برگزیده های پرشین تولز

خرید گاز هلیوم برای پر کردن بادکنک

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Mehdy54

Registered User
لایک‌ها
20
خدمت دوستان عرض کنم که اگه سراغ دارید یک خبری به ما بدید برای تهیه اش برای تولد لازم دارم حالا کپسول یکبار بود ممنون میشم

m_2t_ab

مدیر بازارچه - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
سلام
با گاز شهری هم پر کنید می ره بالا.
فقط اولش یکم بو داره که اگر مثلا یک ساعت اول بیرون باشن احتمالا بوش بره.
موفق باشید

Mehdy54

Registered User
لایک‌ها
20
داخل خونه امتحان کردم فشارش به اندازه ای نیست که بادش کنه دوما خطرناک هم هست شعله شمع بخوره بهش و داخل خونه و ... تبدیل تولد به ختم و اینجور چیزا....

M.Saleh

Registered User
لایک‌ها
153
سلام
با گاز شهری هم پر کنید می ره بالا.
فقط اولش یکم بو داره که اگر مثلا یک ساعت اول بیرون باشن احتمالا بوش بره.
موفق باشید

گاز شهری شدیدا قابل اشتعال و انفجاره. یه بادکنک معمولی میتونه تا 1 PSI گاز رو در خودش محبوس کنه. یه بادکنک سایز متوسط با قطر 50 سانتیمتر، تحت فشار یک PSI میتونه حدود 3.5 متر مکعب گاز 0.23 PSI (فشار عادی گاز خانگی) رو در خودش نگهداره که میشه حدود 0.3 مول که میتونه در صورت انفجار موجی برابر با انفجار حدود 50 گرم C4 ایجاد کنه که مشخصه میتونه خیلی مهلک باشه

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
گاز شهری شدیدا قابل اشتعال و انفجاره. یه بادکنک معمولی میتونه تا 1 PSI گاز رو در خودش محبوس کنه. یه بادکنک سایز متوسط با قطر 50 سانتیمتر، تحت فشار یک PSI میتونه حدود 3.5 متر مکعب گاز 0.23 PSI (فشار عادی گاز خانگی) رو در خودش نگهداره که میشه حدود 0.3 مول که میتونه در صورت انفجار موجی برابر با انفجار حدود 50 گرم C4 ایجاد کنه که مشخصه میتونه خیلی مهلک باشه

داداش صالح، بی خیال مهندس جان!!!
یه بادکنک 50 سانتی (که قطرش 50 سانت باشه) چطور می تونه 3.5 مترمکعب!!! گاز رو محبوس کنه؟!!! در ثانی اون بادکنکا خیلی بزرگ باشن قطرشون 20 سانته!
البته قبول دارم می تونه خطر ناک باشه اما من چندین بار این کار رو انجام دادم و به غیر از بو مشکل دیگه ای اجاد نکرد. حتی یه بار خواستیم عمداً و با شعله منفجرش کنیم، نشد، فقط ترکید.
ممنونم

actros 1843

Registered User
لایک‌ها
136
یه بادکنک 50 سانتی (که قطرش 50 سانت باشه) چطور می تونه 3.5 مترمکعب!!! گاز رو محبوس کنه؟!!! در ثانی اون بادکنکا خیلی بزرگ باشن قطرشون 20 سانته!
البته قبول دارم می تونه خطر ناک باشه اما من چندین بار این کار رو انجام دادم و به غیر از بو مشکل دیگه ای اجاد نکرد. حتی یه بار خواستیم عمداً و با شعله منفجرش کنیم، نشد، فقط ترکید.
ممنونم

ما امتحان کردیم هیچ خطری نداره!!برای اینک که راحت پر بشه باید بادکنک رو بکشی تا راحت تر چر بشه..

vahik

Registered User
لایک‌ها
17
اقا با گاز شوخی نکنید

سر و صورتتون میسوزه گاز خانگی بشدت قابل اشتعاله

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
داخل خونه امتحان کردم فشارش به اندازه ای نیست که بادش کنه دوما خطرناک هم هست شعله شمع بخوره بهش و داخل خونه و ... تبدیل تولد به ختم و اینجور چیزا....
قبلش اگر یه بار بادکنک باد بشه (که شل باشه) راحت گاز میشه، اگر هم بکشید راحت تر باد میشه. ضمنا برای اطمینان یکی شو عمداً سعی کنید منفجر کنید.
ما امتحان کردیم هیچ خطری نداره!!برای اینک که راحت پر بشه باید بادکنک رو بکشی تا راحت تر چر بشه..
تأیید میشه.
ممنونم

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
پیشنهاد رو برم..........پسر میخوای بچه مردم بترکه؟

sozifx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اقا خطرناکه جون من این کار نکون زنگ بزن بچه های فامیل بیان بشینین همه با هم فوت کنید دور هم حال میده

