برگزیده های پرشین تولز

کسی هست اینجا راکوتان مصرف کنه؟

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
یکی از دوستام مصرف میکنه.
برای درمان جوش صورت می خوره. روزی یک عدد برای مدت یکسال.
قیمتش 1500 تومنه برای هر قرص هست.
فواید:
جوش صورت رو ریشه کن میکنه.
عوارض:(همین بس که فروشش در اروپا قدغنه و قاچاق محسوب میشه)
خشک شدن لبها و چشمها.
حساسیت زیاد به سرما
کمبود برخی از ویتامینها
و...

نگفتی واسه چی پرسیدی؟
میخای مصرف کنی؟
تو لینکی که گذاشتی همه موارد رو نوشته ولی من چیزهایی که بع عینه دیدم رو گفتم.
موفق باشی.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
البته اسم معروف ترش راکوتان نیست، آکوتان است.
بیمارانی که آکنه صورت دارند اگر به داروهای دیگه جواب نداده باشند، براشون تجویز میشه. داروی بسیار موثریه و تقریبا آکنه ای وجود نداره که به این دارو جواب نده، ولی از طرفی عوارض شدید داره، از جمله بالا رفتن آنزیم های کبدی (که علامت حساسیت سلول های کبد به این دارو در بعضی مریض هاست) و بالا رفتن چربی خون. این عوارض در درصد کمی از بیماران رخ میده، ولی به هر حال مصرف دارو باید به موارد کاملا ضروری که بیمار آکنه شدید و بدون پاسخ به داروهای معمولی داره محدود بشه.
یکی از دوست های قدیم من هم مصرف کرده بود و خوشبختانه مشکلی پیش نیومده بود و خیلی هم بهتر شده بود.
به هر حال این دارو فقط باید توسط متخصص پوست تجویز بشه.
43qoqxf.gif

فعلا. :)

rabbit008

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا این راکوتان رو الکی نخورید
خیلی خیلی خطرناک هست

من یکی از دوستان مصرف کرد اندازه یه ماه پاییز سال قبل
کلا خونش و سیستم مغز استخوان بهم خورد

آخرهای اسفند از بیمارستان دراومد
الان هم خونه بستری هست

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
ممنون از اطلاعاتتون

من 9 ماهه راکوتان مصرف میکنم تحت نظر پزشک

عوارضش دهنمو سرویس کرده!

ریزش مو هم پیدا کردم یکم

جدیدا هم که مبتلا به Clinical Depression شدم!
کسی از آشناهاتون مبتلا به این عوارضش نشده؟

دکتر گفته ممکنه یک دوره ی 2ماهه دیگه هم تمدیدش کنه

منم سر 2راهی گیر کردم ، اگر مصرف کنم تا 2ماه دیگه باید عوارضش رو تحمل کنم ولی این Clinical Depression تحملش خیلی سخته
اگر مصرف نکنم هم ممکنه جوش ها برگرده و تلاش 9 ماهم به باد بره

17ام باید برم دکتر وضعیتم مشخص بشه

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
ممنون از اطلاعاتتون

عوارضش دهنمو سرویس کرده!

ریزش مو هم پیدا کردم یکم

منم سر 2راهی گیر کردم ، اگر مصرف کنم تا 2ماه دیگه باید عوارضش رو تحمل کنم ولی این Clinical Depression تحملش خیلی سخته

دکتر به منم داد ولی مصرف نکردم ....... از بس که در مورد عوارضش شنیدم ..... اگه میتونی خودت بیشتر در مورد عوارضش بگو ........
تو عید رفته بودیم خونه یکی از اقوام دور ......... قدیما پر جوش بود اما الان شده بود مثل سفید برفی ....... ازش پرسیدم گفت نزدیک 2 سال راکوتان خورده ......... و عوارضش هم برای اون خیلی کم بوده ....... منم پشیمون شدم که چرا نخوردم
به نظرم تو که 9 ماه خوردی این 2 ماه هم روش ......... جای دوری نمیره :دی .......... به این فکر کن که اگه ول کنی شاید برگرده

