برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد خريد لپتاپ

?

• ?

Votes: 3 100.0%
  • ?

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    3
  • Poll closed .

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,191
دوست عزیز از معماری اگه منظورتون autocad و نرم افزاری مشابه هست بله بدون مشکل انجام میده و اگه بحث 3D بیاد وسعت قضیه کلا فرق میکنه و نیاز به گرافیک بالا و... دارید
موفق باشید
منظورم 3d maxهست
رندر گرفتنش طول میکشه مطمعنا ولی اگه انجام میگیره‌مشکلی نیس

Sent from my HUAWEI Y300-0000 using Tapatalk 4 Beta

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
منظورم 3d maxهست
رندر گرفتنش طول میکشه مطمعنا ولی اگه انجام میگیره‌مشکلی نیس

دوست عزیز این دستگاه نهایتن کارهای آفیس رو ساپورت میکن برا 3d max مناسب نیست باید فکر دستگاه جدید باشید

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,191
دوست عزیز این دستگاه نهایتن کارهای آفیس رو ساپورت میکن برا 3d max مناسب نیست باید فکر دستگاه جدید باشید
یعنی کلا نمیشه باش کار کرد؟
قبول دارم هرچی سخت افزار قوی باشه سریعتره...
ولی اگه کلا نمیشه که بحثش جداس
ولی اگه میشه ولی کند ،غیب نداره من اصلا میزارم دو روز رند بگیره واس خودش..
الان در حال اموزشم فعلا کارای ساده واسه یادگیری باهاش میکنم
چطوری بفهمم از الان واسه کارای حرف ای ج میده یا نه ؟!

اگه جواب نمیده با حداقل هزینه چه چیازو پیشنهاد میدین؟
باتشکر از راهنماییاتون

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوستان به نظرتون vostro a860 واسه کار معماری ،سه بعدی جواب میده یا باسد عوض کنم؟!
انیمیشن نمیخواما

اگر بخواهید با ورژن جدید برنامه اتوکد کار کنید و استفاده حرفه ای داشته باشید به احتمال زیاد جوابگو نخواهد بود .

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
یعنی کلا نمیشه باش کار کرد؟
قبول دارم هرچی سخت افزار قوی باشه سریعتره...
ولی اگه کلا نمیشه که بحثش جداس
ولی اگه میشه ولی کند ،غیب نداره من اصلا میزارم دو روز رند بگیره واس خودش..
الان در حال اموزشم فعلا کارای ساده واسه یادگیری باهاش میکنم
چطوری بفهمم از الان واسه کارای حرف ای ج میده یا نه ؟!

اگه جواب نمیده با حداقل هزینه چه چیازو پیشنهاد میدین؟
باتشکر از راهنماییاتون

دوست عزيز نه كه نشه
ميشه منتها خيلي طاقت فرساست (خيلي كند و اسلوميشن ميشه ) بخاطر اينكه كارت گرافيك دستگاه شما Intel Graphics Media Accelerator (GMA) X3100, هستش كه نهايت كاراييش براي كارايي آفيس هستش و براي 3d و رندر اصلا مناسب نيست.
علاوه بر اينكه سخت افزار ديگتون هم مثل cpu و... پايين هستش و مزيد برعلت ميشه
موفق باشيد

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوست عزيز نه كه نشه
ميشه منتها خيلي طاقت فرساست (خيلي كند و اسلوميشن ميشه ) بخاطر اينكه كارت گرافيك دستگاه شما Intel Graphics Media Accelerator (GMA) X3100, هستش كه نهايت كاراييش براي كارايي آفيس هستش و براي 3d و رندر اصلا مناسب نيست.
علاوه بر اينكه سخت افزار ديگتون هم مثل cpu و... پايين هستش و مزيد برعلت ميشه
موفق باشيد
سلام. منم كاملا اين فرمايشتون رو تاييد مي كنم.

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
دوستان سلام
لپ تاپ آک تا یک میلیون، یک میلیون و صد چیزی سراغ دارید تویه بازار؟
اندازه صفحه اش 15.6 باشه برندش هم زیاد مهم نیست البته برند خوبی باشه

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
میگن acer لپ تاپ های خوبی داره و قیمتش هم مناسبه
شما چه مدلی رو پیشنهاد می کنید؟

sir pouya

Registered User
لایک‌ها
36
سلام دوستان
لطفا من رو یه راهنمایی کامل بکنید هفته دیگه دارم میرم لب تاپ بگیرم.

