برگزیده های پرشین تولز

انتخاب بین Z510 و E531

hosseinskandari

Registered User
لایک‌ها
46
سلام دوستان بنده بودجه دور و بر 2500000 و کاربرد سیمولیشن و بازی--بطور کلی سخت افزار قوی و سیستم مقاوم میپسندم چون تجربه بدی از ضعف لپتاپ در جنس بدنه و فن و .... دارم.

با کلی گشتن این دو مدل رو انتخاب کردم (که مقایسه شون رو میبینید) که پردازنده قوی دارن... سریهای جدید که پردازنده u دارن بدرد من و فک کنم هیچکی دیگه نخورن :d

پردازنده z510 یه 10% شایدم کمتر قویتر هست از e531 ولی هردو i7 عالی و 4 هسته ای هستن.
E531 بدنه و کلا ساخت محکم تری داره ولی 300 گرمی سنگینتره که خیلی مهم نیست چون در عوض بر خلاف Z510 باتریش در میاد و یه 200-300 گرمی میشه وزنشو کم کرد که بشه مثل Z510 با باتری..
باتری و طول مدت کارکرد E531 باید بهتر باشه چون 2 سلول یبشتر داره باتریش..
کیفیت صفحه هیچکدوم باجی به هم نمیده فک کنم..

با این تفاسیر فک می کنید کدوم انتخاب بهتری هست؟..اگه مدل دیگه ای هم مدنظر هست با همین قدرت پردازنده و گرافیک خوشحال میشم معرفی کنید..

ممنون

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام عزیز. کدوم مدل از Z510 و کدام مدل از E531 مد نظرتونه؟ A یا B یا ...؟

hosseinskandari

Registered User
لایک‌ها
46
بهترین مدلاش از هرکدوم ... که i7 باشه.. خودم خیلی گشتم... صدای Z510 بهتر باید باشه چون JBL داره.. ولی نمایششو نمیدونم باجی به هم میدن این دوتا یا نه!

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
بهترین مدلاش از هرکدوم ... که i7 باشه.. خودم خیلی گشتم... صدای Z510 بهتر باید باشه چون JBL داره.. ولی نمایششو نمیدونم باجی به هم میدن این دوتا یا نه!
بهترینش Z510-D هستش. اما به شخصه کیفیت قطعات و ظرافت ساخت Think Pad رو ترجیح میدم.

hosseinskandari

Registered User
لایک‌ها
46
البته میدونید که چیزی به نام Z510 D وجود نداره... اونو digikala میزنه از A-Z رو لپتاپای مشابه که با هم تفاوت داشته باشن ;)
خودمم دو به شک هستم رو این دوتا... Z510 خیلی به نظر مستحکم نمیاد مثل E.....

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
البته میدونید که چیزی به نام Z510 D وجود نداره... اونو digikala میزنه از A-Z رو لپتاپای مشابه که با هم تفاوت داشته باشن ;)
خودمم دو به شک هستم رو این دوتا... Z510 خیلی به نظر مستحکم نمیاد مثل E.....
ببين عزيز ، Z510 يه سري هستش كه با كمي تغيير برخي قطعات با قيمتهاي متفاوت و كانفيگ متفاوت كمپاني Lenovo براي مشتري ميزنه. ديجيكالاي بدبخت از كجاش درآورده!؟!؟!؟ اين مطلب واسه ساير برندها نيز صدق ميكنه. ضمنا من نميدونم شما مگه ميخواين باهاش كشتي بگيريد يا واسه پرتاب وزنه ازش استفاده كنيد؟ :general107:
اگر ازش خوب مراقبت كنيد سالها براتون مي مونه. اما اگر حتي اپل بخريد و ازش درست نگهداري نكنيد دو روزه رحلت مي كنه. ديگه تصميم با خودتونه.

hosseinskandari

Registered User
لایک‌ها
46
نه خو داداش... بحث وزنه و کشتی نیست... یه لپتاپ g 1050ee الان زیر دستمه... باهاش خیلی کار کردم... بازی..نرم افزار... خیلی هم روشن بوده تا الان.. بعد دوسال روکش روی قابش رفته و بسیار زشت شده..فنش یبار رفته مرخصی و بار دوم هم به صدا اومده! صفحه نمایشش هم خمش میکنی خراب میشه و نصف صفحه بنفش میشه و ..... .. هیچ ضربه و فشاری هم نخورده و بهش نیومده! کیفیت ساخت خیلی مهمه دادا...
بله اگه هر روز رو میز باشه و شبا هم آدم بوسش کنه بره بخوابه شاید فرقی نکنه.. ولی لپتاپ اگه واقعا بخواد کار کنه کیفیت ساختش ملاک هست برا من لااقل ;)

