برگزیده های پرشین تولز

تفاوت پست پیشتاز و سفارشی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

karshenasi

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
37
دوستان من مدتیه سفارشات پیشتاز و سفارشی و آنالیز کردم و پی به تفاوت آنها بردم
من دو مرسوله رو با پست و سفارشی به یک شهر و دو گیرنده جداگانه ارسال کردم و هر دو سفارش دقیقا 5 روز بعد به دست گیرنده رسید
مورد های زیادی بوده که مرسوله های پیشتاز حدود یک هفته ( بعضا بشتر ) طول کشیده به دست خریدار برسه و از اونطرف بسته های سفارشی بودند که در کمتر از 48 ساعت به دست خریدار رسیدند
من از یک منبع مطمئن در این مورد سوال کردم و ظاهرا اداره پست بین مرسوله های اینترنتی با پست پیشتاز و سفارشی هیچ تفاوتی قائل نمیشود
اگر دقت کنید به همه بسته های سفارشی هم کد رهگیری پیشتاز داده میشود!!!! و میتوانید از طریق سایت پست مرسوله را پیگیری کنید
یه چیز دیگه اینکه مرسوله های خرید اینترنتی کمی دیرتر از سایر مرسوله ها به دست گیرنده میرسه ( احتمالا باید مراحل خاصی در اداره پست مقصد یا مبدا طی بشه )
به نظر من برای کاهش هزینه پستی بهتره از پست سفارشی استفاده بشه

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
نه اینجوری هام نیس که هیچ فرقی قائل نشن

من بارها شده سفارشی ها رو تست کردم اغلب تا 6 روز طول کشیدن

و پیشتازها هم معمولا 2 تا 4 روز

elnaz85

Registered User
لایک‌ها
1
یه بار از اینترنت خرید کردم پیشتاز، بعد از 2هفته رسید. شده که 2روزه هم رسیده. ولی اگه اینترنتی نباشه هیچ وقت بیشتر از 3 روز طول نمیکشه.
یه چیزی یادم امد طبق قانون پیشتاز اگه مرسوله بیشتر از 2 روز یا سه روز(دقیق نمیدونم) طول بکشه رسیدنش، میتونید از پست خسارت بگیرین. حالا بسته هایی که خریدار تحویل گرفته که نمیدونیم کی رسیده، ولی برگشتیها رو چک کنید اگه تاریخ اولین مراجعه پست به درب منزل خریدار دیرتر از زمان قانونی بود برید خر (kher) پست رو بگیرین. اگه همه اینکار رو بکنند دهن پست سرویس میشه و یه فکری به حال این مشکل دیر رسیدن می کنند.

mr_net

Registered User
لایک‌ها
283
یه بار از اینترنت خرید کردم پیشتاز، بعد از 2هفته رسید. شده که 2روزه هم رسیده. ولی اگه اینترنتی نباشه هیچ وقت بیشتر از 3 روز طول نمیکشه.
یه چیزی یادم امد طبق قانون پیشتاز اگه مرسوله بیشتر از 2 روز یا سه روز(دقیق نمیدونم) طول بکشه رسیدنش، میتونید از پست خسارت بگیرین. حالا بسته هایی که خریدار تحویل گرفته که نمیدونیم کی رسیده، ولی برگشتیها رو چک کنید اگه تاریخ اولین مراجعه پست به درب منزل خریدار دیرتر از زمان قانونی بود برید خر (kher) پست رو بگیرین. اگه همه اینکار رو بکنند دهن پست سرویس میشه و یه فکری به حال این مشکل دیر رسیدن می کنند.
من امروز 20 تا برگشتی داشتم
همه هم دیر تر از موعد مقررر رسیده شر خر باید استخدام کنم بخواد از پست خسارت بگیره
اونجا که میری جواب سلام هم نمیدن چه برسه به ...خسارت

elnaz85

Registered User
لایک‌ها
1
دوسال پیش خود مامور پست به من گقت. اگه اشتباه نکنم گفت 6 برابر هزینه ارسال رو می تونی از پست بگیری من هم زنگ زدم قسمت پیشتاز، گفتن اگه دیر رسیده خسارت میدیم ولی چون زیاد نبود پیگیری نکردم.

من امروز 20 تا برگشتی داشتم
همه هم دیر تر از موعد مقررر رسیده شر خر باید استخدام کنم بخواد از پست خسارت بگیره
اونجا که میری جواب سلام هم نمیدن چه برسه به ...خسارت
اگه هزینه ارسال 1500 تومن باشه:
20×1500×6=180000 تومن کاسب شدی!
یه زنگ بزن اداره پست ببین چی میگن.

