برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید هارد

ahmadkarimikh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام به همگی دوستان
داشتم فیلم میدیدم که یه هو ویندوزم ارور داد که
Your s.m.a.r.t status is bad
یا یه همچین چیزایی
جدی نگرفتمش سیستم رو ریستارت کردم دیدم اول بوت هم باید اف 1 بزنی بیاد بالا ......
بعد یه سرچ کردم دیدم بد بخت شدم......اطلاعاتم .....
این اطلاعات حاصل 10 ساله......
الان یه صدای جیر جیر میده هاردم مس اینکه ناخن بکشی روی یه چیز سخت....
خلاصه الان باید هارد بخرم مس اینکه.....
چی بخرم؟ الان حدود یک هفتس اینجوری شده نمیخوام دست رو دست بزارم به فنا بره اطلاعاتم...
حدود 300 ت دارم قیمت گرفتم تو نت مدل زیاده و فک کنم 2 ترا خوب باشه ولی کدوم مدل؟ سیگیت که دوستام میگن مزخرفه......این هاردم هم سیگیته که اینجوری شده......وسترن سبزم که میگن اگه بخوای تنها استفاده کنی سرعتت کم میشه الان کل فروم های خارجی و ایرانی رو زیر و رو کردم ....اسم هارد ببری میگن وسترن بلک ....خب بودجمون نمیرسه....خب دوستان نظر؟ پیشاپیش ممنون...ببخشین زیادی نوشتم...

farshid0018

Registered User
لایک‌ها
152
سلام به همگی دوستان
داشتم فیلم میدیدم که یه هو ویندوزم ارور داد که
Your s.m.a.r.t status is bad
یا یه همچین چیزایی
جدی نگرفتمش سیستم رو ریستارت کردم دیدم اول بوت هم باید اف 1 بزنی بیاد بالا ......
بعد یه سرچ کردم دیدم بد بخت شدم......اطلاعاتم .....
این اطلاعات حاصل 10 ساله......
الان یه صدای جیر جیر میده هاردم مس اینکه ناخن بکشی روی یه چیز سخت....
خلاصه الان باید هارد بخرم مس اینکه.....
چی بخرم؟ الان حدود یک هفتس اینجوری شده نمیخوام دست رو دست بزارم به فنا بره اطلاعاتم...
حدود 300 ت دارم قیمت گرفتم تو نت مدل زیاده و فک کنم 2 ترا خوب باشه ولی کدوم مدل؟ سیگیت که دوستام میگن مزخرفه......این هاردم هم سیگیته که اینجوری شده......وسترن سبزم که میگن اگه بخوای تنها استفاده کنی سرعتت کم میشه الان کل فروم های خارجی و ایرانی رو زیر و رو کردم ....اسم هارد ببری میگن وسترن بلک ....خب بودجمون نمیرسه....خب دوستان نظر؟ پیشاپیش ممنون...ببخشین زیادی نوشتم...

پیشنهاد میشه هارد مورد نظر رو به یک متخصص تعمیرات هارد بدند تا شاید بتونند کاری کنند
با توضیحاتی که دادید احتمالا مشکل از سیلندر هست و نه برد هارد
در خصوص خرید هارد هم توصیه میشه با توجه مشکلی که حالا پیدا کردید
یک عدد هارد 1 ترا پرپل وسترن بخرید و سپس یک عدد هارد اکسترنال وسترن برای ارشیو و فقط در مواقع ضروری بهش دسترسی داشته باشید تا با این گونه مشکلات مواجه نشید
در خصوص هارد 2 ترا هم با حدود قیمت 280 تومن باز وسترن پرپل بهترین انتخاب با توجه به قیمت هست

ahmadkarimikh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مگه هارد های بنفش وسترن برای سیستم نظارت نیست؟مشکلی نداره من ازش برای کار های روزمره استفاده کنم؟من بیشترین کارم فیلم میبینم و دوتا بازی میکنم و حجم دانلودیم زیاده .....ینی خی وقتها داره دانلود میشه ولی نیازی به سرعت و اینا ندارم اخه سیستمم ساتا 2 هست و نسبتا قدیمی ولی حتما میخوام 2 ترا باشه........الان چیکار کنم؟
راستی اگه جوابتون هنوز بنفش هست مدلش فرقی نمیکنه؟ سریالش؟ به چیز خاصی نباید توجه کنم؟

ahmadkarimikh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822236661
اینجا رو نیگا کنین
همه بد گفتن در مورد هارد بنفش
فک نکنم انتخواب خوبی باشه من میخوام اطلاعاتی که برام ارزشمند هست بریزم روش لطفا جوابم رو زودتر بدین .....چند روزه از ترس پی سی رو روشن نکردم تا هارد بخرم ....لطفا جواب بدین به نتیجه برسم

farshid0018

Registered User
لایک‌ها
152
مگه هارد های بنفش وسترن برای سیستم نظارت نیست؟مشکلی نداره من ازش برای کار های روزمره استفاده کنم؟من بیشترین کارم فیلم میبینم و دوتا بازی میکنم و حجم دانلودیم زیاده .....ینی خی وقتها داره دانلود میشه ولی نیازی به سرعت و اینا ندارم اخه سیستمم ساتا 2 هست و نسبتا قدیمی ولی حتما میخوام 2 ترا باشه........الان چیکار کنم؟
راستی اگه جوابتون هنوز بنفش هست مدلش فرقی نمیکنه؟ سریالش؟ به چیز خاصی نباید توجه کنم؟

در خصوص سیستم نظارتی که گفتید شما همین حالا هم میتونید از هارد های NAS ها تحت شبکه هم استفاده کنید فرقی در اصل مسئله که ذخیره سازی دیتا داره نداره
در خصوص پارت نامبر این مسئله در مورد هارد های برادکولا سیگیت یک بار بود که با یک شماره سریال خاص بعد از مدتی مشکل برد پیدا میکنه
اگر لینکش رو پیدا کردم تقدیم میکنم تا یک وقت از اون شماره سریال نخرید اشتباهن
و در خصوص پرپل جدیدترین مدل هست در زمینه هارد های میان قیمت اما من همچنان رو این مسئله توصیه می کنم یک هارد با حجم بالا تهیه نکنید با توجه به این که می گید اطلاعتتون خیلی مهم هستند
چرا که احتمال هست ! حتی بهترین ها هم روزی خراب می شوند

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822236661
اینجا رو نیگا کنین
همه بد گفتن در مورد هارد بنفش
فک نکنم انتخواب خوبی باشه من میخوام اطلاعاتی که برام ارزشمند هست بریزم روش لطفا جوابم رو زودتر بدین .....چند روزه از ترس پی سی رو روشن نکردم تا هارد بخرم ....لطفا جواب بدین به نتیجه برسم

لینکی که دادید لینک خرید انلاین هست من جایی ندیدم کسی در خصوص بد عمل کردن هارد گفته باشه
اما خب اگر خودتون قلبن دوست ندارید یا با رنگ بنفش زیاد کنار نمی ایین مدل های ابی و سبز هم موجود هست در زمینه هارد های میان قیمت خوب عمل کردند اما تو حجم های بالارو نمی دونم عموما مدل های 1ترا سبز یا ابی پرمصرف هست

ahmadkarimikh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
لینکی که دادید لینک خرید انلاین هست من جایی ندیدم کسی در خصوص بد عمل کردن هارد گفته باشه
اما خب اگر خودتون قلبن دوست ندارید یا با رنگ بنفش زیاد کنار نمی ایین مدل های ابی و سبز هم موجود هست در زمینه هارد های میان قیمت خوب عمل کردند اما تو حجم های بالارو نمی دونم عموما مدل های 1ترا سبز یا ابی پرمصرف هست
لینکی که دادم باز که شد بزنین review اونجا رو میگم در ضمن رنکشو ببینین افتضاحه!!! من مشکلی با پرپل ندارم....فقط میخوام ضرر نکنم دوباره مجبور بشم یکی دیگه بخرم....توی همین سایت مدل های سبز وسترن رو ببینین و رنکشو ببینین بیشترش خوب گفتن ازش ....ولی خب من نمیتونم از هارد سبز وسترن استفاده کنم...چون نمیتونم به عنوان هارد اصلی ازش استفاده کنم اینو همه میگن .......آبی هم 2 ترا نداره وگرنه اولین انتخابم بود........حالا اگه شما میگین پرپل برای مصرف من خوبه من میخرم

