برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری بر روی دینار عراق

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
سلام دوستان

سرمایه گذاری روی دینار عراق رو بهتون پیشنهاد میدم به دلبل اینکه در حال حاضر قیمتش خیلی دارای ارزش نیست مثلا هر 1000 دینار عراق 1500 تومن هستش ولی خب تو بازار گیر نمیاد.

این ارزی هستش که براش آینده خوبی انتظار میره و رشدش بسیار بالاست چون یک کشور نفتی محسوب میشه و با افغانستان فرق داره چون بعضی از دوستان نظرشون روی افغانی بود ولی دینار عراق بسیار پر سود تر خواهد بود و افزایش نرخش بسیار بالاست.

حالا تو این تاپیک پیشرفتهای کشور عراق رو میتونید اطلاع رسانی کنید چون هر پیشرفتی مستقیما روی اقتصاد عراق و پولش تاثیر مستقیم داره ولی بدونید که این یک سرمایه گذاری بلند مدت هستش مثلا 5 ساله و شما باید صبر و تحمل داشته باشین.

IQD - Iraqi Dinar rates, news, and tools

http://www.iraqidinar.org/iraqi-dinar-exchange-rate.asp

تاپیک مربوط به دینار عراق در انجمن تالار بورس

قیمت دینار نسبت به ارزهای جهان

قیمت ارز در گمرک ایران

Last edited:

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
فکر جالبیه شاید زودتر هم به هدفتون برسید

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
سلام دوستان

سرمایه گذاری روی دینار عراق رو بهتون پیشنهاد میدم به دلبل اینکه در حال حاضر قیمتش خیلی دارای ارزش نیست مثلا هر 1000 دینار عراق 1500 تومن هستش ولی خب تو بازار گیر نمیاد.

این ارزی هستش که براش آینده خوبی انتظار میره و رشدش بسیار بالاست چون یک کشور نفتی محسوب میشه و با افغانستان فرق داره چون بعضی از دوستان نظرشون روی افغانی بود ولی دینار عراق بسیار پر سود تر خواهد بود و افزایش نرخش بسیار بالاست.

حالا تو این تاپیک پیشرفتهای کشور عراق رو میتونید اطلاع رسانی کنید چون هر پیشرفتی مستقیما روی اقتصاد عراق و پولش تاثیر مستقیم داره ولی بدونید که این یک سرمایه گذاری بلند مدت هستش مثلا 5 ساله و شما باید صبر و تحمل داشته باشین.

عراق اصلا واحد نیست. کرد ها توی شمال که نفت خیزم هست از دلار بیشتر استفاده می کنند. من زیاد با ارز این کشور موافق نیستم گرچه بعد از حمله آمریکا فقط رو به رشد بوده و خیلی از ارزشش برگشته ولی بازم اگر اینطور بخوایم حساب کنیم ارزهای دیگری هم هستند که در دسترس ترم هستند!

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
عراق اصلا واحد نیست. کرد ها توی شمال که نفت خیزم هست از دلار بیشتر استفاده می کنند. من زیاد با ارز این کشور موافق نیستم گرچه بعد از حمله آمریکا فقط رو به رشد بوده و خیلی از ارزشش برگشته ولی بازم اگر اینطور بخوایم حساب کنیم ارزهای دیگری هم هستند که در دسترس ترم هستند!

خب پیشنهاد بدید که چه ارزهای دیگه ای هستند که میشه روش سرمایه گزاری کرد؟

خب الان عراق واحد نیست ولی تا ابد که اینطور نمیمونه ، اگر پست من رو میخوندید گفتم باید صبر داشته باشید و حداقل 5 سال تحمل کنید و البته شما باید همه تخم مرغهاتون رو تو یک سبد نگذارید.

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
خب این دیناری که میگین هر 1000 دینار 1500 تومن هست

رشدش چطوریه؟
یا به عبارتی توی 5 سال چند برابر میشه؟

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
منابع نفتي عراق که به تازگي حوره هاي جديدي هم به اون اضافه شده حكايت از آن دارد كه دومين منابع نفتي جهان رو در اختيار دارد طوري كه اگر توليد نفت عراق كه الان 2.5 ميليون بشكه در روز است به 10 ميليون بشكه افزايش پيدا كند بهتره بدونيد توليد نفت عراق ارتباط مستقيم با قيمت دينار در عراق دارد بطوري كه زماني كه هر دينار عراق سه دلار بود توليد نفت عراق روزانه 5.5 ميليون بشكه بود كه دولت كنوني عراق مصمم است در 5 سال آينده توليد نفت رو كه در حال حاضر 2.5 ميليون بشكه است رو به 10 ميليون بشكه افزايش بده ضمنا منابع جديد گازي در عراق پيدا شده كه نويد بخش رشد اقتصاد اين كشور در اين زمينه در آينده خواهد بود و يكي ديگه اينكه عراق رتبه اول صدور خرماي جهان رو به خودش اختصاص داده.

