برگزیده های پرشین تولز

کلوپ هواداران چلسی

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705
همچنین مورینیو اعلام کرده بازگشت به چلسی یکی از اسان ترین تصمیم های زندگیم بود چون میخواستم با مورینیو همکار کنم
مورینیو میخواد با مورینیو همکاری کنه؟:eek:

اینکه تو هر تاپیک فله ای پست بدی این مزایا رو هم داره به هر حال :general601:

احسانبزرگي

Registered User
لایک‌ها
3,301
خوزه مورینیو در مصاحبه ای بسیار جالب در مورد مسائل مختلفی صحبت کرد.

awgagw.jpg

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، مورینیو فصل گذشته چندین بار توسط اتحادیه فوتبال انگلیس محروم شد.

خوزه ابتدا در این مورد گفت: "باشگاه جریمه ها را می داد و از حقوق من کم می شد. همسرم این را نمی داند.

خوزه در بخش دیگر صحبت هایش گفت: "احساس کردیم که فصل قبل تیم خوبی داشتیم، فوق العاده نبود، ولی تیم بود! با آن تیم تا آخرین لحظات فصل برای قهرمانی جنگیدیم و در نیمه نهایی لیگ قهرمانان بودیم."

"از اواسط فصل احساس کردیم که نیاز به خونی تازه داریم، باید جراحی می کردیم و بازیکنان خاصی می گرفتیم به جای این 5، 6، 7 یا 8 بازیکن اضافه کنیم، به جای این که سراغ یک استعداد جوان برویم یا یک بازیکن نیمکت نشین و انتخاب دوم بخریم. خیلی زود تصمیم گرفتیم که به سه هدفی که احساس کردیم واقعا باعث پیشرفت ما می شوند حمله کنیم!"

"در طول فصب گذشته همه فکر می کردند مهاجم می خریم و به سمت قهرمانی در جام حرکت کنیم. در آن لحظات این کار را نکردیم چون همان موقع هم گزینه اول ما دیگو کوستا بود. پس اگر از من بپرسید که آیا دیگو از ماه می یا ژوئن هدف ما بود، باید بگویم که نه، دیگو هدفی بود که خیلی خیلی زود می خواستیمش."

"به وضوح بازیکنی برای خط هافبک می خواستیم و 2 یا 3 گزینه داشتیم، ولی بار دیگر باشگاه من فوق العاده کار کرد و همه چیز را با فابرگاس خیلی زود تمام کرد. کاری که من کردم این بود که به بازیکنان توضیح دادم که چه چیزی از آن ها می خواهم و چه چیزی در انتظارشان است، تلاش کردم به بازیکن این باور را بدهم که انتقال برایش عالی خواهد بود."

"پس از این صحبت های من باشگاهم فوق العاده کار کرد. انتظار داشتم فابرگاس شاید تا همین حالا هم با بارسلونا تمرین کند و ما اینجا منتظرش باشیم، ولی معامله قبل از جام جهانی انجام شد."

"پس از آن باید یک دفاع چپ تخصصی می گرفتیم، یک دفاع چپ واقعی. احساس کردیم که فیلیپه بازیکن بسیار با ثباتیست و کسی است که چندین گزینه جلوی من می گذارد چون می توانم آزپی را دفاع راست بگذارم و به خاطر فیلیپه ایوانویچ وسط بازی کند. ما به طور خالص سه بازیکنی را گرفتیم که می خواستیم."

خوزه به طور جداگانه در مورد بازیکن مورد علاقه اش دیگو کوستا نیز گفت: "دیگو کوستا را از 17 سالگی می شناختم، وقتی به پرتغال امده بود. بچه ای بود که زندگی سختی داشت، هیچکس مجانی چیزی به او نمی داد. همیشه باید برای انجام دادن کار هایش می جنگید."

