برگزیده های پرشین تولز

معرفی روانپزشک خوب

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
سلام به همه دوستان . من حدود دو سال هست بیماری افسردگی مزمن گرفتم و دو سال هست از خونه بیرون نرفتم . حتی دانشگاه هم چند ترم هست مرخصی میگیرم و بالاخره این ترم اخراج خواهم شد.
متاسفانه این قدر افسرده و ناامید بودم که حتی از رفتن به دکتر روانپزشک هم خودداری کردم.
میخواستم ازتون خواهش کنم یه دکتر روانپزشک خوب معرفی کنید که من برم پیشش بتونم پرونده تشکیل بدم هم اینکه کمک حالم بشه هم اینکه بتونم برای معافی سربازی اقدام کنم.
من با این حالم اگر برم سریازی نابود میشم!

پیشاپیش تشکر میکنم.

mahmahot

Registered User
لایک‌ها
1,094
از اساتید دانشگاه خانم دکتر رسولیان- دکتر قلعه بندی خوبند ولی شما اگر سوابق پزشکی نداشته باشی و در معاینه کمیسیون افسردگیت حاد تشخیص داده نشه می فرستنت سربازی. به انستیتو روانپزشکی ایران یه سر برو.خ طالقانی بعد از تقاطع بهار- ک جهان البته اگر هنوز اونجا باشه.

Omid75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
حتی دانشگاه هم چند ترم هست مرخصی میگیرم و بالاخره این ترم اخراج خواهم شد.

برگرد قبل از اينكه دير بشه، مابقي هم خودش درست ميشه...!

run.exe

Registered User
لایک‌ها
1
سلام به همه دوستان . من حدود دو سال هست بیماری افسردگی مزمن گرفتم و دو سال هست از خونه بیرون نرفتم . حتی دانشگاه هم چند ترم هست مرخصی میگیرم و بالاخره این ترم اخراج خواهم شد.
متاسفانه این قدر افسرده و ناامید بودم که حتی از رفتن به دکتر روانپزشک هم خودداری کردم.
میخواستم ازتون خواهش کنم یه دکتر روانپزشک خوب معرفی کنید که من برم پیشش بتونم پرونده تشکیل بدم هم اینکه کمک حالم بشه هم اینکه بتونم برای معافی سربازی اقدام کنم.
من با این حالم اگر برم سریازی نابود میشم!

پیشاپیش تشکر میکنم.

سربازی ادم سالمشو نابود می کنه چه برسه به مریض.

شما باید زودتر اقدام می کردید.
چون بیماری های روحی و افسردگی خیلی فلج کننده هستن و تو کلیه امور زندگی تاثیر می زارن( نمونه بارزش خودم).
دکتر روانپزشک خوب زیاد داریم.

اما من دکتر مهدیه معین رو بهتون پیشنهاد می کنم.

ایشون دکتر بسیار خوب و مهربونی هستن و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران هستن و در بیمارستان تخصصی روزبه ( که مرکز اعصاب و روان هستش) بعنوان استاد هستن.
اگه نام ایشون رو سرچ کنید متوجه میشید که دکتر بسیار معروف و کاربلدی هستن و حتی چند بار تو صداو سیما اومدن.
ایشون مطب هم دارن که می تونید با تماس با بیمارستان مذکور ادرس و شماره تلفونشو بگیرید (که البته این جوری ویزیتش کمی گرون هستش مخصوصا اگه جلسات روان درمانی بزارن).
در نهایت ان شاءالله مراجعه کنید و جواب بگیرید.

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
از اساتید دانشگاه خانم دکتر رسولیان- دکتر قلعه بندی خوبند ولی شما اگر سوابق پزشکی نداشته باشی و در معاینه کمیسیون افسردگیت حاد تشخیص داده نشه می فرستنت سربازی. به انستیتو روانپزشکی ایران یه سر برو.خ طالقانی بعد از تقاطع بهار- ک جهان البته اگر هنوز اونجا باشه.

