برگزیده های پرشین تولز

Jun Fan Jeet Kune Do (کارشناس متخصص استاد آبتین)

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
در یک بازی کامپیوتری به اسم EA UFC 2014 قرار هست بروس لی هم بعنوان mystery fighter جزو کرکترهای بازی باشه :

این ایده می تونه موافقان و مخالفانی داشته باشه اما بهرحال جالبه. ببینیم شبیه سازی کامپیوتری تا کجا می تونه پیش بره ...

ea-ufc-bruce-lee1.png

djfarzad

Registered User
لایک‌ها
52
عجب تاپیک جامعی شده این تاپیک
ممنون از اساتید حاضر
من میخوام رشته ای رزمی شروع کنم و تا الان جیت کان دو خیلی نظرم رو جلب کرده.
سمت تهرانپارس و شرق تهران ممکنه باشگاه خوبی بهم معرفی کنید؟

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
ممنون از اساتید حاضر

سلام به شما
خوش آمدید

راستش متاسفانه جیت کان دو با اون مشخصاتی که مد نظر بنده هست در ایران آموزش داده نمی شه.

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
ممنون از اساتید حاضر
خوش آمدی . زحمت میکشند استاد آبتین برای اینجا
استاد آبتین یکی از بهترین اساتید باسواد و فنی در این رشته هستند

ممنون از حسن توجه شما

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
خوش آمدی . زحمت میکشند استاد آبتین برای اینجا
استاد آبتین یکی از بهترین اساتید باسواد و فنی در این رشته هستند

ممنون از حسن توجه شما

شما بسیار لطف داری
من شاگرد شمام :)

dadbak

Registered User
لایک‌ها
158
یه چیزه جالب تو فیلم های بروس لی
بروس لی وقتی کسی بهش حمله میکرد موضع دفاعی به خودش نمیگرفت حمله را با حمله جواب میداد
بهترین دفاع با توجه به احتیاط کامل حمله هستش

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
یه چیزه جالب تو فیلم های بروس لی
بروس لی وقتی کسی بهش حمله میکرد موضع دفاعی به خودش نمیگرفت حمله را با حمله جواب میداد
بهترین دفاع با توجه به احتیاط کامل حمله هستش

بله دقیقا.
دقت کنید که اگر هم مجبور به دفاع می شد همیشه همراه با دفاع به عقب گام بر می داره تا غافلگیر نشه، فاصله رو با حریفش حفظ کنه و دسترسی حریف رو کم کنه ...

dadbak

Registered User
لایک‌ها
158
چیزی که از فیلم های بروس لی متوجه شدم این بود اوج هنر جیت کان دو بروس لی در فیلم دومش یعنی ارتباط چینی یا مشت خشم نمایان تو اون فیلم بنظرم بدنش روی نقطه اوج خودش قرار داشت
چون فیلم بازی با مرگ وسط کار از دنیا میره زیاد جالب نساختش

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
چیزی که از فیلم های بروس لی متوجه شدم این بود اوج هنر جیت کان دو بروس لی در فیلم دومش یعنی ارتباط چینی یا مشت خشم نمایان تو اون فیلم بنظرم بدنش روی نقطه اوج خودش قرار داشت
چون فیلم بازی با مرگ وسط کار از دنیا میره زیاد جالب نساختش

شخصا فکر می کنم در فیلم اژدها وارد می شود بروس بهترین فرم خودش رو داره، از نظر تکنیکی، جسمی و البته ذهنی. از نظر آموزشی بهترین فیلمش برای جیت کان دو کاران راه اژدهاست. و از نظر داستانی جذاب ترین فیلمش برای من ارتباط چینی هست که بهش اشاره کردی. به نظرم بروس iconic ترین لحظات رو در این فیلم داره.

1381880_650015861698745_537865258_n.jpg 98b83_fist_of_fury_01.jpg

Last edited:

djfarzad

Registered User
لایک‌ها
52
سلام و عرض ادب.
جیت کاندو بلاخره جزو سبک کونگ فو به حساب میاد یا ووشو؟
چون اسمش جان فان کونگ فو هست ولی زیر نظر فدراسیون ووشو فعالیت میکنن.

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
سلام و عرض ادب.
جیت کاندو بلاخره جزو سبک کونگ فو به حساب میاد یا ووشو؟
چون اسمش جان فان کونگ فو هست ولی زیر نظر فدراسیون ووشو فعالیت میکنن.

سلام دوست عزیز
کونگ فو و ووشو اصطلاحاتی هستند که عمدتا در قرن بیستم برای اشاره به هنرهای رزمی چین به کار برده شدن. امروزه اصطلاح ووشو به یک رشته ی خاص اطلاق می شه که اونهم در اواسط قرن بیستم بوجود آمد و ترکیبی هست از رشته های سنتی چینی و شکلی استاندارد شده داره. اما اصطلاح کونگ فو به یک سبک یا رشته اطلاق نمی شه و شامل انواع سبک های چینی هست.

