برگزیده های پرشین تولز

چرا تو word جای کلمات فارسی و انگلیسی جابجا میشه؟؟

raxtastar

"کاربرفعال ورزش""کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
672
چرا تو word جای کلمات فارسی و انگلیسی جابجا میشه؟؟ :eek:

سلام من چند تا مقاله از نت دارم ولی وقتی از اکسپلورر کپی پیست میکنم تو word همه چیز به هم میریزه!!:(:(

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
چون که وقتی شما میخوای متن رو از یک محیط دیگه وارد Word کنید چند نکته رو رعایت نمی کنید .

ابتدا چیدمان متن را بر روی راست چین برای متن فارسی و ترکیب فارسی و انگلیسی قرار دهید .
به جای paste کردن معمولی متون از منوی Edit گزینه Paste Special رو انتخاب کرده از پنجره باز شده گزینه Unicode Text رو انتخاب کنید .

مشکلی بود در خدمتم .

SoheilStar

Registered User
لایک‌ها
34
اگه فارسی انگلیسیش قاطی پاتی میشه یعنی جابه جا مینویسه باید مرتبش کنی
با دکمه های left-to-right دو تا دکمه داره یکی چپ به راست یکی راست به چپ و دکمه های align اگه باهاشون ور بری متنت درست میشه.

اونایی که محمد گفت هم میشه

raxtastar

"کاربرفعال ورزش""کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
672
دست جفتون درد نکنه !!!! حل شد !!! قبلا تو ستاپ این کار رو می کردم نمی شد !! الان که تو پاراگراف زدم درست شد!!

ferferi

Registered User
لایک‌ها
1
اگه فارسی انگلیسیش قاطی پاتی میشه یعنی جابه جا مینویسه باید مرتبش کنی
با دکمه های left-to-right دو تا دکمه داره یکی چپ به راست یکی راست به چپ و دکمه های align اگه باهاشون ور بری متنت درست میشه.

اونایی که محمد گفت هم میشه

درسته، مورد تائیده

Arman_BTC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام به دوستان عزیز

بنده هم واسه تایپ در ورد مشکل دارم

به عنوان مثال جمله "سلام به دوستان پرشین تولز" به صورت زیر تایپ میشه . موقع شیفت کردن فارسی به انگلیسی هم به همین صورته

i.php
[/URL][/IMG]

از راهنمایی دوستان صمیمانه متشکرم

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
با سلام به دوستان عزیز

بنده هم واسه تایپ در ورد مشکل دارم

به عنوان مثال جمله "سلام به دوستان پرشین تولز" به صورت زیر تایپ میشه . موقع شیفت کردن فارسی به انگلیسی هم به همین صورته

i.php
[/URL][/IMG]

از راهنمایی دوستان صمیمانه متشکرم
به نظر من با یک فونت فارسی سر ی B تست کنید ببینید باز همین مشکل رو دارید

Arman_BTC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نظر من با یک فونت فارسی سر ی B تست کنید ببینید باز همین مشکل رو دارید

دوست عزیز از راهنماییتان خیلی ممنونم ولی مشکل حل نشد.

اگه از راه و روش دیگه ای اطلاع دارید سپاسگزار میشم بفرمایید

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
شما وقتی میخواین متن بنویسید تنظیمات زیر رو از نوار Standard انجام بدید . (به تصویر دقت کنید)

فایل های ضمیمه

• 1.JPG
    1.JPG
    3.4 KB · نمایش ها: 128

Arman_BTC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
شما وقتی میخواین متن بنویسید تنظیمات زیر رو از نوار Standard انجام بدید . (به تصویر دقت کنید)

محمد جان از کمکتون خیلی ممنونم ولی همونطور که از عکسی که بنده قرار دادم مشخصه که این قسمت در منوی ورد نیست لگه ممکنه بفرمایید چطوری این قسمت رو بیارم؟

با تشکر

i.php
[/URL][/IMG]

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
محمد جان از کمکتون خیلی ممنونم ولی همونطور که از عکسی که بنده قرار دادم مشخصه که این قسمت در منوی ورد نیست لگه ممکنه بفرمایید چطوری این قسمت رو بیارم؟

با تشکر

i.php
[/URL][/IMG]
خواهش میکنم دوست عزیز ، شما کافیه گوشه سمت راست نوار Standard رو که یک فلش داره کلیک کنید و با کمی دقت ابزار هایی که تو نوار Standard کمبودش رو احساس میکنید رو فراخوانی کنید .

اگر مشکلی بود بگید تا بیشتر راهنمایی کنم .

Arman_BTC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خواهش میکنم دوست عزیز ، شما کافیه گوشه سمت راست نوار Standard رو که یک فلش داره کلیک کنید و با کمی دقت ابزار هایی که تو نوار Standard کمبودش رو احساس میکنید رو فراخوانی کنید .

اگر مشکلی بود بگید تا بیشتر راهنمایی کنم .