"در پرتغال بازیکن براگا بود و تیم خوبی بود. بعد از آن مجبور بود که قرضی به تیمی دسته پایین تر برود که بتواند در براگا بماند. بعدش اتلتیکو او را خرید، به خاطر این که اتلتیکو سرگیو آگوئرو را داشت، مجبور شد به سلتا ویگو برود. بعد از آن چون اتلتیکو رادامل فالکائو را داشت، مجبور شد قرضی به رئال وایکانو برود. وقتی به اتلتیکو آمد که فالکائو رفته بود. این مرد جنگید تا به اینجا رسید، من مشخصات روانی او را می دانم و به نظرم از جمله افرادیست که از هیچ چیز نمی ترسد و برای هر اتفاقی آماده است."

"لیگ برتر سخت است و دیگو می داند، ولی آماده است. فکر نمی کنم برایش کار سختی باشد که اینجا موفق شود."

مورینیو همچنین در مورد بازگشت اسطوره چلسی، دیدیر دروگبا نیز صحبت هایی داشت: "باید بازی ها را ببریم و جام بگیریم و دیدیر یکی از بهترین مهاجمان جهان است، هنوز هم با نیاز های لیگ برتر کاملا مطابق است و از نظر احساسی او را به خدمت نگرفتیم."

"او را برگردانم چون او بازیکنیست که مشخصاتی خاص دارد که تیم را قوی تر می کند. تیم 11 نفر نیست، باید گزینه های مختلفی داشت. وقتی بازیکنان پیر می شوند، از دست رفتن کیفیت ها مسئله نیست، بلکه مسئله ریکاوری کردن بازی به بازی است."

emperor561

Registered User
لایک‌ها
413
اگر تورس بره خیلی بهتره
لوکاکو بمونه
که بعضی مواقع از سیستم 2 مهاجمه ی کاستا و لوکاکو استفاده یا کاستا و دروگبا و از دروگبا و لوکاکو یکی رو نیمکت بشینه

به نظرم تمام موارد لازم رو دیگه برای قهرمانی امسال داریم
از اونطرف هم امسال رقبا آرسنال و یونایتد هست . یونایتد بیشتر

در اروپا هم که پاریسی ها و رئال و بارسا امسال بیکار ننشیتن + بایرن رقبای جدی اروپایی هستن

کرت زوما . فابرگاس . فیلیپه . کاستا و بازگشت دورگبا عالی بوده + داشتن دفاع و دروازه بانی توپ + هازارد . ویلیان . اسکار و شورله

تقریبن همه چی تکمیله
البته یوونتوس به صورت قرضی لوکاکورومیخوادوشایدبهترین راه همین باشه به این دلیل که رئال برای خریدش میخواداقدام کنه -البته من فکرمیکنم امسال رئال وبارسازودترازسایرین توی چمپیونزلیگ حذف میشن-

h.zarei

Registered User
لایک‌ها
106
البته یوونتوس به صورت قرضی لوکاکورومیخوادوشایدبهترین راه همین باشه به این دلیل که رئال برای خریدش میخواداقدام کنه -البته من فکرمیکنم امسال رئال وبارسازودترازسایرین توی چمپیونزلیگ حذف میشن-
خدا از دهنت بشنوه
دلم میخاد دوباره بشه مثه 2008 سه تا تیم از انگلیس بیان نیمه نهایی

abbas19r

Registered User
لایک‌ها
131
کسی میدونه بازی دوستانه ی امروز چلسی رو جه شبکه ای پخش میکنه به جز CHELSEA TV؟

احسانبزرگي

Registered User
لایک‌ها
3,301
ایول داره کاستا گل تمیزی زد و باردیگر تورس فاجعه افرید از 5قدمی توپ رو زد بیرون خداییش ردش کنن اینو با حضور دروگبا ولوکاکو اصلا بهش احتیاج نیست

ali-dayyeri

Registered User
لایک‌ها
59
تورس خیلی افت کرده اما یه جاهیی میتونه مفید باشه

ali-dayyeri

Registered User
لایک‌ها
59
نمیشه الان قضاوت کرد ولی من فکر میکنم دورگبا دیگه مثل قبل نیست حالا میتونیم تو طول بازی ببینیم که شاید تورس بهتر از دورگبا هم باشه

