برگزیده های پرشین تولز

با 16 میلیون سرمایه چه کار میشه کرد

ali2424

Registered User
لایک‌ها
75
سلام دوستان من تازه به با این سایت اشنا شدم و نیازمند راهنماییتان هستم درباره خودم توضیح بدم که جوانی هستم 27 ساله و ساکن مشهد که پنج سال در شهرک صنعتی طوس در یک کارگاه کوچک با قانون کار کار کرده ام و الان بنا به دلایلی بیرون امدم مجرد هستم وکل سرمایه ای که در این مدت جمع کردم همین قدر هست الان حدو دو ماه که بیکارم ونمیدونم واقعا باید چه کار کنم تحصیلاتم دیپلم ریاضی هست وتخصصصم هم در زمینه سخت افزار کامپیوتر هست اخیرا مدرک فنی و حرفه ای تعمیر کار عمومی کامپیوتر را نیز گرفته ام خودم به نظر رسید که برم یک خدمات کامپیوتری باز کنم ولی با هر کی از این مغازها مشورت وتحقیق کردم میگن الان بازار خیلی خرابه کرایه مغازها هم واقعا بالاست و اگه من این پولو که خدایش با خونو ودل جمع کردم از بین بره دیگه نمیدونم باید چکار کنم توی این دو ماه توی فکر همه چی بودم از مغازه س.پر مارکت گرفته تا خریدن وانت نیسان و واقعا نمیدونم باید چه کار کنم اخه بیکارم که ادم نمیتونه بشینه دوستان خواهش میکنم هر نظری کاری فکری دارند رو کنند هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم پیشاپیش بسیار ممنونم

ali2424

Registered User
لایک‌ها
75
سلام دوستان من تازه به با این سایت اشنا شدم و نیازمند راهنماییتان هستم درباره خودم توضیح بدم که جوانی هستم 27 ساله و ساکن مشهد که پنج سال در شهرک صنعتی طوس در یک کارگاه کوچک با قانون کار کار کرده ام و الان بنا به دلایلی بیرون امدم مجرد هستم وکل سرمایه ای که در این مدت جمع کردم همین قدر هست الان حدو دو ماه که بیکارم ونمیدونم واقعا باید چه کار کنم تحصیلاتم دیپلم ریاضی هست وتخصصصم هم در زمینه سخت افزار کامپیوتر هست اخیرا مدرک فنی و حرفه ای تعمیر کار عمومی کامپیوتر را نیز گرفته ام خودم به نظر رسید که برم یک خدمات کامپیوتری باز کنم ولی با هر کی از این مغازها مشورت وتحقیق کردم میگن الان بازار خیلی خرابه کرایه مغازها هم واقعا بالاست و اگه من این پولو که خدایش با خونو ودل جمع کردم از بین بره دیگه نمیدونم باید چکار کنم توی این دو ماه توی فکر همه چی بودم از مغازه س.پر مارکت گرفته تا خریدن وانت نیسان و واقعا نمیدونم باید چه کار کنم اخه بیکارم که ادم نمیتونه بشینه دوستان خواهش میکنم هر نظری کاری فکری دارند رو کنند هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم پیشاپیش بسیار ممنونم
کسی نظری نداره

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
به نظر من پولتو بذار توی بانک حساب سپرده 2 ساله یا دلار/یورو بخر بذار کنار. بعدشم برو دنبال یه کار استخدامی. سرمایت برای شروع کار شخصی کمه. تنها کاری که با این سرمایه میتونی بکنی اینه که یه تاکسی بگیری کار کنی. اونم نمیدونم تو مشهد تا چه حد جواب میده

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
سلام همشهری . من شرایط کاریم جوریه که دو هفته در ماه بیکارم و دنبال یک کار دوم و شریک کاری واسه این دوهفته هستم . سرمایه نقد هم دارم { بیشتر از 16 میلیون }. اگه فکر میکنی سرمایت کمه شرایط کاریت رو بسنج با هم شریک بشیم . در ضمن من یک طبقه همکف بیکار هم دارم که جون میده واسه شرکت زدن . من نظرم بیشتر کارهای خدماتی هستش .موفق باشیند .

ali2424

Registered User
لایک‌ها
75
به نظر من پولتو بذار توی بانک حساب سپرده 2 ساله یا دلار/یورو بخر بذار کنار. بعدشم برو دنبال یه کار استخدامی. سرمایت برای شروع کار شخصی کمه. تنها کاری که با این سرمایه میتونی بکنی اینه که یه تاکسی بگیری کار کنی. اونم نمیدونم تو مشهد تا چه حد جواب میده
ممنونم از پاسخ شما ولی من الان به کار نیاز دارم وشما اگه جایی توی این مملکت میشناسی که استخدام میکنه :( با تاکسی هم نمیتونم کار کنم چون متاهل نیستم دفترچه نمیدن اگه فکر دیگری دارید من بازم منتظرم

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
ممنونم از پاسخ شما ولی من الان به کار نیاز دارم وشما اگه جایی توی این مملکت میشناسی که استخدام میکنه :( با تاکسی هم نمیتونم کار کنم چون متاهل نیستم دفترچه نمیدن اگه فکر دیگری دارید من بازم منتظرم
من نمیدونم چرا همه دنبال کار دولتی میگردن. من اگه جای شما بودم همین فردا میرفتم دنبال راه انداختن یه فست فود. سرمایه ای هم نمیخواد نهایتش یه یخچال و یه گاز و چند تا میز و صندلی که اونا رو هم میشه دست دوم خرید.
الان شکم تنها چیزیه که ازش نمیشه گذشت.

