برگزیده های پرشین تولز

چگونه ریزش موهام رو درمان کنم؟

ehsan20t

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام دوستان
من 20 سالمه وموهام یک سال ونیمه شدیدا ریزش پیدا کرده وریزشش هم به این صورته که هم فرق سرم درحال خالی شدنه وهم موهای روی سرم (یعنی از پیشونی تا فرق سرم) تنک شده یعنی تراکم موهای روی سرم نسبت به قبل خیلی کمترشده.علاوه بر این دو سه لکه از پشت سرم موهاش کم پشت شده.
دکتررفتم قرص زینک وآهن با شامپو و تونیک سینره برام تجویز کرد یه مدت ریزشم کمتر شد اما دوباره شدید شد منم دوباره رفتم دکتر شامپومو عوض کرد به جاش آلپسین تجویز کرد ولی ریزش موهام باز بیشتر شده.حدود سه ماه قرصا رو مصرف میکنم دکتر گفته بعد سه ماه اگه تاپثرنداشت قرص فین پشیا باید مصرف کنم. محلوله ماینوکسیدلم از دکتر پرسیدم گفت اگه میخای استفاده کنی باید تا آخر عمرت استفاده کنی و هروزم استفاده کنی تانتیجه بگیری درنتیجه ماینوکسیدل تجویز نکرد.
یکی از دوستام موهای روی سرو فرقش تقریبا کچل شده بود حدود یک ماه محلول رزماری زد باور نمیکنید موهاش جوونه زده بود البته الان یه ماهه دیکه ندیدمش ببینم اوضاعه موهاش چطوره خودشم میگفت قبلا یکی از دوستاش رزماری زده بوده خیلی خوب نتیجه گرفته بوده وخودم از رزماری هنوز استفاده نکردم.
تاحدی استرسم بالاست ولی از بچگی استرسم بالابوده وفکرنکنم استرس عامل ریزشش باشه.
عموهام که کلا کچلن بابام هم تقریبا کچله ولی فکرنکنم ماله من ارثی باشه.
دوستان اگه اطلاعاتی دارند که موثقه وتجربیات موفقی داشتند لطف کنند منوراهنمایی کنند واقعا ممنون میشم.

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,634
ارث کچلی دوست عزیز از مادر هست نه از خانواده ی پدر.

اگر ریزش موهاتون از جلو و وسط سر هست احتمال زیاد ارثی هست. اگر ارثی نیست دلایل بسیار زیادی میتونه ریزش موهاتون داشته باشه.

عصبی شدن ، استفاده از این زهر ماری ( کامپیوتر ) بیش از حد. استفاده از ژل و اتو کشیدن ( سشوار ) ... کمبود آهن ، دپرس بودن و.... در کل نسل جدید همه باید مو بکارن :دی

i o s

Registered User
لایک‌ها
211
زن بگیر ریزشش کم میشه.:lol:
جدا از شوخی اگر ارثی باشه کاریش نمیشه کرد و میریزه بعدا مو بکار ولی همین محلول رزماری رو چرا نمیزنی ؟ مگه نمیگی نتیجه گرفته دوستت ؟

Armin_2012

Registered User
لایک‌ها
147
سلام دوستان
من 20 سالمه وموهام یک سال ونیمه شدیدا ریزش پیدا کرده وریزشش هم به این صورته که هم فرق سرم درحال خالی شدنه وهم موهای روی سرم (یعنی از پیشونی تا فرق سرم) تنک شده یعنی تراکم موهای روی سرم نسبت به قبل خیلی کمترشده.علاوه بر این دو سه لکه از پشت سرم موهاش کم پشت شده.
دکتررفتم قرص زینک وآهن با شامپو و تونیک سینره برام تجویز کرد یه مدت ریزشم کمتر شد اما دوباره شدید شد منم دوباره رفتم دکتر شامپومو عوض کرد به جاش آلپسین تجویز کرد ولی ریزش موهام باز بیشتر شده.حدود سه ماه قرصا رو مصرف میکنم دکتر گفته بعد سه ماه اگه تاپثرنداشت قرص فین پشیا باید مصرف کنم. محلوله ماینوکسیدلم از دکتر پرسیدم گفت اگه میخای استفاده کنی باید تا آخر عمرت استفاده کنی و هروزم استفاده کنی تانتیجه بگیری درنتیجه ماینوکسیدل تجویز نکرد.
یکی از دوستام موهای روی سرو فرقش تقریبا کچل شده بود حدود یک ماه محلول رزماری زد باور نمیکنید موهاش جوونه زده بود البته الان یه ماهه دیکه ندیدمش ببینم اوضاعه موهاش چطوره خودشم میگفت قبلا یکی از دوستاش رزماری زده بوده خیلی خوب نتیجه گرفته بوده وخودم از رزماری هنوز استفاده نکردم.
تاحدی استرسم بالاست ولی از بچگی استرسم بالابوده وفکرنکنم استرس عامل ریزشش باشه.
عموهام که کلا کچلن بابام هم تقریبا کچله ولی فکرنکنم ماله من ارثی باشه.
دوستان اگه اطلاعاتی دارند که موثقه وتجربیات موفقی داشتند لطف کنند منوراهنمایی کنند واقعا ممنون میشم.

