برگزیده های پرشین تولز

کدوم ماهی ها خوشمزه ترند ؟

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
دوستانی که ماهی دوست دارند لطفا بگن کدوم ماهی ها رو بیشتر دوست دارند .
من خودم قزل و اردک ماهی و کفال و اوزون و ماهی سفید دوست دارم .
دوستانی هم که زیاد اهل ماهی نیستند بنظرم بد نیست این غذا رو بیارن توی مصرف هفتگیشون . چون غذای سالم و مفیدی هست و قیمتش هم به نسبت مناسب هست .

hamedkhatar

Registered User
لایک‌ها
23
من ماهی خور نیستم ولی تنها ماهی که میتونم بخورم و خوشم میاد ماهی شوریده هستش بعدش هم زبیدی
غیر از اینها هر چی جلوم بگذارند لب نمیزنم

golabi2

Registered User
لایک‌ها
734
ماهی شوریده و شیربت رو دوز میدالم
نکته مهم ماهی روش پخت و مزه دار کردنشه!

حسن ياور

Registered User
لایک‌ها
1,263
دوستانی که ماهی دوست دارند لطفا بگن کدوم ماهی ها رو بیشتر دوست دارند .
من خودم قزل و اردک ماهی و کفال و اوزون و ماهی سفید دوست دارم .
دوستانی هم که زیاد اهل ماهی نیستند بنظرم بد نیست این غذا رو بیارن توی مصرف هفتگیشون . چون غذای سالم و مفیدی هست و قیمتش هم به نسبت مناسب هست .

این طور که پیداست شما بیشتر ماهی های شمال رو می پسندید حتما حتما ماهی های جنوب ایران رو هم تست کنید مثل شوریده و حلوا سفید(زبیدی)

من خودم همه جور ماهی رو دوست دارم چه تیغ دار باشه چه بدون تیغ چند تا ماهی خوشمزه مثل سالمون (نروژ) هوکی(نیوزلند) شوریده،حلوا سفید،شیر،کفشک،

یه توصیه اونم اینکه ماهی دریایی از نظر کیفیت و ارزش غذایی خیلی بهتر از پرورشی هایی مثل کپور و قزل آلا هست در ضمن اگه تو شهر های غیر ساحلی هستید ترجیحا ماهی منجمد شده رو مصرف کنید قابل اطمینان تره.

سیناترا محسن اکسپورتر و پوریا هم تو ماهی خیلی سر رشته دارن

حسن ياور

Registered User
لایک‌ها
1,263
من ماهی خور نیستم ولی تنها ماهی که میتونم بخورم و خوشم میاد ماهی شوریده هستش بعدش هم زبیدی
غیر از اینها هر چی جلوم بگذارند لب نمیزنم

شوریده و زبیدی خیلی خوشمزه ان ولی زبیدی الکی گرونش کردن هر کیلو بیست و هفت هزار تومان کی پول میده برای زبیدی؟

البته گرونیش به خاطر صادرات زیادش به کشورهای حوزه خلیج فارس و همچنین نسل در حال انقراضشه

cclboys

Registered User
لایک‌ها
447
شاه ماهی، سفره ماهی و ارّه ماهی

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
256
ما یه ماهی میخوردیم که قدیما حرووم بود خوردنش. اوون موقع ها هم زیاد بود و هم ارزون و ما هم بچه ساحل و عادت کردیم به اوون ماهی
چند سالیه که خوردنش حلال شده و گرروون شده و کمیاب و منم هنووز بچه ساحل اما گرسنه

Norse Mythology

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
کاس کولی و سیاکولی هم اگه در روغن جهنمی جزقاله بشن خیلی خوشمزه میشه

DivxCntr

Registered User
لایک‌ها
164
واسه سرخ کردنی شوریده و قلایه و ماهی سرخو ( اسم دیگش رو نمیدونم :دی) گاهی هم زبیدی اگه گیر بیاد
واسه کبابی هم قزل و کپور البته کپور شکم پر باشه وای چه شود دهنم آب افتاد

پ ن : خو آخه این چه تاپیکیه خرج میزارین رو دست ما :دی

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
ماهی شیر چون تیغ نداره! قزل آلا رو هم چون تیغاش ریزه بدم نمیاد...

این طور که پیداست شما بیشتر ماهی های شمال رو می پسندید حتما حتما ماهی های جنوب ایران رو هم تست کنید مثل شوریده و حلوا سفید(زبیدی)

من خودم همه جور ماهی رو دوست دارم چه تیغ دار باشه چه بدون تیغ چند تا ماهی خوشمزه مثل سالمون (نروژ) هوکی(نیوزلند) شوریده،حلوا سفید،شیر،کفشک،

یه توصیه اونم اینکه ماهی دریایی از نظر کیفیت و ارزش غذایی خیلی بهتر از پرورشی هایی مثل کپور و قزل آلا هست در ضمن اگه تو شهر های غیر ساحلی هستید ترجیحا ماهی منجمد شده رو مصرف کنید قابل اطمینان تره.

سالمون از کجا گیر میارید؟:blush:

Omen_booster

Registered User
لایک‌ها
12
یه جور ماهی بود به اسم صبور ،خیلی وقته نخوردم ،خیلی خار داشت یادش بخیر مادرم می پخت (یه مخلوطی از تمر و سبزی معطر هم روش می زاشت)خیلی هم چرب بود و بعضی مواقع هم که ماده بود ،ممکن بود داخه شکمش یه چیزی مثله خاویار باشه که اون رو هم کباب می کردیم..

DivxCntr

Registered User
لایک‌ها
164

سالمون و هوکی چجور ماهی هستن ؟ مثل ماهی جنوب هستن یا شمال ؟

DivxCntr

Registered User
لایک‌ها
164
ما یه ماهی میخوردیم که قدیما حرووم بود خوردنش. اوون موقع ها هم زیاد بود و هم ارزون و ما هم بچه ساحل و عادت کردیم به اوون ماهی
چند سالیه که خوردنش حلال شده و گرروون شده و کمیاب و منم هنووز بچه ساحل اما گرسنه

اسم ماهیه چی بود ؟

Norse Mythology

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اسم ماهیه چی بود ؟

اوزون برون. فقط هم باید کبابش کرد اصلا نمیشه سرخش کرد. الان کیلویی 34 تومنه. خوشمزه ترین گوشتی هست که میتونید تو عمرتون بخورید. زیادیش نشعگی داره :D

hoorsa

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
لایک‌ها
1,705
منم ماهی زبیدی و با اوزون بورون یه چیز دیگه هم هست نمیدونم اسمشو درست میگم یا نه راشکو و سالمون .ولی بر عکس بابام که عاشق ماهی سفیده من به شدت بدم میاد از ماهی سفید به خاطر تیغاش ولی یکی سیخاشو به قول کرمونشاهیا بگیره من میخورم .بغلش هم زیتون پرورده باشه

hoorsa

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
لایک‌ها
1,705
ببین ماهی سالمون در حقیقت اصلش فرانسویه و رنگش هم گلبهی نارنجیه و خیلی لذیذ .خیلی هم خاصیت داره این ماهی .اینو ماهی آزاد بیشتریم میزان امگا 3 رو دارن .و خوبیش اینه که تیغم نداره.تو این فروشکاههای رفاه و اینا بسته بندی شده ترو تمیز هست ولی من بابام همیشه از 3 راه امین حضوراونورا آشنا داریم تازه میخره از اونجا هم میتونی تهیه کنی

سالمون و هوکی چجور ماهی هستن ؟ مثل ماهی جنوب هستن یا شمال ؟

بالا