برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

Behrouz50Amir

Registered User
لایک‌ها
31
سلام آقای یاسینی من رفتم پیش دکتر کامران فاتحی شیراز بهم گفته بیا Zyoptix برات انجام بدم از همه بهتره 2100 می خواستم ببینم همچین چیزی حقیقت داره؟ در حال حاضر دستگاهی بهتر این اومده تهران؟ من شنیدم بیمارستان نور تهران روش جدید تری آورده شما اطلاع دارید؟ الان بهترین روش چیه؟ سپاس

IBraHiM.f

Registered User
لایک‌ها
699
با سلام
دوستان خواهشا کمک کنید
من به مدت 2سال تو خونه زیاد پشت کامپیوتر نشستم( مانیتورم lcd) بود. از اثرات بیکاری بودش! لعنت به ***
تا جایی که شبا لامپ اتاق رو خاموش میکرم فقط نور مانیتور بود! همینا باعث شد چشمام داغون بشه
وای وای وای یادم میاد اعصابم خرد میشه :general208:
به همین دلیل 6ماهه پیش دیگه علائمشو نشون داد. پیشانی به شدت درد میکرد! سرم گیج میرفت و... انگاری میخواستم سرم رو بکوبم به دیوار
بالاخره رفتم پیش یه اپتومتریست گفتش آستیگمات 0.25 هستش؟؟؟یعنی چی؟
پیش چشم پزشک هم نرفتم!
چند هفته پیش بعده 6ماه دیدم عدسی قبلی 0.25 آنتی رفلکس دیگه به چشمام فشار میاره
دوباره رفتم پیش همون اپتومتریست گفتش حالا شماره چشمت 0.5شده
عدسی رو رفتم عوض کردم یعنی شماره 0.5 آنتی رفلکس ولی باز دوباره چشمام پشت سیستم اذیت میشه!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟
یکی ار دوستام میگفت چون چشمت به عدسی جدید عادت نکرده شاید اذیت میشی! ولی الان 3هفته میگذره...
نمدونم اپتومتریست اشتباه کرده یا تو این3هفته ای نمره چشمام بالا رفته؟!!! یا عینک ساز عینمک رو بد زده؟؟؟
خلاصه بدجوری از لحاظ روحی خرابم! یکی از دوستام میگفت قوز قرنیه نداشته باشی؟! ( این دیگه چیه؟ امکان داره قور قرنیه داشته باشم؟؟؟) خیلی میترسم...
خدا رحم کنه
پیش چشم پزشک هم نرفتم از یه طرف تنبلی میکنم از طرف دیگه از لحاظ مالی مشکل دارم
مانیتورم رو عوض کردم led خردیم. یه خورده نسبت به lcd بهتره. یه جورایی اصن چشمک نمیزنه
دوستان خواهشا کمک کنید
سن 24
بنده مازندران- شهرستان آمل و بابل هستم
یه دکتری معرفی کن که واقعن وقت بذاره. شماره مطب هم بدید ممنون میشم
با تشکر
عزیزم بر اعصابت مسلط باش انگار چی شده[emoji1]
ما چشممون 11 درجه ضعیفه چیزمونم نیست.
همین که اینارو تایپ کردی نیم درجه دیگه زیاد شد.راستی پول خرید ال ای دی رو داری ولی 26تومن متخصص رو نداری؟؟