حالا یکمم از تاثیرات مثبتش روی خودت بگو اگه میشه ............. پوستت رو خوب کرد؟؟؟؟؟

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
دکتر به منم داد ولی مصرف نکردم ....... از بس که در مورد عوارضش شنیدم ..... اگه میتونی خودت بیشتر در مورد عوارضش بگو ........
تو عید رفته بودیم خونه یکی از اقوام دور ......... قدیما پر جوش بود اما الان شده بود مثل سفید برفی ....... ازش پرسیدم گفت نزدیک 2 سال راکوتان خورده ......... و عوارضش هم برای اون خیلی کم بوده ....... منم پشیمون شدم که چرا نخوردم
به نظرم تو که 9 ماه خوردی این 2 ماه هم روش ......... جای دوری نمیره :دی .......... به این فکر کن که اگه ول کنی شاید برگرده

حالا یکمم از تاثیرات مثبتش روی خودت بگو اگه میشه ............. پوستت رو خوب کرد؟؟؟؟؟
عوارضی که من درگیرش شدم اینها هست:
خشکی لب
خشکی مخاط بینی که باعث میشه خون دماغ بشم
خشکی دهان (یعنی از حالت نرمال خشک تر میشه)
حساس شدن کمر (اگه بار سنگین بلند کنم سرویس میشم!)
حساس شدن چشم مخصوصا به سرما (احساس میکنی مثلا چند روز نخوابیدی و خسته ای!)
بعضی وقتا که خیلی کم پیش اومده و در حد خفیف ، اختلال در فوکوس چشم ، مثلا درست متن های روی مانیتور رو نمیتونستم بخونم)
سردرد
حساس شدن پوست صورت به آفتاب
ریزش مو (تراکم موهام خیلی کم شده)
و بالا رفتن ریسک افسردگی بالینی

من بعد از 6.5 ماه مصرف قرص صورتم جوش هاش قطع شد و به مرور خوب شد
الان خیلی از قرمزی صورتم کم شده ولی باز یکم قرمزه

یک چیز خیلی جالب اینکه بعد از 2روز صورتم پوست عوض میکنه و باید حتما برم حموم چون همش عین سفیدک روی پوستم میمونه ضایس ولی بجاس رنگ و روی آدم باز میشه!

برای خوب شدن قرمزی و جای جوش ها یه کرم داده اسمش Exfoliac هست.

به صورتم هم صابون Loofa میزنم خیلی توپه

اگر 1دوره دیگه تمدیدش کنه ناچارا باید مصرف کنم چون به ریسکش نمیرزه زحمات 9ماهه به هدر بره.

k1prime

Guest
لایک‌ها
1
من 6 ماه مصرف کردم. عوارضش براي من اينها بود:
1- خشکي شديد لب
2- قدري ريزش مو
3- خشکي شديد پوست صورت (مخصوصا در حوالي لب)

پوست من بسيار چربه و خيلي حال مي‌کردم که در دوره مصرف اين دارو پوستم چربي اضافه توليد نمي‌کرد. جوشهاي صورت و بدنم بعد از 3 ماه خوب شد. با اين حال متاسفانه بعد از 6 ماه مصرف رو قطع کردم و ديگه دکتر نرفتمو نتيجه‌اش اين شد که دوباره بعد از هفت هشت ماه جوشهاي صورتم برگشت. بعد از تعطيلات مي‌خوام دوباره برم دکتر. اصلا مصرفش رو قطع نکن تا دکترت بگه. فقط هر 2 ماه به 2 ماه بايد آزمايش خون بدي تا مطمئن بشي کبدت خوب کار مي‌کنه.

sanbad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
عوارض:(همین بس که فروشش در اروپا قدغنه و قاچاق محسوب میشه)
شما مطمئني كه فروشش ممنوعه؟
اتفاقا معروفترين شركت توليد كننده اين دارو يعني Roche سوئيسي هست!
البته اسم معروف ترش راکوتان نیست، آکوتان است.
اسم دقيقش Ro Accutane - رو آكوتان هست.
ممنون از اطلاعاتتون

عوارضش دهنمو سرویس کرده!

ریزش مو هم پیدا کردم یکم

مهمترين و بدترين عارضه اين دارو آسيب به كبد هست كه با 3 دوره آزمايش خون مشخص ميشه مصرف اين دارو ميتونه خطرناك باشه يا نه.
عوارض ديگه مثل خشكي پوست و لب و بيني، خشك شدن و درد مفاصل، پوكي استخوان، سوزش و خشكي چشم، ريزش مو و موارد ديگه كاملا موقتي هست و بعد از قطع دارو بگلي رفع خواهد.
بنابراين اگر آزمايشها عارضه كبدي رو نشون ندادند شما ميتونيد با خيال راحت به مصرف اين دارو ادامه بديد البته قبول دارم كه تحمل ساير عوارض اون بسيار سخت هست ولي از اونجايي كه اين دارو تنها درمان قطعي آكنه هست و واقعا معجزه ميكنه ارزش تحمل اين عوارض موقتي رو داره.
معمولا اين دارو رو در موارد شديد بصورت دوره 6 ماهه روزي 40 ميلي گرم يا موارد خفيف تر بصورت 12 ماهه روزي 20 ميلي گرم مصرف ميكنند.
البته اينم بگم در بسياري از بيماران بعد از يك دوره مصرف دارو و گذشت چند ماه يا چند سال ممكنه آكنه دوباره برگرده كه معمولا شدت اون مثل قبل نيست ولي ممكنه به دوره مجدد مصرف اين دارو نياز باشه.

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
خوب من امروز رفتم پیش دکترم

قرار شد تا 1ماه دیگه دارو رو مصرف کنم ، از ماه دوم 1روز درمیون و ماه بعدش هرچی مونده بود هفته ای یکبار.

برای ریزش مو هم یک محلول داد بزنم به موهام.

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3

قرار شد تا 1ماه دیگه دارو رو مصرف کنم ، از ماه دوم 1روز درمیون و ماه بعدش هرچی مونده بود هفته ای یکبار.

یه سوال.

من یه چیزی شنیدم حالا دقیق یادم نمیاد قرضه لایه بردار بود یا کرمه لایه بردار. احیانن اگر قرص درست بوده باشه این راکوتان همونه؟

King Of Net

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
پس این مشاور پوست مجله روزهای زندگی چشه که هر کس می پرسه واسه جوش صورتم چکار کنم بدون معطلی میگه آکوتان؟

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2

دکترتو عوض کن
این یارو سره کارت گذاشته و فقط همون حق ویزیت را ازت می خواد
اگر به جای این قرص ها لواشک هم بخوری بری پیشش باز یه نسخه جدید بهت می دهد با داروهای عجیب غریب
شگردش هم این هست که قبلش ازت بپرسه که چی می خوردی و چقدر

اگر یه مدت پیشش نرفته باشی و حق ویزیته خونش پایین رفته باشه می گه اوضات خرابه و باید دو برابر قرص بخوری
اگر هم تند تند پیشش بری از تعداد قرص ها کم می کند و یا مدلشونو عوض می کند
خلاصه تا وقتی پیش این دکتر بری وضعیت همینه و هی باید قرص بخوری و از نظر آقای دکتر هیچ وقت خوب نمی شی و قرص برای از بین بردن عوارض قرص های قبلیت تجویز می کنه

reza_badkonaki

کاربر فعال
لایک‌ها
325

reza_badkonaki

کاربر فعال
لایک‌ها
325
دکترتو عوض کن
اگر به جای این قرص ها لواشک هم بخوری بری پیشش باز یه نسخه جدید بهت می دهد با داروهای عجیب غریب

اگر یه مدت پیشش نرفته باشی و حق ویزیته خونش پایین رفته باشه می گه اوضات خرابه و باید دو برابر قرص بخوری
خلاصه تا وقتی پیش این دکتر بری وضعیت همینه و هی باید قرص بخوری و از نظر آقای دکتر هیچ وقت خوب نمی شی و قرص برای از بین بردن عوارض قرص های قبلیت تجویز می کنه
امان از این جامعه پزشکی

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
یه سوال.

