه و سبزی جات) در قسمت صفحات زرد همین سایت پیدا کنید.

ب : در مناطق دیگر سیدنی فروشگاه های گوشت ذبح اسلامی (حلال) نیز وجود دارد. شما میتوانید دیگر قصابیهای مسلمانان و مایحتاج روزانه خود را با قیمتهای مناسب ونسبتا" ارزانتر در منطقه ای به نام اوبورن یافت کنید. البته برای شناخت یک فرد مطمئن و برای ارائه مواد خوب و سالم می توانید از دانشجویان قدیمی تر و ایرانیان مقیم سیدنی کمک بگیرید.

ج : اگرچه فروشگاه های ذکر شده همگی میوه و بسیاری از سبزیجات را برای فروش ارائه می کنند اما این مواد را در بازار های میوه می توان ارزانتر به دست آورد. برای مثال در منطقه غرب سیدنی می توان به بازارفلامینگتون که فقط روزهای یکشنبه دایر است و محله اوبورن در غرب سیدنی اشاره کرد. برای سهولت در مسیر راه و یافتن محل مورد نظر، پیشنهاد میشود از افراد قدیمی تر و یا ایرانیان مقیم سیدنی کسب اطلاع کنید. شاید یافتن شماره تلفن از یک فروشگاه ایرانی (قسمت صفحات زرد همین سایت) سریعترین راه باشد.

rezajo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
زندگی در استرالیا بسیار لذت بخش است من خودم یک بار برای المپیک سال 2000 اونجا رفتم و یکبار هم به مدت 6 ماه از طرف شرکت ملی حفاری نفت ایران برای اموزش به کشور استرالیا اعزام شدم همین تابستان 2006 بود

استرالیا مردمی خونگرم دوست داشتنی با وقار دارند مخصوصا مردمان اونجا بسیار خوش زبان و مودب صحبت می کنند یادمه اولش که در هوایپمای quantaz Airlines نشسته بودم مهمانداران اونجا بسیار مهربان بودند با یکیشون آشنا شدم که خیلی خوشکل بود چشماش آبی گربه ای بود چهره مثل پنجه آفتاب اونجا برای هدیه به کودکان در هواپیما اسباب بازی کانگورو میدادند توی این 6 ماه که در هتل بودیم و و در روز برای آموزش به کلاس در ملبورن میرفتیم خیلی خوش میگذشت روزی از نزدیک کانگورو های دستی رو نگاه کردم و بهشون غدا دادم

ما ایرانی ها تا حالا کانگورو از نزدیک ندیدیم خیلی حیوانات بانمکی هستند و زیبا صفت هستند

فساد جنسی توی استرالیا صفر است یعنی دختران اونجا اهل ازدواج و تشکیل خانواده هستند الان هم که در ایران هستم با همون مهماندار تحصیل کرده استرالیایی که خیلی خوشکل بود نامزد شدیم نامزدم گفته باید سیتیزن استرالیا بشی و پناهنده اونجا من هم شرط کردم در این صورت باید تو مسلمان شیعه بشی و قبول کرده است
من 26 سال سن دارم و نامزدم20 سال سن داره

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
فساد جنسی توی استرالیا صفر است یعنی دختران اونجا اهل ازدواج و تشکیل خانواده هستند الان هم که در ایران هستم با همون مهماندار تحصیل کرده استرالیایی که خیلی خوشکل بود نامزد شدیم نامزدم گفته باید سیتیزن استرالیا بشی و پناهنده اونجا من هم شرط کردم در این صورت باید تو مسلمان شیعه بشی و قبول کرده است

این دقیقاً زندگینامه تنگنا بود ... !!! :lol::lol::lol::lol:

rezajo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ببخشید تنگنا کیه؟

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
زندگی در استرالیا بسیار لذت بخش است من خودم یک بار برای المپیک سال 2000 اونجا رفتم و یکبار هم به مدت 6 ماه از طرف شرکت ملی حفاری نفت ایران برای اموزش به کشور استرالیا اعزام شدم همین تابستان 2006 بود

استرالیا مردمی خونگرم دوست داشتنی با وقار دارند مخصوصا مردمان اونجا بسیار خوش زبان و مودب صحبت می کنند یادمه اولش که در هوایپمای quantaz Airlines نشسته بودم مهمانداران اونجا بسیار مهربان بودند با یکیشون آشنا شدم که خیلی خوشکل بود چشماش آبی گربه ای بود چهره مثل پنجه آفتاب اونجا برای هدیه به کودکان در هواپیما اسباب بازی کانگورو میدادند توی این 6 ماه که در هتل بودیم و و در روز برای آموزش به کلاس در ملبورن میرفتیم خیلی خوش میگذشت روزی از نزدیک کانگورو های دستی رو نگاه کردم و بهشون غدا دادم

ما ایرانی ها تا حالا کانگورو از نزدیک ندیدیم خیلی حیوانات بانمکی هستند و زیبا صفت هستند

اینو کی گفته ؟
loudlaff.gif

خواهشا پستی میزنید , از خودتون در نیارید , بجز پست اول شما که کپی شده از یکی از وبلاگ هست (که منبع هم ننوشتید), پست دیگتون رو از خودتون نوشتید خیلی تابلو !

