برگزیده های پرشین تولز

آمریکا یا اروپا ؟ کدامیک برای زندگی بهتر است ؟

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
اینا فقط تصوراتته تا در موقعیتش قرار نگیری درک نمی کنی من تجربه کردم غربت چیه فقط پدر و مادر و فامیل و بچه محل نیست من 2.5 ماه توی ترکیه بودم اوایلش که خیلی خوش گذشت ولی بعدش دل آدم می گیره با اینکه خودم ترک هستم و کوچکترین مشکلی هم با مردمش در این مدت برام پیش نیومد
دلت از چهره های مردم خیابان گرفته تا حتی در و دیوار و معماری ساختمانها و کوچه های کشورت تنگ میشه البته رفته رفته حس غربت از بین میره که در این صورت شما با اون جامعه و مردم و فرهنگش خو گرفتی و هویت خودت رو فراموش کردی

خب پس برای اینکه هویت خودمون رو فراموش نکنیم باید همیشه تو یه شهر و یه محله زندگی کنیم؟ آدم با ادم فرق میکنه شما به شهر و خانوادت وابسته بودی اینطوری شدی. تجربه زندگی تو 4 تا شهر مختلف رو هم داشتم حداکثر یکم دلم تنگ شده.

hamedM1368

Registered User
لایک‌ها
866
خب پس برای اینکه هویت خودمون رو فراموش نکنیم باید همیشه تو یه شهر و یه محله زندگی کنیم؟ آدم با ادم فرق میکنه شما به شهر و خانوادت وابسته بودی اینطوری شدی. تجربه زندگی تو 4 تا شهر مختلف رو هم داشتم حداکثر یکم دلم تنگ شده.
اون 4 تا شهر بازم توی کشور خودته حس و حال وطنت رو داره من خدمت آموزشی رو توی خاش گذروندم هیچوقت احساس غربت آنچنانی نداشتم حداقل در مقابل زمانی که خارج از کشور بودم و به مراتب در وضعیت بهتری زندگی می کردم چیزی نبود

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
براي پيشرفت بايد از comfort zone خارج شد. حس غربت هم تا ٦ ماه به كل از بين ميره. فعلا كه ايران شده غربت! اكثر دوست و فاميل رفتن!

Sent from my iPhone using Tapatalk

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
دوستان اگر فامیلی در اروپا یا آمریکا دارن ممنون میشم سوال منو بپرسن و پاسخ اش را بزارن تا همگی استفاده کنیم

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
دوستان اگر فامیلی در اروپا یا آمریکا دارن ممنون میشم سوال منو بپرسن و پاسخ اش را بزارن تا همگی استفاده کنیم
عزیزه من سوالت کلی هست . من امریکا نرفتم اما کشورای زیادی از اروپارو دیدم و الان روسیه زندگی میکنم . سوال شما هم مثل اینه که بگ فوتبال بهتره یا تنیس؟ فیزیک بهتره یا شیمی؟
خب باید یه معیار بگی که از چه نظر چی بهته
از لحاظ مالی، شما امریکا ممکنه ثروتمند بشی ، ممکننه بی خانمان باشی . یعنی تضمین شده نیست زندگیه خوبی داشته باشی اما ممکن هم هست میلیادر بشی
اما اروپا اینجوری نیست ، یه حقوق 2 هزار ییورویی داری که سر ماه تموم میشه . پولدار نمیشی اما فقیر هم نمیمونی. البته بازم کشور با کشور فرق داره . الان یونان نصف مردم بیکارن اونا هم کا کار میکنن حقوقشون 200 یورو بیشتر نیست . پرتغال و ایتالیا و اسپانیا و مجارستان هم وضع بهتری ندارن. اما المان و فرانسه مثل همیشه رشد نسبتا خوبی دارن.