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
الان كه پست ويژه اومده ديگه كسي خسارت به پيشتاز نميده
ما قبلا سفارشي ها رو با پيشتازها با همين ميدادند تجزيه و مبادلات - عين پيشتاز ميفرست و بعضي وقتها يكروزه ميرسيد
بعضي جاها هم سفارشي خيلي كمه با پيشتاز ميفرستند به خاطر اينه دقيقا يك زمان ميرسند
الان سفارشي ها رو جدا ميكنند و زير 7 روز نميرسه
سفارشي ها معمولا ثبت اينترنتي نميشن و در مبدا دو سه روز نگه ميدارن بعد ميفرستند ولي دو ساله مامور توزيعشون يكي شده

lordpc

Registered User
لایک‌ها
64
اگر فرضا در اثر حمل نادرست به کالا صدمه برسه آیا خسارت هم میدن ؟
این پست ویژه که گفتین با پیشتاز چه فرقی داره ؟
خسارت دیرکرد رو چجوری محاسبه میکنند ؟

karshenasi

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
37
ظاهرا پست سفارشی داره برداشته میشه و کلا همه چیز میشه پیشتاز
اگه اینطور بشه کالا های سنگین هزینه پستشون خیلی خیلی گرون میشه
تازه گفتن چند وقت بعدش پیشتاز هم برداشته میشه و فقط پست ویژه میمونه ( اینو امروز یکی از مسئولین پست مرکزی بهم گفت )

pme

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
الان مشكل اصلي شهرهايي هست كه دم در خونه نميبرن به مشتري زنگ ميزنند بياد بگيره يعني شما بهترين نظارت و سرعت را هم داشته باشيد برگشتيتون با اين وضعيت بالاي 15 درصد و حتي 20 درصد هست . كه روز به روز اين موارد بيشتر ميشه چون يك مامور پست كه انجام ميده ميبينه براش هيچ دردسري نداره باقي هم ياد ميگيرن . مديريت پست هم چون هزينه را گرفته و خيالش راحت هست و ميدونه مجبور نيست خسارت بده نظارت نميكنه . وقتي با افراد عادي كه بسته پيشتاز ميكنند طرف هستند نظارت مي كنند ولي چون با ما قرار دادي پست نداره و تا حالا يك نفر از اين ميليون تا بسته خسارت نگرفته ديگه دغده اي در اين مورد در پست نمونده . اگر ما مستقيم با پست طرف بوديم هيچكدوم از اين مشكلات نبود . اول نفر پيگيري مي كرد 6 برابر خسارت را ميتونست بگيره ديگه پست بر ماموراش نظارت مي كرد . الان فقط بايد با طرف قرار داد پارس پيك يا ايران ماركت دعوا كنيد اون سرويسي كه بايد داده بشه را ما از اونا ميخوايم پست پيمانكار اوناست ولي ما از اونا ميخوايم . الان سرويس اصلي داده نميشه بعد بابت سرويسي كه داده نميشه خسارت ميگيرن از ما . خب مسلمه هيچ وقت درست نميشه چون پست ضرري نميكنه بلكه بابت كم كاري خودش از ما خسارت هم ميگيره . ايران ماركت هم بخواد قضيه را درست كنه با بحث الكي با پست به جايي نميرسه تنها راهش اينه كه جريمه برگشتي از قرار دادش با پست برداشته بشه جريمه برگشتي از قرار داد همه فروشگاه ها برداشته بشه در اين صورت چون پست ميبينه برگشت بخوره بايد مثل همه پيش تازها مفتي برگردونه رو پست مقصد نظارت ميكنه

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
حداکثر زمان در پیشتاز 24تا 48 ساعات
حداکثر زمان در پیشتاز ویژه 12تا 24 ساعات
یه نوع پست هم اومده حداکثر 3 ساعته بسته ای درون شهری رو به مقصد میرسونه! هزینه اش هم 3000 تومان

lordpc

Registered User
لایک‌ها
64
حداکثر زمان در پیشتاز 24تا 48 ساعات
حداکثر زمان در پیشتاز ویژه 12تا 24 ساعات
یه نوع پست هم اومده حداکثر 3 ساعته بسته ای درون شهری رو به مقصد میرسونه! هزینه اش هم 3000 تومان

اون آخری که گفتی همون شرکتهای پیک هستن.
اما مورد اولی ! من خودم دو هفته پیش با پیشتاز بسته از تهران به شمال فرستادم، 5 روز بعد تازه رسیده بود به باجه مرکزی و اونجا زنگ زده بودن به طرف، گفتن خودت بیا بسته رو بگیر و گرنه اگر ما بخوایم تا جلو درتون بیارم دو روز دیگه طول میکشه!:blink:

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
اون آخری که گفتی همون شرکتهای پیک هستن.
اما مورد اولی ! من خودم دو هفته پیش با پیشتاز بسته از تهران به شمال فرستادم، 5 روز بعد تازه رسیده بود به باجه مرکزی و اونجا زنگ زده بودن به طرف، گفتن خودت بیا بسته رو بگیر و گرنه اگر ما بخوایم تا جلو درتون بیارم دو روز دیگه طول میکشه!:blink:
مملکت نیست که ، پارک دایناسورهاست:wacko:
حالا ماله شما خوبه زنگ زدن
مال من طرف بسته رو ميفرسته برام با پيشتاز همون دو روزه ميرسه ولي جالبه ته پاكت سيريش چسبيده جوري كه كاغذ و مشمبا رو آب كرده بودش و كاورهاي ضد خش ديسك رو هم آب شده بود يه طرفشون
خدا رو شكر به ديسك ها نرسيده بودش وگرنه....

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
بله درسته ، بین سفارشات پیشتاز و سفارشی فرق چندانی نیست

فقط دلیل این همه نظرهای گوناگون اینه که توزیع در ادارات مقصد فرق میکنه ...
همین .

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
من یکی از دوستام تو پست کار میکنه
گاهی اوقات اون گردند کلفتاش بسته رو باز میکنن استفاده میکنن دوباره بسته بندی میکنن
خودم با چشمایه خودم دیدم اگه کسی میگفت باور نمیکردم
یه پک نرم افزاری رو باز کردن بعد این که کپی رایتشون تموم شد بسته بندی کردن بردن واسه تحویل

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
من یکی از دوستام تو پست کار میکنه
گاهی اوقات اون گردند کلفتاش بسته رو باز میکنن استفاده میکنن دوباره بسته بندی میکنن
خودم با چشمایه خودم دیدم اگه کسی میگفت باور نمیکردم
یه پک نرم افزاری رو باز کردن بعد این که کپی رایتشون تموم شد بسته بندی کردن بردن واسه تحویل

بله دوست عزیز حرف شما درسته
منم دیدم خودم

منتها الان دیگه از این کارا کمتر میکنن
چون تو تمام طبقات و اتاق ها دوربین مداربسته تحت کنترل مستقیم رئیس زدن کمتر شده

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
بله دوست عزیز حرف شما درسته
منم دیدم خودم

منتها الان دیگه از این کارا کمتر میکنن
چون تو تمام طبقات و اتاق ها دوربین مداربسته تحت کنترل مستقیم رئیس زدن کمتر شده

نه نه
من بیرون از اداره دیدم
مثلا با خودش میاره بیرون میده به آشنایی -دوستی و........

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
نه نه
من بیرون از اداره دیدم
مثلا با خودش میاره بیرون میده به آشنایی -دوستی و........

oh oh oh !
من توی اداره خیلی دیدم ولی بیرون از اونو دیگه نه !!!:eek:
در این مورد اطلاعی ندارم:eek:

Amir.Coder

Registered User
لایک‌ها
80
اینا که خیلی خوبه
بنده یه مودم از دی جی کالا خریده بودم که یارو پست چی خودش امضا کرده بود مودم رو برده بود خونش و وصل هم کرده بود
با کلی شکایت و کشیدن به دادگاه خسارت گرفتم . توی دادگاه میگفت پسرش رفته سرش نفهمیده مرد حسابی پسرت رفته سرش
پس چطور امضای خودت به عنوان تحویل گیرنده روش خورده .
فقط از خدا میخام جور شه از این جنگل برم بیرون!

A.T.E

Registered User
لایک‌ها
68
اینا که خیلی خوبه
بنده یه مودم از دی جی کالا خریده بودم که یارو پست چی خودش امضا کرده بود مودم رو برده بود خونش و وصل هم کرده بود
با کلی شکایت و کشیدن به دادگاه خسارت گرفتم . توی دادگاه میگفت پسرش رفته سرش نفهمیده مرد حسابی پسرت رفته سرش
پس چطور امضای خودت به عنوان تحویل گیرنده روش خورده .
فقط از خدا میخام جور شه از این جنگل برم بیرون!
واقعا؟!؟!؟!؟!؟
عجب آدمایی پیدا میشن :|

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا