برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد گیاهان گوشت خوار

عسل مجید

Registered User
لایک‌ها
105
دوست عزیز می ترسم بذر برات بفرستم نتونی پرورشش بدی بعد بگی قلابی بود. اگهمی تونی برات بفرستم خودم که کاشتم 3 روزه جوانه زدند.فقط خاک (کوکوپیت +پیت ماس) +نور مناسب نه نور مستقیم خورشید + رطوبت کافی.
در خاک باغچه عمل نمیاد.جلوی نور مستقیم خورشید با این حرارت بالا آب پز میشه.در رطوبت خیلی زیاد کپک می زنه.اینها تجربیات من بود.

_hemmati_

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
فقط همین نوع بذر پیدا میشه
مدلای دیگه ای داره
قیمت؟

Last edited:

siavash_ATi

Registered User
لایک‌ها
239
دوست عزیز می ترسم بذر برات بفرستم نتونی پرورشش بدی بعد بگی قلابی بود. اگهمی تونی برات بفرستم خودم که کاشتم 3 روزه جوانه زدند.فقط خاک (کوکوپیت +پیت ماس) +نور مناسب نه نور مستقیم خورشید + رطوبت کافی.
در خاک باغچه عمل نمیاد.جلوی نور مستقیم خورشید با این حرارت بالا آب پز میشه.در رطوبت خیلی زیاد کپک می زنه.اینها تجربیات من بود.

یعنی باید تو گلدون توی خونه باشه ؟

مهین

Registered User
لایک‌ها
48
سلام خدمت بچه های گل پی تی. راستش میخواستم یک گیاه گوشتخوار بصورت خانگی پرورش بدم. اما هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم. میخواستم بدونم نیازهای این گیاهان چطوری هست؟ چه مدل هایی از این گیاهان کلا وجود داره و کدوم یکیشون رو میشه توی شمال(گیلان) با توجه به آب و هوای معتدل و مرطوبی که داره پرورش داد. ممنون میشم عزیزان مطلع و با تجربه اطلاعات خودشون رو در اختیارم بذارند. متشکرم.
سلاااااااام اول بهش آب بده فرقی هم نمیکنه آفتاب باشه یا نه اگه تادو روز جواب نداد بعد یه تیکه گوشت بهش بده البته به صورت چرخ شده تا خوب مثل آب جذبش بشه دو روزم واسه اون صبر کن اگه جواب نگرفتی گل خوشگلتم سالم موند به 118 گیلا ن زنگ بزن شماره پرورش گل و گیاه ا نجارو بگیر تا نظر کارشناسارو بدونی من در حد دیپلم گفتم

emadegol

Registered User
لایک‌ها
171
سلاااااااام اول بهش آب بده فرقی هم نمیکنه آفتاب باشه یا نه اگه تادو روز جواب نداد بعد یه تیکه گوشت بهش بده البته به صورت چرخ شده تا خوب مثل آب جذبش بشه دو روزم واسه اون صبر کن اگه جواب نگرفتی گل خوشگلتم سالم موند به 118 گیلا ن زنگ بزن شماره پرورش گل و گیاه ا نجارو بگیر تا نظر کارشناسارو بدونی من در حد دیپلم گفتم
:D:D:D:D:D:p:p:p:p:p

siavash_ATi

Registered User
لایک‌ها
239

boy13

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
دقیقا همینی که عکسشو گذاشتین میشه ؟؟
خودتون پرورش دادید ؟؟ میشه با موبایل عکس بگیرید ببینم؟ تو لینکتون فقط عکسای اینترنتی بود

اگر متوجه شده باشید من فقط واسطه فروشم
اما تا اونجا که اطلاع دارم موقع پرورش این گیاه دقیقا عین همون عکس هایی که قرار داده شده میشه
اگر میخواید عکس های بیشتری از این گیاه رو ببینید
عبارت venus fly trap رو در گوگل سرچ کنید

Last edited:

emadegol

Registered User
لایک‌ها
171
این گیاها برا پرورش خیلی ناز دارن. کوچکترین چیزی نادیده گرفته بشه اصلا عمل نمیان. و البته بهتره بگیم گوشتخوار هم نیستند حشره خوارند

emadegol

Registered User
لایک‌ها
171
خاک کوکوپیت و پیت ماس رو با چه نسبتی مخلوط می کنید؟ و برای رطوبتش چکار می کنید که اندازه باشه؟ (لطفا دقیق توضیح بدید که همه مطلع بشند،ممنونم)

عسل مجید

Registered User
لایک‌ها
105
تو یه محیط بسته نگهش داری بهتره مثله تراریوم یا می تونی از ظرفهای یکبار مصرف شفاف در دار استفاده کنی ،زیاد آبیاری نکن که پلاسیده میشوند، نور مهمترین مسئله هستش ، نپنتس هایی که من کاشتم دارن در طول ساقه رشد می کنند به دلیل نور ناکافی ، مجبور شدم انتقالشون بدم جلوی پنجره ببینم وضعشوم چجور میشه.

emadegol

Registered User
لایک‌ها
171
تو یه محیط بسته نگهش داری بهتره مثله تراریوم یا می تونی از ظرفهای یکبار مصرف شفاف در دار استفاده کنی ،زیاد آبیاری نکن که پلاسیده میشوند، نور مهمترین مسئله هستش ، نپنتس هایی که من کاشتم دارن در طول ساقه رشد می کنند به دلیل نور ناکافی ، مجبور شدم انتقالشون بدم جلوی پنجره ببینم وضعشوم چجور میشه.
ممنون. خیلی مشتاقم وضعیت فعلیشون رو ببینم :)

عسل مجید

Registered User
لایک‌ها
105
پروژه کاشت و پرورش گیاه گوشتخوار موند واسه آخرای ماه بعد ، بدلیل گرمای بیش از حد هوا جوانه ها خشک شدند.

emadegol

Registered User
لایک‌ها
171

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
اینها فقط مگس میخورن. توی بازلرچه پی تی بگردی همه چیز پیدا میشه

godfather53

Registered User
لایک‌ها
71
سلام
من گياه گوشتخوار دارم البته نه براي فروش و تو پرورششون موفق بودم الان هم دارم رو ونوس رنگي كار ميكنم سوالي بود در خدمتم

بالا