در مورد جیت کان دو
بروس لی زمانی که شروع به آموزش هنرهای رزمی کرد در مقطعی نام رشته ی خودش رو جان فان کونگ فو گذاشت به این معنا که این کونگ فوی شخصی خودش هست. در ادامه زمانی که تغییرات جدی تری در روش مبارزه اش بوجود آمد از نام جیت کان دو استفاده کرد و ...
حالا اینکه جیت کان دو رو می تونیم کونگ فو بدونیم یا نه محل بحثه. از اونجا که این رشته مانند سایر استایل های کونگ فو از فلسفه و جهان بینی چینی الهام گرفته یا به این اعتبار که خالقش یک شخص چینی هست می تونیم اون رو کونگ فو بدونیم.
از نظر تکنیکی زیربنای جیت کان دو، شمشیربازی غربی، بوکس و وینگ چون هستند. هر چند نمی تونیم سهم هر کدوم از این رشته ها بطور دقیق تعیین کنیم اما بهرحال رشته های غربی پررنگ تر هستند. از این جهت این رشته کمتر به یک سبک تیپیکال کونگ فو شباهت پیدا می کنه.
البته جیت کان دو از نظر زیربنایی برگرفته از اون سه رشته است ولی در جزییات از سبک های مختلف چینی و غیرچینی الهام گرفته (برای مثال انواع ضربات پا رو در نظر بگیرید) ...

در نهایت شخص سازنده این رشته اصرار داشت که چیزی که خلق کرده کاملا آزاد و پویاست و در صورت لزوم تغییر می کنه و بهبود داده میشه و به این اعتبار اصلا بهتر هست ما هم درباره شرقی بودن یا غربی بودنش قضاوت نکنیم.

امیدوارم پاسخ شما رو داده باشم.

hamidbrucelee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام،من خیلی بروسلی رو دوسدارم،بهترین رزمی کار تاریخ جهانه،من میخوام سبک ابداعی بروسلی یعنی جیت کاندو رو آموزش ببینم باید چیکار کنم؟بروسلی بزرگ 1.jpg

hamidbrucelee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مردم قهرمان خود میدانستندش،در عرصه ی هنرهای رزمی نماد آن ورزش بود
در جهان سینما آثاری به میراث نهاد که اکنون حماسه های او به شمار می روندبروووسلی.jpg

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
سلام،من خیلی بروسلی رو دوسدارم،بهترین رزمی کار تاریخ جهانه،من میخوام سبک ابداعی بروسلی یعنی جیت کاندو رو آموزش ببینم باید چیکار کنم؟مشاهده پیوست 636154

علاقه ی شما به این شخصیت معاصر رو درک می کنم. اما چطور میشه ثابت کرد که او بهترین رزمی کار تاریخ هست؟ ادعایی که قابل سنجش نیست مطرح کردنش هم لزومی نداره. من هم شخصا بروس لی رو از جمله قله های هنرهای رزمی می دونم اما از او نباید بت بسازیم. در هر زمینه ای، وقتی از اشخاص بت می سازیم فراموش می کنیم که باید آثار به جا مونده از اونها رو نقد کنیم و بهشون فکر کنیم و ...

درباره ی آشنایی با جیت کان دو بنده فقط می تونم همین تاپیک رو به شما پیشنهاد کنم. اینجا با کمک دوستان مطالب فراوانی جمع آوری کردیم. تلاش کردیم تا حتی الامکان به واقعیت های این رشته بپردازیم و ادعاهای بی اساس رو کنار بزنیم ...

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
علاقه ی شما به این شخصیت معاصر رو درک می کنم. اما چطور میشه ثابت کرد که او بهترین رزمی کار تاریخ هست؟ ادعایی که قابل سنجش نیست مطرح کردنش هم لزومی نداره. من هم شخصا بروس لی رو از جمله قله های هنرهای رزمی می دونم اما از او نباید بت بسازیم. در هر زمینه ای، وقتی از اشخاص بت می سازیم فراموش می کنیم که باید آثار به جا مونده از اونها رو نقد کنیم و بهشون فکر کنیم و ...

درباره ی آشنایی با جیت کان دو بنده فقط می تونم همین تاپیک رو به شما پیشنهاد کنم. اینجا با کمک دوستان مطالب فراوانی جمع آوری کردیم. تلاش کردیم تا حتی الامکان به واقعیت های این رشته بپردازیم و ادعاهای بی اساس رو کنار بزنیم ...
خوشحالم جناب آبتين كه هر از مدتي به اينجا سر ميزني
خيلي خوشحالم

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
خوشحالم جناب آبتين كه هر از مدتي به اينجا سر ميزني
خيلي خوشحالم

کم کاری بنده رو باید ببخشید استاد عزیز. هر چند که حضورم کمرنگ شده ولی هستم در خدمت شما و دوستان.

nadie

Registered User
لایک‌ها
430
سلام به شما که نمیدونم چرا این مدت کمرنگ بودید
در مورد نکات فنی جیت کان دو بگم دلیلی مورب ایستادن بروس لی در نوع خودش خیلی جالبه :
خودتون یکبار امتحان کنید این کار باعث میشه دفاع کردن تون به حداکثر راندمان خودش برسه حریف هم تو ضربه زدن گیج میشه

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
سلام به شما که نمیدونم چرا این مدت کمرنگ بودید
در مورد نکات فنی جیت کان دو بگم دلیلی مورب ایستادن بروس لی در نوع خودش خیلی جالبه :
خودتون یکبار امتحان کنید این کار باعث میشه دفاع کردن تون به حداکثر راندمان خودش برسه حریف هم تو ضربه زدن گیج میشه

بله توضیح خوبی بود. ممنون از شما.

بالا