پس حالا که من سابقه ندارم یعنی امیدی به گرفتن معافی نیست؟ میترسم کار دست خودم بدم. چند بار تا حالا میخواستم از بالکن بپرم پایین.
چه قدر باید سابقه داشته باشم و ملاک اینها چی هست برا دادن معافی؟ باید بریم اونجا و از نزدیک ببینن یا صرفا مدارک و سابقه پزشکی ملاک هست؟

از بقیه دوستان تشکر میکنم. راستش واقعا دیگه نمیتونم ادامه بدم دانشگاه رو . نا امیدی و افسردگی من رو مسخ کرده.
دکتر مهدیه معین رو هم سرچ کردم طرفای چهار راه لشکر هستن. خیلی از ما دور میشه.
طرفای میرداماد کسی روانپزشک خوب سراغ نداره؟

Mehraɴ

Registered User
لایک‌ها
40
پس حالا که من سابقه ندارم یعنی امیدی به گرفتن معافی نیست؟ میترسم کار دست خودم بدم. چند بار تا حالا میخواستم از بالکن بپرم پایین.
بیخیالل :lol::lol:
آقا خداییش من جای سرهنگه بودم همین امروز کارت معافی رو میدادم بهت :lol:

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
اگه بری روانپزشک که خیلی عالیه . من خودم مدتها اینجوری بودم اما الان یه خورده بهترم ، البته پیش روانپزشک نرفتم اما خوب شرایط زندگی گاهی باعث میشه ادم بهبود پیدا کنه ....

از نظر درسی هم وضعیتم افتضاح بود ، در کل همه چی دست به دست هم میده تا ادم بگه پیش به سوی مرگ !

لااقل 1 سال وضعیتم بی نهایت خراب بود ، نمیدونم چند بار تا حالا فکر خود کشی زده به سرت اما من حداقل 2 روز یه بار دنبال یه راه تازه واسه خود کشی بود ! از تزریق امپول هوا بگیر تا پریدن از طبقه 3-4 تا خوردن قرص سیانور !

حالا اگه بتونی بری پیش روانپزشک که فوق العادس ، نمیدونم تو هم این حالتو داشتی یا نه ولی من اصلا از این زجر دادن خودم و اینکه بهبود پیدا نکنم لذت میبردم . اینکه بیشتر غذاب بکشم و بترسم برام لذت بخش بود واسه همین نمیرفتم دکتر ....

خیلی خیلی حالت بدیه ...
اگر دکتر خوبی پیدا کردی بگو شاید منم سر فرصت رفتم یه سر زدم !

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
چه قدر باید سابقه داشته باشم و ملاک اینها چی هست برا دادن معافی؟ باید بریم اونجا و از نزدیک ببینن یا صرفا مدارک و سابقه پزشکی ملاک هست؟

از بقیه دوستان تشکر میکنم. راستش واقعا دیگه نمیتونم ادامه بدم دانشگاه رو . نا امیدی و افسردگی من رو مسخ کرده.
دکتر مهدیه معین رو هم سرچ کردم طرفای چهار راه لشکر هستن. خیلی از ما دور میشه.
طرفای میرداماد کسی روانپزشک خوب سراغ نداره؟

داداش اینکه شما افسردگی شدید داری یا اینکه خیلیم شدید نیست و.. رو کاری ندارم ،اما چیزی که تا حدودی من برداشت کردم ترس شدید شما از سربازیه !احتمالا حاظری هر کاری بکنی تا معاف بشی ،نه ؟؟

من یه رفیق داشتم افسردگیش خیلی بدجور بود! افکار منفی داشت در حدی که بستری میشد بیمارستان

اسم سربازی که میومد عین این کارتونا درجا رنگش میشد مثه گچ و فشارش میفتادو روبه غش میرفت !! جوری که اگر اولین بارت بود میدیدیش میگفتی داره فیلم بازی میکنه !!

اینقدر به اتفاقاتی که ممکنه تو سربازی براش بیفته فکر میکرد که همیشه در حال پرسیدن بود !!