من یه چیزی شنیدم حالا دقیق یادم نمیاد قرضه لایه بردار بود یا کرمه لایه بردار. احیانن اگر قرص درست بوده باشه این راکوتان همونه؟
فکر نکنم.
پس این مشاور پوست مجله روزهای زندگی چشه که هر کس می پرسه واسه جوش صورتم چکار کنم بدون معطلی میگه آکوتان؟
آخرین راه هستش ، اگر راه های دیگه جواب نداد.
دکترتو عوض کن

زود قضاوت کردی!!

این دکتره بهترین دکتره ، کمبود ویزیت هم نداره که بخواد بازی دربیاره ، بخوای وقت بگیری برای 2ماه دیگه بهت نوبد میده.

این آخرین دستوری بود که بهم داد و گفت دیگه نیازی نیست بیای ولی من گفتم شهریور برای اطمینان یک سر میام!

در ضمن این قرص باید کم کم قطع بشه چون بدن بهش عادت کرده و قطع یکدفش ضرر داره.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438

نميدونم چرا به شما همچين چيزي گفته! اين دارو اگه يك دوره كامل و بصورت مداوم و روزانه مصرف نشه مثل اين هست كه پولت رو دور ريخته باشي!

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
نميدونم چرا به شما همچين چيزي گفته! اين دارو اگه يك دوره كامل و بصورت مداوم و روزانه مصرف نشه مثل اين هست كه پولت رو دور ريخته باشي!
من 9ماه مصرف کردم!
با 1ماه دیگه میشه 10 ماه
بعدش دیگه یواش یواش باید کمش کرد و خلاص

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
فکر نکنم.

آخرین راه هستش ، اگر راه های دیگه جواب نداد.

زود قضاوت کردی!!

این دکتره بهترین دکتره ، کمبود ویزیت هم نداره که بخواد بازی دربیاره ، بخوای وقت بگیری برای 2ماه دیگه بهت نوبد میده.

این آخرین دستوری بود که بهم داد و گفت دیگه نیازی نیست بیای ولی من گفتم شهریور برای اطمینان یک سر میام!

در ضمن این قرص باید کم کم قطع بشه چون بدن بهش عادت کرده و قطع یکدفش ضرر داره.

این دکترها مثل این شرکت های هاستینگ می مونند
اصل فروششون از عضویت مریض ها و بازگشت ماهانه آنهاست
برای همین سرشون شلوغه و برای ویزیت گرفتن 2 ماهه دیگه وقت می دهند
و اگر یکبار مشتریش بشی تا ابد مشتریش هستی
وگرنه اگر معالجه می کرد که نباید مریضی داشته باشه که به صورت مداوم 5 سال یا 10 سال پیشش بیان
اگر حالشون خوب بشه که دیگه به این پول نمی دهند
این دکتر پیش خودش می گوید اگر من 200 تا member برای مطبم پیدا کنم و روزی 6-7 نفرشون پیش من بیان و از هر کدام 10 تومن هم بگیرم می تونم ماهی 2 میلیون در بیاورم حالا اگر تعداد مریض هارو پیش تر کنم خوب درآمدم بیش تر می شه رو این حساب می گه چرا 6-7 نفر روزی 50 نفر را ویزیت می کنم و این افراد را به عضویت مادام العمر مطبم در می آورم تا پول بیش تری گیرم بیاد

بالا