برگزیده های پرشین تولز

چگونه بفهمیم گوشی اصل است

علیرضا

Registered User
لایک‌ها
11
سلام
دوستان حرفه ای چگونه بفهمیم گوشی اصل است؟
هر دوستی که برای هر برند خصوصیات و ویژگی های آن را می شناسد بگوید،
نوکیا ، سونی اریکسون و ...
دوستان پاسخ مناسب بدهند تا در صورت صلاحدید مدیریت حتی سنجاق شود!
یا علــــــــــی

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
بعضی از سایتها هستند که وقتی شماره سریال گوشی رو بهش بدید اطلاعات دقیقی از اون گوشی بهمراه تاریخ ساخت و کشور مربوطه رو میگند
بهترین راه به نظر من اینه که شماره سریال گوشی رو با روی جعبه مطابقت بدید و در صورت مطابقت اون رو در این سایتها هم چک کنید.
آدرسشون رو ندارم البته!

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
بعضی از سایتها هستند که وقتی شماره سریال گوشی رو بهش بدید اطلاعات دقیقی از اون گوشی بهمراه تاریخ ساخت و کشور مربوطه رو میگند
بهترین راه به نظر من اینه که شماره سریال گوشی رو با روی جعبه مطابقت بدید و در صورت مطابقت اون رو در این سایتها هم چک کنید.
آدرسشون رو ندارم البته!

سريال گوشي كجا زده ؟منظور باكد است كه ميزنيم مياره؟

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
منظور شما رو درست متوجه نشدم :blush:
شما چه ملاکی رو برای اصل بودن در نظر دارید
مثلا بعضی ها به گوشی های نوکیای فنلاندی می گن اصل وبه چینی هاش می گن قلابی!
در صورتی که هر دوی اینها در کارخانه های شرکت نوکیا تولید می شه (حالا دیگه همه شرکتها برای تولید ارزانتر به چین رو آوردند)
یا بعضی ها وقتی سونی اریکسونهای مالزی رو می بینند می گن اصله و به چینی هاش میگن قلابی! در صورتی که اصلی ترین تولید کننده گوشیهای سونی اریکسون چینی اند و کشورهای دیگه فقط بعضی مدلها رو تولید می کنند.

خوب حالا منظور شما از گوشی اصل یه قلابی چیه ؟

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
ادرس اون سایتی هم که جناب parsbin گفتند اینه
http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr
برای اینکه بدونید گوشی تون با چه imei کار میکنه توی صفحه اصلیش بزنید(ستاره مربع صفر 6 مربع) بعد اون عددی که نشون میده همون imei هستش که روی جعبه و پشت جای باتری هم نوشته وشما باید عددی که روی صفحه نوشته(15 رقم اول) رو با پشت باطری و روی جعبه مطابقت بدین و بعد اگر دقیقا مثل هم بود توی این سایت بزنید تا به شما بعضی اطلاعات رو در مورد گوشیتون بده

moein_lootii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای اینکه بدونید گوشی تون با چه imei کار میکنه توی صفحه اصلیش بزنید(ستاره مربع صفر 6 مربع) بعد اون عددی که نشون میده همون imei هستش که روی جعبه و پشت جای باتری هم نوشته وشما باید عددی که روی صفحه نوشته(15 رقم اول) رو با پشت باطری و روی جعبه مطابقت بدین و بعد اگر دقیقا مثل هم بود توی این سایت بزنید تا به شما بعضی اطلاعات رو در مورد گوشیتون بده
آقا دمت گرم مرسی

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
بعضی وقتها پیش می آد که فروشنده (در اصل صادر کننده و بعضی مواقع وارد کننده) برای اینکه گوشیها رو به قیمت بالا تر و راحت تر بفروشند نام کشوری رو که سازنده اصلی گوشی بوده عوض می کنند . (این اتفاق اکثرا برای نوکیا افتاده ومن شخصا برندهایی مثل سونی اریکسون رو با این مشکل ندیدم چون اکثرا چینیه )
راههای زیادی برای فهمیدن این موضوع گفته شده که زیاد مطمئن نیست (ضد و نقیضش زیاده ) ولی یکیشون اینه:
اول باید مطمئن بشیم که imei گوشی با برچسب پشتیش و روی جعبه یکیه . بعد اون کدی که خود گوشی نمایش می ده رو نگاه میکنیم که چنین حالتی داره:

*******/**/******

چیزی که برای ما مهمه عدد هفتم وهشتمه اگر اون اعداد 00 بود یعنی گوشی ساخت چینه(مجارستان هم معنی میده)اگر 10 بود گوشی ساخت فنلانده در صورتی که این کد20 باشه گوشی ساخت آلمانه واگر عدد نشون داده شده 70 باشه گوشی بازار مشترکه (مالزی مثلا)
من این موارد رو از این سایت گرفتم و مسئولیتش با نویسنده اصلیه

http://mobilebazan.pib.ir/

این مساله برای رفیقم پیش اومد که یک 3250 چینی رو به جای آلمانی بهش غالب کرده بودند و وقتی که متوجه شد رفت پیش فروشنده و اون هم با کمال اعتماد به نفس گفته بود : بله آقا الان همه گوشی ها چینی شدن وبه من مربوط نیست!
پس خیلی به لیبل و نوشته ای که روی گوشی وجود داره اعتماد نکنید:wacko:

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
امیدوارم جناب ایکسکالیبور تا حدودی به جواب رسیده باشند.
و اگر سوالی هست مطرح کنند:cool:

علیرضا

Registered User
لایک‌ها
11

خیلی عالی است.

امیدوارم جناب ایکسکالیبور تا حدودی به جواب رسیده باشند.
و اگر سوالی هست مطرح کنند:cool:

خیلی ممنون.
دوستان درباره اینکه هنگام خرید غیر از *#06# چیز دیگه ای لازم است چک کرد؟
مثلا برای ان73
یا علـــــی

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
بعضی وقتها پیش می آد که فروشنده (در اصل صادر کننده و بعضی مواقع وارد کننده) برای اینکه گوشیها رو به قیمت بالا تر و راحت تر بفروشند نام کشوری رو که سازنده اصلی گوشی بوده عوض می کنند . (این اتفاق اکثرا برای نوکیا افتاده ومن شخصا برندهایی مثل سونی اریکسون رو با این مشکل ندیدم چون اکثرا چینیه )
خوب حالا ما چه جوری موقع خرید بفهمیم که گوشی که توی دستمونه واقعا ساخت کجاست ؟
اول باید مطمئن بشیم که imei گوشی با برچسب پشتیش و روی جعبه یکیه . بعد اون کدی که خود گوشی نمایش می ده رو نگاه میکنیم که چنین حالتی داره:

*******/**/******

چیزی که برای ما مهمه عدد هفتم وهشتمه اگر اون اعداد 00 بود یعنی گوشی ساخت چینه(مجارستان هم معنی میده)اگر 10 بود گوشی ساخت فنلانده در صورتی که این کد20 باشه گوشی ساخت آلمانه واگر عدد نشون داده شده 70 باشه گوشی بازار مشترکه (مالزی مثلا)

این مساله برای رفیقم پیش اومد که یک 3250 چینی رو به جای آلمانی بهش غالب کرده بودند و وقتی که متوجه شد رفت پیش فروشنده و اون هم با کمال اعتماد به نفس گفته بود : بله آقا الان همه گوشی ها چینی شدن وبه من مربوط نیست!
پس خیلی به لیبل و نوشته ای که روی گوشی وجود داره اعتماد نکنید:wacko:

منم دیدم قبلا این مطلب رو ولی در هیچ جای رسمی و معتبری این اعداد و معنیش ذکر نشده و بیشتر به نظر میرسه ساخته ذهن خلاق ایرانی باشه.

علیرضا

Registered User
لایک‌ها
11
منم دیدم قبلا این مطلب رو ولی در هیچ جای رسمی و معتبری این اعداد و معنیش ذکر نشده و بیشتر به نظر میرسه ساخته ذهن خلاق ایرانی باشه.

