برگزیده های پرشین تولز

پاور 400 وات خوب چنده؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
خيلي ممنون.

nanoware

Registered User
لایک‌ها
1
من 480 EPS Green خریدم 80 تومن

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
دو انتخاب خوب داري :

1-ACBEL 400W قيمتش 45 تومن هست
2- AOPEN 400W البته از بالائي يه كم ضعيف تره 30 تومن

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
براي خريد پاور 400 وات Acbel مواظب باشيد من چند وقت پيش رفت با يكي از دوستانم رفته بوديم كه يه پاور 400 وات Acbel براش بگيريم تو مغازه گفتم يه پاور Acbel ميخوام يدونه پاور داد دستم كه رو جعبش زده بود Acbel ولي پاور رو كه در اوردم ديدم اصلا پاور شبيه پاورهاي Acbel نيست چون قبلا حداقل 5-6 تا پاور Acbel خريده بودم با ظاهرشون اشنا بودم كه از پشت به صورت توري مانند هستند و برچسبشون هم بقل سمت راست چسبيده ولي اين پاور شبيه يه پاور كاملا معمولي بود و برچسبشم با كمال تعجب بالاي پاور چسبيده بود به نظر من يه مشكلي داشت حالا شايد هم من اشتباه ميكنم و اين سري جديد پاورهاي Acbel بوده در هر صورت ما كه اون پاور رو نگرفتيم و رفتيم از يه مغازه ديگه يه پاور Acbel ديگه گرفتيم .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
خوب سعيد جان .اگر گارانتي آلبالو باشه دليلي نداره جنس تقلبي به دست مردم بده. ممكنه سري قديمي تموم شده باشه. طرح جديدش اين شكلي باشه.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
موقعي كه ميخواستم سيستمم رو بخرم، به من گفتند كه بايد پاور 24pin برات بگذاريم و به همين خاطر 15 تومن اضافه تر از من گرفتند، و من هم فكر مي كردم كه حتماً با اين سيستمي كه همه قطعاتش رو از بهترين نوع انتخاب كردم، پاورش رو هم 450 وات مي بندند، اما حالا مي بينم كه روي پاور نوشته 300 وات. و كامپوترم هم گاهي اوقات بي دليل ريستارت ميشه. حالا دو تا سوال دارم:
1- آيا پاور 300 وات مي تونه 24 پين باشه؟ (من نميدونم منظور از 24 پين چيه)
2- قيمت پاور 24 پين حدوداً چقدره؟

متشكرم

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
موقعي كه ميخواستم سيستمم رو بخرم، به من گفتند كه بايد پاور 24pin برات بگذاريم و به همين خاطر 15 تومن اضافه تر از من گرفتند، و من هم فكر مي كردم كه حتماً با اين سيستمي كه همه قطعاتش رو از بهترين نوع انتخاب كردم، پاورش رو هم 450 وات مي بندند، اما حالا مي بينم كه روي پاور نوشته 300 وات. و كامپوترم هم گاهي اوقات بي دليل ريستارت ميشه. حالا دو تا سوال دارم:

متشكرم
1-اره كار نشد نداره.
2-چند واتش ؟

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17

متشكرم

خوب دوست من مارك پاور شما چي هست ؟ ببين سر فيش atx يك تبديل 20 به 24 نخورده ؟ ممكنه 300 وات real هم نباشه .

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9

متشكرم
شما سيستمت چيه (CPU و ...) .
24 پين هم همون پينهاي سره پورت ATX هست كه به مينبورد وصل ميشه كه قبلا 20 تا بوده حالا 4 تا پورت بهش اضافه كردن . ارزونترين پاور 24 البته گرين رو ميدونم كه فكر كنم همين پاور شماست يعني گرين 450 وات هست كه وات واقعيش 300 واته و قيمتشم 20-21 هزار تومنه .
حالا شما مطمئني كه ايراد از پاور هست كه سيستمت رياستارت ميشه .

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
شما سيستمت چيه (CPU و ...) .
24 پين هم همون پينهاي سره پورت ATX هست كه به مينبورد وصل ميشه كه قبلا 20 تا بوده حالا 4 تا پورت بهش اضافه كردن . ارزونترين پاور 24 البته گرين رو ميدونم كه فكر كنم همين پاور شماست يعني گرين 450 وات هست كه وات واقعيش 300 واته و قيمتشم 20-21 هزار تومنه .
حالا شما مطمئني كه ايراد از پاور هست كه سيستمت رياستارت ميشه .

