برگزیده های پرشین تولز

حداکثر فشرده سازی فایلها

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
سلام
به نظر شما بهترین راه فشرده سازی چیه طوری که حجم اطلاعات رو تقریبا نصف کنه. مثلا بعضی شرکتها ادعا می کنند که تقریبا دو dvd رو در یک dvd ذخیره می کنند. ممنون

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
هیچ کسی نرم افزار خاصی سراغ نداره

alahbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
به نظر شما بهترین راه فشرده سازی چیه طوری که حجم اطلاعات رو تقریبا نصف کنه. مثلا بعضی شرکتها ادعا می کنند که تقریبا دو dvd رو در یک dvd ذخیره می کنند. ممنون

ميتوني از نرم افزار KGB archive استفاده كني. خيلي ميتونه حجم رو كم كنه ولي يكم كارش طول ميكشه

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
ميتوني از نرم افزار KGB archive استفاده كني. خيلي ميتونه حجم رو كم كنه ولي يكم كارش طول ميكشه
به نظرم این نرم افزار با winrar تفاوت خیلی زیادی نداره . ولی به گفته خودتون کارش در فشرده کردن و باز کردن خیلی کنده.

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
به نظرم اصلا چنین نرم افزاری وجود نداره ولی شاید ترفندهای باشه که بشه حجم 2 تا DVD رو در یک DVD جا داد . مثلا کسی میدونه آیا میشه یک فایل رو چند بار فشرده کرد.! ؟

tiktaks

Registered User
لایک‌ها
76
من تو خیلی جاها شده دیدم که بازی حدودا یک گیگ رو به 200 مگ تبدیل میکنن هر میدونه با چه نرم افزاری هست به ما هم بگه

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
سلام
گفتم این زیرخاکی رو بکشم بیرون شاید کسی نرم افزاری یا روشی برا فشرده سازی سراغ داشته باشه.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
کاربر گرامی؛ بذارید خیالتون رو راحت کنم. تا این لحظه که دارم تایپ می کنم، بهترین نرم افزار برای فشرده سازی همون 7zip و winrar است!

نرم افزار KGB که یکی از کاربران اشاره کردن، سرکاری است و از یک ترفند بسیار ساده برای نشان دادن قدرت فشرده سازیش استفاده می کنن. چطوری؟

من میتونم یه فایل 100مگی رو براتون تبدیل به یه فایل بی نهایت فشرده 1کیلوبایتی کنم!؟

1- در ویندوز برنامه cmd.exe رو باز کنید. (run as administrator)
2- دستور زیر رو وارد کنید: (D نام درایوی است که میخوام فایلمون در اونجا ساخته بشه)
کد:
fsutil file createnew D:\100mb.txt 104857600
3- حالا به درایو D بروید. می بینید که یه فایل با نام 100mb.txt و با سایز 100مگابایت ساخته شده.
4- حالا روش راست کلیک کنید و با Winrar فشرده اش کنید. (بهتره گزینه فشرده سازی رو روی حالت حداکثر یعنی best قرار بدید)
5- فایل نهایی شما با فرمت RAR و حجم کمتر از 1کیلوبایت ساخته شد!!

چرا اینجوری میشه؟ چون اون فایل اولیه که ساختیم فقط از بلوک های خالی ساخته شده بود و چون همه بلوک های فایل شبیه هم بودن، نرم افزار فشرده ساز، تونست براساس الگوریتمی که داره، بلوک های مشابه رو تشخیص بده و اونو فشرده کنه. پس نتیجه می گیریم میزان فشرده سازی بستگی به فایل داره. مثلاً یک ویدیو با فرمت mkv با کدک h264 رو هرچقدر هم فشرده کنید، شاید نهایتاً یک یا دو مگ از حجمش کم بشه. اما من به شما یه فایل avi میدم که هیچ فشرده سازی روش انجام نشده با همون winrar اگه فشرده اش کنید حداقل 200مگ بایت حجمش کمتر میشه!

اون سی دی بازی ها هم که میگید فشرده شدن، حتماً دارای فایلهای هستند که قابلیت فشرده سازی بالایی دارن (یعنی دارای بلوک های تکراری از اطلاعات هستند.)

در مورد ویدیو هم تنها راه فشرده سازی استفاده از کدک های جدید مانند webM یا h264 و... است و دیگر هیچ!

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
کاربر گرامی؛ بذارید خیالتون رو راحت کنم. تا این لحظه که دارم تایپ می کنم، بهترین نرم افزار برای فشرده سازی همون 7zip و winrar است!

نرم افزار KGB که یکی از کاربران اشاره کردن، سرکاری است و از یک ترفند بسیار ساده برای نشان دادن قدرت فشرده سازیش استفاده می کنن. چطوری؟

من میتونم یه فایل 100مگی رو براتون تبدیل به یه فایل بی نهایت فشرده 1کیلوبایتی کنم!؟

1- در ویندوز برنامه cmd.exe رو باز کنید. (run as administrator)
2- دستور زیر رو وارد کنید: (D نام درایوی است که میخوام فایلمون در اونجا ساخته بشه)
کد:
fsutil file createnew D:\100mb.txt 104857600
3- حالا به درایو D بروید. می بینید که یه فایل با نام 100mb.txt و با سایز 100مگابایت ساخته شده.
4- حالا روش راست کلیک کنید و با Winrar فشرده اش کنید. (بهتره گزینه فشرده سازی رو روی حالت حداکثر یعنی best قرار بدید)
5- فایل نهایی شما با فرمت RAR و حجم کمتر از 1کیلوبایت ساخته شد!!

چرا اینجوری میشه؟ چون اون فایل اولیه که ساختیم فقط از بلوک های خالی ساخته شده بود و چون همه بلوک های فایل شبیه هم بودن، نرم افزار فشرده ساز، تونست براساس الگوریتمی که داره، بلوک های مشابه رو تشخیص بده و اونو فشرده کنه. پس نتیجه می گیریم میزان فشرده سازی بستگی به فایل داره. مثلاً یک ویدیو با فرمت mkv با کدک h264 رو هرچقدر هم فشرده کنید، شاید نهایتاً یک یا دو مگ از حجمش کم بشه. اما من به شما یه فایل avi میدم که هیچ فشرده سازی روش انجام نشده با همون winrar اگه فشرده اش کنید حداقل 200مگ بایت حجمش کمتر میشه!

اون سی دی بازی ها هم که میگید فشرده شدن، حتماً دارای فایلهای هستند که قابلیت فشرده سازی بالایی دارن (یعنی دارای بلوک های تکراری از اطلاعات هستند.)

در مورد ویدیو هم تنها راه فشرده سازی استفاده از کدک های جدید مانند webM یا h264 و... است و دیگر هیچ!

دوست عزیز از توضیحاتی که دادین ممنون .
ولی در مورد نرم افزار KGB زیاد باهاتون موافق نیستم .

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
من نرم افزار KGB رو فقط یکبار اونم حدود 6 سال پیش امتحان کردم!!

یه سری مقالات درباره اش خوندم (فارسی و غیرفارسی) که میگفتند این ادعای KGB بیشتر جنبه تبلیغاتی داره. یکبار هم خودم گذاشتم که فایل رو فشرده کنه، زمان زیادی صرف شد و آخر هم درست فشرده نشد!

الان یکم گشتم اما اون مقاله اصلی که ادعای KGB رو زیر سوال می برد، پیدا نکردم. اما میتونید صفحات زیر رو مطالعه کنید:

کد:
http://www.shahrsakhtafzar.com/forum/f110/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-gta-san-andreas-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D8%AC%D9%85-64-%DA%A9%DB%8C%D9%84%D9%88%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA-15119/

http://forum.hammihan.com/thread19089.html

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20111206231212AAmVhdT

infoms

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
:general510:الآن ویندوز ۷ را برای دانلود میگذارم که فقط 9.14 مگا قبل استخراج داره ولی بعدش میشه ۳ گیگ و چند مگابایت؟!!o_O
لینک دانلود: http://www.askdin.com/attachments/14768d1342263823-newwin7comp.rar
خودم نمیدونم چجوری؟:(
اگه کسی بلده بگه لطفا.