سلام؛

ماینوکسیدیل رو که ولش کن. فین پشیا بعدها مشکلات جنسی میاره. رزماری خوبه ولی بعد از یه مدت آدم حوصله اش نمیاد. شامپو مهمه. شامپویی بزن که نرم کننده توش نداشته باشه و کف سرت خارش نگیره. خارش ممکنه بعد از اومدن بیرون از حموم اتفاق بیفته یا از قبل از حموم رفتن. فقط مرتب ورزش کن و اگر مشکل معده نداری زینک پلاس 10 میلی بخور حداقل یک سال هر روز. ورزش یادت نره وگرنه چاق میشی ضمن اینکه زینک پلاس غیر از رشد مو و ناخن میل جنسی رو هم افزایش میده. پس یا زن بگیر یا ورزش یادت نره. حموم رفتنی خوب موهاتو آب بکش که کف لا به لاش نمونه. موهات رو حتی الامکان کوتاه نگه دار.

آب و هوای آلوده، امواج پارازیت و موبایل و ارث و همه ی این ها دخیلن. خیلی راه فراری نیست.

ehsan20t

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
پدرومادرم چند سالیه طلاق گرفتن منم با خانواده مادرم ارتباط ندارم ولی تا اونجا که یادمه یکی از دایی هام داشت کچل میشد.
تو عمرم تاحالا از ژلو کتیرا و... اصلا استفاده نکردم سشوارم استفاده نمیکنم.
جای تعجبم اینکه ریزش موهام خیلی زود شروع شده .

ehsan20t

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
زن بگیر ریزشش کم میشه.:lol:
جدا از شوخی اگر ارثی باشه کاریش نمیشه کرد و میریزه بعدا مو بکار ولی همین محلول رزماری رو چرا نمیزنی ؟ مگه نمیگی نتیجه گرفته دوستت ؟
آره نتیجه گرفته بود ولی فکر کنم باید به ریشه ی موهام برسونمش بخاطرهمین باید موهامو از ته بزنم. احتمالا این روزا موهامو از ته بزنمو شروع کنم به رزماری زدن...

ehsan20t

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام؛

ماینوکسیدیل رو که ولش کن. فین پشیا بعدها مشکلات جنسی میاره. رزماری خوبه ولی بعد از یه مدت آدم حوصله اش نمیاد. شامپو مهمه. شامپویی بزن که نرم کننده توش نداشته باشه و کف سرت خارش نگیره. خارش ممکنه بعد از اومدن بیرون از حموم اتفاق بیفته یا از قبل از حموم رفتن. فقط مرتب ورزش کن و اگر مشکل معده نداری زینک پلاس 10 میلی بخور حداقل یک سال هر روز. ورزش یادت نره وگرنه چاق میشی ضمن اینکه زینک پلاس غیر از رشد مو و ناخن میل جنسی رو هم افزایش میده. پس یا زن بگیر یا ورزش یادت نره. حموم رفتنی خوب موهاتو آب بکش که کف لا به لاش نمونه. موهات رو حتی الامکان کوتاه نگه دار.

آب و هوای آلوده، امواج پارازیت و موبایل و ارث و همه ی این ها دخیلن. خیلی راه فراری نیست.
ورزش که اصلا حسش نیست. زینک پلاسم هروز دارم میخورم.
درمورد خارش سرم هم یکی دو روز نرم حموم خارش سرم شروع میشه بخصوص قسمته فرقه سرم.

ehsan20t

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
ارث کچلی دوست عزیز از مادر هست نه از خانواده ی پدر.

اگر ریزش موهاتون از جلو و وسط سر هست احتمال زیاد ارثی هست. اگر ارثی نیست دلایل بسیار زیادی میتونه ریزش موهاتون داشته باشه.