ahmadkarimikh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ببین دوست عزیز به طور کلی نمیشه اینطور تصمیم گرفت هرکس ممکنه یک اتفاقی براش بیفته حتی بهترین جنس رو هم بخرید ممکنه دوروز بعد آسیب ببینه بخاطر همین در اینطور کالا ها گارانتی مهمه البته در برند های خوب کمتره ولی باز هم هست.ببین سیگیت زیاد ازش کار بکشی خب آسیب میبینه بیشتر مصرف خانگی داره پیشنهاد خودم همون وسترنه اما شما فکر نمیکنم مصرفتون گیمینگ یا مهندسی باشه اگر گیمینگ باشه که باید بلک بگیرید حتما ولی اگر مهندسی باشه red هم کافیه. اگر طبق گمان من مصرفتون مهندسی و گیمینگ نیست که خب وسترن blue هم کفایت میکنه و کاهش سرعتش اصلا ملموس نیست تازه من شخصا روی سیستم خودم که مصرفم گیمینگه وسترن green نصب کردم خیلی هم عالیه 4 ساله بدون هیچ مشکلی کار کرده!

ما فروشنده هستیم چند تا قیمت میزارم خواستید پیش فاکتور کنم براتون
WD Blue 1TB 188000T
WD Green 1TB 183000T
WD Green 2TB 283000T
WD Green 3TB 360000T

09338008205 - 02632209100
دوست عزیز من میخوام یه هارد بخرم جای این یکی استفاده کنم ....پس گرین نمیشه اینطور که همه میگن اخه برای آرشیوه و به درد ویندوز و گیم نمیخوره.......من مصرفم بیشتر دیدن فیلم....روزی یکی دو ساعت گیم (dota2و mw3)ودانلود همین.....پس گرین که نمیشه بلگ گرونه به بودجه من نمیخوره...ابی 2 ترا نداره ..... این دوستمون گفتن پرپل که باید ببینم چجوریه......(-.-) راستی پرپل دور در دقیقش مس گرینه؟یا 7200؟

farshid0018

Registered User
لایک‌ها
152
لینکی که دادم باز که شد بزنین review اونجا رو میگم در ضمن رنکشو ببینین افتضاحه!!! من مشکلی با پرپل ندارم....فقط میخوام ضرر نکنم دوباره مجبور بشم یکی دیگه بخرم....توی همین سایت مدل های سبز وسترن رو ببینین و رنکشو ببینین بیشترش خوب گفتن ازش ....ولی خب من نمیتونم از هارد سبز وسترن استفاده کنم...چون نمیتونم به عنوان هارد اصلی ازش استفاده کنم اینو همه میگن .......آبی هم 2 ترا نداره وگرنه اولین انتخابم بود........حالا اگه شما میگین پرپل برای مصرف من خوبه من میخرم

مرسی لینک رو بررسی کردم بیشتر عزیزان تقریبا تمام کسانی که هارد رو خریداری کرده بودند مشکل DOA یا همون مشکل رید و رایت که سیستم شناسایی می کنه اما ازش نمی تونه استفاده کنه! که این مشکل فیزیکی هستش و نه مشکل تولیدی کارخانه
تنها فایده این مشکل این هست در همون بار اول نصب هارد قابل مشخص میشه که این مشکل رو داره یا نه
عموما هم کسانی که از NEwegg خرید کرده بودند این مشکل رو داشتند که تنها راه کار رفع مشکل هم تعویض هستش
بنابراین پیشنهاد می کنم اگر خرید می کنید از شخصی بگیرید که بعدا هم بتونید در صورت بروز اشکال بهش پس بدید و جنس جدید بگیرید
در خصوص هارد های سبز من حداقل جایی ندیدم که این مشکل رو داشته باشند که نشه به عنوان هارد اصلی ازش استفاده کرد
در خصوص هارد های ابی هم خب شما می تونید دو هارد 1 ترا ابی رو بخرید و با هم استفاده کنید
در خصوص توشیبا هم توشیبا در ضمینه هارد های لپتاپی خوب عمل کرده اما در خصوص هارد های دستکتاپی زیاد جالب عمل نکرده اما خب نسبت به قیمتش به صرفه هست

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
بالا