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
نه خو داداش... بحث وزنه و کشتی نیست... یه لپتاپ g 1050ee الان زیر دستمه... باهاش خیلی کار کردم... بازی..نرم افزار... خیلی هم روشن بوده تا الان.. بعد دوسال روکش روی قابش رفته و بسیار زشت شده..فنش یبار رفته مرخصی و بار دوم هم به صدا اومده! صفحه نمایشش هم خمش میکنی خراب میشه و نصف صفحه بنفش میشه و ..... .. هیچ ضربه و فشاری هم نخورده و بهش نیومده! کیفیت ساخت خیلی مهمه دادا...
بله اگه هر روز رو میز باشه و شبا هم آدم بوسش کنه بره بخوابه شاید فرقی نکنه.. ولی لپتاپ اگه واقعا بخواد کار کنه کیفیت ساختش ملاک هست برا من لااقل ;)
عزیز برای منم مهمه. اتفاقا برا من کیفیت ساخت از کانفیگ مهمتره. به همین دلیل همیشه اول اپل و بعدشم سونی رو پیشنهاد می دم(البته توشیبا هم معرکست اما تو ایران تنوع نداره). تاپیک شما دو مدل لپ تاپ رو با سقف قیمتی مشخص بیان کرده. خوب با این مبلغ و این کانفیگی که شما اعلام نیاز کردید مطمئنا سونی با کیفیت ساخت عالی و یا ایسوس با کیفیت ساخت خوب گیرتون نمیاد. پس یه جورایی دست مارو واسه انتخاب بستین! والا بنده لنوو و ایسر رو عموما از نظر کیفیت قطعات قبول ندارم. خوب عزیز اگر کیفیت ساخت خوب میخواین و بازی هم می خواین باهاش بکنین اینو بگیرید:
http://notebook-center.ir/index.php?productID=29

خیالتون هم از بابت کیفیت ساختش مطمئن باشه.حدود 2600000 تومان راحت گیرتون میاد. اما Core i7 نیست که به نظر من اصلا مهم نیست. یه چیزه دیگه اینکه تمام خوبیها مثل وزن پایین , پردازنده بالا , گرافیک بالا , شارژ بالا , مانیتور رزولوشن بالا , بک لایت کیبورد , لمسی بودن صفحه , فول پورت و ... رو همه رو یکجا نمی تونید توی یه لپ تاپ زیر 5000000 تومان پیدا کنید که کیفیت ساختش هم خوب باشه.

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
راستش این بحث فنیش رو من کاری ندارم . چون به هر صورت سلیقه توی لپتاپ دخیله . کانفیگ کنار هم گذاشتن و کامپیر کردن هم که کاری نداره.
اما بین این 2 اگر من بخوام خودم بخرم E رو ترجیح میدم . شخصا بدنه جون دار و کاری از ظرافت برام خیلی مهمتره. همونطور که در بقیه موارد دوستمون گفتن برای من نوعی تفاوتی نمیکنه.

hosseinskandari

Registered User
لایک‌ها
46
حرفاتونو قبول دارم ولی نسبی اگه بخوام انتخاب کنم باید بشه یکیو انتخاب کرد دیگه (بین همین کیفیت متوسط ها هم باید بشه یکدومو بهتر اعلام کرد) ... کلا هیچوقت دوست نداشتم به سونی یا اپل پول بدم.. :D من i7 بودن برام مهمه چون سیمولیشن و اینجور چیزا انجام میدم.. هرچند اگه بخوام 2200 اینا پول بدم اگه i5 باشه هم مشکلی نخواهم داشت ولی اینکه 2600 به i5 پول بدم زورم میاد.. هرکیفیتی میخواد داشته باشه ;)

hosseinskandari

Registered User
لایک‌ها
46
راستش این بحث فنیش رو من کاری ندارم . چون به هر صورت سلیقه توی لپتاپ دخیله . کانفیگ کنار هم گذاشتن و کامپیر کردن هم که کاری نداره.
اما بین این 2 اگر من بخوام خودم بخرم E رو ترجیح میدم . شخصا بدنه جون دار و کاری از ظرافت برام خیلی مهمتره. همونطور که در بقیه موارد دوستمون گفتن برای من نوعی تفاوتی نمیکنه.
خودمم در کانفیگ تقریبا یکسان (مثل همین دو مورد) کیفیت بدنه و فن و خنکی برام خیلی مهمتر از اسپیکر Jbl هست یا حتی تاچ پد چون همیشه با موس کار میکنم... (مانیتورشونم که گویا خیلی با هم فرقی نخواهند داشت)