بودجه ای که برای لب تاپ کنار گذاشتم حدود 4 میلیون تومان هست ، اما می تونم یه مقدار کمی هم افزایش بدم.

کاره من طراحی سایت و برنامه نویسی هست و تنها با برنامه های مربوط بهشون کار می کنم.
فیلم دیدن ، گوش دادن به موسیقی و اینترنت هم زیاد انجام می دم.
اهل بازی نیستم ، شاید بعضی موقع ها FIFA بازی کنم.

انتظارات من از لب تاپ
- سخت افزار نسبتا قوی داشته باشه که تا چند سال برای کار هایی که انجام می دم مشکل کم و کاستی نداشته باشه.
- شارژ خوب نگه داره و وزنش خیلی سنگین نباشه.
- صفحه نمایش 13 تا 15 اینچ و رزولوشن تصویر Full HD باشه.
- ظاهر لب تاپ شیک باشه!

بین برند های بازار اگه قرار باشه ویندوز بگیرم Sony و در درچه آخر Asus !
اگر قرار باشه سیستم عامل دیگه بگیرم خب تنها برند Apple می مونه!

اگر بخوام از برند Sony بگیرم ، مدل SVF تنها ایرادش CPU ضعیفش هست!
Core i7 سری U که فرکانس 1.8 و 2 هسته داره + 2 هسته مجازی روی هم 4 هسته! مابقی کانفیگش نسبتا خوبه!

البته بدمم نمیاد سیستم عامل Mac رو امتحان کنم چون خیلی تعریف ازش شنیدم اما از این می ترسم که توی کارم به مشکل بخورم.
مثلا نرم افزار های جهت برنامه نویسی برای این سیستم عامل وجود داره ؟ مثل Visual Studio ؟
یا اینکه شنیدم فارسی نوشتن در نرم افزار های نسخه Mac دردسر داره !

کلا گیج شدم نمی دونم کدوم رو انتخاب کنم!

یه سوال اساسی.
سری جدید لب تاپ ها کی معرفی می شه!؟ اگه به همین زودی قراره بیاد دست نگه دارم.
ولی اگه حالا حالا ها خبری ازش نیست برم بگیرم...

سلام
من خودم ۵ سال ه با مک کار می کنم مزایا و معایبش رو می گم
اولم معایبش رو می گم
۱-گرونه
۲-کلا مک به نظر من واسه کار رو با مک ساخته شده البته می شه روش خیلی ساده ویندوز نصب کرد و کار کرد ولی کار سنگین بکنی گرم می شه یکم،البته اینو بگم رو مک ۹۰٪ کاراتو می تونی انجام بدی،من الان رو خود مک هم اتوکد کار می کنم هم متلب بدون هیچ مشکلی،بعدش فارسی نوشتن رو مک هیچ مشکلی نداره هیچ نرم افزار خاصی هم نمی خواد.حالا این وسط یک سری نرم افزار هستن که ویندوز لازم دارن مثلا من یک پکیج اموزشی خریده بودم که برا کار باهاش باید ویندوز بود
۳-رو گیم فکر نکن اگه می خوای گیم بازی کنی مک نخر
----
حالا بریم سراغ مزایا
۱-کیفیت ساختش عالیه،من مدل ۲۰۰۹ ام رو تا ۱ ماه پیش داشتم واقعا عالی بود یعنی اصلا اذیتم نکرد واقعا لذت می بردم باهاش
۲-الان شما اگه بخری اصولا فکر کنم رتینا می گیری،تفاوت کیفیت رتینا با یقیه برند ها از زمین تا اسمون ه!
۳-واقعا خوش دست ه،یعنی وزنش ۱.۵ ه و به خاطر این اصلا اذیت نمی شی راحت می تونی هر جا ببری
۴-باتریش رو مک فوق العادست،رو ویندوز بازم از بقیه برندها بهتره

----
نتیجه
شما یک تحقیق بکن در مورد نرم افزارایی که کار می کنی اگه ورژن مک داشتن که هیچ اگه کم بودن یا نرم افزار سنگینی نبودن راحت می تونی اجراش کنی با نصب ویندوز ولی اگه دیدی کلی نرم افزار خاص می خوای که فقط برا ویندوز هست بیخیال شو
یکیم این که نرم افزارهای مک همشون راحت پیدا می شن کرک ام دارن و اینم اشاره کنم که زیاد به اعداد ارقام توجه نکن(نمی گم این عدد ها اصلا هیچ ان ولی اینو بدون سخت افزار مک بازده خیلی عالی داره)
کلا بازم سوالی داشتی بپرس

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
سلام
اولم معایبش رو می گم
۱-گرونه
۲-کلا مک به نظر من واسه کار رو با مک ساخته شده البته می شه روش خیلی ساده ویندوز نصب کرد و کار کرد ولی کار سنگین بکنی گرم می شه یکم،البته اینو بگم رو مک ۹۰٪ کاراتو می تونی انجام بدی،من الان رو خود مک هم اتوکد کار می کنم هم متلب بدون هیچ مشکلی،بعدش فارسی نوشتن رو مک هیچ مشکلی نداره هیچ نرم افزار خاصی هم نمی خواد.حالا این وسط یک سری نرم افزار هستن که ویندوز لازم دارن مثلا من یک پکیج اموزشی خریده بودم که برا کار باهاش باید ویندوز بود
----
حالا بریم سراغ مزایا
۱-کیفیت ساختش عالیه،من مدل ۲۰۰۹ ام رو تا ۱ ماه پیش داشتم واقعا عالی بود یعنی اصلا اذیتم نکرد واقعا لذت می بردم باهاش
۲-الان شما اگه بخری اصولا فکر کنم رتینا می گیری،تفاوت کیفیت رتینا با یقیه برند ها از زمین تا اسمون ه!
۳-واقعا خوش دست ه،یعنی وزنش ۱.۵ ه و به خاطر این اصلا اذیت نمی شی راحت می تونی هر جا ببری

----
نتیجه
شما یک تحقیق بکن در مورد نرم افزارایی که کار می کنی اگه ورژن مک داشتن که هیچ اگه کم بودن یا نرم افزار سنگینی نبودن راحت می تونی اجراش کنی با نصب ویندوز ولی اگه دیدی کلی نرم افزار خاص می خوای که فقط برا ویندوز هست بیخیال شو
یکیم این که نرم افزارهای مک همشون راحت پیدا می شن کرک ام دارن و اینم اشاره کنم که زیاد به اعداد ارقام توجه نکن(نمی گم این عدد ها اصلا هیچ ان ولی اینو بدون سخت افزار مک بازده خیلی عالی داره)
داداش شما مک بوک ایر داشتی یا پرو؟

Sent from my HUAWEI G700-U10

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام
اولم معایبش رو می گم
۱-گرونه
----
حالا بریم سراغ مزایا

----
نتیجه
سلام عزیز. منم دقیقا تجربه شما رو د اشتم و تایید میکنم.

sir pouya

Registered User
لایک‌ها
36
داداش شما مک بوک ایر داشتی یا پرو؟

Sent from my HUAWEI G700-U10

من پرو داشتم
قبل از سری رتینا تفاوت این ۲ تا زیاد بود
چون پرو ها درایو نوری داشتن باعث می شد تفارت وزنشون زیاد باشه و محسوس
ولی الان چون پرو ها درایو نوری ندارن وزنشون اومده ۱.۵ شده با ایر هم تفارت انچنانی نداره.
من توصیه ام به شما اینه اگه عجله نداری صبر کنی مهر بشه سری جدید معرفی بشه

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
من پرو داشتم
قبل از سری رتینا تفاوت این ۲ تا زیاد بود
چون پرو ها درایو نوری داشتن باعث می شد تفارت وزنشون زیاد باشه و محسوس
ولی الان چون پرو ها درایو نوری ندارن وزنشون اومده ۱.۵ شده با ایر هم تفارت انچنانی نداره.
من توصیه ام به شما اینه اگه عجله نداری صبر کنی مهر بشه سری جدید معرفی بشه
دقیقا. به نظر من هم تا اومدن سری جدید ارزششو داره که صبر کنن. فرمایشاتتون هم کاملا متینه.

usersarelosers

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8

bnmnb

Registered User
لایک‌ها
83
سلام دوستان
من یک laptop می خوام تا 3 ملیون
کارایی که باهاش می خوام انجام بدم ایناس
کار با برنامه های MATLAB ,ASPEN , WORD و چرخیدن در نت و اهنگ و فیلم هم زیاد گوش می دم و نگاه می کنم
برای درس دادن هم لازمش دارم که باهاش ارایه بدم
ممنون می شم اگر راهنمایی کنید

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
سلام دوست عزیز
این صفحه ی دیجیکالا برای لپ تاپ های زیر 1200:
لینک
من لپ تاپ های لنوو رو بهتون پیشنهاد میکنم.
سلام
داداش من قبلا dell داشتم و شناختی از لنوو ندارم.
ساخت کجاست و لوازم و قطعاتش پیدا میشه؟
میشه به ترتیب بگید از بین اینها کدوم ها بهتره؟
http://www.digikala.com/Product/DKP-20849/Lenovo-Essential-G500-A/لپ-تاپ-لنوو-اسنشال-G500

http://www.digikala.com/Product/DKP-28981/Acer-Aspire-E1-530G-21174G1TMnkk/لپ-تاپ-ایسر-اسپایر-E1-530G

http://www.digikala.com/Product/DKP-34125/Acer-Aspire-E1-510-35202G50Mnkk/لپ-تاپ-ایسر-اسپایر-E1-510

http://www.digikala.com/Product/DKP-34562/Lenovo-Essential-G50-70-B/لپ-تاپ-لنوو-اسنشال-G50-70

usersarelosers

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
اطلاعات من در این زمینه زیاد نیست و بهتره دوستان با تجربه جواب بدن به این سوالا. در کل میتونم بگم لپ تاپ های لنوو مناسب هستن با توجه به این که در سال 2013 در رده ی دوم بعد از اپل قرار گرفتن. در ضمن لنوو ساخت چین هست.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
در کل میتونم بگم لپ تاپ های لنوو مناسب هستن با توجه به این که در سال 2013 در رده ی دوم بعد از اپل قرار گرفتن. در ضمن لنوو ساخت چین هست.
سلام. عذر میخوام میشه سند یا مدرک معتبری واسه این فرمایشتون ارائه بدید!؟
ضمنا الان تمام برندها از اپل گرفته تا سونی و ... همه ساخت چین هستند اما با کیفیت خوب.

سلام عزیز. کمپانی IBM آمریکا که سازنده اولین PC در دنیا بود اولین لپتاپهای خود را با عنوان ThinkPAD در امریکا تولید کرد که واقعا اعجوبه ای بود. اما پس از گذشت سالها سری جدید لپ تاپهای خود را با عنوان Lenovo تولید کرد. Lenovo اصالتا همون کمپانی IBM هستش اما کیفیتش به نسبت قبل بسیار افت کرده و قابل قیاس با محصول اون موقعش نیست. ولی هنوزم میشه روش حساب کرد به عنوان یه لپ تاپ متوسط رو به طرف خوب. اما بین اینایی که معرفی کردید بخوایم بگیم کدوم بهتره بسته به کاربری شما داره. اگر سرعت پردازش براتون مهمه و اصلا نمی خواین باهاش بازی کنید بهترین انتخاب شما اینه:
http://www.digikala.com/Product/DKP-20849/Lenovo-Essential-G500-A/لپ-تاپ-لنوو-اسنشال-G500
اما اگر بازی هم می خواین این بهتره ولی سرعت پردازش کمتره:
http://www.digikala.com/Product/DKP-34562/Lenovo-Essential-G50-70-B/لپ-تاپ-لنوو-اسنشال-G50-70

سلام دوستان
من یک laptop می خوام تا 3 ملیون
کارایی که باهاش می خوام انجام بدم ایناس
کار با برنامه های MATLAB ,ASPEN , WORD و چرخیدن در نت و اهنگ و فیلم هم زیاد گوش می دم و نگاه می کنم
برای درس دادن هم لازمش دارم که باهاش ارایه بدم
ممنون می شم اگر راهنمایی کنید
سلام عزیز. همینکه اسم بازی نیاوردین باعث میشه که بتونید از برند خوب سونی هم انتخابی داشته باشید. واما اگر دنبال جنس خوب در حدود این قیمت هستید پیشنهاد بنده اینه:
http://www.digikala.com/Product/DKP-34334/Sony-VAIO-Fit-15E-SVF1532DCYW/لپ-تاپ-سونی-وایو-فیت-15E
اما اگر دنبال کانفیگ بالا اما کیفیت ساخت و قطعات پایین تر هستید پیشنهاد من اینه(برای بازی هم این مدل مناسبه):
http://www.digikala.com/Product/DKP-34949/ASUS-K451LN-A/لپ-تاپ-ایسوس-K451LN

kingm2

Registered User
لایک‌ها
10
سلام . من میخوام ایسوس n550jk بگیرم . بهترین گارانتی که این مدل داره چیه ؟ و کسی مدل غیر تاچ با گارانتی یکپارچه ایسوس سراغ داره ؟
ممنون

بالا