برگزیده های پرشین تولز

ال 90 فول یا پارس اتوماتیک کدوم بهتره؟

face

Registered User
لایک‌ها
15
مسئله این است؟

face

Registered User
لایک‌ها
15
مرسی منتظر نظرات دیگران هم هستم
من هر چی نگاه میکنم این عقب ال 90 نمیره تو مخم که چرا اینوری ساختنش صندوقش رو میگم خیلی بالاست
L90 چون با قیمتی که داره پیشرفته تر است
پارس دیگه یه خودرو قدیم به حساب میاد . . .

chanceller

Registered User
لایک‌ها
281
آره قیافش جالب نیست کلا وای ماشین بروزی هست فعلا . . .

Mr.4

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
526
اگه مشکلی با مصرف سوخت ندارید پرشیا

در ضمن بهتر این سوالتون رو در یک انجمن تخصصی بپرسید ولی اگه فقط از لحاظ سواری میخواد چون تجربه هر دو رو دارم میگم بهتون که پرشیا حتی پرشیا با موتور ملی هم خیلی سر تر هست
L90 چون با قیمتی که داره پیشرفته تر است
پارس دیگه یه خودرو قدیم به حساب میاد . . .
مبنای شما چیه برای این حرفتون برای پیشرفتی ال نود ؟

ali_gt65

Registered User
لایک‌ها
243
خوبیه ال90 اینه که مصرفش خیلی کمه نسبت به پارس.
ولی از قیافه نگو که هههییییییییییییچچچ نداره

Mr.4

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
526
خوبیه ال90 اینه که مصرفش خیلی کمه نسبت به پارس.
ولی از قیافه نگو که هههییییییییییییچچچ نداره
دقیقا پرشیا با تو شهر خیلی مصرفش بالا ولی تو جاده خیلی خوبه
ال نود
مصرف بنزين
داخل شهر(ليتر در 100 كيلومتر)
9/0
بيرون شهر (ليتر در 100 كيلومتر)
5/6
پرشیا
خارج از شهر 6.77 ليتر
داخل 13.19 ليتر

face

Registered User
لایک‌ها
15
تو اینجا که میخوندم اکثرا ال نود رو گفتن
http://forum.persiantools.com/t141301.html

ما کلا زیاد جایی نمیریم یه خودرو خانوادگی که صندوق جاداری داشته باشه + گاه یهم یه 800 تا میریم ولایت و 800 تایی هم برمیگردیم
شدیدا بین اینا موندیم
البته پارس رو بخوایم بخریم بعضی گزینه هاش رو سفارشی میگیریم

من نمیدونم اون طراحش کی بوده ال 90 که پشتش رو ترکونده واقعا

در ضمن بهتر این سوالتون رو در یک انجمن تخصصی بپرسید ولی اگه فقط از لحاظ سواری میخواد چون تجربه هر دو رو دارم میگم بهتون که پرشیا حتی پرشیا با موتور ملی هم خیلی سر تر هست

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,140
زانتيا بخر . يك شتابي داره .

Mr.4

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
526
تو اینجا که میخوندم اکثرا ال نود رو گفتن
http://forum.persiantools.com/t141301.html

ما کلا زیاد جایی نمیریم یه خودرو خانوادگی که صندوق جاداری داشته باشه + گاه یهم یه 800 تا میریم ولایت و 800 تایی هم برمیگردیم
شدیدا بین اینا موندیم
البته پارس رو بخوایم بخریم بعضی گزینه هاش رو سفارشی میگیریم

من نمیدونم اون طراحش کی بوده ال 90 که پشتش رو ترکونده واقعا
خوب اگه کمتر توی جاده هستید برید به سمت خودرو های شهری تر
البته اون تاپیک هم قدیمی هست خیلی چیز های عوض شده :ی
در کل انتخاب با خودتون ال نود هم ماشین بدی نیست ولی خوب بین این دو از دید من پرشیا بهتر
ولی اگه میخواید زیاد ماشین رو تکون بدید تو شهر ماشینی مثل 206 ولی اونم صندوق نداره :ی

chanceller

Registered User
لایک‌ها
281

نظر من اینه چون تاریخ ساختش خیلی بروز تره پس ماشین خوبیه
پارس میدونید مال کی هست ؟
در ضمن الان که دیگه پرشیا پیدا نمیشه
پرشیا اونایی بودند که او اوایل میومدند و رنگشون اکثرا مشکی بود ماشین خیلی خوبی بودند
ولی به نظر من ماشین بروزتر باشه بهتره دیگه نیست ؟

Altair

Registered User
لایک‌ها
42
پرشیا اتومات رو تو مجله کالایاب نوشته حجم موتور 1587 (همون 1600) ، که فکر میکنم TU5 باشه ، که یعنی موتور 206 تیپ 5 و 6 ...
که در این صورت مصرف سوختش به مراتب از پرشیا معمولی که موتور 1800 XU7 مشترک با 405 و سمند روش هست، کمتر میشه...
در این صورت پرشیا اتومات موتور و گیربکسش با 206 تیپ 6 مشترک هست ، یکی از دوستان بنده 206 تیپ 6 مدل 84 داشت که مصرف سوختش تو شهر صدی 8-9 بود...
پس مبحث مصرف سوخت رو تو مقایستون زیاد لحاظ نکنید، البته مصرف تیپ 6 از L90 بیشتره ولی مناسبه ...