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388

نه متاسفانه .من فکر دیگری ندارم.مگر اینکه بتونی با فامیل و دوست و آشنا شریک بشی .

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
سلام.برو بازار مرکزی یه مغازه کرایه کن.
دلار ملار نخر ریسک داره برا کسی که با خون و دل پولو جمع کرده دلار و اینا فایده نداره. من خودم با بدبختی دارم کارمیکنم.

ali2424

Registered User
لایک‌ها
75
سلام.برو بازار مرکزی یه مغازه کرایه کن.
دلار ملار نخر ریسک داره برا کسی که با خون و دل پولو جمع کرده دلار و اینا فایده نداره. من خودم با بدبختی دارم کارمیکنم.
ممنون از پاسخ شما دوست گرامی دوستان فکر میکنید اگه در تخصص خودم کار کنم بهتره یا نه مغازه خدمات کامپیوتری چون توی این زمینه واقعا مهارت و دانش و مدرک فنی دارم سر مایه ام خواهرم قبول کرده طلاهاش رو بفروشه میتونم تا بیست تومن تهیه کنم نظر شما چیه یا همون برم نیسان بخرم بچسبم به باربری

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
به نظر من 11تومن را بگذارید بانک و با 5تومن شروع به فعالیت در زمینه کامپیوتر کنید .نیازی هم به مغازه نیست اگر می تونید چند ماه برید یک شرکت یا مغازه کار کنید تا چم و خم کار بیاد دستتون .در همین زمان از طریق روزنامه و اینترنت آگهی بزنید .مثلا برای تعمیر در محل و مونتاژ به قیمت قطعه و ...............بعد چند سال کار وارد کار شدید اگر شرایط را مناسب دیدید به فکر مغازه باشید .توجه داشته باشید اجاره مغازه یعنی گردش منفی مالی یعنی اگر یک روز درآمد نداشته باشید ضرر کردید . تا دلتون هم بخواهد خدمات کامپیوتر باز شده پس فعلا به این کاری که علاقه دارید مشغول بشید و شرایط سنجی کنید .

ali2424

Registered User
لایک‌ها
75
به نظر من 11تومن را بگذارید بانک و با 5تومن شروع به فعالیت در زمینه کامپیوتر کنید .نیازی هم به مغازه نیست اگر می تونید چند ماه برید یک شرکت یا مغازه کار کنید تا چم و خم کار بیاد دستتون .در همین زمان از طریق روزنامه و اینترنت آگهی بزنید .مثلا برای تعمیر در محل و مونتاژ به قیمت قطعه و ...............بعد چند سال کار وارد کار شدید اگر شرایط را مناسب دیدید به فکر مغازه باشید .توجه داشته باشید اجاره مغازه یعنی گردش منفی مالی یعنی اگر یک روز درآمد نداشته باشید ضرر کردید . تا دلتون هم بخواهد خدمات کامپیوتر باز شده پس فعلا به این کاری که علاقه دارید مشغول بشید و شرایط سنجی کنید .
مشکل اینه که بانک اخه چقدر میخواد بده اصلا به نظر ما پول بانک گذاشتن کار درستیه

a162

Registered User
لایک‌ها
291
یه پیشنهاد میدم ولی خواهشا سریع ردش نکن و برو دنبالش ببین چه شکلیه
یه مغازه الکتریکی در جایی که الکتریکی ها زیادن باز کن
سود الکتریکی خوبه
تازه می تونی برقکار پیدا کنی
سیم بخری بفروشی
ادمی می شناسم که در عرض 8 سال از فروختن سیم با دست
از این مغازه به اون مغازه
الان برای خودش میلیاردر شده...
الکتریکی در جای بورسش باز کنی بعد یه مدت 10-20 تا برقکار پیدا کنی
سود خوبی هم برات میمونه
فقط مواظب نسیه اش باید باشی
یعنی نسیه دادن یه هنره
باید اهلش و قیمت نسیه دادنش رو بدونی
موفق باشید