2 دقیقه میشستی کنارش 1000 بار میگفت :" نکنه برم اونجا تیر در بره بزنه بکشمون ؟! چکار کنم ؟!!

نکنه برم اونجا شب موقع کشیک گرگ بخورم؟! چکار کنم ؟!!! خدا وکیلی همینجوری ،دهن آدمو سرویس میکرد !!

سربازیشم رفت و زنده اومدو الانم ذوب آهن مشغول کاره !

هیچیشم نشد !! الان میگه اون زمان افکار منفی در مورد سربازی پوستمو کند ،اما خودش چیزی نبود !!

ببینم شما سربازیت معاف بشی حله ؟؟ به هر قیمتی؟؟ مثلا کارت قرمز و پزشکیو ...؟!

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
ببینم شما سربازیت معاف بشی حله ؟؟ به هر قیمتی؟؟ مثلا کارت قرمز و پزشکیو ...؟!

آره به خدا ... حله!
جدی راهی دارم؟ این دوستتون برا چی برا گرفتن معافی اقدام نکرد؟
من هیچ پرونده ای سابقه ای چیزی ندارم . اگه الان شروع کنم پرونده تشکیل بدم تا هفت هشت ماه دیگه قضیه اوکی میشه؟

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
آره به خدا ... حله!

نه داداش اشتباه میکنی،سربازیت درست بشه که چی ؟ که خیالت راحت بشه و باقی عمرتم بشینی تو خونه ؟!

جدی راهی دارم؟ این دوستتون برا چی برا گرفتن معافی اقدام نکرد؟

چون اگر اقدام میکرد الان سر کار نبود و باید مابقی عمرشو تو خونه میموند!! دروغ میگم؟!(چون کارتش پزشکی میشدو جایی استخدامش نمیکرد دیگه !)

من هیچ پرونده ای سابقه ای چیزی ندارم . اگه الان شروع کنم پرونده تشکیل بدم تا هفت هشت ماه دیگه قضیه اوکی میشه؟

داداش من اگر فکر میکنی صورت مسئله رو پاک کنی حله! داری اشتباه میکنی! همون برو خودتو از بالکن بنداز پایین !

تو از سربازی فرار میکنی که چی ؟؟ که کجارو بگیری؟ پروژه هات موندن؟ زن و بچت گشنن؟! یا نه میخوای که به توی خونه موندن ادامه بدی؟!

(اگه داری بهم بدو بیراه میگی ،خودتی !!:D )

ببین چه روزیه دارم میگم ،اگر به خاطر مشکل روحیت سربازی معاف بشی وضعیت روز به روز بدتر میشه ! چون دیگه مشکلت واسه خودت اینقدر بزرگ شده که بخاطرش معااااااف شدی ،پس حتما اوضاع خیلی بی ریخته و درست بشو نیست!!! متوجه منظورم میشی ؟!

افکارتو خیلی سفت گرفتی!! راه حلشم دارم اما شاید خوشت نیاد اینجا بگم ،خواستی پ خ بده تا بهت بگم چکار کنی!

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
نه داداش اشتباه میکنی،سربازیت درست بشه که چی ؟ که خیالت راحت بشه و باقی عمرتم بشینی تو خونه ؟!

چون اگر اقدام میکرد الان سر کار نبود و باید مابقی عمرشو تو خونه میموند!! دروغ میگم؟!(چون کارتش پزشکی میشدو جایی استخدامش نمیکرد دیگه !)

داداش من اگر فکر میکنی صورت مسئله رو پاک کنی حله! داری اشتباه میکنی! همون برو خودتو از بالکن بنداز پایین !

تو از سربازی فرار میکنی که چی ؟؟ که کجارو بگیری؟ پروژه هات موندن؟ زن و بچت گشنن؟! یا نه میخوای که به توی خونه موندن ادامه بدی؟!

(اگه داری بهم بدو بیراه میگی ،خودتی !!:D )

ببین چه روزیه دارم میگم ،اگر به خاطر مشکل روحیت سربازی معاف بشی وضعیت روز به روز بدتر میشه ! چون دیگه مشکلت واسه خودت اینقدر بزرگ شده که بخاطرش معااااااف شدی ،پس حتما اوضاع خیلی بی ریخته و درست بشو نیست!!! متوجه منظورم میشی ؟!