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
پیشنهاد رو برم..........پسر میخوای بچه مردم بترکه؟

داداش من قبلا چندین بار این کار رو انجام دادم، مشکلی پیش نیومده، فقط یکم بو داشته اولش.
گاز شهری اونم در اون فشار و حجم،‌ انرژی زیادی نداره، تازه اگر هم بترکه اونقدر پخش میشه که اصلا منفجر نمی شه. بنزین نیست که منفجر بشه.
بعدشم کار سختی نیست که،‌ یکیشون امتحان کنید ببینید می تونید منفجرش کنید؟ من که هرکار کردم نشد.
البته قبول دارم که بالاخره خالی از خطر نیست و آدم باید جانب احتیاط رو رعایت کنه.
موفق باشید

Orpheus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
76
اقا خطرناکه جون من این کار نکون زنگ بزن بچه های فامیل بیان بشینین همه با هم فوت کنید دور هم حال میده

ايشون ميخواد بادكنك بالا بره

براي همين گاز داخل بادكنك بايد سبك تر از هوا باشه

M.Saleh

Registered User
لایک‌ها
153
ممنونم

داداش یکم تحقیق کن بعد همینجوری از روی باد معده دیگران رو راهنمایی کن تا خونه مردم رو منفجر نکنی :lol:
واحد اندازه گیری متر مکعب برای گازها، رابطه مستقیمی داره با فشار گاز که بر حسب PSI یعنی پوند بر اینچ مربع اندازه گیری میشه. شما میتونی 10 متر مکعب گاز با فشار 1 PSI رو فشرده کنی و به فشار 10 برسونی که در اینصورت حجمش 10 برابر کمتر میشه و انفجار و گسست و تعلیق مهیب تری رو ایجا میکنه در مقایسه با همین مقدار گاز در فشار پایین تر

M 3 H R D A D

همکار بخش موبایل و بازارچه عمومی
همکار انجمن
لایک‌ها
401
بر فرض یه بچه این وسط بادکنک رو اومد به شمع یا فشفشه نزدیک کرد ، حتی اگر انفجار هم نداشته باشه همون شعله ای که با فشار از بادکنک خارج میشه خیلی میتونه خطرناک باشه ( 100% همراه با فشار هست و شعله به اطراف کشیده میشه )

حالا حتماً باید بادکنک بره بالا ؟!

Perspective

Registered User
لایک‌ها
18
گاز شهری من امتحان کردم غلظتش پایینه نمیترکه , ولی با گاز پیک نیک امتحان نکنید که میبرتون فضا...

aminhulu

Registered User
لایک‌ها
30
داداش ما قدیما بچه بودیم بادکنک رو باد می کردیم بعد یکم میمالوندیم به موی سرمون بعد که نزدیک سفق می کردیم می چسبید تا یکی 2 ساعت هم قشنگ می موند.... البته نه این بادکنک بزرگها ها ....
حالا رو نمیدونم جواب بده یا نه ....:D
ته تهش یه چسب بزن سر بادکنک بی دردسر
با گاز شوخی نکن حسن... خطر داره حسن :دی

M 3 H R D A D

همکار بخش موبایل و بازارچه عمومی
همکار انجمن
لایک‌ها
401
گاز شهری من امتحان کردم غلظتش پایینه نمیترکه , ولی با گاز پیک نیک امتحان نکنید که میبرتون فضا...

به خودی خود که هیچی نمیشه ولی در مقابل حرارت شمع خطرناکه ، بادکنک مثل پلاستیک فریزر نیست که فشارش کم باشه ، مبنای باد شدن بادکنک با فشار اضافه گاز هست که موقع شعله ور شدن خطرناکه ....

در هر حال میشه واسه تست یه دونه بادکنک رو با گاز شهری پر کرد و در فضای باز شعله ور کنید تا ببینید خطرش در چه حدی هست ...

sah.2012

Registered User
لایک‌ها
113
به خودی خود که هیچی نمیشه ولی در مقابل حرارت شمع خطرناکه ، بادکنک مثل پلاستیک فریزر نیست که فشارش کم باشه ، مبنای باد شدن بادکنک با فشار اضافه گاز هست که موقع شعله ور شدن خطرناکه ....

در هر حال میشه واسه تست یه دونه بادکنک رو با گاز شهری پر کرد و در فضای باز شعله ور کنید تا ببینید خطرش در چه حدی هست ...

اگر همون یک دونه خونه رو منفجر کرد باید چیکار کرد d:

Orpheus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
76

درسته .بادكنك به خاطر كشساني بودنش گاز رو فشرده ميكنه و اگه به چيزي مثل شعله شمع برخورد كنه ميتونه خطر ساز باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا