برگزیده های پرشین تولز

مهاجرت از رشته ریاضی به رشته تجربی !

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
سلام دوستان
اگه یه نفر که دو سه سال در رشته ریاضی درس خونده (دانشگاه آزاد) , بخواد این رشته رو ول کنه و بره تجربی (دانشگاه سراسری) به جز اینکه باید کنکور سراسری بده , دیگه چیکار باید بکنه ؟!
از سال 85 به بعد شرط معدل اضافه شده , حالا طرف باید دوباره امتحان درسهای تجربی سال سوم رو بده یا با همون معدلی که برای رشته ریاضی گرفته بود میتونه کنکور بده ؟

mohmp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان
اگه یه نفر که دو سه سال در رشته ریاضی درس خونده (دانشگاه آزاد) , بخواد این رشته رو ول کنه و بره تجربی (دانشگاه سراسری) به جز اینکه باید کنکور سراسری بده , دیگه چیکار باید بکنه ؟!
از سال 85 به بعد شرط معدل اضافه شده , حالا طرف باید دوباره امتحان درسهای تجربی سال سوم رو بده یا با همون معدلی که برای رشته ریاضی گرفته بود میتونه کنکور بده ؟

فکر نمی کنم نیاز به امتحان مجدد باشه !! قریب به یقین همون معدل قبلی لحاظ می شه !
فقط باید دوباره کنکور بدید. فقط یه چیز ! اگر بحث علاقه شما به رشته تجربی وسطه و مطمئنی از اینکه می تونید یه رشته خوب قبول بشید (با توجه به محدودیت در انتخاب رشته درست و حسابی در رشته تجربی نسبت به ریاضی) که هیچ، ولی اگر علاقه ای در کار نیست و صرفا فکر می کنید اونور راحت تره یا امثالهم، در اینصورت زود تصمیم نگیرید.

Amenocy

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
602
برا این که سراسری تجربی بخونه باید دیپلم و پیشدانشگاهی تجربی داشته باشه ولی ازاد نیازی نیست

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
برا این که سراسری تجربی بخونه باید دیپلم و پیشدانشگاهی تجربی داشته باشه ولی ازاد نیازی نیست
سلام دوست عزیز.

منم تقریباً یه همچین مشکلی دارم!
میخواستم بپرسم اگه من سال آینده دیپلم گرفتم ( فنی حرفه ای ) میتونم برای دانشگاه ( آزاد ) یه رشته ی دیگه انتخاب کنم؟ یه رشته ای که با ( رشته ) مدرک دیپلمم متفاوت باشه؟
ضمناً رشته من پیش دانشگاهی هم نداره!

ممنون میشم اگه یه راهنمایی بفرمایید، خیلی وقته دنبال جواب میگردم!:(

در راستای تاپیک:
منم سال 86 ( دوم ) رشتم تجربی بود، ولی بدبختانه تغییر رشته دادم به تربیت بدنی ( رشته ای که اصلاً علاقه ای بهش ندارم! ).
من اگه بودم هیچ وقت از ریاضی به تجربی تغییر رشته نمیدادم!
موفق باشید...

Last edited:
بالا