واقعا!!!!!!!!!!!:eek: :eek: :eek:

ولی در کل دوستان تجاربشان را درباره اینکه یک گوشی اصل و سالم! را بگیریم بگید!

se_se

Registered User
لایک‌ها
0
امکان دارد وقتی گوشی رجیستر دستی میشود و سریالش عوض میشود برای اینکه بصورت سریال اصلی به مردم غالب کنن یک لیبل قلابی رو جعبه و یکی هم رو محل باتری بزنن؟اونوقت باید چیکار کرد؟

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426

اگر دلیلی دارین بگین تا ما هم از اشتباه در بیایم

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
جواب منو ندادید دوستان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

گوشی هایی مثل سونی اریکسون در داخل کشور از طریق نرم افزاری تغییر سریال پیدا می کنند وبرای اینکه لیبل رو رو محل باتری بزنن باید برچسبها رو شبیه واقعی بسازند و چاپ سریال و کد و... هزینه بره و صرف نمیکنه اینقدر تغییرات بدند و توی بعضی مدلها گوشیها باید باز بشند تا برچسبشون عوض شه که اون جوری امکان تابلو شدن زیاده

توی نوکیا هم که imei جدیدا روی آیسی نوشته می شه و عوض کردنش تو ایران به صرفه نیست(گوشیای تالیایی برای همین زیاد شدند)
ولی اینطور که من شنیدم توی دبی گوشیهایی رو مخصوص ایران باز می کنند وآی سیش رو عوض می کنند (همینطور برچسبهاش رو) و بعد هم قاچاقی وارد میشه و هیچ کس هم متوجه نمیشه

در کل به نظر نمیاد که گوشیهایی با سریال قلابی توسط مخابرات شناسایی بشه و تا تعرفه 60 درصدی هست قاچاق و این جور کلکها هم هست .

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اگر دلیلی دارین بگین تا ما هم از اشتباه در بیایم

فکر میکنم این شمایید که باید برای حرفتان دلیل بیارید.
این حرف در فرومهای موبایل جدید نیست و کسانیکه موبایل رو از جاهای معتبر و حتی خارج خرید کردند کدهای 01 و 00 و 10 رو برای فنلاند داشته اند و ربط منطقی بین این اعداد پیدا نشد ضمن اینکه اگر این اعداد نشانه کشور باشند باید برعکس باشه یعنی 00 برای مرکز یعنی فنلاند و کدهای بالاتر برای جاهای دیگه باشه.

اما اینها همه حدسیاته و اگر کسی ادعا داره این کدها معنی خاصیی دارند باید از جای معتبری نقل کنه و گرنه این حرفها هیچکدام اساسی ندارند.

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
فکر میکنم این شمایید که باید برای حرفتان دلیل بیارید.
این حرف در فرومهای موبایل جدید نیست و کسانیکه موبایل رو از جاهای معتبر و حتی خارج خرید کردند کدهای 01 و 00 و 10 رو برای فنلاند داشته اند و ربط منطقی بین این اعداد پیدا نشد ضمن اینکه اگر این اعداد نشانه کشور باشند باید برعکس باشه یعنی 00 برای مرکز یعنی فنلاند و کدهای بالاتر برای جاهای دیگه باشه.

اما اینها همه حدسیاته و اگر کسی ادعا داره این کدها معنی خاصیی دارند باید از جای معتبری نقل کنه و گرنه این حرفها هیچکدام اساسی ندارند.

خود من هم این چیزها رو از فرومها و وبلاگهای مختلف خوندم و اگر خود شما دیدین که این اعداد در گوشیهای اصل فنلاند دیده شده بگین تا من پستمو ادیت کنم و چیز غیر واقعی رو رواج ندم

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
بحثی شبیه این قبلا توی تاپیک زیر مطرح شده

http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=60197

توی پست شماره هفت مساله ای که برای جناب داریوش آگاه قابل قبول نیست اومده
پس فقط من نیستم که این مساله رو عنوان کردم
ولی از اونجایی که بعضی جاها کدهای مختلفی رو برای کشورها عنوان کردند کمی شک بر انگیزه و زیاد قابل اطمینان نیست.

بالا