نه، مطمئن نيستم، اما اولاً يكي از دوستان كه مشكل مشابهي داشت ميگفت مشكلش با تعويض پاور حل شده، ثانياً موقعي كه ميخواستند پاور 24 پين بگذارند، مغازه داره زنگ زد به همكارش و گفت: يه دونه از ارزونترين پاور 24 پين برام بفرست.
به همين علت، شديداً نسبت به اين پاوري كه از ارزونترين نوع هست، ترديد دارم. ضمن اينكه من دو تا سي دي رام، يه مودم، يه كارت تي وي، يه فلاپي، سه تا فن (فن پاور، فن سي پي يو و يه فن اضافه) دارم و سي پي يو هم 3000 و رم هم 512 و هاردم هم 80 هست، به همين دليل احتمال اين كه مشكل ريستارت كردن ربطي به كم آوردن يا خرابي ديگر قطعات باشه رو كم مي دونم.

الآن تنها مشكلم اينه كه با اين قيمتي كه پاور داره، نه ميتونم پاور رو تعويض كنم (چون مطمئن نيستم مشكلم حل بشه) و نه ميتونم تعويض نكنم (چون اين مشكل بعضي وقتها خيلي اعصاب خرد كن ميشه). جالب تر اينجاست كه وقتي سيستم رو خريدم و به خونه آوردم، تازه يادم اومد كه طرف به من «كارت گارانتي» نداده. بهش زنگ زدم و علت رو جويا شدم، گفت كه: سيستم هاي ما گارانتي نداره!!!

تازه فهميدم كه عجب كلاهي سرم رفته.

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
نه، مطمئن نيستم، اما اولاً يكي از دوستان كه مشكل مشابهي داشت ميگفت مشكلش با تعويض پاور حل شده، ثانياً موقعي كه ميخواستند پاور 24 پين بگذارند، مغازه داره زنگ زد به همكارش و گفت: يه دونه از ارزونترين پاور 24 پين برام بفرست.
به همين علت، شديداً نسبت به اين پاوري كه از ارزونترين نوع هست، ترديد دارم. ضمن اينكه من دو تا سي دي رام، يه مودم، يه كارت تي وي، يه فلاپي، سه تا فن (فن پاور، فن سي پي يو و يه فن اضافه) دارم و سي پي يو هم 3000 و رم هم 512 و هاردم هم 80 هست، به همين دليل احتمال اين كه مشكل ريستارت كردن ربطي به كم آوردن يا خرابي ديگر قطعات باشه رو كم مي دونم.

الآن تنها مشكلم اينه كه با اين قيمتي كه پاور داره، نه ميتونم پاور رو تعويض كنم (چون مطمئن نيستم مشكلم حل بشه) و نه ميتونم تعويض نكنم (چون اين مشكل بعضي وقتها خيلي اعصاب خرد كن ميشه). جالب تر اينجاست كه وقتي سيستم رو خريدم و به خونه آوردم، تازه يادم اومد كه طرف به من «كارت گارانتي» نداده. بهش زنگ زدم و علت رو جويا شدم، گفت كه: سيستم هاي ما گارانتي نداره!!!

تازه فهميدم كه عجب كلاهي سرم رفته.
پاورتون چيه گرين نيست . تنها راهش اينكه تست كني ببيني مشكل از چيه چون ممكنه مشكل از CPU يا مينبورد يا حتي رم هم باشه .

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
آخه چطوري تست كنم؟

اين مشكل، فقط روزي يكي دو بار اون هم اگر دلش خواست اتفاق مي افته، نه برنامه خاصي تحريكش مي كنه، نه زمان خاصي براي حادث شدن داره. (البته بازي age of empires زياد باعث اين اتفاق ميشه)

بايد اول پاور رو عوض كنم، دو سه روز صبر كنم ببينم مشكل حل شد يا نه،‌ بعد سي پي يو رو عوض كنم و دو سه روز صبر كنم و ... . من كه از هر كدوم از اين قطعات يه دونه اضافي ندارم كه. مگر كه يه هفته بسپارم دست مغازه دار كه برام تستش كنه، كه در اون صورت اولاً كلي پول ازم مي گيره و ثانياً اصلاً نمي تونم مطمئن باشم اگه ميگه فلان چيزش رو بايد عوض كنيم، راست ميگه يا دروغ. به نظر مياد اين مشكل، از اون موارد پيچيده است كه راه حل ساده اي نداره. بايد باهاش بسوزم و بسازم.

