برگزیده های پرشین تولز

فراري از سربازي | معاف از سربازي | آش خور . كدام يك؟

khamseh

Registered User
لایک‌ها
52
منم شنیدم ولی اونا اولن با زیر لیسانس احتمالا رفتن و وقتی بابت درس نذاشتن، دوما اونا موقعی رفتن که وضع مملکت بهتر بود.الان شما میری توی پادگان بعد 14روز میای بیرون با راننده تاکسی سر کرایه دعوات میشه.یا پراید 18تومنه تو میری سربازی و میای میبینی شده30تومن.با این اوصاف این حرف که سربازی دوره طلایی هستش در این دوره زمانی کاملا بی معنی و کمی نابخردانه و حرف آدمای کوچه بازاره.
موفق باشیدددد
کاملاً موافقم

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
اول باید یک ناامیدی جالب بدم که همه ی پسران هم سن و سال خودمون بعلاوه یک نا امیدی ویژه به بچه های این تاپیک چون باید خدمتون عرض کنم تصمیم،صحبتها،نگرش ها و حتی انتقاد های حتی مراجع دولتی هم باعث تغییر این روند نمیشه و نشده! چیزیه که داریم میبینیم! بارها برای گمانه زنی صحبت شد ولی چه کسی موقع عمل در صحنه حضور داشت؟ هیچکس! پس هیچ یک از بحث ها نتیجه ایی نداره جز قانع کردن افکار خودمون!

بهترین شکل سربازی اینه دوره اون 3 ماهه فقط آموزشی باشه بعلاوه اینکه از بعد از اون دوره اختیاری باشه نه اجباری! مسلما خیلی بهتره! سربازی اجباری یعنی فقط 2 سال تلف کردن عمر!

سربازی در 90% کشورهای چه پیشرفته چه درپیت دنیا اجباری نیست! و حتی کشورهایی هم که دوره سربازی اجباری دارند برای زن،ماشین،خونه،زندگی،مسافرت به خارج و حتی نفس کشیدن کارت پایان خدمت درخواست نمیکنن! (حضورا دیدم اینو)

اصولا بحث سربازی فراتر از چیزیه که داریم میبینیم! یک جور زندان هستش بین دوره دبیرستان تا پایان درس دانشگاه که دقیقا توی همین حین هم قرار داره از 18 - 19 سالگی که دانشگاه میریم تا درس تموم بشه در حول و ولای سربازی هستم بعدشم که فارغ شدیم که تقریبا 25 - 26 هستیم میشه کار،سربازی،ازدواج! و در هر صورت دست ما برای انجام و پیاده سازی هر ایده و افکار و مسئله خاصی بسته میشه!

از دست رفتن سن بین 20 تا 30 که اوج حرکت و قدرت یک جون هستش با پر کردن گوشش با صدای کِلاشینکف و ژ3 میتونه یک ***** فکری و نظری باشه بر همه ایده های اون جون! چه بسا روابط جنسی و اعتیاد هم بعلاوه شعور پایین اکثریت سربازها در پادگان ها و پست ها دیده میشه! کشورهای بزرگ دنیا در این سن با مراکز کشف استعداد اقدام به کشف ایده های جدید و جالب از جونها میکنن که باعث پیشرفت کشور و پیشرفت اون فرد میشه! نه رسم جنگین رو به جای صلح یاد بدن!

;) امیدوارم علم یا حداقل ثروت توی ایران عزیزمون جای خودشو به جنگ طلبی و درگیری بده...

Last edited:

dear friend

Registered User
لایک‌ها
77
نبووووووووود :general607: 37 روز دیگه
روز ترخیصی انشالا تو همین تاپیک بعد از 21 ماه خدمت آخرین پستم رو میدم .;)

ARTAS

Registered User
لایک‌ها
382
واقعا وقتی میگن باید بری سربازی و به مملکتت خدمت کنی دیوانه میشم .:mad:
باورتون نمیشه من موقع تولد چون فرزند چهارم بودم بهم حتی شناسنامه هم نمیدادن و به زور گرفتن برام بعدش هم از تمام حقوق معمول اجتماعیم از بیمه گرفته تا هرچی که دلتون بخواد محروم بودم و به طور کل نه شهروند این کشور حساب میشدم و نه ادمی که داره اینجا زندگی میکنه اما الان که وقت حمالی رسیده تازه یاد بنده افتادن و فهمیدن همچین شخصی هم وجود داشته و میگین بیا برا کشورت خدمت کن اخه من باید برای چی به کشوری که منو کاملا نادیده گرفته خدمت کنم .واقعا بد جور ستمه :general208:

بنده الان سخت دنبال کار های ماعفیت هستم که شاید شامل حالم شد اما اگر هم نشه بازم نمیرم. اصلا میرم به جاش چهار سال زندان میکشم اما شرف داره به این که بری بیخودی حمالی کسایی رو بکنی که تورو از تمامی حقوقت محروم کردن (حالا منظورم حقوق معمول حقوق غیر معمول که جای خود دارد).

hamidmaster

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
140
ما که تو ستاد مشترک 18 ماه سروری کردیم تموم شد رفت ;)
شهریور پارسال هم تموم شد :)

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
میریم تو 14 ماه :-|

hamidmaster

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
140

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
نبووووووووود ۴۸۰ روز ؟!
squid.jpg

dear friend

Registered User
لایک‌ها
77
:general304::general304::general304::general705::general705::general705::general705::general705::general402::general402::general402::general402::general402::general402:
نبووووووووود :general607: 37 روز دیگه
روز ترخیصی انشالا تو همین تاپیک بعد از 21 ماه خدمت آخرین پستم رو میدم .;)

:general406:دیگه نبووووود نمیکشم
:) خلاص

حالا دارم قدر آزادی رو میدونم ...

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
نشمار
جدی می گم ، یه جاهایی می رسه اصلا یادت نیست مثلا 12 ماه بوده یا 14 ماه
اونجاست که حال می ده
عمو خیلی کند می‌گذره
بدتر از اون اینکه جوری بیحسم کرده که زمانای بیکاریم هم داره الکی تلف میشه :|

MrValour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
27
هی روزگار!بعد از این همه درس خوندن باید 2 سال از کارو زندگیم بزنمو برم سربازی!هییی

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
o_O کلا با خدمت مشکل دارم...

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
عمو خیلی کند می‌گذره
بدتر از اون اینکه جوری بیحسم کرده که زمانای بیکاریم هم داره الکی تلف میشه :|