افکارتو خیلی سفت گرفتی!! راه حلشم دارم اما شاید خوشت نیاد اینجا بگم ،خواستی پ خ بده تا بهت بگم چکار کنی!

به عنوان کسی که واقعا این مشکل رو داشتم شدیدا حرفتو تائید میکنم . واسه همین اون مطلب بالا رو نوشتم ... کسی که اینجوریه فقط دوس داره تو حال خودش باشه و اونجوری لذت میبره ( یعنی از تنهایی و عذاب کشیدن لذت میبره ) تنها راهش همینه که بزنی بیرون ....

خدا وکیلی میگم بخوای توی خونه بمونی مرگ تدریجیه ، همون بهتر که یهو ادم خود کشی کنه ! امیدوارم سربازی معاف نشی چون اگر قرار باشه 2 سال دیگه هم توی خونه بمونی مطمئن باش همون 1 سال فاتحه ....

نکته بعدی هم اینه که افسردگی یعنی نهایت نا امیدی اما من توی اون دوره خیلی مطلب میخوندم که همه کسایی که درمان شده بودند میگفتند صبر کنید و طاقت بیارید . اگر قرار باشه 1 چیز توی اون دوره ادمو از مرگ نجات بده بدون شک امید به خداست ...

mahmahot

Registered User
لایک‌ها
1,094
چون من سربازی بیمارستان ناجا بودم می دیدم هر روز چقدر پرونده روانپزشکی می اومد.اکثرا مشکلات روانی رو به راحتی معافی نمیدن.

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
.......

Last edited:

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
چون من سربازی بیمارستان ناجا بودم می دیدم هر روز چقدر پرونده روانپزشکی می اومد.اکثرا مشکلات روانی رو به راحتی معافی نمیدن.

ای بابا اینم از شانس ما!
خب شما تجربه ای داره در این زمینه؟ روند معافیت به چه شکل هست؟ پرونده رو میفرستم برا ناجا اونا هم بررسی میکنن و جواب میدن؟ نیازی به حضور و معایته فیزیکی نیست؟

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
افسردگی یه بیماری جدی هس مخصوصا نوع شدیدش که شما هم نوع شدید اونو دارین حتما باید زیر نظر روانپزشک باشین و دارو بگیرین.اعتقاد و توکل به خدا داشتن هم درست ولی دلیل نمیشه پیش روانپزشک نرید دوست عزیز
موفق باشین.

web gard

Registered User
لایک‌ها
9
افسردگی یه بیماری جدی هس مخصوصا نوع شدیدش که شما هم نوع شدید اونو دارین حتما باید زیر نظر روانپزشک باشین و دارو بگیرین.اعتقاد و توکل به خدا داشتن هم درست ولی دلیل نمیشه پیش روانپزشک نرید دوست عزیز
موفق باشین.

Your right . going to the doc is good but all of them that i have visited are crazy !
The only job they can do is giving flouxetin and the same shits like that
They dont ask you much about your problem ...no mood to listen to your damn life story unless you were a sweet girl!
hating most of them...paying the visit is like wasting the money

Last edited:

Mehraɴ

Registered User
لایک‌ها
40
Your right . going to the doc is good but all of them that i have visited are crazy !
They dont ask you much about your problem ...no mood to listen to your damn life story unless you were a sweet girl!
کَن یو اسپیک پِرشیَن ؟
i377534_Mehra628PT166.gif
i377535_Mehra628PT52.gif

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276

به خاطر اینه که کار روانپزشک این نیست!!اون کار روانشناس هس نه روانپزشک!!بعد از اینکه پیش روانشناس و جلسات مشاوره رفتی و کلی وقت و پول و دادی اخرش بیمار رو ارجاع میدن پیش روانپزشک چون باید افسردگی شدید دارو مصرف کنه

بالا