برگزیده های پرشین تولز

خلبانی با جمبوجت های 747 هما توسط قویترین شبیه ساز خلبانی fligh simulator x

MacMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
کسی اینجا اهل پرواز و Flight Simulator نیست ؟؟

jul06e.jpg

jun06u.jpg

ARMAN_PIER

Registered User
لایک‌ها
1
من خوره ی flight simulatoram
ولی سیستمم این جدیدرو جواب نمیده!

ahmad_pinkboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نمیدونم قبلا اینجا تاپیک شیبه ساز خلبانی زدن یا نه..فعلا من میخوام باز کنم و هرچقدر علاقه مند بیشتر باشه منم

بیشتر پست میزنم...

فعلا با معرفی و فایل های کمکی شروع میکنیم و اگر دوستان همکاری کردن با تشکر ها و پستاشون کتاب اموزشی

خلبانی در سطح اموزشگاه ها به زبان فارسی و هواپیماهای شرکت های ایرانی رو برای این شبیه ساز قدرتمند

میزاریم

ahmad_pinkboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
6cg4d76i8f5m61i0zan1.jpg

قویترین شبیه ساز خلبانی که تاکنون ساخته شده و در بسیاری از دانشکده های خلبانی اموزش داده میشه...نمیتونم لینک دانلود براتون بزارم چون حدود 14gb یا بیشتر هست ...فعلا شبیه سازو معرفی میکنم و بعد اموزش خلبانی میزارم ...بعد از اونم جمبو جت های iran air برای بازی میزارم

این بازی در دو DVD عرضه میشه و شبیه ساز پرواز هست. دو DVD دیگر هم به بازی اضافه شده که جلوه های طبیعی تری به اون میده.
تقریبا 40 تا یا بیشتر هواپیما داره که تمام پنل و ظاهرش مثل هواپیمای اصلی هست و تمام کارهایی که یک خلبان میکنه رو باید انجام بدین.
از پیشرفتگیه این بازی یا نرم افزار اونقدر بگم که اگر تو بازی شما یک بوئینگ 737 رو از زمین بلند کنید و بنشونید و خیی حرفه ای بشین. در مواقع مشکل شاید بتونید یک هواپیمای واقعی 737 رو بنشونید چون واقعا یک تجربه ی پرواز به حساب میاد.

سیستمی که من قبلا بازی رو تو شرایط تقریبا خوبی بازی میکردم.
cpu: 2400 celeron
Ram: 1GB
VGA: 256 5500Geforce
HDD: 15 GB Free

و برای بازی در گرافیک وجزئیات بالا باید اینو داشته باشید:
CPU: 3600
Ram: 2GB
VGA: 512

سیستم مورد نیاز برای بازی در کیفیت فوق العاده: (تصاویر مناطق مانند Google Earth طبیعی)
CPU: +6000 Phenom
RAM: 4GB
VGA: 1GB Support DX10
Windows Vista
ACC pack

ahmad_pinkboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
14416F.jpg

علاقمندان به پرواز و خلبانی در سرتاسر دنیا مطمئنا با بازی فوق العاده کمپانی مایکروسافت در این زمینه با نام Flight Simulator آشنا هستند. اکنون Flight Simulator X همراه با نسخه های X-Acceleration به صورت کاملا دوبله شده با صدای گویندگان منتخب رادیو و تلوزیون همراه با آموزش پرواز فارسی در اختیار علاقمندان پرواز و خلبانی است !
وجود بیش از 22490 فرودگاه از 223 کشور جهان و 103 فرودگاه در ایران شامل فرودگاه امام ***** و همچنین بیش از 55 هواپیمای جدید و معروف علاوه بر هواپیماهای موجود در شبیه ساز پرواز از ویژگی های نسخه فارسی این مجموعه است !
در کتاب اصول تئوری پرواز این مجموعه که مشتمل بر 215 صفحه است، کلیه دروس پرواز گردآوری شده و در بخش های مختلف آنچه را که یک خلبان در دنیای واقعی فرا می گیرد طی دروس تئوری آموزش داده می شود!
پس از مطالعه دروس این کتاب می توانید با مراجعه به بخش آموزش نرم افزار شبیه ساز پرواز به کمک استاد خلبان فارسی زبان، آموخته های خود را در محیطی مجازی تجربه کنید.
لازم به ذکر است که بازی پرطرفدار Microsoft's Flight Simulator X حاصل تلاش 25 ساله متخصصان این فن است و در بسیاری از آموزشگاههای پرواز در دنیا برای تست خلبانی و گرفتن آزمون های پرواز و شبیه سازی محیط واقعی آسمان و کمپنترل هواپیما مورد استفاده قرار می گیرد.

مطالب آموزشی کتاب "اصول و تئوری پرواز" عبارتند از :
*فصل اول : پروازهای پیش از مستقلی
-درس اول : پرواز مستقیم و بدون تغییر ارتفاع
-درس دوم و سوم : گردشها ، اوج گیری و نزول
-درس چهارم : پرواز با سرعت کم
-درس پنجم : برخاستن با تیک آف
-درس ششم : فرود یا لندینگ
-درس هفتم : اولین پرواز مستقلی شما
*فصل دوم : گواهینامه خلبانی شخصی
-درس اول : واماندگی یا استال
-درس دوم : دورهای گود یا استیپ ترن ها
-درس سوم : ناوبری با استفاده از دستگاه VOR
-درس چهارم : دوره ترافیک
-درس پنجم : کنترل ترافیک هوایی

*فصل سوم : مدرک یا ریتینگ پرواز با دستگاه
-درس اول : تقریب VOR
-درس دوم : تقریب با استفاده از دستگاه فرود خودکار
-درس سوم : الگوهای Holding

*فصل چهارم : گواهینامه خلبانی بازرگانی
-درس اول : آشنایی با یک هواپیمای کامل و پیشرفته
-درس دوم : نشست ها و برخاست ها در باند کوتاه
-درس سوم : رویه های شرایط اضطراری

*فصل پنجم : گواهینامه حمل و نقل هوایی
-درس اول : آشنایی با هواپیمای جت بوئینگ 737
-درس دوم : نزول ها و مدیریت انرژی
-درس سوم : تقرب کامل با دستگاه خودکار فرود

*امتحانات و گواهینامه ها
در پایان هر درس امتحانی از شما گرفته خواهد شد و این امتحان به طور عملی ، دانش و مهارت شما را محک خواهد زد. در صورت موفقیت در امتحان شما گواهینامه خلبانی را در هر بخش دریافت خواهید کرد.

DVD 1 & 2 :
*برنامه نصب Flight Simulator X
(بیش از 22490 فرودگاه از 223 کشور جهان و 103 فرودگاه در ایران شامل فرودگاه امام *****)

DVD 3 :
*Acceleration Expansion Pack
*Boeing F/A-18A Hornet
*Microsoft Flight Simulator X SP1

DVD4 :
*بیش از 55 هواپیمای جدید و معروف علاوه بر هواپیماهای موجود در شبیه ساز
*فیلم های نمایش هوایی Maks در سالهای 2005 و 2007

سيستم مورد نياز براي اجراي بازي Microsoft Flight Simulator X :
اطلاعات مورد نیاز بازی :
Customization: Editing Tools
Number of Players: 1 Player
Number of Online Players: 32 Online
DirectX Version: v9.0
Operating System: Windows XP
حداقل سیستم مورد نیاز :
System: 1.0 Ghz or equivalent
RAM: 256 MB
Video Memory: 32 MB
Hard Drive Space: 14000 MB
سیستم توصیه شده :
System: 3.6 GHz CPU or equivalent
RAM: 2048 MB
Video Memory: 512 MB
Hard Drive Space: 14000 MB

--------------------------------------------------------------------------------------

من کدام نسخه را دارم؟؟؟؟

نسخه های FSX بسیار متنوع هستند. اول توجه کنید منظور من FSX هست یعنی نسخه ی X. نسخه ی X از 2004 جدیدتر هستش و حداقلش اینه که توی 2 DVD عرضه میشه.
کاور نسخه ی معمولی X بدون چیزهای اضافی مثل شکر زیر هستش:
normal.jpg

این نسخه فقط شامل خود بازی میشه و هیچ سرویس پکی نداره.
شما میتونید Service Pack 1 و بعدش Service Pack 2 رو روی این نسخه نصب کنید.
اما یک DVD دیگه هستش که اگر به همین نسخه ی بالا اضافه کنید بازیتون تبدیل به Accleration Edition میشه. یعنی اول باید نسخه ی بالا که من بهش میگم Normal Edition رو نصب کنید و بعد یک DVD اضافی رو روش بریزید. توجه کنید که Accleration Edition خودش شامل SP1 و SP2 هم میشه. یعنی دیگه نیازی نیست این 2 سرویس پک رو نصب کنید. خودش اینا رو داره.
اگر این DVD رو بخواین بخرید ممکنه توش دو تا DVD باشه. ولی فقط یکی از این DVD ها شامل بازی میشه و DVD دوم رو معمولا شرکت توزیع کننده به عنوان هدیه یا هر چی قرار میده وشامل یه سری اضافات و هواپیما میشه که رسمی نیستش
acc.jpg

ولی یک نسخه ی دیگه هم داریم به نام Deluxe Edition. حکمت نسخه ی دلوکس رو فقط خود مایکروسافت میدونه.
فرقش با نسخه ی معمولی اینه که تعداد هواپیما ها بر خلاف نسخه ی معمولی (بدون ACC) که 18 تا هستش تو این نسخه 24 عدد هست.
تعداد فرودگاههای با کیفیت و دقیق تو نسخه ی دلوکس 45 فرودگاه هست که تو نسخه ی معمولی 40 تا هستش و تعداد شهرهای با کیفیت تو نسخه ی دلوکس 38 شهر هست که نسخه ی معمولی فقط 28 شهر داره.
با این حساب متوجه شدید که نسخه ی دلوکس کمی بهتره از نسخه ی معمولی.
این هم شکل کاور این محصول:
delux.jpg

ولی خب یک نسخه ی کامل FSX هم داریم که تمام ویژگی های بالا که گفته شد رو با هم داره.
به این نسخه میگن FSX Gold Edition و شامل تمام جزئیات میشه.

این نسخه تلفیقی از FSX Deluxe Edition و FSX Accleration Pack هستش .
توجه کنید که اگر حتی نسخه ی Deluxe رو داشته باشید و Accelerator Pack رو هم روش نصب کنید. باز هم بعضی امکانات نسخه ی Gold رو نخواهید داشت.
کاورش رو در شکل زیر میبینید:
gold.jpg

و اما یک نسخه ی وطنی هم داریم به نام FSX Novin Pendar که شامل FSX معمولی به همراه Accleration Pack میشه یعنی نسخه ی اول و دوم رو با هم داره و همچنین آموزشهاش فارسی شده.
کاور این نسخه هم به شکل زیره:
14416F.jpg

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
من حدود دوسال باهاش سر و کله زدم... آخر سر تونستم با یه هواپیمای ملخی پرواز کنم و بعد از یه گشت نیم ساعته دوباره تو همون فرودگاه که پرواز کرده بودم بشینم...

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
من که از نسخه 2002 تا 2006 داشتمش! اون موقع تفریحی می پریدم اما الان انلاین پرواز میکنم
برای دوستداران پرواز خیلی عالیه :happy:
اسم تاپیکم بشه fligh simulator x بهتره

ahmad_pinkboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسی...من هنوز تو خط انلاینش نرفتم اما سالهاست از fs98 تا الان دارم باهاش کار میکنم..نام تاپیک رو هم

اینجوری گزاشتم چون فکر میکنم خیلی جذاب باشه که بشه با هواپیما های ایرانی پرواز کرد

به زودی برای این دوستمون اموزش خلبانی میزارم و شمام لطف کنید این پرواز انلنین رو بگین تا یه تاپیک بروز داشته

باشیم

747sp_iran.jpg

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
من تا حالا روی هواپیما ها کار نکردم، جاهایی داره ظاهرا برای طراحی هواپیما؛ درسته ؟ این هواپیماهای ایرانی رو چطور میشه اضافه کرد ؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
منم یکسری اموزش دارم اگه خواستید می تونم بزارم!
بدون پرواز انلاین اصلا این بازی لذت نصف میشه!:D
برای پرواز انلاین شما می تونید از سایت ivao ,vatsim استفاده کنید من خودم از ivao استفاده میکنم
البته من پرواز انلاین رو تازه شروع کردم!
هواپیماها رو باید دانلود کنید !
برای پرواز انلاین ابتدا باید تو سایت ها( هر کدوم خواستی ) عضو بشی! بعد نرم افزارها رو نصب کنی
و تنظمیات رو اجرا کنی و اماده بشی! با تعداد ساعت پروازی ریت شما تو سایت بالا میره !
در ضمن شما می تونید کنترلر هم باشید اون هم بسته به ساعات پروازی و قبولی در امتحانات سایت هست
از این لینک می تونید تو سایت ثبت نام کنید
http://ivao.iransim.ir/
برای یادگیری علمی و بهتر می تونید کتابی که به همراه نسخه فارسی نوین پندار منتشر شده رو بخونید کتاب
کامل و خوبی هست

Last edited:

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
من تا حالا روی هواپیما ها کار نکردم، جاهایی داره ظاهرا برای طراحی هواپیما؛ درسته ؟ این هواپیماهای ایرانی رو چطور میشه اضافه کرد ؟
به صورت ADD-ON هست ! من یکسری ADD-ON دارم برای ورژن 2004 جواب میده رو ورژن ایکس نمی دونم
خواستی می تونم برات اپلود کنم

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
اینجا لیست خلبان های ایرانی رو می تونید ببینید ! جزئیات پروازی شون رو هم می تونید ببینید
خوبی سایت IVAO اینه که حتی با اینترنتدایل اپ هم می تونید پرواز کنید
http://www.ivao.aero/members/person/country.asp?ID=IR&Type=Pilot

درضمن به نظر من اگه می خواید تاپیک جامع و کامل باشه اسمش رو به همون Macrosoft fligh simulator
تغییر بدید

ahmad_pinkboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسی که همکاری میکنید..نمیدونم چه جوری ادیت میشه اسم تاپیک..

خوب این add on ها زیاد هست اما بیشترش برای fs2004 که من این ایرانی هارو دست کاری کردم برای fsx ...

نه اینها برنامه طراحی خاصی نداره و چند گروه هستن مخصوصا بیشتر برای ایرانی ها میسازن مثل opensky

من add on بدرد بخور و هواپیما ایرانی زیاد دارم که اگه واقعا دوستان دوست داشته باشن با هواپیما livery ایرانی

پرواز کنن میزارم

ahmad_pinkboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسی برای online..خودم میخوام برم ببینم چه جوریه..

ahmad_pinkboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چشم...بزودی هم هواپیما هارو میزارم هم لینک دانلودشونو...

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
من فقط نسخه 2004 رو داشتم!
کلاً خیلی چیزه توپیه...!

بالا