دوست عزیز از لطفتون خیلی خیلی ممنونم ولی در اون منویی که اشاره فرمودین این ایکن ها نیودن . اگه ممکنه بیشتر راهنمایی بفرمایید . یعنی افیس درست نصب نشده ؟

با تشکر

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
دوست عزیز از لطفتون خیلی خیلی ممنونم ولی در اون منویی که اشاره فرمودین این ایکن ها نیودن . اگه ممکنه بیشتر راهنمایی بفرمایید . یعنی افیس درست نصب نشده ؟

با تشکر
کافیه شما برید و این ایکن ها رو فراخانی کنید .. توضیح دادم بهتون

"شما کافیه گوشه سمت راست نوار Standard رو که یک فلش داره کلیک کنید و با کمی دقت ابزار هایی که تو نوار Standard کمبودش رو احساس میکنید رو فراخوانی کنید . "

این کار رو انجام دادید ؟

Arman_BTC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
کافیه شما برید و این ایکن ها رو فراخانی کنید .. توضیح دادم بهتون

"شما کافیه گوشه سمت راست نوار Standard رو که یک فلش داره کلیک کنید و با کمی دقت ابزار هایی که تو نوار Standard کمبودش رو احساس میکنید رو فراخوانی کنید . "

این کار رو انجام دادید ؟

بله دوست عزیزم عرض کردم خدمت شما که اینکار رو انجام دادم ولی همچین ایکنی وجود نداشت

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
بله دوست عزیزم عرض کردم خدمت شما که اینکار رو انجام دادم ولی همچین ایکنی وجود نداشت
حقیقتش مشکل شما خیلی نادره ... فکر نمیکنم از ناقص نصب شدن افیس باشه .. شما از اول هم همین مشکل رو داشتید ؟

Arman_BTC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
حقیقتش مشکل شما خیلی نادره ... فکر نمیکنم از ناقص نصب شدن افیس باشه .. شما از اول هم همین مشکل رو داشتید ؟

محمد جان از راهنمایی شما خیلی ممنونم . این مشکل از ابتدا بود و در این یکی دو هفته اخیر به خاطر برخی مشکلات دوبار ویندوز عوض کردم که هر مرتبه این مشکل وجود داشته خیلی ممنون میشم هر راهی که به ذهنتون میرسه رو بفرمایید.

شاد و سلامت باشید

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
محمد جان از راهنمایی شما خیلی ممنونم . این مشکل از ابتدا بود و در این یکی دو هفته اخیر به خاطر برخی مشکلات دوبار ویندوز عوض کردم که هر مرتبه این مشکل وجود داشته خیلی ممنون میشم هر راهی که به ذهنتون میرسه رو بفرمایید.

شاد و سلامت باشید
اگر موقع نصب افیس این مشکل وجود داره به نظر من CD افیس دیگه ای رو تست کنید .. خیلی عجیب ه .. افیس 2003 استفاده میکنید ؟ اگر امکانش هست یک CD تست شده رو نصب کنید .

Arman_BTC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اگر موقع نصب افیس این مشکل وجود داره به نظر من CD افیس دیگه ای رو تست کنید .. خیلی عجیب ه .. افیس 2003 استفاده میکنید ؟ اگر امکانش هست یک CD تست شده رو نصب کنید .

با سلام
دوست عزیزم از راهنماییهای شما خیلی ممنونم .مشکلی که پیش امده اینه که وقتی متنی رو از اینترنت اکسپلورر کپی میکنم و در ورد paste میشه موقع justify کردن به صورت زیر در میاید البته با اوردن نشانگر در اول هر سطر و با یک back space و اینتر زدن مشکل بر طرف میشه ولی راهی هست که کلا متن به این صورت درنیاد . از راه حلی که صفحه قبل به یکی از دوستان توصیه فرمودین (paste special)هم انجام دادم ولی نتیجه ای نداشت.

با تشکر

موفق باشید

i.php

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام شما یه ترفند بزن .. وقتی متن رو کپی کردید تو نرم افزار Word فونت و اندازه و راست چین بودن متن رو انجام بدید بعد به منوی Edit برید و گزینه Past Special رو انتخاب کنید و از تو پنجره ظاهر شده گزینه Unformatted Unicode Text رو انتخاب کنید .

من با ترفند بالا که قبلا هم ذکر کردم به راحتی کار میکنم و مشکلی هم ندارم .

موفق باشید

ali3030

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دست جفتون درد نکنه !!!! حل شد !!! قبلا تو ستاپ این کار رو می کردم نمی شد !! الان که تو پاراگراف زدم درست شد!!

با سلام و تشکر

تشکر از بابت اینکه به پاراگراف اشاره کردی . برای اینکه در واقع مشکل فقط همینجوری حل میشه ، یعنی باید روی متن کلیک راست کرد بعد با انتخاب پاراگراف ، تو اون قسمت جهت رو از راست به چب کنیم .
خیلی خیلی ممنون

بالا