نكته جالب ديگه اينجاست كه حداقل 5 نفر از اطرافيان نزديكمون هم تو چند ماه گذشته همين مشكل رو پيدا كردند در حالي كه هيچ گونه رد و بدل نرم افزاري با هم نداشتيم كه بگم مشكل از ويروسه. هيچ كدوم هم هنوز نتونستيم علت مشكل رو كشف يا اون رو برطرف كنيم.
از اين 5 نفر، دو نفر هم (كه يكيشون خودم باشم) كامپيوترشون رو كلاً فرمت كردند و ويندوز رو از اول نصب كردند، ولي باز هم مشكل حل نشد.نميدونم اين يه مدل مكانيزه از بلاياي آسمانيه كه به صورت دسته جمعي نازل ميشه يا چيز ديگري ميشه اسمشو گذاشت؟ كسي دعاي ضد ريستارت سراغ نداره؟

shork

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
خوب يه سری از سخت افزارا رو که نياز نداری کم کن بعد توی همون بازی امتحان کن ببين فرقی ميکنه يا نه.
رم رو هم ميتونی با برنامه ممتست امتحان کنی توی google يا بخش اورکلاک بگرد دربارش پيدا ميکنی.

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
آخه چطوري تست كنم؟

اين مشكل، فقط روزي يكي دو بار اون هم اگر دلش خواست اتفاق مي افته، نه برنامه خاصي تحريكش مي كنه، نه زمان خاصي براي حادث شدن داره. (البته بازي age of empires زياد باعث اين اتفاق ميشه)

بايد اول پاور رو عوض كنم، دو سه روز صبر كنم ببينم مشكل حل شد يا نه،‌ بعد سي پي يو رو عوض كنم و دو سه روز صبر كنم و ... . من كه از هر كدوم از اين قطعات يه دونه اضافي ندارم كه. مگر كه يه هفته بسپارم دست مغازه دار كه برام تستش كنه، كه در اون صورت اولاً كلي پول ازم مي گيره و ثانياً اصلاً نمي تونم مطمئن باشم اگه ميگه فلان چيزش رو بايد عوض كنيم، راست ميگه يا دروغ. به نظر مياد اين مشكل، از اون موارد پيچيده است كه راه حل ساده اي نداره. بايد باهاش بسوزم و بسازم.

نكته جالب ديگه اينجاست كه حداقل 5 نفر از اطرافيان نزديكمون هم تو چند ماه گذشته همين مشكل رو پيدا كردند در حالي كه هيچ گونه رد و بدل نرم افزاري با هم نداشتيم كه بگم مشكل از ويروسه. هيچ كدوم هم هنوز نتونستيم علت مشكل رو كشف يا اون رو برطرف كنيم.
از اين 5 نفر، دو نفر هم (كه يكيشون خودم باشم) كامپيوترشون رو كلاً فرمت كردند و ويندوز رو از اول نصب كردند، ولي باز هم مشكل حل نشد.نميدونم اين يه مدل مكانيزه از بلاياي آسمانيه كه به صورت دسته جمعي نازل ميشه يا چيز ديگري ميشه اسمشو گذاشت؟ كسي دعاي ضد ريستارت سراغ نداره؟
در هر صورت يسري چيزهاي اوليه رو تست كن مثلا دماي CPU رو چك كن اينكه ميگي تو بازي Age Of Empires ريساتارت ميشه اين احتمال رو هم بيشتر ميكنه كه مشكل از رم يا كارت گرافيك باشه . بعد دست بزن بالاي كيس جايي كه تو كيس پاور هست ببين داغ نكرده اونجا چون اگه به پاور فشار زيادي بياد داغ ميكنه البته اين در صورتيه كه به پاور فشار بياد نه اينكه ايراد داشته باشه . كاري نميشه كرد بايد تست كرد شما بايد ببري مغازهاي جايي تا برات تست كنه . نگفتي پاورت 450 واته گرينه يا نه اگه گرين باشه گارانتي داره و ميتوني ببري گارانتي يادمه چند سال پيشا منم مشكلي مثل مشكل شما رو با يه پاور گرين داشتم البته پاورم سوخت و تو نمايندگي گرين خيلي بهم كمك كردن و همونجا پاورم رو برام تقويت كردن البته اون موقع گرين انقدر گنده نشده بود .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
معمولا ريستارت :

1-به دلايل نرم افزاري و درايورهاست كه اگر تو بازي اين مشگل رو داريد درايور كارت صدا و گرافيك رو اپ ديت كنيد

2-به دليل رم مشكل دار كه اونم بايد با برنامه مم تست امتحان كنيد

3- پاور
4- گرم شدن cpu

بالا