عصبی شدن ، استفاده از این زهر ماری ( کامپیوتر ) بیش از حد. استفاده از ژل و اتو کشیدن ( سشوار ) ... کمبود آهن ، دپرس بودن و.... در کل نسل جدید همه باید مو بکارن :دی
ریزش موهام از جلو نیست بلکه روی سرم تراکم موهاش خیلی کم شده .فرق سرمم داره خالی میشه.

mahiye_bala

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
508
دوست عزیز ریزش مو از کمبود ویتامین زینک هم هست.یه ازمایش بدید بد نیست.

sa5070

Registered User
لایک‌ها
165
دوست عزیز ریزش مو شما به احتمال خیلی زیاد ارثیه.
فعلا تنها داروی موثر برای جلوگیری از ریزش مو ارثی فین پشیا ( فیناستراید ) و محلول موضعی ماینوکسیدل هست.برای نتیجه بیشتر بهتره این دو دارو رو هم زمان مصرف کنید. نتیجه این دو دارو بعد از چند هفته با کاهش ریزش مو و بعد از چند ماه با رویش مجدد مو های کرکی نمایان میشه. بعد از این موهای کرکی کم کم شروع به ضخیم شدن می کنند.

Hosseinpro

کاربر قدیمی پرشین تولز*همکار باز نشسته
فروشنده معتبر
لایک‌ها
998
ریزش موهام از جلو نیست بلکه روی سرم تراکم موهاش خیلی کم شده .فرق سرمم داره خالی میشه.

نمیدونم تابحال در مورد ماساژ موی سر و پوست سر چیزی شنیدید ولی خیلی خیلی موثره در کاهش و همچنین قویتر شدن و تقویت ریشه های مو و اینکه اینکه از خارش پوست سر جلوگیری میکنه
یه امتحانی بکن متوجه عرایض بنده میشین;)

ferdowsi

Registered User
لایک‌ها
12
من نزدیک 30 سالمه وموهام خیلی خیلی میریزه کسی راه حلی داره؟

MJameS

Registered User
لایک‌ها
28
شما اگر مشکل هورمونی نداشته باشین یعنی ترشح زیاد هورمون تستسترون که بعدا توسط آنزیم آلفا 5 ردوکتاز به هیدروتسترون تبدیل میشه که این هورمون روی سطح پوست سر ، مو را به عنوان عامل خارجی شناسایی میکنه و باعث ریزش مو میشه
و یکی از علائم این نوع ریزش مو هم چربی زیاد پوست سر و مو هست که هر چی بیشتر باشه ریزش هم بیشتر ... یعنی پشت چربی زیاد مو کچلی نهفته ... یعنی اگر جلوش رو نگیرین کچلی رو شاخشه

اگر شما این نوع ریزش مو رو ندارید و با توجه به اینکه گفتین عموها و باباتو طاس هستن من فکر میکنم مشکل ریزش موی شما زمینه ژنتیکی داره و فقط با دارو میتونید این ریزش رو به تعویق بندازید و یا ریزش رو کمتر کنید ولی در نهایت کچل خواهی شد ...

ehsan20t

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
مزوتراپی کنید دوست عزیز
من داداشم مزوتراپی کرد
پزشکم بهم گفت درصورتی که ریزشت درست نشدباید مزوتراپی کنم.
ریزش موهای برادرتون کاملا قطع شده؟میشه یکم بیشترتوضیح بدین؟ممنون

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
مزوتراپی چیست دوستان ؟

مزوتراپی Mesotherapy یکی از روشهای نوین درمانی بوده که در آن دارو توسط دستگاه مخصوصی بنام مزوگان مستقیما در نواحی مختلف پوست تزریق می شود ( البته در مواردی نیز این روش تزریقی توسط سرنگ با سرسوزن بسیار نازک و توسط دست انجام می پذیرد) برای مثال جهت رفع فرو رفتگی های ناشی از آکنه پس از لایه برداری با تزریق دارو در لایه میانی پوست ( مزودرم ) موجب تحریک و تولید سلول های جدید در آن شده ٬ سلول های مرده توسط روشهای لایه برداری از روی پوست برداشته می شوند . این روش در مقایسه با سایر روش های درمانی نظیر انواع تزریق های عضلانی ٬ وریدی و دارو های خوراکی ٬ از دوز کمتر دارو استفاده نموده و تاثیر سریع تری را به دنبال خواهد داشت . علاوه بر این به دلیل موضعی بودن تزریق و عدم ورود دارو های تزریق شده به سیستم گردش خون از عوارض بسیار کمتری برخوردار می باشد .

بالا