برگزیده های پرشین تولز

بهترین راه امتحان کردن یه دوست چیه؟

mohana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما چیکار میکنین واسه اینکه یه رفیقو از یه نارفیق تشخیص بدین؟منظورم اینه که چه کار کنیم که بعد یه عمر دوستی نگیم اونی که فکر میکردیم نبود.یا اینکه بفهمیم اون آدم لیاقت دوستی با ما رو نداشت و حیف اون همه محبتی که به پای اون ریخته شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هم اکنون نیازمند تجربیات ارزشمندتان هستیم.

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
یه مقدار مواد مخدره از نوعه بد بد بریز تو جیبشو توی خونش بعد لوش بده طوری که حداقل 15 تا 20 سال بیفته زندان بعد اولین روز زندانش برو ملاقاتش بهش بگو من این بلا رو سرت اوردم هیچ غلطی هم نمیتونی بکنی
3589.gif
بعدم روزه آزادیش برو دم دره زندان بهش بگو ببخشید من اون کارو کردم تا امتحانت کنم ببینم رفیق هستی یا نه اگه به طور فجیعی نکشتت
3399.gif
معلوم میشه که رفیق خوبیه و میتونی یه عمرو باهاش در دوستی به سر کنی

شوخی کردم معمولا باید توی رفاقت هر دو طرف مایه بزارن و شناختن همدیگه هم بعد از مدتی تا حدودی امکان داره

و لی این یه عمر نسبیه نمیشه گفت چجوری :D
218.gif

امین تو هم بیا تعریف کن خدا بداد رفیق تو برسه
1479.gif

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
تا زمان نگذره هیچی از از آدما نمیشه فهمید... و اون جمله کلیشه ای که میگه آدما رو باید در سختی ها شناخت کاملا مصداق داره!

mohana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تا زمان نگذره هیچی از از آدما نمیشه فهمید... و اون جمله کلیشه ای که میگه آدما رو باید در سختی ها شناخت کاملا مصداق داره!

به نظر خودمم بیشتر شانس مطرحه.ولی من انتظار زیادی از دوستام ندارم فقط کافیه همون طور که من باهاشون رفتار میکنم اونا هم با من همون طور باشن. انتظار زیادیه؟

hamed1297

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
وقت نکردم نظره بقیه دوستان رو بخونم ولی به نظره من به این راحتی نمیشه.باید موقعیتش پیش بیاد تا طرف رو توی اون مورد بشناسی.حس مثال زدن نیست.

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
دوست رو تو 3 جا ميشه شناخت.مسافرت-پول-دختر(واسه دوستی پسراست)

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
بهش بگو دیگه نمیخوایش و اونی که میخواستی نبوده. اگر رفت و هیچ خبری ازش نشد بیخیالش شو اگه برگشتو گفت چیکار کنم تا اونی که میخوای بشم و ایرادام چیه ... اونوقت شاید دوست خوبی باشه :D

boy iran

Registered User
لایک‌ها
2
یک پیشنهاد :

رفیق بد میتونه معتاد کنه و اگر هم نه خانم بازت کنه و اگر هم نه هزار بد بختی دیگه

یک تجربه :

چه خوبه رفیق رو تو یک محیط خوب پیدا کرد نه یک جای که منشا پوچی داشته باشه

یک کلام آخر :

همیشه دوست داشتم هیچ رفیقی نداشتم ولی حالا که چند صد تا رفیق دارم و میتونم اطمینان بهشون کنم خیلی خوشحال هستم :happy:

mohana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یک پیشنهاد :

رفیق بد میتونه معتاد کنه و اگر هم نه خانم بازت کنه و اگر هم نه هزار بد بختی دیگه

یک تجربه :

یک کلام آخر :

همیشه دوست داشتم هیچ رفیقی نداشتم ولی حالا که چند صد تا رفیق دارم و میتونم اطمینان بهشون کنم خیلی خوشحال هستم :happy:

مگه خانوما هم خانوم باز میشن؟:blink::blink::D
به محیط ربط داره ولی نه صد در صد.
خوش بحالتون. قدرشونو بدونین:happy:

n0doom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نظر من امتحان کردن آدمها و مخصوصا دوستان یک ظلم هست در حق اونها و به نظرم هیچ کس صلاحیت امتحان کردن دیگران رو نداره. همه ی آدم ها ایراد هایی دارن که بعضیاشون هم در وجودشون و در ژن هست و نمیتونن اصلاحش کنن.
اما شناختن دقیق آدمهای اطراف و مخصوصا دوستان کار بسیار خوبیه و این هم چاره ای نداره جز سپری شدن زمان. یعنی دوست رو باید با سپری شدن زمان شناخت و در یک برخورد و یا حتی 100 برخورد نمیشه کسی رو شناخت.
اگه دوستی دارید که 99% اخلاقش بده و فقط 1% اخلاقش خوبه سعی کنید باهاش طوری رفتار کنید که فقط اون 1% اخلاق های خوبی که داره رو در مقابل شما بروز بده.
:)

lildude

Registered User
لایک‌ها
1,449
بهش بگو دیگه نمیخوایش و اونی که میخواستی نبوده. اگر رفت و هیچ خبری ازش نشد بیخیالش شو اگه برگشتو گفت چیکار کنم تا اونی که میخوای بشم و ایرادام چیه ... اونوقت شاید دوست خوبی باشه :D

دقیقا....

parsa

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
102
دو راه داره: يكي دراز مدت (مثل برنامه هاي دولت :D) يكي هم كوتاه مدت!