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
یه چیز رو یادم رفت بگم از نظر خوش بودن و سرزنده بودن مردم امریکا خوش تر از مردمان اروپا هستن البته جدا از مسائل سیاسی که باعث میشه مردم کشوری عبوس بشن (مثل مردم روسیه بخاطر از دست دادن اعتبار) جغرافیایه کشوری تاثیر زیادی داره هرچه به سرما نزدیکتر میشیم مردم عبوستر و خشکتر میشن و هر چی به گرما نزدیک بشیم مردم سرحالتر و سرزنده تر هستند
مثلا ما یکی از اشناهامون هم المان رفت هم دانمارک میگفت دانمارک مثل شهر ارواح بود ساعت 6 به بعد دیگه کسی تو خیابون نبود اما المان خوب بود

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
عزیزه من سوالت کلی هست . من امریکا نرفتم اما کشورای زیادی از اروپارو دیدم و الان روسیه زندگی میکنم . سوال شما هم مثل اینه که بگ فوتبال بهتره یا تنیس؟ فیزیک بهتره یا شیمی؟
از لحاظ مالی، شما امریکا ممکنه ثروتمند بشی ، ممکننه بی خانمان باشی . یعنی تضمین شده نیست زندگیه خوبی داشته باشی اما ممکن هم هست میلیادر بشی
اما اروپا اینجوری نیست ، یه حقوق 2 هزار ییورویی داری که سر ماه تموم میشه . پولدار نمیشی اما فقیر هم نمیمونی. البته بازم کشور با کشور فرق داره . الان یونان نصف مردم بیکارن اونا هم کا کار میکنن حقوقشون 200 یورو بیشتر نیست . پرتغال و ایتالیا و اسپانیا و مجارستان هم وضع بهتری ندارن. اما المان و فرانسه مثل همیشه رشد نسبتا خوبی دارن.
تو پست اول که دقیق گفتم
اروپا سه تا کشور مد نظر دارم
سوییس - سوئد یا هلند
معیار هم آسایش و رفاه و ...

hamedM1368

Registered User
لایک‌ها
866
بین این روس ها چه جوری زندگی می کنی؟ من خود روسیه رو نرفتم ولی یه مدت ازبکستان بودم روس زیاد داشت
اصلا یه جوری هستن خیلی سرد و خشک روی خوش بهت نشون نمیدن نه جنب و جوش خاصی دارن نه شادابی یه جوری باهات برخورد می کنن که حس غریبه و تنها بودن بهت دست میده انگار بینشون اضافه ای و نمی خوان بپذیرنت

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
بین این روس ها چه جوری زندگی می کنی؟ من خود روسیه رو نرفتم ولی یه مدت ازبکستان بودم روس زیاد داشت
اصلا یه جوری هستن خیلی سرد و خشک روی خوش بهت نشون نمیدن نه جنب و جوش خاصی دارن نه شادابی یه جوری باهات برخورد می کنن که حس غریبه و تنها بودن بهت دست میده انگار بینشون اضافه ای و نمی خوان بپذیرنت
هر چی اونجا دیدی اینم همینه .

rockefeller

Registered User
لایک‌ها
462
براي پيشرفت بايد از comfort zone خارج شد. حس غربت هم تا ٦ ماه به كل از بين ميره. فعلا كه ايران شده غربت! اكثر دوست و فاميل رفتن!

این که همه دوست و فامیل رفتن رو خوب اومدی
واقعا بعضی وقتا دلم میگیره
همه همسنای خودم تو فامیل و اکثر دوستای قدیمیم بجز 2 نفر رفتن ...

در مورد سوئیس هم بگم که کار توش سخته، رسما نژادپرستن.
یه قانون دارن برای کار
اول سوئیسی
دوم اروپایی همزبون
سوم بقیه اروپایی ها
بعدشم اگه چیزی مونده بود بقیه

البته اگر بصورت سرمایه گذاری بری ( حداقل 500 هزار فرانک ) که البته مالیات وحشتناکی خواهد داشت
اونوقت کمی بهت خوش میگذره
با 500 هزار دلار سرمایه گذاری هم اقامت سرمایه گذاری امریکا ( ایالت تگزاس) رو میتونی بگیری
ولی خوداییش با این مبلغ تو ایران بهتر میشه کار کرد!!!
تفریحی هم بری هر جای اروپا یا امریکا که دلت خواست!

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
این که همه دوست و فامیل رفتن رو خوب اومدی
واقعا بعضی وقتا دلم میگیره
همه همسنای خودم تو فامیل و اکثر دوستای قدیمیم بجز 2 نفر رفتن ...