بر گرفته از وبلاگ دینار عراق

Last edited:

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
اول برميگرديم به پيشينه دينار عراق تا بعد بريم سراغ جنگ سال 2003 آمريكا و عراق
دينار عراق در سال 1932 چهار دلار هشتاد و شش سنت
دينار عراق در سال 1971 دو دلار و هشتاد سنت
دينار عراق در سال 1973 سه دلار سي ونه سنت

سقوط اين ارز در سال 1990 به خاطر تحريمهاي سازمان ملل شروع شد موقعي كه آمريكا به عراق حمله كرد و اونجا رو گرفت هر يك دلار 3500 دينار بود يعني اين ارز سه دلاري به 10500 برابر قيمت خود كاهش يافت حال برميگرديم به حمله آمريكا به عراق در سال 2003 بعد از حمله آمريكا به عراق دينار عراق عوض شد و دينار جديدي چاپ شد كه با همون برابري 1=1 تعويض شد از سال 2003 كه هر يك دلار برابر با 3500 دينار بود تا به امروز كه هر يك دلار 1150 دينار شده اين عرض حدوده 2150 واحد مقابل دلار رشد داشته و با رشد 1150 واحدي خود در آينده اي نه چندان دور به قيمت 1 دلار خواهد رسيد شايد باورش سخت باشه اما تاريخ همواره در حال تكرار هست و خواهد بود.

الان هر يك ميليون دينار عراق برابر با حدود 850 هزار تومان ايراني هست (خبر برای حدود آذرماه است) كه در چند ماه يا سال آينده با اون رشد 1150 واحدي هر يك ميليون دينار عراق به يك ميليون دلار تبديل خواهد شد خوشبختانه ميتونم بگم كه حد ريسك در اين معامله در حد صفر هست چون اين ارز تقريبا در كف قيمتي خودش در صد سال گذشته قرار گرفته و پتانسيل بسيار بالايي براي رشد داره در پستهاي بعدي منابع عراق رو بررسي ميكنيم

بر گرفته از وبلاگ دینار عراق

Last edited:

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
ببین بدبختی ما رو !
خدا به داد مملکت برسه.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
اینم یک خبر دیگه ولی صحت و سقمش رو نمیدونم :

بيشترين آمار سرمايه گذاري روي دينار عراق مربوط به يهوديهاست و آخرين خبر اينكه رآقاي دونالد ترومپ آمريكايي كه چند تا كازينو و هتل در آمريكا و جاهاي ديگه دنيا داره در اقدامي غافلگيرانه در روزهاي پاياني سال 2009 اقدام به خريد 30 ميليون دلاري ( 30 ميليارد تومان) دينار عراقي كرده

Last edited:

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
عراق و بریتانیا توافقنامه ابتدایی بانکداری امضا کردند

مسئولان در روز یکشنبه (9 اکتبر) اعلام کردند که برای تقویت روابط اقتصادی و کمک به توسعه عراق در بخش اقتصادی و بانکداری آن، دولت عراق یک توافقنامه اولیه با خزانه داری انگلیس امضا کرده است.

سلمان القریشی، رایزن ارشد اقتصادی دولت عراق، در یک نشست کوتاه خبری گفت که گام نخست برای رسیدن به یک توافق جامعه در هفته های آینده ایجاد کمیته ای به منظور گسترش همکاری میان دو کشور خواهد بود. او گفت که توافق نهایی تا سال 2016 ادامه خواهد یافت.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
این هم آدرس یک فروم انگلیسی هست که رویدادهای عذاق رو برای سرمایه گذاری روی دینار عراق بررسی میکنه:

Dinar Vets Message Board

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
سلام دوستان

ممنون دوست عزیز

شما تو کار خریدو فروش ارز هستید؟
یعنی تجربه دارید؟

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
خواهش می کنم

نه من کارم این نیست ولی گاهی سرمایه گذاری هایی تو این بخش انجام میدم، در حال حاضر هم مقداری دلار و دینار ذخیره کردم.

منظورتون از تجربه تا چی باشه ولی گاهی از این کارها کردم!

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
خواهش می کنم

نه من کارم این نیست ولی گاهی سرمایه گذاری هایی تو این بخش انجام میدم، در حال حاضر هم مقداری دلار و دینار ذخیره کردم.

منظورتون از تجربه تا چی باشه ولی گاهی از این کارها کردم!

میخاستم ببینم دیگه چه ارزهایی امکان رشد دارن؟
زود بازده

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
یه سوال دیگه

سایتی هست که قیمت روزانه دینار رو بده؟

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
خرید و فروشش سخته!

هیچی رند تر از دلار نه تنها توی ایران بلکه تو کل جهان نیست!

بالا