ZIA

Registered User
لایک‌ها
36
کمی صبر کنید تا e540 وارد بازار بشه و بی شک بخریدش
من z510 داشتم و 1 هفته ای فروختم
ظاهر کاملا حساسی داره برای منی که میخوام اینور اونور برم کمی ضعیف به نظر میرسید.
قسمت شاسی زیر کیبرد از جنس فلز هست که اگر جلو باد کولر کار کنی به شدت سرد میشه و در زمان تایپ کمی ناخوشایند خواهد بود.
سری thinkpad به خر کار معروف هستند من منتظر E540 می میانم در این سری کانفیگ فول hd هم هست

hosseinskandari

Registered User
لایک‌ها
46
ولی داداش قیمت 8 گیگ رم و 1 ترا هاردش میره رو 870 یورو!!
اینقد بخوام پول بدم N56 میخرم حتما

ZIA

Registered User
لایک‌ها
36
اره یک قیمت هستند ولی اصلا قابل مقایسه نیستم 2 لبتاب با کارکرد متفاوت
ایسوس مال روشن نگه داشتن نیست بدنه خیلی بدی داره از لحاظ مراقبت. گرمای زیادی داره و شارژ دهیش هم اصلا مناسب نیست حدود 3 ساعت و همچنین وزنش که 2.8 هست.

لنوو 7 ساعت الی 9 ساعت شارژ میده. ضد آب و ضد ضربه هست کیفیت ساخت شدیدا بالایی داره شما فقط یک بار پول مبدی پس یه جنس خوب بخر.

شما اگر نمیخوای هزینه کنی همبن e531 رو بگیر و شدیدا راضی خواهی بود یکی از دوستام داره از صبح تا شب دستشه اصلا گرم نمیکنه.

پد لنوو و کیبردش بسیار متفاوت است.
مدل t540p رو امرتات اورده که قیمتش 4600 هست من احتمالش زیاده که بگیرمش.

hosseinskandari

Registered User
لایک‌ها
46
حرفاتونو کامل قبول ندارم
ایسوس N56 باتریش 6 سلولی هست و کیفیتش خیلی عالیه.. شما ریویو notebookcheck رو نگاه کن! این لپتاپ تو حالت بیکار 7 ساعت شارژ نگه میداره که یه رکورده (تو خود متن گفته) وزنشم 2.7 هست.. درسته میفرمایید لنوو مدل E عالی هست (شاید (چون خودم نمیدونم میگم شاید) همونطور که شما گفتید 7-9 ساعت شارژ نگه داره و عالی باشه) ولی ایسوس هم کم الکی نیست...
آره E531 نسبتا نظرمو گرفته ... بالای 3200 اینا هم نمیخوام هزینه کنم (زیاده به نظرم برا لپتاپ)...
حالا این E540 هم بیاد بیننم چجور میشه قیمتش... گزینه هام الان یکی همین E531 هست... یکی N56 .. یکی این E540 که خب قیمتش معلوم نیست و احتمالا گرون باشه.. یکی هم Z50-70 i5 چون 1080 هست صفحش و 840M گرافیکشه و پول الکی به i7 سری U نمیدی با خریدش...
خرید لپتاپم به اوایل مهر موکول شده در نتیجه همه مدلای جدید خواهند اومد تا اون موقع ;).. دیگه کامل میتونم تصمیم بگیرم تا اون موقع

hosseinskandari

Registered User
لایک‌ها
46
راستی اگه لطف کنی و بتونی به دوستتون بگید یه شات GPUz از گرافیکشون بذارن ببینیم کدوم 740M هست گرافیکش (Gk107 یا GK208).. مدل ضغیفش یا قوی اش... رو asus ها مدل قویترشو گذاشتن و رو Z510 لنوو مدل ضعیفرترشو متاسفانه.. باید دید رو E531 کدومو گذاشتن.. :)

ZIA

Registered User
لایک‌ها
36
من سری n56 رو اطلاع نداشتم قبلا در مورد n550jk تحقیق کرده بودم زیاد راضی نبودم. اون z5070 خیلی خوبه اگر صفحه مات بود منم میخریدمش. اگر با صفحه براق مشکل نداری بگیرش. حالا اگر بخوای صفحه براق بگیری اصلا برو سراغ flex2

hosseinskandari

Registered User
لایک‌ها
46
آره مدل خوبیه.. منتهی من یکم زیادی حساب کتاب میکنم :D
به نظر من 700 بخوای سر بدی که مانیتور IPS و لمسی بشه... نمیارزه... فرق دیگه ای با 5070 i5 نداره هر دو 1080 هستند.... ;)
در جریان هستم که خیلی IPS بودن و لمسی بودن قیمت رو میبره بالا ;)

بالا