در مورد سوئیس هم بگم که کار توش سخته، رسما نژادپرستن.
یه قانون دارن برای کار
اول سوئیسی
دوم اروپایی همزبون
سوم بقیه اروپایی ها
بعدشم اگه چیزی مونده بود بقیه

البته اگر بصورت سرمایه گذاری بری ( حداقل 500 هزار فرانک ) که البته مالیات وحشتناکی خواهد داشت
اونوقت کمی بهت خوش میگذره
با 500 هزار دلار سرمایه گذاری هم اقامت سرمایه گذاری امریکا ( ایالت تگزاس) رو میتونی بگیری
ولی خوداییش با این مبلغ تو ایران بهتر میشه کار کرد!!!
تفریحی هم بری هر جای اروپا یا امریکا که دلت خواست!
دوستات الان کجا رفتن ؟
من میخوام با پول برم
مهم واسم اینه که پاسپورت آمریکایی بهتره یا سوییسی ؟
برخورد مردم جهان با آمریکایی ها بهتره یا مثلا کشور بی طرفی مثل سوییس ؟
الان مثلا مردم خیلی با اعراب میونه ای ندارن ( تروریست و .. )
آیا با آمریکا هم به دلیل دخالت های نظامی همین رفتار را دارن یا خیر ؟

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
دوستات الان کجا رفتن ؟
من میخوام با پول برم
دوست عزیز من فکر میکنم زیاد درباره گرفتن پاسپورت اطلاعات نداین متاسفانه . من یک مثال فقط برای شما میزنم : برای گرفتن پاسپورت امریکایی به روش پولی : شما 500 هزار دلار امریکا در یک تجارت در امریکا یا اقدام به خرید مغازه میکنین . البته این حداقل 500 هزار تاست و تا یک میلیون و 500 هزار دلار هم میره. بعد از اون یک ماهه به سفارت امریکا دعوت میشین .اینم بگم ممکنه اون تجارت که خریدین سود بهتون نده و 500هزار دلار ناقابل رو از دست بدین چون کسی که تجارت یا مغازشو میفروشه باد ببینین چرا دااره میفروشه؟ اگه سود اوربود میفروخت؟
خب تا اینجا 500 هزار دلار دادین و سفارت امریکا رفتین . در اخر یه کارت به شما میدن و مهر توی پاسپورتتون میزنن . اسم اون کارت گرین کارته. با این کارت شما امریکایی نیستین ، پاسپورته ایرانی دارین ، اما اجازه سفر به امریکا رو بدون ویزا دارین و اجازه ی کار . اگر هم مدت زیادی تشریف نبرین امریکا گرین کارتتون باطل میشه . حالا اگه 5 سال اقامت دایم داشته باشین تو امریکا ( بعد از گرفتن گرین کارت) میتونین درخواست پاسپورت بدین و بعد یک سال بگیرین (با شرایط البته ) .
پاسپورته چی بهتره یا چی هم حرفه خنده داریه . کشورای دیگه ایران نیستن که کسی که مسیحی ازش ددوری کنن . سیاه پوست باشه کنارش نباشن . کشورهای توسعه یافته به تخصص شمما نگاه میکنن.نه پاسپورته شما .

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
به نظر من اروپا بهتره.الان شما پاسپورت یکی از کشورای اروپا رو داشته باشی میتونی هر موقع دلت خواست بری
یه مدت یه کشور دیگه بمونی زندگی کنی و حتی اگه کار موجود باشه اونجا کار کنی
تو هر کشوری که بیمه داشته باشی تو کشورهای دیگه هم قابل استفاده و معتبر هستش
در واقع 28 تا کشور هستن که یه جورایی غیر مستقیم یه کشور متحد رو تشکیل میدن

parsifar

Registered User
لایک‌ها
474
بستگی به هدفت داره.
از آمریکا زیاد اطلاعات ندارم ولی می دونم آدم تنبلی نباشی اونجا موفق می شی.
از اروپا یونان ، ایتالیا ، فرانسه ،اتریش و آلمان و چند تا کشور کوچک دیگه رو دیدم.
اون دوتای اول رو که بی خیال دست کمی از ایران ندارن. فرانسه هم بستگی به زبان و آشنا داره یعنی فامیل یا کسی باشه ساپورتش کنه تا راه بیفته ولی در کل به درد مهاجرت نمی خوره.
اتریش و آلمان هم بد نیست ولی خیلی زمان می بره تا یه مهاجر جا بیفته.

از من می شنوی برو یک کشور انگلیسی زبان.

Last edited:

Atlanta

Registered User
لایک‌ها
168
اروپا ، خصوصا" از لحاظ رفاه اجتماعی اسکاندیناوی حرف اول رو میزنه...امنیت !

rockefeller

Registered User
لایک‌ها
462
دوستات الان کجا رفتن ؟
من میخوام با پول برم
دوستان و فامیل اکثرا اروپا و چنتایی امریکا
فامیلا تو امریکا میگن ایرانیا اینجا به امریکا میگن "عمری کار"
یکی از آشناها که تازه رفته و سیتیزن هم شده ( به واسطه ازدوج ) میگه اصلا اون چیزی که فکر میکردم نیست و ...
مهاجرت فقط با سرمایه بسیار زیاد عقلانیه در غیر این صورت خیلی بهتون سخت خواهد گذشت
و البته اگر مرد کار باشید ( تو مایه های 18 - 20 ساعت در شبانه روز )و پولتون رو هم به فنا ندید تو کاباره و ... 4 تا 5 سال طول میکشه تا یه زندگی برای خودتون دست و پا کنید
با پاسپورت امریکا بازم ملیت شما ایرانی است یعنی داخلش میزنه ایرانی و برخی قوانین در مورد شما اجرا میشه.
ملیت مهمه نه پاس
میخوای بپیچونی ملیتو یه راه هایی داره که خرج داره
اگر اصرار به خارج رفتن داری نظر شخصی من امریکاست

fmmajd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تو آمریکا نمیشه سرمایه گذاری کنید.من با استادام صحبت کردم درباره اش.میگن اگه قصد راه انداختن بیزینس دارید اصن طرف آمریکا نرید.چون اونا همه چی دارن و رقبای خیلی گنده ای خواهید داشت که سری از میدون به درت میکنن.

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
من كلا هركسي رو ميشناختم تو اروپا بوده مقصد نهاييش يا خواستش آمريكا و كانادا بوده!

mehditab

Registered User
لایک‌ها
1,273
اگه گشاد نباشی کانادا و مخصوصا امریکا از هر لحاظ عالی هستند.
شما برو اپلای ابرود تجربه ی کسایی که اروپا و امریکا رفتن بخون.ما از امریکا تعریف کنیم میگن فیلم هالیوودی زیاد میبینی!:D
هیچوقت نمیشه کلی گفت کجا بهتره.هر کسی یه جایی میپسنده.یکی دوست داره ایران بمونه آینده ی مبهمی داشته باشه و یکی اهل پیشرفته و کیفیت زندگی براش مهمه البته اگه شرایطت داشته باشه از ایران میره.
به قول شروین تقوی مردم ما اگه بتونن برن همه از این مملکت خارج میشن!:p

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
دوستان و فامیل اکثرا اروپا و چنتایی امریکا
فامیلا تو امریکا میگن ایرانیا اینجا به امریکا میگن "عمری کار"
یکی از آشناها که تازه رفته و سیتیزن هم شده ( به واسطه ازدوج ) میگه اصلا اون چیزی که فکر میکردم نیست و ...
مهاجرت فقط با سرمایه بسیار زیاد عقلانیه در غیر این صورت خیلی بهتون سخت خواهد گذشت
و البته اگر مرد کار باشید ( تو مایه های 18 - 20 ساعت در شبانه روز )و پولتون رو هم به فنا ندید تو کاباره و ... 4 تا 5 سال طول میکشه تا یه زندگی برای خودتون دست و پا کنید
با پاسپورت امریکا بازم ملیت شما ایرانی است یعنی داخلش میزنه ایرانی و برخی قوانین در مورد شما اجرا میشه.
ملیت مهمه نه پاس
میخوای بپیچونی ملیتو یه راه هایی داره که خرج داره
اگر اصرار به خارج رفتن داری نظر شخصی من امریکاست
خب اگر تابعیت بگری توی پاسپورت که میزنن آمریکایی دیگه درسته ؟

بالا