=====================================

- راه طولاني و البته مطمئن همونيه كه دوستان گفتند!
يعني معاشرت زياد و تا حد امكان صميمي كه بتوني طرف رو به بهترين نحو ممكن بشناسي!

البته بايد دقت داشته باشيم كه شناخت كامل هيچ شخصي تو اين جهان ممكن نيست! چون از وجود و فكر هركس فقط خود اون شخص و خدا خبر داره و بس! انسان هم كه موجودي هست متغير...!

حتي زن و شوهر هم نميتونند صد در صد هم ديگه رو بشناسند! چون در زندگي هر كسي يه رازهايي هست كه به خصوصيات اخلاقيش برميگرده و تا آخر عمر هم برا خودش نگه ميداره و بس! و البته ممكنه يه روزي در رفتارش بروز كنه!

- اما راه كوتاه مدت:

1- ببين چقدر به قول و قرارهاش پايبند هست! (اين خيلي مهم هست!)
2- ببين چقدر به عقايد شخصيش پايبند هست! (يعني تو شرايط مختلف رنگ عوض نكنه!)
3- اگر پدر يا مادرش زنده هستند، ببين چقدر بهشون احترام ميذاره! (اين يعني سنجش قدر شناسي!)
4- ببين اطرافيان و دوستان ديگه ش چطور هستند! (چون معمولا انسان ها با كساني دوست ميشن كه به روحيه شون نزديك هستند!)
5- يه تجربه شخصي: كساني كه مسائل شرعي رو (به معناي واقعي نه ساختگي) رعايت ميكنند و مراقبت دارند، معمولا مورد اعتماد ترند!

منظورم اينه كه از روي اعتقاد قلبي پايبند باشند نه از روي عادت...!
به عبارت ديگه منظورم بيشتر مسائل شرعي اجتماعي هست نه مسائل فردي!

البته مسائل فردي هم مهمه ولي به خود شخص برميگرده! چون مسائل فردي رو ممكنه طرف از روي عادت انجام بده يا چون از بچگي اينطور بزرگ شده حالا هم مجبور به ادامه ش باشه، ولي مسائل اجتماعي اينطور نيست!

- بذار يه مثال بزنم:

من كساني رو سراغ دارم كه امكان نداره نمازشون ترك بشه يا حجاب خونواده شون بيست هست. همچنين مسائل ديگه...! ولي تو روابط اجتماعي اگر پاش بيفته حاضره سر داداشش هم كلاه بذاره! آخرش هم با يه استغفرالله به زعم خودش مساله رو حل ميكنه و تموم! خب اين معلومه كه نماز و روزه ش هم از روي عادت هست نه اعتقاد!
به نظر من همچين شخصي از يه آدم عرق خور لامذهب هم بدتر هست! چون اگر واقعا به اون نمازش اعتقاد داشت، مسائل اجتماعي و به عبارت ديگه حق الناس براش مهم تر بود!

(البته يه وقت از اين حرفا برداشت نشه كه من مخالف مسائل شرعي فردي هستم! منظور من اينه كه براي قضاوت در مورد افراد بايد به روابط اجتماعيشون دقت كرد نه فقط فردي گرچه اون هم مهمه!)

خودمونيم، اين نصفه شبي عجب منبري رفتم ها...! :rolleyes:

راستي، يه سوالي كه اول بايد ميپرسيدم:

اين رفيق شما همجنس شماست يا مخالف؟ چون براي هركدوم شرايط تشخيص كاملا فرق داره!

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
خیلی جالب گفتی.ممنون:happy:منتها واسه من آخریش میشه پسر(چون دخترم دیگه:D)

دختری که فیلمه مشت خاردارو میپسنده با اره 1 اره 2 خانه مومی wrong turn و ...........خیلی جالبین شما هم
1502.gif

بعدم دوست امتحان میکنید

اوه اوه چه شود :blink:

امین بیا به من بگو مرز
1581.gif

sasha11_99

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما چیکار میکنین واسه اینکه یه رفیقو از یه نارفیق تشخیص بدین؟منظورم اینه که چه کار کنیم که بعد یه عمر دوستی نگیم اونی که فکر میکردیم نبود.یا اینکه بفهمیم اون آدم لیاقت دوستی با ما رو نداشت و حیف اون همه محبتی که به پای اون ریخته شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هم اکنون نیازمند تجربیات ارزشمندتان هستیم.

