برگزیده های پرشین تولز

چطور خودم خودمو بيمه كنم و كجا؟

mohammad_h

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان
از اونجايي كه بيمه نيستم و كسي مارو بيمه نكرده حالا ميخوام خودم خودمو بيمه كنم . بيمه درماني و يا سابقه كاري . كه حداقل بعد 30 سال بازنشسته بشيم ..:p
شنيدم بيمه ايرانيان و سينا اين كارو ميكنن ... كسي از شرايطش و تعرفش چيزي ميدونه و يا بيمه هاي ديگه .... ممنون:rolleyes:

1408

Registered User
لایک‌ها
57
بیمه اختیاری تامین اجتماعی می تونی . ماهی 70 هزار تومان

تو بیمه های خصوصی هم پارسیان ، سامان ، آسیا ، ایران

اگه توصیح خواستی بگو برات بگم

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876

بیمه اختیاری میتونی بکنی و قیمتش هم ماهی 55 هست نه 70 ... اما اگر 3 ماه دز پرداختش بگذره فسخ میشه

حالا شما 20 سال هم بپردازی اما 3 ماه دیر کنی از 0 باید شروع کنی

avan

Registered User
لایک‌ها
207

آقا ممنون ميشم يكم توضيح بدي در موردش.
كدومش بهتره !؟

من ميخوام قبل سربازي حتما بيمه بدم يه چند ماهي..... سربازي هم كه هستم اون وقت چي ميشه؟ باز خودم بايد بدم؟ ليسانس دارم.

راستي اين بيمه ها چطوريه !؟ من توي خونه مثلا باشم ميتونم ماهانه بدم؟ كاري بهم ندارن؟ بعد 30 سال حقوق بهم ميدن/؟

پس كدوم بيمه كه هي ميان سر ميزنن !؟ يا من اشتباه ميكنم؟

avan

Registered User
لایک‌ها
207
كلا من الان بين اين دوتا هستم نه دانشجو و نه سرباز.
حالا ميخوام خودم خودمو بيمه كنم.
فرض هم كه هميشه توي خونه هستم.

مرسي

avan

Registered User
لایک‌ها
207
خوب شد این تاپیک زده شد

خدا پدر استارتر رو بیامرزه

اقا شما ماهی 70 میدی راضی ای ؟ کلا چه مزایایی داره؟

منم باید خودم رو بیمه کنم اخه..

منتها نمیدونم کدوم بیمه بهتر و مناسب تره. 70 تومن رو هم یه طوری میدیم در ماه (البته به سختی)
واقعا مهرداد جان.... 1 در دنيا 100 در آخرت بده به محمد عزيز رو/

baahman

Registered User
لایک‌ها
1
من امروز تامین اجتماعی بودم , 210 تومن واسه 3ماه پرداخت می کنید 6 ماهه و یکساله هم میشه پرداخت کرد و یه معاینه پزشکی هم میرید بعد دفترچه بیمه می گیرید بعد 30 سال (یا 25 سال ) بازنشسته میشید

1408

Registered User
لایک‌ها
57
لازم به ذکر است که حق بیمه سال 1388 هر ماه نزدیک 70 هزار تومن می باشد نه 55 هزار تومن . دوستان توجه کنند که حرف راست بشنوند .
جواب چند تا پست بالایی دوستان ( ببخشید که کوت نکردم تکی تکی ) :

سازمان تأمین اجتماعی چند سالی هست که شرایط بیمه اختیاری رو راحت تر کرده و تونسته خدماتی در این زمینه بده .
اما شرایطش :
1- اگه شما قبلا در جایی کار می کردین و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بودین و به هر دلیل از اون کار اخراج شدین و بیمه شما قطع شد می تونین بیمه رو به صورت اختیاری ادامه بدین .

2 - اگه شما حتی یک روز هم حق بیمه پرداخت نکردین و اصلا جایی کار نمی کردین ، می تونین به راحتی خودتون بشین کارفرما و خودتون رو بیمه اختیاری کنید که همون بیمه خویش فرما می شه .