ehsan_rabani

Registered User
لایک‌ها
644
الان پول تو سه چیزه....
1. دلالی و واسطه گری { یعنی همون خرید و فروش...
2. مواد غذایی { اغذیه و ابمیوه و کبابی و از این قبیا...
3. کالاهای لوکس { خرید و فروش گوشی و فرش دستباق و اتیقه و...
________
دادا یک زمانی ما دنبال این بودیم تو راسته احمد اباد یک ابمیوه فروشی بزنیم... سبک خدارا فراموش نکن سمت میدون شهدا اگه دیده باشی...__ خلاصه با کلی تحقیق فهمیدیم که مغازه باید مال خود مون باشه تا کار بگیره... مغازه ها اونجام که می دونی چنده... خلاصه گفتیم رهن و اجاره میکنیم بلند مدت... یعنی حداقل مغازه 4_5 سال دستمون باشه تا جا بیفتیم... فقط می تونم بهت بگم از تقی اباد تا فلکه پارک هرچی مورد اجاره ای بود رفتیم همه فقط قرارداد یکساله میبستن... حالا چی خودت میدونی طرف 80 ملیون پول پیش میخواست با ماهی 1 و 500 اجاره... فقط هم یکساله میبست که تا دید کارت داره میگیره ساله دوم بیاد اجاره رو دو برابر کنه... خلاصه بیخیال شدیم...
_______
تو هم داداش یک شغل بهت میگم بهترین و تنهاترین شغلی هست که میشه بزنی که توش موفق باشی... و اون مشاور املاک هست... فوق العاده درامد بالا.. سرمایه کم... کار راحت... { فقط باید یکم بدویی تا جواز بگیری... جوازو گرفتی دیگه بارتو بستی شک نکن... } { اتحادیه شون هم 4 راه مهدی به طرف فرامرز هست... }

Pixelweb

Registered User
لایک‌ها
80

خیلی برادرانه و دوستانه عرض کنم خدمتتون.
با این سرمایه و شرایطی که دارید بهترین کاری که میتونید برای آیندتون انجام بدید مهاجرت هست.

ehsan_rabani

Registered User
لایک‌ها
644
مهاجرت چیه دادا اخه پیشنهاد میدی ؟؟؟ چند تا کشور رو رفتی تا حالا دیدی که حالا نسخه مهاجرت می پیچی....
____
اقا کسی که تو مملکت خودش نمی تونه کاری کنه { 90% جوونارو میگم } پاشه بره مملکت دیگه چیکار کنه... من خودم چند جارو رفتم که دارم میگم... از طرفی سال 86 چند تا از دوستای ما رفتن هلند اونم از نوع قاچاقی... یکی شون اونجا داره کشاورزی میکنه پیش یک بابایی گاهی اوقات زنگ میزنه... یکی شون نرسید اصلا" بقیه شونم معلوم نیست کجان و چیکار میکنن...
_____
دادا چون همشهری ما هستی میگم بهت مغزتو اصلا" درگیر مهاجرت و رفتن از ایران نکن.... { یا علی }

taei

Registered User
لایک‌ها
170
با این سرمایه و شرایطی که دارید بهترین کاری که میتونید برای آیندتون انجام بدید مهاجرت هست.

حالت خوبه شما ؟ شونزده میلیون پول داره ها نه 16 میلیارد . 16 میلیون فقط بلیط هواپیما و 4 روز خرج و مخارج و کرایه هتلش میشه

ali2424

Registered User
لایک‌ها
75
خوب منم خیلی دوست دارم برم ولی با این پول به قول دوستان نمیشه حتی افغانستان رفت چه برسه دیگر کشورها خودم هم واقعا موندم وضعیت خیلی خرابه ادم وقتی پول نداره احساس حقارت میکنه حتی پدر و مادر ادم هم راضی نیستند ادم رو تحمل کنند وا قا ما متولدین دهه 60 بیشترین ضربه رو تو تاریخ ایران خوردیم نهمیدیم چی شد عمرومون حروم شد حتی همین الان هم نمیتونیم کاری کنیم واقعا برای خودم و هم سن وسالای خودم که شرایط من رو دارند متاسفم چیکار میشه کرد جز اه و ناله ..................

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
به نظر من شما یک مقدار پولت رو بذار بانک 5 ساله که سودش رو بگیرید یک مقدارشم طلا بخر، از فردا هم برو دنبال همین کار کامپیوتر کم نیستند شرکت هایی که نیاز دارند.

ali2424

Registered User
لایک‌ها
75
به نظر من شما یک مقدار پولت رو بذار بانک 5 ساله که سودش رو بگیرید یک مقدارشم طلا بخر، از فردا هم برو دنبال همین کار کامپیوتر کم نیستند شرکت هایی که نیاز دارند.
دوستان متاسفانه من هنوزنتونستم شغلی برای خودم دست و پا کنم سرمایه هم تا بیست تومن میتونم افزایش بدم ولی میترسم از هر کاری که میخوام انجام بدم نظر شما درباره این کامیونتها ایسوزو چیه قصی هم میدن کار باهاش چطوریه والا ما که بخدا هنگ کردیم

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
دوستان متاسفانه من هنوزنتونستم شغلی برای خودم دست و پا کنم سرمایه هم تا بیست تومن میتونم افزایش بدم ولی میترسم از هر کاری که میخوام انجام بدم نظر شما درباره این کامیونتها ایسوزو چیه قصی هم میدن کار باهاش چطوریه والا ما که بخدا هنگ کردیم

اگر بتونی تاکسی به نام یکی از افراد خانواده که متاهلن و شرایطشو دارن بگیری ، خیلی خوبه. اگه نشد ، وانت بهتره. اول کاری قسط نداشته باشی بهتره

بالا