برگزیده های پرشین تولز

قطع شدن نت مخابرات سر ساعت نسبتا مشخص و قرمز شدن چراغ شبکه

foadazimi

Registered User
لایک‌ها
222
سلام به رفقا.یکی از دوستای من مودمش سر ساعت های 8 شب این حدودا چراغش قرمز میشه تا 8 صبح.دلیل چی میتونه باشه؟
ISP مخابرات هستش
با 2020 تماس گرفتم.گفت خط مشکلی نداره.ADSL وصله.مودم رو مستقیم به پریز وصل کردم.ریست کردم.دوباره کانفیگ کردم اما باز هم جواب نداد.
پیشنهادی نداره کسی؟:(

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
سه تا پیشنهاد.

- از طریق پورتال مشترکین کلمه عبور سرویس رو تغییر بدهید و یه چیز ساده و کوتاه انتخاب کنید. تست کنید.
- زمانی که قطع میشه سرویس، نوع کانکشن رو از Bridge به PPPoE و یا برعکس تغییر بدهید و شماره گیری را از طریق مودم/رایانه در هر دو حالت تست کنید. وقتی کانکشن رو از طریق سیستم عامل انجام میدهید پیغام خطای دریافتی رو نیز یادداشت کنید.
- اگه امکانش هست با یک مودم دیگه سرویس رو در ساعات مشکل دار هم تست کنید.

یه چیز دیگه، یه تصویر از مشخصات خط در زمانی که سرویس مشکلی نداره بگیرید، یک تصویر دیگه هم در ساعتی که مشکل پیش میاد. ببینید تغییر فاجهی مشاهده میشه یا خیر.

foadazimi

Registered User
لایک‌ها
222
یه چیز دیگه، یه تصویر از مشخصات خط در زمانی که سرویس مشکلی نداره بگیرید، یک تصویر دیگه هم در ساعتی که مشکل پیش میاد. ببینید تغییر فاجهی مشاهده میشه یا خیر.

منظورتون همون سرعت دریافت ارسال اطلاعات و پینگ خط هستش؟خوب مگه نباید آنلاین بود که این اطلاعات رو بده بهم؟

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
خیر، SNR/Margin/Attenuation/Modulation... مشخصات خط، نویز و استهلاک فرکانس در طول مسیر، اون مشخصات رو میخواستم. وقتی چراق ADSL شما قرمز هست ولی چراغ لینک دارید (شما نگفتید که لینک میپره) در همون لحظه همچنان به DSLAM باید وصل باشید و میتونید مشخصات خط رو همچناد در داخل مودم ببینید.

بالا