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام
دوستان خواهشا کمک کنید
من به مدت 2سال تو خونه زیاد پشت کامپیوتر نشستم( مانیتورم lcd) بود. از اثرات بیکاری بودش! لعنت به ***
تا جایی که شبا لامپ اتاق رو خاموش میکرم فقط نور مانیتور بود! همینا باعث شد چشمام داغون بشه
وای وای وای یادم میاد اعصابم خرد میشه :general208:
به همین دلیل 6ماهه پیش دیگه علائمشو نشون داد. پیشانی به شدت درد میکرد! سرم گیج میرفت و... انگاری میخواستم سرم رو بکوبم به دیوار
بالاخره رفتم پیش یه اپتومتریست گفتش آستیگمات 0.25 هستش؟؟؟یعنی چی؟
پیش چشم پزشک هم نرفتم!
چند هفته پیش بعده 6ماه دیدم عدسی قبلی 0.25 آنتی رفلکس دیگه به چشمام فشار میاره
دوباره رفتم پیش همون اپتومتریست گفتش حالا شماره چشمت 0.5شده
عدسی رو رفتم عوض کردم یعنی شماره 0.5 آنتی رفلکس ولی باز دوباره چشمام پشت سیستم اذیت میشه!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟
یکی ار دوستام میگفت چون چشمت به عدسی جدید عادت نکرده شاید اذیت میشی! ولی الان 3هفته میگذره...
نمدونم اپتومتریست اشتباه کرده یا تو این3هفته ای نمره چشمام بالا رفته؟!!! یا عینک ساز عینمک رو بد زده؟؟؟
خلاصه بدجوری از لحاظ روحی خرابم! یکی از دوستام میگفت قوز قرنیه نداشته باشی؟! ( این دیگه چیه؟ امکان داره قور قرنیه داشته باشم؟؟؟) خیلی میترسم...
خدا رحم کنه
پیش چشم پزشک هم نرفتم از یه طرف تنبلی میکنم از طرف دیگه از لحاظ مالی مشکل دارم
مانیتورم رو عوض کردم led خردیم. یه خورده نسبت به lcd بهتره. یه جورایی اصن چشمک نمیزنه
دوستان خواهشا کمک کنید
سن 24
بنده مازندران- شهرستان آمل و بابل هستم
یه دکتری معرفی کن که واقعن وقت بذاره. شماره مطب هم بدید ممنون میشم
با تشکر

دوست عزیز سلام.

اولا اگر مشکل مالی داری رفیق به جای عوض کردن مونیتور کمی به چشم هات برس که اگر این یکی خراب بشه مونیتور qhd مدل AMO LED اندازه 70 اینچ هم بدردت نمی خوره.

خوب اولا نگران نباش این علائم ماله آستیگماته ولی بهتره حتما یک دکتر شما رو ببینه.
بهتره بره پیش دکتر پورعبدالله تو بابلسر کلینیک مهرگان. کار ایشون بسیار عالیه. ایشون رو از زمان دانشچویی میشناسم و میدونم خیلی دقیقه.
در مورد شماره آستیگمات باید بدونی که 0.25 و 0.5 شماره های خیلی کمی هستند.
و این اختلاف به احتمال زیاد نه به خاظر کاهش دید شما بلکه به دلیل خطای اپتومتریسته.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی من رفتم پیش دکتر کامران فاتحی شیراز بهم گفته بیا Zyoptix برات انجام بدم از همه بهتره 2100 می خواستم ببینم همچین چیزی حقیقت داره؟ در حال حاضر دستگاهی بهتر این اومده تهران؟ من شنیدم بیمارستان نور تهران روش جدید تری آورده شما اطلاع دارید؟ الان بهترین روش چیه؟ سپاس
تشکر از دکتر فاتحی بابت اینکه نام دستگاه رو به عنوان روش عمل یاد کردند. Zyoptix نام دستگاه شرکت بوش اند لامبه که البته دستگاه بسیار خوبیه.
این دستگاه از دستگاههای متوسط در بازار لیزر محسوب میشه یعنی نه به اندازه آلگرتو و ویس ک س معروفه و نه به اندازه نایدک نا معروف.
روش های جدید تر معمولا برای چشم های مشکل دار تر استفاده میشن.
مثلا سابقا نمی شد چشم هایی که شماره چشم بالایی دارند و یا ضحامت کمتری دارند رو عمل کرد ولی الان میشه.
بهترین روش همچنان فمتو لیزیک هست

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
عزیزم بر اعصابت مسلط باش انگار چی شده[emoji1]
ما چشممون 11 درجه ضعیفه چیزمونم نیست.
همین که اینارو تایپ کردی نیم درجه دیگه زیاد شد.راستی پول خرید ال ای دی رو داری ولی 26تومن متخصص رو نداری؟؟

دقیقا حق با شماست. دوست داشتم که شماره چشم هاش مجموع نزدیک 15 بود. عینک بسیار کلفتی میزد و هر سال برای تمدید عینک می رفت پیش یک اپتومتریست.
یکبار بهش گفتم دوست عزیز بیا برو پیش فلان دکتر که کارش خیلی خوبه و دقت کارش عالیه. بهم گفت که بیخیال تو شماره چشم های من یک تا دو شماره اختلاف اصلا در دید من تاثیری نداره.:)

khan1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام خدمت آقای یاسینی برای گذاشتن لنز مولتی فوکال بعد از عمل آب مروارید که به نامه های دوستان پاسخ داده بودید دکتر نادری دکتر خانلری دکتر بلالی را که تجربه کار گذاری این لنزها را دارند معرفی کرده بودید منظور تون از دکتر نادری دکتر علیرضا نادری است یا دکتر مصطفی نادری.