Mr.Ansari

Registered User
لایک‌ها
1,996
سلام
:general510:الآن ویندوز ۷ را برای دانلود میگذارم که فقط 9.14 مگا قبل استخراج داره ولی بعدش میشه ۳ گیگ و چند مگابایت؟!!o_O
لینک دانلود: http://www.askdin.com/attachments/14768d1342263823-newwin7comp.rar
خودم نمیدونم چجوری؟:(
اگه کسی بلده بگه لطفا.

اولا که همچین چیزی رو یک کامپیوتر معمولی نمی تونه انجام بده
دوما اگر بتونه چنان فشاری به CPU میاد که 2-3 بار این کارُ انجام بدی باید با CPU ت خداحافظی کنی
در کل سمتش نرو !

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
ولی یک نرم افزار هست به اسم UHARC که قدرت فشرده سازی زیادی داره. یادمه اخرین باری که این روش رو دیدم یه بازی با حجم 4 گیگ رو فشرده کرده بودن که شده بود 400 مگ.
من خودم همون بازی رو با winrar در همه حالت ها فشرده کردم ولی نهایت شد 3 گیگ.
البته نکته اساسی در مورد این نرم افزار UHARC اینه که دو نسخه داره . یه نسخه تحت ویندوز هست برای کاربران عادی و نسخه دیگه تحت DOS هست برای برنامه نویس ها.
نسخه ویندوزش فرقی با winrar نداره. ولی نسخه تحت DOS هست قدرت فشرده سازی بالایی داره.

infoms

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اولا که همچین چیزی رو یک کامپیوتر معمولی نمی تونه انجام بده
دوما اگر بتونه چنان فشاری به CPU میاد که 2-3 بار این کارُ انجام بدی باید با CPU ت خداحافظی کنی
در کل سمتش نرو !
اولا چرا رایانه معمولی نمیتونه این کارو بکنه؟
دوما چرا به سی پی یو باید فشار زیادی بیاد؟
سوما آیا این فشار توی استخراج کردنش هم به سی پی یو میآد؟

Mr.Ansari

Registered User
لایک‌ها
1,996
اولا چرا رایانه معمولی نمیتونه این کارو بکنه؟
دوما چرا به سی پی یو باید فشار زیادی بیاد؟
سوما آیا این فشار توی استخراج کردنش هم به سی پی یو میآد؟

1- چون رایانه معمولی ، اسمش روشه ! رایانه معمولی !
2- چون فشرده سازی تا این حد بالاترین فشار رو به CPU وارد می کنه
3- خیلی کمتر ، ولی بله

Eyeless

Registered User
لایک‌ها
509
بهترین نرم افزار 7zip و Winrar هست.
نمیدونم کجا 1 مقالرو خوندم که با 7zip فایل های حجیم خیلی خیلی کم حجم میکرد.
یه توضی میدم که بدونید چطوری نرم افزارهای فشرده ساز کار میکنن
مثلا
در پشت یک فایل ویدیو موزیک یا هرچی
بلوکی هایی از اطلاعات وجود داره
مثلا 6 خط نوشته
sidhyfsdhyfoihsdaiofhsdaoifosaidufoiusdaghfuogdfusdh342879wdh
این نرم افزار ها میان این چند خط که مثل همن یکی میکنن یعنی میشه
و بعد اون 6تارو تو دیتابیسشون ذخیره میکنن که وقتی شما اکستراک کردی دوباره همون 6تا بشه.
منظور از 6تارو تو دیتابیسشون ذخیره میکنن یعنی مینویسه که چندتا از این نوشته بوده.
موفق باشید :)

infoms

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
این نرم افزار های فشرده سازی یعنی با همین الگوریتم کار میکنن؟!
فقط همین یک الگوریتم پس گزینه های best Compress و Normal و low چی میشن؟

بالا