اول شما می رین به یکی از این سازمان های زیربط تامین اجتماعی ( دفاتر کارگزینی نرید چون اون ها فقط دفترچه بیمه آماده می کنن ) و درخواست بیمه اختیاری می دین . ( البته حتما باید اون شخص کارت پایان خدمت سربازی و یا معافیت داشته باشه ، اگه نداشت باید بره بیمه خصوصی که بعدا توضیح می دم ) . حتما عکس با خودتون به همراه داشته باشین . و اون شخص کارمند هم به شما چند تا فرم ثبت نام می ده . اولین قدم اینه که شما رو به درمانگاه و یا پزشک متخصص ( معرفی شده از سازمان تامین اجتماعی ) معرفی می کنه و شما باید برای انجام آزمایشات اولیه درمانی به اونجا برین که آزمایش خون و قند و بینایی و شنوایی و از این جور آزمایشات ساده هست . سه چهار روز طول می کشه . کلا با هزینه ویزیت و رفت و آمد تو این مرحله 20 تومنی براتون آب می خوره !!!

بعد که مدارک اولیه معاینات رو اماده کردین و مهر و امضا شد اون ها رو به همون جا و به همون شخص کارمند تامین اجتماعی می دین و تو این مرحله باید چند تا اتاق رو هم بالا پایین برین ( تشریفات اداری ) و شماره بیمه بگیرین و تشکیل پرونده بدین .
نکته مهمی که در این کارهای اداری تامین اجتماعی دیده می شه اینه که هر نامه ای که دستتونه باید حتما اول برین دبیرخانه و شماره نامه و تاریخ خورده بشه . یه 4 - 5 باری حتما باید خانم های دبیرخانه رو ملاقات کنین !

بعد از اینکه همه کارهای اداری و پرونده سازی رو انجام دادین ( مدارکش هم کپی کارت ملی و شناسنامه و کارت خدمت و عکس ) از شما می پرسن که چند وقت براتون حق بیمه رو در رایانه وارد کنم و منظور کنم . حداقل پرداخت حق بیمه هم 3 ماه می باشد و شما می توانید از 3 ماه تا یک سال پرداخت کنید .

حق بیمه امسال هم نزدیک 70 هزار تومن هست ( اتفاقا برگه حق بیمه پرداختی 4 ماهه اینجانب در دستری می باشد و می توان برای علاقه مندان اسکن کنم و اینجا بزارم ) -
یعنی شما برای 3 ماه نزدیک 70 هزار تومان پرداخت می کنین . البته اگه شما راننده تاکسی باشین می توانید به اتحادیه رفته و نامه گرفته و به بیمه تامین اجتماعی برده و انجا به جای 70 هزار تومان نزدیک 45 هزار تومن پرداخت کنید .
در صورت کلی اگر مشغول به کاری هستین که وابسته به اتحادیه هست ( البته باید پروانه کسب اون شغل رو داشته باشین برای کسر حق بیمه . اگر نداشتین که باید همون 70 تومن رو بدین ) برین اتحادیه همون صنف و شغل و نامه بگیرین . و حق بیمه خود رو درصدی پرداخت کنید

جواب سوالات :
شما حتی می تونین تو خونه هم کار کنین و از بیمه هم لذت ببرین . البته با دادن حق بیمه ! .

تازه کسانی که سربازی رفته اند هم می توانن اون 20 ماه سربازی رو جزو سنوات بیمه ای حساب کنند که باید با مراجعه به شعبه تامین اجتماعی و دریافت برگه حق بیمه این 20 ماه ( که در صورت توافق می توان آن را به صورت اقساط پرداخت نمود ) پرداخت نمایید .

بله شما می توانید بعد از 30 سال خودتون رو بازنشسته کنید و از مستمری بیمه تامین اجتماعی بهره ببرید . و هیچ فرقی هم با کسانی که بیمه اجباری و بیمه عادی شده اند نداره .

شما بعد از 2 سال پرداخت حق بیمه به صورت مستمر می توانید از مزایای بیمه تامین اجتماعی بهره ببرید مثل دریافت وام .

در کل تعریف بیمه در ایران به نادرستی و غلط در بین مردم رواج پیدا کرده و چون اطلاع رسانی در این زمینه ناقص است مردم را در سردرگمی قرار داده .

یعنی اون کسانی که کارمند هستند و حق بیمه ای از حقوقشون کم می شه و اون کسی که خودش حق بیمه رو پرداخت می کنه ( خودش کارفرما و خویش فرما ) در آخر 30 سال می توانند از مستمری بهره ببرند .
1262521187.jpg

چون الان خسته شدم از تایپ کردن بقیه توضیحات باشه برای فردا و یه سری نکته های دیگه و البته توضیح در مورد بیمه های خصوصی که اون ها هم ویژگی ها و نقاط ضعف و قوتی دارند

Last edited:

Radix

Registered User
لایک‌ها
170
در مورد شرايط دريافت بيمه بيكاری از تامین اجتماعی هم يك توضيح كامل بديد ...

avan

Registered User
لایک‌ها
207
من قربون دستت برم.
دستت درد نكنه..... انصافا گلي گل آقاي 1408.