masoo

Registered User
لایک‌ها
28
سلام
خدمت شما جناب یاسینی بزرگوار

من به دکتر صلوتی مراجعه کردم که آستیگماتیسمم یک نمره پایین اومده بود
شده 5

دکتر صلوتی برای آبان نوبت داد گفت اگرتا آبان آستیگماتیسم پایین اومد لیزیک،اگر نیومد با برش لیزری پایینش میارم و هر چی موند رو یا لیزیک یا لنز داخل چشمی میکارم برات.
در ضمن گفت دو چشم شما اختلاف چندانی با هم ندارن اگر شما عینک استفاده کنید نیاز به هیچ عمل جراحی ندارین!

در عین حال نظر شما چیه؟؟؟ممنونم

sasan_gh54

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جناب یاسینی سلام وقت بخیر
طبق بررسی های انجام شده روی چشم من مناسب برای عمل toric ICL هستم . میخواستم لطف کنید هزینه کاشت لنز رو در حال حاضر بفرمایید و آیا بیمارستان دولتی(تهران) برای این عمل سراغ دارید و بیمه تکمیلی دانا چنددرصد هزینه رو قبول میکنه . در هر صورت راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
لنز بسیار گرونیه. نزدیک 4 میلیون دانه ای در میاد ولی لنز بسیار جدیدیه که تکنولوژی بالایی داره.
بیمارستان های دولتی کمی در مورد این لنز محتاط هستند چرا که بیمه معمولا هزینه این عمر رو نمیده (عمل زیبایی محسوب میشه) ولی فکر می کنم از بین بیمارستان های دولتی صدر به آفرین این عمل رو انحام میدن.
سلام جناب یاسینی
تصمیم گرفتم برای عمل ICL پیش دکتر هاشمیان برم(نگاه) کار ارزیابی لنز رو مطبشون انجام دادم ،هزینه لنز رو ایشان حدود 4.250 دونه ای اعلام کردند. از آنجائیکه هزینه لنز و عمل برام سنگینه و بیمه هم هزینه لنز رو نمیده ، دکتر از روی حسن نیت مشخصات لنز رو به من داد که هر طور تونستم تهیه کنم یا نه خودشان تهیه کنند( در پروسه زمانی حدود 4 ماه). حالا از شما راهنمایی میخوام که آیا staar surgical توی ایران فقط یک نماینده داره یا فرقی نمیکنه شرکتهای لوازم پژشکی میتونند سفارش بدن و راهکاری هست که هزینه لنز ارزونتر تمام بشه؟ از وقتی که صرف میکنید سپاسگزارم

armanfloater

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
با سلام من مگس پران دارم می خواستم ببینم ایا در مانی براش اومده یا نه:(

Behrouz50Amir

Registered User
لایک‌ها
31
تشکر از دکتر فاتحی بابت اینکه نام دستگاه رو به عنوان روش عمل یاد کردند. Zyoptix نام دستگاه شرکت بوش اند لامبه که البته دستگاه بسیار خوبیه.
این دستگاه از دستگاههای متوسط در بازار لیزر محسوب میشه یعنی نه به اندازه آلگرتو و ویس ک س معروفه و نه به اندازه نایدک نا معروف.
روش های جدید تر معمولا برای چشم های مشکل دار تر استفاده میشن.
مثلا سابقا نمی شد چشم هایی که شماره چشم بالایی دارند و یا ضحامت کمتری دارند رو عمل کرد ولی الان میشه.
بهترین روش همچنان فمتو لیزیک هست
با سلام مجدد جناب یاسیینی حقیقت موضوع گفتند روش جدیدی از PRK به نام Zyoptix
بنده به حرف های ایشون بسنده نکردم و پیش دکتر مهریار هم رفتم و ایشون هم گفتند بینا گستر دو نوع دستگاه داره یه نمونه آمریکایی هست یه نمونه آمریکایی_آلمانی هست که اون جا ما بسته به قرنیه شما تصمیم می گیریم با کدوم عمل کنیم
دکتر مهریار بهم گرون تر گفتند 2400 ! جسارتا شما از مارک این دو نمونه دستگاه خبر دارید؟ سپاس