یه کار ناخوشآیند سخت پیدا کن, بعد بهش بگو به کمکش احتیاج داری!

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
به نظر من امتحان کردن آدمها و مخصوصا دوستان یک ظلم هست در حق اونها و به نظرم هیچ کس صلاحیت امتحان کردن دیگران رو نداره. همه ی آدم ها ایراد هایی دارن که بعضیاشون هم در وجودشون و در ژن هست و نمیتونن اصلاحش کنن.
اما شناختن دقیق آدمهای اطراف و مخصوصا دوستان کار بسیار خوبیه و این هم چاره ای نداره جز سپری شدن زمان. یعنی دوست رو باید با سپری شدن زمان شناخت و در یک برخورد و یا حتی 100 برخورد نمیشه کسی رو شناخت.
اگه دوستی دارید که 99% اخلاقش بده و فقط 1% اخلاقش خوبه سعی کنید باهاش طوری رفتار کنید که فقط اون 1% اخلاق های خوبی که داره رو در مقابل شما بروز بده.
:)

حرفت درسته اما گاهی به خاطر بروز اون 1% امکان داره مجبور شی به حتی مقدار کمی از الطاف اون 99% برخورد کنی که ارزش نداره
واسه همين بعضی هارو اصلاً نميشه تحمل کرد.

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
یک پیشنهاد :

یک تجربه :

یک کلام آخر :

ایول . جالب بود .

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102

البته بايد دقت داشته باشيم كه شناخت كامل هيچ شخصي تو اين جهان ممكن نيست! چون از وجود و فكر هركس فقط خود اون شخص و خدا خبر داره و بس! انسان هم كه موجودي هست متغير...!

حتي زن و شوهر هم نميتونند صد در صد هم ديگه رو بشناسند! چون در زندگي هر كسي يه رازهايي هست كه به خصوصيات اخلاقيش برميگرده و تا آخر عمر هم برا خودش نگه ميداره و بس! و البته ممكنه يه روزي در رفتارش بروز كنه!

- اما راه كوتاه مدت:

1- ببين چقدر به قول و قرارهاش پايبند هست! (اين خيلي مهم هست!)
2- ببين چقدر به عقايد شخصيش پايبند هست! (يعني تو شرايط مختلف رنگ عوض نكنه!)
3- اگر پدر يا مادرش زنده هستند، ببين چقدر بهشون احترام ميذاره! (اين يعني سنجش قدر شناسي!)
4- ببين اطرافيان و دوستان ديگه ش چطور هستند! (چون معمولا انسان ها با كساني دوست ميشن كه به روحيه شون نزديك هستند!)
5- يه تجربه شخصي: كساني كه مسائل شرعي رو (به معناي واقعي نه ساختگي) رعايت ميكنند و مراقبت دارند، معمولا مورد اعتماد ترند!

منظورم اينه كه از روي اعتقاد قلبي پايبند باشند نه از روي عادت...!
به عبارت ديگه منظورم بيشتر مسائل شرعي اجتماعي هست نه مسائل فردي!

البته مسائل فردي هم مهمه ولي به خود شخص برميگرده! چون مسائل فردي رو ممكنه طرف از روي عادت انجام بده يا چون از بچگي اينطور بزرگ شده حالا هم مجبور به ادامه ش باشه، ولي مسائل اجتماعي اينطور نيست!

- بذار يه مثال بزنم:

من كساني رو سراغ دارم كه امكان نداره نمازشون ترك بشه يا حجاب خونواده شون بيست هست. همچنين مسائل ديگه...! ولي تو روابط اجتماعي اگر پاش بيفته حاضره سر داداشش هم كلاه بذاره! آخرش هم با يه استغفرالله به زعم خودش مساله رو حل ميكنه و تموم! خب اين معلومه كه نماز و روزه ش هم از روي عادت هست نه اعتقاد!
به نظر من همچين شخصي از يه آدم عرق خور لامذهب هم بدتر هست! چون اگر واقعا به اون نمازش اعتقاد داشت، مسائل اجتماعي و به عبارت ديگه حق الناس براش مهم تر بود!

(البته يه وقت از اين حرفا برداشت نشه كه من مخالف مسائل شرعي فردي هستم! منظور من اينه كه براي قضاوت در مورد افراد بايد به روابط اجتماعيشون دقت كرد نه فقط فردي گرچه اون هم مهمه!)

خودمونيم، اين نصفه شبي عجب منبري رفتم ها...! :rolleyes:

بسیار آموزنده بود . استفاده کردیم .

mohana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

................................................

در هر صورت توضیحتون خیلی مفید بود.ممنون.:happy:

دختری که فیلمه مشت خاردارو میپسنده با اره 1 اره 2 خانه مومی wrong turn و ...........خیلی جالبین شما هم
1502.gif

بعدم دوست امتحان میکنید

اوه اوه چه شود :blink:

1581.gif

sokOooootعزیز ,شما اینجا تناقضی دیدی؟:Dمنظورتو واضحتر بگو :blink:. برام جالب بود.

بالا