--
گرفتن ویزا دائم 1 تا 2 سال طول میکشه , و اگه کسی میخواد اقدام کنه از این طریق اقدام کنه که بعد 6 ماه نندازنش بیرون , گول این آژانس های تبلیغاتی یا وکلای کلاه بردار رو هم نخورید و با ویزا کار نرید اونور , که جز دردسر و نا امیدی چیزی براتون نداره (حالا از ما گفتن)!

مسئله دوم این هست که برا چی میخواهید برید زندگی یا تحصیل ؟
اگه برا زندگی میخواید برید که هیچی , ولی برا تحصیل اصلا گزینه مناسبی نیست , خرجش بالاست مگه اینکه مشکل مالی نداشته باشید !

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
مسئله کار هم یکی از مشکلات مهاجران هستش !
اول به سایت های کاریابی استرالیایی مثل سیـــک دات کام دات آ یو برید , ببینید چقدر شانس کار برای رشتتون رو دارید و چقدر به این رشته نیاز هست در اونجا , بعد برا کارهای بعدیش اقدام کنید ,
اینم بگم شرکت های استرالیایی بیشتر دنبال کسانی هستن که سابقه کار دارن و بخصوص سابقه کار استرالیایی !
ممکنه برید اونجا 5-6 ماه دنبال کار بگردید هیچی پیدا نکنید مجبور بشید برگردید و فقط خرج رو دستتون مونده باشه!
پس این مسئله رو هم در نظر بگیرید که پیدا کردن اولین کارتون بسیار دشوار هست !

باز در اینجا مسئله زبان پیش میاد , چون باهاتون یکی دوبار مصاحبه میکنن , و نکته مثبتی که اینجا میتونید داشته باشید , همین زبان انگلیسی شماست !
هرچی بهتر باشه زبانتون شانس بیشتری دارید !

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
اگه برا زندگی میخواید برید که هیچی , ولی برا تحصیل اصلا گزینه مناسبی نیست
ولي اگر شما تحصيل كرده انجا باشيد بهتر كار مي گيريد و مهاجرت هم مي توانيد بكنيد

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
ولي اگر شما تحصيل كرده انجا باشيد بهتر كار مي گيريد و مهاجرت هم مي توانيد بكنيد
کار بیشتر به سابقه کاری هست , ولی برا مهاجرت گرفتن اره , اگه 3-4 سال درس بخونی میشه مهاجرت گرفت !

در ضمن برا کسایی که میخوان برا مهاجرت اقدام کنن یه فروم خوب هست اینجا : www.migranthelp.com
که خیلی برا اونایی که میخوان مهاجرت کنن بدرد بخور هست !

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
کار بیشتر به سابقه کاری هست , ولی برا مهاجرت گرفتن اره , اگه 3-4 سال درس بخونی میشه مهاجرت گرفت !
مهدي جان الان به كسايي كه اونجا درس خوندند بهتر كار ميدند
براي مهاجرت هم حداقل 2 سال بايد درس خونده باشي و اگر شغلت 60 امتيازي باشه مي توني براي مهاجرت اقدام كني
باي

Majid_sp2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5

در ضمن برا کسایی که میخوان برا مهاجرت اقدام کنن یه فروم خوب هست اینجا : www.migranthelp.com
که خیلی برا اونایی که میخوان مهاجرت کنن بدرد بخور هست !

مهدي جان الان به كسايي كه اونجا درس خوندند بهتر كار ميدند
براي مهاجرت هم حداقل 2 سال بايد درس خونده باشي و اگر شغلت 60 امتيازي باشه مي توني براي مهاجرت اقدام كني
باي

یعنی اگر در مقطع کارشناسی 2 سال باشه که اونجا درس بخونی می تونی برای اقامت دائم اقدام کنی ؟؟؟

چه نوع اقامتی ؟؟؟

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
اطلاعات دقيق:

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/881/index.htm

This visa is for you if you are an overseas student who:
  • is under 45 years of age
  • has completed an eligible qualification(s) as a result of at least two (2) years full-time study in Australia
  • is unable to meet the passmark as an Independent migrant
  • has the skills and qualifications that meet the Australian standard for an occupation on the Skilled Occupation List (SOL) and your nominated occupation is classified as either a 50 or 60 point occupation.

بالا