sss638

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
جناب یاسینی عزیز سلام

من تقریبا تمام فروم رو مشاهده کردم، مشکلی که بنده دارم دو بینی در یکی از چشم های من هست که بعد از گذشت 3 ماه از PRK تغییری نکرده با توجه به تجربه شما آیا این دیگه ثابت میمونه یا تغییر خواهد کرد ؟
پیشاپیش ممنون

behz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام بر تمامی دوستان و همچنین جناب آقای یاسینی
با عرض معذرت چند تا سوال داشتم بزرگواری کنید به طور کامل پاسخ دهید
اول اینکه از بین مراکز نور-نگاه و بینا کدام برای عمل فمتولیزیک و یا لازیک بهتر هستند چه از نظر پزشک و چه از نظر دستگاه و تجهیزات
دوم اینکه کدام پزشکان در هر کدام از بیمارستان های بالا بهترن و پیشنهاد میدهید
با تشکر فراوان

mahdiss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقای یاسینی
2هفته پیش رفتم نور عکس پنتاکم گرفتم یکی از پزشکهای تیم دکتر هاشمی عکسامو دید گفت مشکوک به قوز قرنیه ای 6 ماه بعد بیادوباره معاینه کن دیگه راجبه عمل چیزی نگفتن.بعد رفتم مطب دکتر خانلری ایشون گفتند که ضخامت قرنیه م کمه باید عمل کاشت لنز انجام بدم ودرمورد قوز قرنیه هم گفتند که باتوجه به سنم جدی نیست وپیشرفت نمیکنه.عکسهامو برای چندتا از دکترهای نگاه ایمیل کردم دوتاشون همون عمل کاشت لنزو گفتن ولی دکتر رحمتی کامل گفتند که میتونم لازک انجام بدم گفتند 6 ماه بعد دوباره معاینه کن اگه نمره چشمت ثابت بود میتونی لازک انجام بدی.من دوباره با دکتر خانلری مشاوره کردم ولی ایشون گفتند بهترین عمل واسه من کاشت لنزه وگفتند عمل لازک برای من عمل بی خطری نیست وریسک بروز قوز قرنیه بعد عمل لازک برای من زیاده.
من خیلی نگرانم اگه راهی باشه بتونم لازک انجام بدم بهتره .به نظر شما فقط به خاطر اینکه مشکوک به قوز قرنیه هستم نمیتونم لازک کنم یا اینکه ضخامت قرنیه م کمه اگه چند ماه بعد دوباره معاینه کنم و قوز قرنیه م تایید نشه ونداشته باشم ممکنه بتونم لازک کنم؟
من از لنز نرم استفاده میکنم چند وقته لنزام خیلی چشممو اذیت میکنه و اصلا نمیتونم تحملشون کنم احساس میکنم خشکی چشم دارم به نظر شما ممکنه مشکوک بودن به قوز قرنیه به خاطر تاثیر لنزام باشه؟ آخه تو یه سایت پزشکی خوندم که استفاده از لنز نامناسب ممکنه قوز قرنیه ایجاد کنه.
به نظرشما امکانش هست من بتونم لازک کنم یا حتماباید کاشت لنز انجام بدم؟ این معاینات 2 هفته پیشمه لطفا نظرتونو بفرمایید .باتشکر

فایل های ضمیمه

• معاینه مرداد 93.jpg
    معاینه مرداد 93.jpg
    671.9 KB · نمایش ها: 15
  • نمره چشم مرداد 93.jpg
    نمره چشم مرداد 93.jpg
    741 KB · نمایش ها: 20
  • 20140819_130741_001.jpg
    20140819_130741_001.jpg
    940.2 KB · نمایش ها: 15
  • 20140819_130707_001_001.jpg
    20140819_130707_001_001.jpg
    886 KB · نمایش ها: 19
  • 20140819_130727_001_001.jpg
    20140819_130727_001_001.jpg
    978.7 KB · نمایش ها: 15