face

Registered User
لایک‌ها
15
ممنون از دوستان منتظر نظرات دیگران هستیم همچنان

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
چند روز پیش یه تصادف پیش اومده بود رفته بودیم بیمه . اونجا 2 تا پسر بودن که یکیشون l90 داشت و اون یکی 405 ، نصفه شب تصادف کرده بودند یعنی l90 زده بود پشت 405 .... یعنی چی بهت بگم باورت شه ، درسته که همیشه ماشینی که ضربه میخوره بیشتر اسیب میبینه اما توی این برخورد نصف صندوق عقب 405 رفته بود تو بعدا در کمال تعجب l90 حتی یه خراش هم بر نداشته بود !
بنده خدا مسئول بیمه کاپوت l90 زد بالا هر چی این ماشینو نگاه کرد قبول نکرد ! گفت باید برید شاهد بیارید و پلیس کروکی بکشه ! طرف میگفت والا 2 نصفه شب تصادف کردیم هیچ بنی بشری نبود ... مسئول بیمه بهش گفت تو خودت باشی باورت میشه یه همچین تصادفی شده باشه و 405 صندقش اینجوری صاف بشه بعدا یه خراش روی سپر l90 هم نیافتاده باشه !

یه مورد دیگه که دوستم تعریف میکرد ، جلوی مغازش یه پیکان وانت زده بود پشت l90 ، میگفت نصف کاپوت وانت رفت تو l90 هیچیش نشد !

تا 25 میلیون تومن فقط و فقط L90

face

Registered User
لایک‌ها
15
مرسی
این رو میگن یه پست پارس برانداز;)
چند روز پیش یه تصادف پیش اومده بود رفته بودیم بیمه . اونجا 2 تا پسر بودن که یکیشون l90 داشت و اون یکی 405 ، نصفه شب تصادف کرده بودند یعنی l90 زده بود پشت 405 .... یعنی چی بهت بگم باورت شه ، درسته که همیشه ماشینی که ضربه میخوره بیشتر اسیب میبینه اما توی این برخورد نصف صندوق عقب 405 رفته بود تو بعدا در کمال تعجب l90 حتی یه خراش هم بر نداشته بود !
بنده خدا مسئول بیمه کاپوت l90 زد بالا هر چی این ماشینو نگاه کرد قبول نکرد ! گفت باید برید شاهد بیارید و پلیس کروکی بکشه ! طرف میگفت والا 2 نصفه شب تصادف کردیم هیچ بنی بشری نبود ... مسئول بیمه بهش گفت تو خودت باشی باورت میشه یه همچین تصادفی شده باشه و 405 صندقش اینجوری صاف بشه بعدا یه خراش روی سپر l90 هم نیافتاده باشه !

یه مورد دیگه که دوستم تعریف میکرد ، جلوی مغازش یه پیکان وانت زده بود پشت l90 ، میگفت نصف کاپوت وانت رفت تو l90 هیچیش نشد !

gilase_tanha202

Registered User
لایک‌ها
374
از لحاظ مصرف و ايمني ( با 3 ستاره ايمني ) و داشتن موتور نسبتاً به روز ال 90 سرتره
از لحاظ پايداري و زيبايي ظاهر و فراواني قطعات يدكي هم پارس . البته ال 90 هم قابليت زيبا شدن رو داره ولي بايد خرج كني .

راستي بازار دسته دوم ال 90 بهتر از پارسه

juve1900

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
168
با عرض پوزش وبا کسب اجازه از صاحب تاپیک دوستان گرامی گیربکس پارس اتومات ساخت کجاست و مصرف سوختش چه جوریه:happy:

gilase_tanha202

Registered User
لایک‌ها
374

دوست من آخه صندوق 405 با طراحي سال 1980 رو با جلوي ال 90 نميشه مقايسه كرد . البته اين طور كه شما تعريف ميكني بايد ال 90 دست كم چندتا خش ورميداشت . اينو مطمئنم

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
دوست من آخه صندوق 405 با طراحي سال 1980 رو با جلوي ال 90 نميشه مقايسه كرد . البته اين طور كه شما تعريف ميكني بايد ال 90 دست كم چندتا خش ورميداشت . اينو مطمئنم

در هر صورت 405 به عنوان یه ماشین محکم و جوندار شناخته میشه . والا در مورد اون تصادف چی بگم ، مامور بیمه دهنش باز مونده بود میگفت غیر ممکنه ! در هر صورت پژو پارس واسه اونهایی که عشق کورس گذاشتن هستند بهتره چون یه کم دیرتر چپ میکنه اما من فک میکنم L90 از نظر استحکام توی تصادفات سرتر از پارس باشه همونطوری که 405 رو در ظاهر میبینیم محکمه و فک میکنیم خیلی مقاومتر از l90 ه که اصلا این طور نیست .
راستی در مورد صندوق عقب هم که استارتر پرسیده بودند بگم که صندوق عقب l90 فوق العاده جادار و بزرگه

face

Registered User
لایک‌ها
15
بخوره تو سرش نمیشد یکم کوچیکتر درست کنه عین آدم درست کنه
قوطی کبریت شده:rolleyes:
در هر صورت 405 به عنوان یه ماشین محکم و جوندار شناخته میشه . والا در مورد اون تصادف چی بگم ، مامور بیمه دهنش باز مونده بود میگفت غیر ممکنه ! در هر صورت پژو پارس واسه اونهایی که عشق کورس گذاشتن هستند بهتره چون یه کم دیرتر چپ میکنه اما من فک میکنم L90 از نظر استحکام توی تصادفات سرتر از پارس باشه همونطوری که 405 رو در ظاهر میبینیم محکمه و فک میکنیم خیلی مقاومتر از l90 ه که اصلا این طور نیست .
راستی در مورد صندوق عقب هم که استارتر پرسیده بودند بگم که صندوق عقب l90 فوق العاده جادار و بزرگه

بالا