اون خصوصي رو هم اگر بگي هم ممنون ميشم.

esfahanweb

Registered User
لایک‌ها
97
من قربون دستت برم.
دستت درد نكنه..... انصافا گلي گل آقاي 1408.

اون خصوصي رو هم اگر بگي هم ممنون ميشم.

خوب بذار یک راهنمایی بکنم که حال کنید اساسی
شما تشریف می برید یک کاریابی ثبت نام می کنید بعد با یک جایی که لیست بیمه داشته باشد هماهنگ
می کنید و با یک نامه معرفی می روید آنجا با استفاده از ماده 130 شما سهم کارفرما را پرداخت نمی کنید یعنی
تقریباً نصف می شود هزینه بیمه شما:D

جون من حال کردی ؟؟؟

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
معاینه پزشکیش چطوریه ؟ چی داره ؟!؟!؟!؟

1408

Registered User
لایک‌ها
57
معاینه پزشکیش چطوریه ؟ چی داره ؟!؟!؟!؟

یه آزمایش ساده خون و یه معاینه اولیه ظاهری بدن .
بعد مرحله بعدی سنجش شنوایی و بینایی و معاینات اولیه .

باز سوالی بود من در خدمت شما هستم

1408

Registered User
لایک‌ها
57
این هم سند ( برای اثبات نمودن راستی و درستی حرف اینجانب ) ... برگه حق بیمه برای 4 ماه :

یا

1262521187.jpg

avan

Registered User
لایک‌ها
207
شما تشریف می برید یک کاریابی ثبت نام می کنید بعد با یک جایی که لیست بیمه داشته باشد هماهنگ
می کنید و با یک نامه معرفی می روید آنجا با استفاده از ماده 130 شما سهم کارفرما را پرداخت نمی کنید یعنی

جون من حال کردی ؟؟؟

سلام
مرسي.
نه من حاظرم ماهي 100 تومن بدم فعلا تا قبل سربازي.... حوصله بدو بدو كردن ندارم....
كه خود سربازي هم بشه جاي بيمه..... و عالي ميشه.

حالا توي شهرموت كاريابي از كجا پيدا كنم..... نيست

mohammad_h

Registered User
لایک‌ها
1
ممنون از همه دوستان
راجب بيمه هاي خصوصي هم مثل سينا و بقيه اطلاعاتي دارين .
براي گرفتن دفترچه درماني بيمه ايرانيان با ماهي حدود 30 تومن ( مطمئن نيستم) ميتونيد بيمه شيد ولي بازنشستگي نداره . البته منم اينو شنيدم . اطلاعات دقيقي ندارم .
به هر حال اميدوارم تاپيك مرجعي بشه واسه دوستاني كه در مورد بيمه سوال دارن .
يه سئوال ::: من ميتونم از بيمه هنرمندان استفاده كنم ، منتها چندتا از شرايطشو هنوز ندارم اون بيمه رو ميشه به تامين اجتماعي وصل كرد كه بازنشستگي داشته بشه ؟؟؟ كسي اطلاعاتي داره:eek:

mohammad_h

Registered User
لایک‌ها
1

جون من حال کردی ؟؟؟

چي شد.... يه خورده بازش ميكني ببينيم چطور شد ....
همچين جايي مياد به ما معرفي نامه بده ؟؟:blink:

Hamed731

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,329
پست های توهین و کل کل پاک شدند
1408 و Ronan لطفا به هم دیگه توهین نکنید

esfahanweb

Registered User
لایک‌ها
97
چي شد.... يه خورده بازش ميكني ببينيم چطور شد ....
همچين جايي مياد به ما معرفي نامه بده ؟؟:blink:

شما وقتی از طرف یک کاریابی معرفی بشی دولت خودش سهم کارفرما را پرداخت می کند
به همین سادگی ، اگر هم توی شهر خودت کاریابی نیست از شهرهای همجوار میشه استفاده کرد
اگر از کاریابی بپرسی دقیق برات توضیح می دهند.

بالا