saye_18

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
جناب یاسینی عزیز سلام

من تقریبا تمام فروم رو مشاهده کردم، مشکلی که بنده دارم دو بینی در یکی از چشم های من هست که بعد از گذشت 3 ماه از PRK تغییری نکرده با توجه به تجربه شما آیا این دیگه ثابت میمونه یا تغییر خواهد کرد ؟
پیشاپیش ممنون
عِه راستییییییی منم همین حس رو داشتم! یعنی من ب دکترم گفتم دوبینی دارم تو یک چشمم ولی اون گفت نچ! اسمش سایه دار دیدنه! بعد هنوزم باهام هستش این حالت! دیگه یادم نبود این سری هم رفتم دکتر بهشون بگم! 2 ساله پی ار کی کردم! البته خودم عادت کردم ب سایه دار دیدن ولی خب یعنی چیز مهمیه؟!!!!!! :confused: (خدا کنه شما زود خوب شید :) )

sss638

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
عِه راستییییییی منم همین حس رو داشتم! یعنی من ب دکترم گفتم دوبینی دارم تو یک چشمم ولی اون گفت نچ! اسمش سایه دار دیدنه! بعد هنوزم باهام هستش این حالت! دیگه یادم نبود این سری هم رفتم دکتر بهشون بگم! 2 ساله پی ار کی کردم! البته خودم عادت کردم ب سایه دار دیدن ولی خب یعنی چیز مهمیه؟!!!!!! :confused: (خدا کنه شما زود خوب شید :) )
سلام
والا یک پزشک عمومی به من گفت اسم این Glure هست و تا آخر میمونه و برای رشته ی تحصیلی من میتونه ایجاد مشکل کنه باید بالاخره باید تا 3 ماه دیگه صبر کنم ببینم چی میشه... :confused::cool:

sheri1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
مادر من پارسال چشم چپش آب مروارید داشت و در بیمارستان فیض اصفهان پیش دکتر دهقان عمل کرد ولی تار میبیند علت این تاری چی هست؟ دکتر گفته پرده شبکیه اش نازک است میخوام بدونم هیچ راهی برای بهبودی چشم وجود نداره ؟
چشم راست هم قراره عمل آب مروارید کند چه مارک لنزی شما پیشنهاد میکنید؟
الان متوجه شدم کلینیک پارسیان به دستگاه فمتو سکند مجهز شده به نظر شما چشم راست رو هم در همون بیمارستان فیض عمل کند یا کلینیک پارسیان؟
با تشکر

am2wi3

Registered User
لایک‌ها
98
سلام
من چشمم نزدیک بین و استیگمات هست و شمارش هم تقریبا چشم راست 7.5 و چشم چپ 7.75 هست سنمم 30 ساله
من چشمم مناسب عمل لیزیک یا عمل های مشابه هست؟
کدوم نوع از این عمل ها برای چشمم بهتره؟
بعد در تهران کدوم مراکز عمل لیزیک می کنن و هزینش چقدره؟
در مطب های خصوصی چطور تفاوت قیمت با بیمارستان های دولتی چقدره؟

e30_007

Registered User
لایک‌ها
37
سلام آقای یاسینی
ینده یه چند سالی میشه که چشم هام ضعیف شده و تا حالا هم عینک نگرفتم! چشم سمت چپم 1.75 آستیکمات و سمت راست هم 1.25.
اما جدیدا یه مشکلی دارم که هر وقت زیاد با کامپیوتر کار میکنم تصویر 2 تا میشه(مثل وقتی که میخوایم یه تصویر 3بعدی رو ببینیم دید یه جور خاصی میشه) و باید پلک بزنم تا باز دیدم خوب بشه اما بعد از چند لحظه باز این مشکل برامپیش میاد! که داره یکم نگرانم میکنه! مشکل من کجاست؟ تا حالا همچین موردی داشتین؟
ممنون

Last edited:

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
617
سلام
جناب یاسینی در کلینیک بصیر کرمان کسی رو سراغ دارید کارش خیلی خوب باشه ؟
برای عمل چشم لازک نیاز دارم

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
باسلام خدمت آقای یاسینی برای گذاشتن لنز مولتی فوکال بعد از عمل آب مروارید که به نامه های دوستان پاسخ داده بودید دکتر نادری دکتر خانلری دکتر بلالی را که تجربه کار گذاری این لنزها را دارند معرفی کرده بودید منظور تون از دکتر نادری دکتر علیرضا نادری است یا دکتر مصطفی نادری.
شرمنده که کمی به نظر من بهترین دکتر برای عمل لنز مولتی فوکال دکتر خانلری و بلالی هستند که تعداد زیادی لنز کار گذاشتند. البته دکتر علیرضا نادری هم بعداد زیادی Restore , Tecnis multifocal گذاشتند.

بالا