احسانبزرگي

Registered User
لایک‌ها
3,301
نمیشه الان قضاوت کرد ولی من فکر میکنم دورگبا دیگه مثل قبل نیست حالا میتونیم تو طول بازی ببینیم که شاید تورس بهتر از دورگبا هم باشه
عمرا حالا ببین کی گفتم طرف درگیری داره با خودش توپ رو یه فوت میکرد میرفت تو دروازه نمیدونم چجوری گلش نکرد تورس برای چلسی ساخته نشده زمانی که لیورپول بود یادمه جلوی چلسی چه بازی کرد و 2گل زد یبار اصلا قابل قیاس نیست

احسانبزرگي

Registered User
لایک‌ها
3,301
دیدیر دروگبا در مصاحبه ای مفصل با چلسی تی وی به صحبت راجع به بازگشت خود به چلسی و دیگر مسائل مربوطه پرداخت.

hseshehseh.jpg

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آبی ها این هفته قرارداد انتقال دروگبا به استمفوردبریج را نهایی کردند و امروز پادشاه به مصاحبه با تلویزیون چلسی پرداخت.

"بازگشت به چلسی شگفت انگیز است، حس فوق العاده ای دارد. خوشخالم که برگشته ام و مشتاقم که بهترین هواداران را ببینم."

"تصمیم ساده ای بود، سخت بود به چلسی و خوزه نه گفت. خاطرات فوق العاده ای با باشگاه دارم پس وقتی موقعیتش پیش آمد تصمیم گیری برایم ساده بود."

مورینیو در سال 2004 دروگبا را به خدمت گرفت و یکی از اولین خریدهای او بود.

دروگبا ادامه داد: "به من گفت بازیکنی هستم که دوستش دارد و در تاریخ باشگاه هستم و باید یک روز برگردم. به من گفت که باید برگردم و من با او موافق بودم. زیرا حتی وقتی که چلسی را ترک کردم، هنوز هم بازیکن چلسی بودم چون 8 سال اینجا بودم. قصد بی احترامی به تیم های قبلی را ندارم، ولی واقعیت این است!"

"مورینیو کسی است که به من شانس بازی کردن در لیگ برتر را داد. ما جام های زیادی و بازی های زیادی را با هم بردیم. تنها ارتباط او با من اینطور نیست، او رابطه اش با همه بازیکنان که از ابتدای داستان اینجا بوده اند همین رفتار را دارد. خیلی احساسی است، ولی مهم ترین چیز این است که می خواهیم ببریم، ببریم و ببریم!"

"به نظرم بهترین چیزی که می توانم به تیم بدهم این است که مثل دوره اولم در اینجا باشم. نباید عوض شوم، همه شخصیت من را می شناسند، نگرش و ذهنیت من مشخص است."

"آن ها می دانند که فقط به خاطر این اینجا نیستم که لبخند بزنم و از افرادی که بازگشتم را تبریک می گویند تشکر کنم. می خواهم ببرم، می خواهم تمایلم برای بردن بازی ها را با بقیه به اشتراک بگذارم. این تیم جوان است ولی باید بهترین نتایج ممکن را بگیریم."

دروگبا ادامه داد: "خریدن بازیکن های جدید برای ما مهم بود، همه خرید های چلسی خوب هستند. در مورد داشتن سسک در چلسی، فکر کنم خواهد فهمید که بهتر است با ما باشد تا مقابل ما! آن ها بازیکنان خوبی هستند و امیدوارم که تجربه و استعداد هایشان را به تیم تزریق کنند."

"چند سالیست بازی دیگو را دنبال می کنم و اولین باری که دیدمش واقعا از او خوشم آمد. شخصیتش را دوست دارم، محکم است، می تواند گل بزند و از نظر تاکتیکی یک هدیه برای تیم است. او دوست دارد مردم به او احترام بگذارند و این مهم است."

"این اولین بازیست که فرصت دارم در مورد این دو بازیکن خاص صحبت کنم، اشلی کول و لمپارد. اش (اسم مختصار کول) بهترین دفاع چپ جهان بود و خوش شانس بودم که در تیمم داشتمش چون وقتی در آرسنال بود بازی کردن مقابلش سخت بود. وقتی به چلسی آمد بازیکن بهتری هم شد."

"همه دقیقا می دانند فرانک لمپارد برای من چه معنایی دارد. مردم می گویند من گل های زیادی زده ام، ولی فرانک تقریبا در همه آن ها نقش داشت. زوج من با فرانک باور نکردنی بود و او اسطوره باشگاه است. می دانم یک روز او هم بر می گردد چون به آبی ها متعلق است."

دروگبا در پایان گفت: "اینجا نیامده ام که رکوردها را بشکنم، فقط می خواهم جام ببرم، 5 سال عدم قهرمانی در لیگ برتر زیاد است، پس می خواهم قهرمانش شوم. بالای سر بردن کاپ لیگ برتر حس فوق العاده ای دارد و ما این را چند سالیست که تجربه نکرده ایم، این زمان زیادی برای باشگاهی مثل ماست."

"به نظرم رقابت مثل چند سال اخیر خواهد بود، همه باشگاه های بزرگ در آن شریک خواهند بود و تا آخر می جنگند."

"تیم های بیشتری برای رقابت بر سر قهرمانی در لیگ وجود دارند که لیگ را جذاب تر می کند چون فشارها و سناریو های متفاوت تری را خواهیم دید. دلم برای لیگ برتر تنگ شده بود، برای من بهترین لیگ دنیاست. درست است که لیگ آلمان در حال پیشرفت است ولی لیگ انگلیس در دهه اخیر همیشه بهترین بوده و واقعا مشتاقم که اولین بازیم را انجام دهم."

احسانبزرگي

Registered User
لایک‌ها
3,301
چلسی موفق شد با به نمایش گذاشتن بازی مقتدرانه با درخشش دیگو کوستا ویتس آرنهم را از پیش رو بردارد.

agwgaw.jpg

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آبی ها در پنجمین بازی پیش فصل خود به مصاف ویتس آرنهمی رفتند که رابطه فوق العاده ای با آن دارند، این بازی در هلند برگزار شد و بخشی از تور اروپایی چلسی بود.

مورینیو بازی را با ترکیب چک، آزپیلیکوئتا، کیهیل، ایوانویچ، لوئیس، ماتیچ، ون خینکل، سسک فابرگاس، صلاح، تورس و کوستا آغاز کرد.

در نیمه اول چلسی بازی را رویایی آغاز کرد. در دقیقه دوم بازی روی حرکت دیگو کوستا، محمد صلاح به سادگی دروازه بدون دروازه بان را باز کرد تا دومین گل خود را در پیش فصل برای چلسی بزند.

بازی در دست چلسی بود با این حال ویتس نیز تیم دست و پا بسته ای محسوب نمی شود.

در اواخر نیمه دوم بودیم که روی یک ضربه آزاد سسک فابرگاس گلی فوق العاده از روی ضربه ای آزادبه ثمر رساند تا حساب کار 2-0 شود.

در نیمه دوم مورینیو دو تغییر از ابتدا ایجاد کرد، اولین تعویض جایگزینی تری با فیلیپه لوئیس و به تبع ایوانویچ به راست رفت و آزپی جای فیلیپه را در سمت چپ خط دفاع گرفت.

نیمه دوم بازی کاملا در دست چلسی بود، دیگو کوستا می توانست روی پاس گل سسک گلزنی کند با این حال دروازه بان موفق شد توپ را محل کند و سپس تورس نیز موقعیت برگشتی را از دست داد.

ویتس روی یک ضربه خارق العاده از خارج محوطه می توانست گلزنی کند که توپ به شکلی خطرناک به تیرک دروازه چک خورد و بیرون رفت.

در ادامه بازی رومئو جای ون خینکل به میدان آمد، این بازیکن هلندی به شدت تشویق شد و دلیلش 10 سال حضور مارکو در ویتس آرنهم بود.

همچنین ناتان آکی جای محمد صلاح گلزن را گرفت.

چند دقیقه بعد دیگو کوستا با حرکتی انفجاری تک به تک شد و با از خود گذشتگی توپ را به ماتیچ پاس داد تا چلسی یک دروازه خالی دیگر هم گل کند و بازی 3-0 شود.

فابرگاس ستاره درخشان چلسی در اواخر بازی جای خود را به لوئیس بیکر داد. سولانکی، زوما و بوگا نیز به ترتیب به جای کوستا، کیهیل و ماتیچ به بازی آمدند. در تعویض آخر هم میتچل بینی جای پتر چک را دروازه گرفت. کوستا علیرغم گل نزدن، دو پاس گل حاضر و آماده برای دیگر بازیکنان محیا کرد.

در اواخر بازی روی جوانی بازیکنان و دروازه بان چلسی، آبی ها یک گل آماتور دریافت کردند تا بازی 3-1 شود.

نکته قابل توجه بازی حضور تیوبت کورتوا و ادن هازارد ستارگان تازه از سفر برگشته چلسی در ورزشگاه بود.

این پنجمین بازی دوستانه چلسی در پیش فصل بود که با چهارمین پیروزی همراه شد.

احسانبزرگي

Registered User
لایک‌ها
3,301
باشگاه های فوتبال اورتون و چلسی رسما تایید کردند که روملو لوکاکو با مبلغ 28 میلیون پوند که معادل با 35 میلیون یورو می باشد، منتقل شده است.

hsehsesh.jpg

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، لحظاتی پیش اورتون و چلسی در بیانیه هایی خبر انتقال روملو لوکاکو را تایید کردند.

باشگاه اورتون در اعلامیه خود تایید کرد که مبلغ انتقال 28 میلیون پوند بوده و این گران قیمت ترین خرید تاریخ باشگاه اورتون محسوب می شود.

لوکاکوی 21 ساله سه سال در استمفوردبریج بود و دو فصل گذشته را قرضی در وست برومویچ و اورتون سپری کرده است.

لوکاکو سال 2011 از اندرلخت به چلسی پیوست و اولین بار در پیروزی 3-1 برابر نوریچ سیتی زیر نظر بواس به بازی گرفته شد.

سال 2012 را در وست برومویچ سپری کرد و فصل بعد را نیز به خواسته خودش در اورتون گذراند. مورینیو فصل قبل قصد داشت که به جای لوکاکو دمبا با را بفروشد ولی این مهاجم جوان خود درخواست انتقال داد و چلسی نیز آن را به خاطر متوقف نشدن پیشرفت لوکاکو پذیرفت.

لوکاکو همچنین در سوپر کاپ 2013 پنالتی حیاتی را برابر بایرن از دست داد تا یک جام از دست آبی ها در آید. لوکاکو در کل 15 بازی برای چلسی انجام داد و امروز انتقالش به اورتون رسما تایید شد.

باشگاه چلسی نیز در متنی از او به خاطر خدماتش تشکر و بهترین ها را برایش در آینده آرزو کرد.

احسانبزرگي

Registered User
لایک‌ها
3,301
آقای خاص در کنفرانس خبری پس از پیروزی 3-1 تیمش برابر ویتس، در مورد لوکاکو، کوستا و فابرگاس و همچنین مسائل دیگر صحبت کرد.

wagawgagwa.jpg

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، ابی ها با گل های صلاح، سسک و ماتیچ موفق شدند ویتس آرنهم هلند را در بازی دوستانه پشت سر بگذارند، در بازی بعدی چلسی میهمان وردربرمن خواهد بود.

خوزه مورینیو در کنفرانس خبری گفت: "خیلی از تیمی که داریم راضی هستیم.به نظرمان تیم مناسب دقیقا همین چیزی است که ما داریم، بازیکنانی مثل دیدیر و جان تری داریم ولی در کنارشان افرادی همچون ناتان آکی و کریستنسن نیز بازی می کنند."

"تیمی داریم که می خواهیم و تکرار می کنم که باشگاه از نظر سخت کوشی و سرعت عمل فوق العاده کار کرد که دیگو، فیلیپه و فابرگاس را بخرد.بازگشت تیبوت چیز واضحی بود. کرت زوما را 6 ماه پیش خریدیم."

"خوشحالم و به آن ها اعتماد داریم. ما کارمان را عالی انجام دادیم و حالا دیگر در بازار نقل و انتقالات قرار نداریم."

مورینیو ادامه داد: "فصل قبل برای این که به گل برسیم مجبور بودیم فوتبال خیلی خیلی خوبی بازی کنیم . در بعضی بازی ها و لحظات بهترین فرم خود را نداشتیم پس گلزنی برایمان مشکل بود."

"امروز می توانستید ببینید که گل سوم وقتی از راه رسید که خوب بازی نمی کردیم. ویتس بهتر بود. توپ را گرفتیم، یک پاس به دیگو و گل. وقتی از این نوع بازیکنان داریم مهم است چون می توانید از هیچ گل بزنید."

"مسئله دیگر این است که ما فقط دیگو را نداریم، تورس و دروگبا هم هستند. می دانم چه کاری از دست آن ها بر می آید. همچنین می دانم که از نظر ذهنی فرناندو فوق العاده است او آماده است که مثل امروز برای تیم کار کند."

"می توانیم تلاش کنیم و در آن واحد دو تا از مهاجمانمان را بازی دهیم.در حال آماده سازی هستیم و تلاش می کنیم ببینیم چه موقع می شود از دو مهاجم هم زمان استفاده کرد. سه مهاجم داریم پس امیدوارانه به ما کمک زیادی خواهند کرد."

تیبوت کورتوا و ادن هازارد به همراه میکل امروز به چلسی اضافه شده اند، با این حال شورله، رامیرس و ویلیان به همراه اسکار هفته آینده تمرینات خود را با چلسی آغاز خواهند کرد."

خوزه در این مورد گفت: "پیش فصل عجیبی است ولی کاری را می کنیم که می توانیم: بهبود بخشیدن به شرایط بازیکنان، تمرینات تاکتیکی و انتظار برای اضافه شدن دیگر نفرات برای انجام کار های نهایی قبل از آغاز فصل."

"برایمان خوب بود که بازیکنان جدید زود به تمرینات پیش فصل اضافه شدند. چون اسپانیا زود حذف شد ما توانستیم خیلی زود فابرگاس و کوستا را داشته باشیم."

"چه برای آن ها و چه برای ما مهم بود. آن ها دو بازیکن مهم در دو پست هافبک مرکزی و مهاجم برایمان خواهند بود."

"همانطور که انتظار داشتیم آن ها خیلی ساده با تیم تطبیق پیدا کرده اند و تیم نیز به آن ها خو گرفته است. بازیکنانی که الان با تیم نیستند، (شورله، ویلیان، هازارد و اسکار) هم پست هستند و با فابرگاس و دیگو در زمین ارتباط خواهند داشت."

"احساس من و بازیکنان این است که قرار است واقعا قدرتمند باشیم!"

مورینیو در مورد فروش لوکاکو نیز گفت: "اول از همه بگویم که از نظر ذهنی روملو همیشه واضح بود. می خواست برای چلسی بازی کند ولی می خواست که به صورت تضمین شده انتخاب اول باشد، در باشگاهی به بزرگی ما، خیلی سخت است که به بازیکنی قول داد!"

"سپس اورتون با پیشنهادی مهم آمد. همانطور که همیشه گفته ام باشگاه ما می خواهد همه چیز را واقعا عالی انجام دهد. همیشه می خواهیم طبق قوانین رفتار کنیم. فرپلی مالی همیشه دغدغه مسئولین چلسی است."

"وقتی این شانس را دارید که حرکت کنید و اتفاقات مثبتی از این نظر انجام دهیم، چلسی همیشه شرایط را بررسی می کند. در این فصل نقل و انتقالات وضعیت داوید لوئیز و روملو چلسی را با وجود خرید بازیکنانی جدید در وضعیتی فوق العاده قرار داده است."

"مهم این است که روملو خوشحال است و همه چیز به نفعش است. بچه خوبی است. او یک روش برای سازمان دهی به زندگی فوتبالیش دارد. تنها کاری که می توانیم برایش انجام دهیم این است که آرزوی موفقیت برایش داشته باشیم چون فصل قبل در اینجا بود و بچه خوبیست. او شایسته

احسانبزرگي

Registered User
لایک‌ها
3,301
تیبوت کورتوا در مصاحبه با چلسی تی وی از خوشحالی خود جهت پوشیدن پیراهن چلسی خبر داد.

bdsbbsd.jpg

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، کورتوا فصل گذشته در نیمه نهایی لیگ قهرمانان برابر چلسی قرار گرفت و تواسنت واکنش هایی خارق العاده در بازی برگشت داشته باشد. همچنین در آن بازی هواداران چلسی کورتوا را تشویق می کردند.

دروازه بان 22 ساله چلسی گفت: "خوب بود که می دیدم هواداران چلسی استعداد های مرا گرامی می داشتند و از عملکردم در اتلتیکو تمجید می کردند. دیدن این که برای من دست می زنند خیلی خاص بود و امیدوارانه حالا می توانم به آن ها با بازی کردن و قهرمانی در جام ها لذت بدهم."

"آن شب واقعا تجربه خوبی بود ولی مشخصا من برای تیم دیگری در بریج بازی می کردم پس کمی تعجب بر انگیز بود. حالا مشتاثم که یک بازی را با رنگ های چلسی در استمفوردبریج بازی کنم."

کورتوا در مورد تمرین کردن زیر نظر کریستوفر لولیچون، مربی دروازه بان های چلسی گفت: "جلسه خیلی خوبی بود. کار کردن با او عالی بود. او تغییرات زیادی در تمریناتش اعمال می کرد که با کمک کند که بهتر شویم و زودتر و سریع تر تصمیم بگیریم."

"به نظرم دروازه بان کاملی هستم ولی می دانم که می توانم بهتر شوم. فقط 22 سال سن دارم، هنوز جوانم و اینجا هستم که از کریتوف درس یاد بگیرم، همچنین از پتر چک و مارک شوارزر."

"فقط باید به سختی کار کنم و خودم را در تمرینات نشان دهم. باید سخت تمرین کنیم و کنار همدیگر به جدیت کار کنیم و یک تیم باشیم. همه کاری که از دستم بر می آید خوب بازی کردن است سپس مربی مرا انتخاب خواهد کرد.برای همه همینطور است."

کورتوا ادامه داد: "در اتلتیکو ما تیمی بودیم که مدام رشد می کردیم، به نظرم چلسی هم همینطور است. بازیکنان جوان و جدید زیادی داریم که می خواهند خودشان را به بازیکن های بهتری تبدیل کنند و با باشگاه جام بگیرند، به نظرم این ممکن است."

"چلسی باشگاهی هست که همیشه جاه طبی قهرمانی در جام های زیادی را داشته است. چلسی تیمی دارد که قهرمان انگلیس شود، قهرمان جام های حذفی شود و به فینال لیگ قهرمانان برسد و دوباره آن را ببرد."

"مشخصا در لیگ برتر و لیگ قهرمانان تیم های بسیار خوبی وجود دارند ولی به نظرم باید بتوانیم در هر دو رقابت تا جایی که می توانیم پیش برویم."

کورتوا در پایان مصاحبه خود گفت: "3 سال پیش با چلسی امض کردم و حالا واقعا خوشحالم که در چلسی هستم و بخشی از این باشگاه محسوب می شوم. هم تیمی های جدید من فوق العاده بوده اند. آن ها از من جوری استقبال کرده اند که واقعا حس می کنم بخشی از تیم هستم. به طور واضحی شناختن برخی از بازیکنان از قبل هم به من کمک کرده است."

"وقتی به چلسی آمدم فقط 1 سال بود که در لیگ بلژیک بازی می کردم. هیچکس نبودم. در سه سال گذشته پیشرفت کرده ام و اسمی برای خودم در جهان فوتبال دست و پا کرده ام."

"حالا به خودم بر می گردد که در چلسی به سختی کار کنم، پیشرفت کنم و به تیم کمک کنم که به همه چیز هایی که می خواهیم برسد."

بالا