برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان.
گرافیکی که برای ماین استفاده شده مثلا سافایر 280x ، به شرطی که در شرایط خنک کار کرده باشه حدود 3 ماه احتمال اینکه مشکل دار بشه چقدر هست.
این tire up شدن چی هست و ایا قابل تشخیص هست یا نه؟
کارت زیر ماین حداکثر چقدر دووم میاره؟
با تشکر؟
بهتر دما رو با برنامه gpu-z چک کنید . کلا خرید چنین گرافیکی رو بهتون پیشنهاد نمیکنم .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان خریدم خوب حلا باید هارد خودم قطع کنم اینو وصل کنم بهد روش ویندوز نصب کنم وقتی تمام شد هار قبلی هم وصل کنم درسته
لازم نیست هارد رو در بیارید . فقط روی ssd ویندوز رو نصب کنید و موقع بوت بگذارید از ssd بوت شود سیستم .

Mativ

Registered User
لایک‌ها
14
یک سیستم خیلی قدیمی دارم Athlon 64 6000 و برد Foxcon و 2X1GB DDD2 با پاور 450w
چند وقته مشکل داره و هی هنگ میکنه وفریز میشه اونم نه در حین کار سنگین بلکه همینجوری یا بعد از بالا اومدن ویندوز XP
برای چک کردن و بررسی چه کاری انجام بدم ممکنه مثلا CPU نیم سوز شده باشه یا رم ها مشکل پیدا کرده باشن؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
یک سیستم خیلی قدیمی دارم Athlon 64 6000 و برد Foxcon و 2X1GB DDD2 با پاور 450w
چند وقته مشکل داره و هی هنگ میکنه وفریز میشه اونم نه در حین کار سنگین بلکه همینجوری یا بعد از بالا اومدن ویندوز XP
برای چک کردن و بررسی چه کاری انجام بدم ممکنه مثلا CPU نیم سوز شده باشه یا رم ها مشکل پیدا کرده باشن؟
برای شروع یک شات از برنامه HWMONITOR بگیرید

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
سلام...شرمنده جاش اینجا نیست..
ایسوس 650 ti بگیرم یا سافایر 260x ؟
سری قبل به حرفتون نکردم چوبشم خوردم...گفتین ci3 2100 خوبه عوض نکن..پولتو رو گرافیک بزار...به حرف نکردم 3450 گرفتم...کاش همون سی پی یو رو نگه میداشتم 6850 رو ارتقاء میدادم...

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام...شرمنده جاش اینجا نیست..
ایسوس 650 ti بگیرم یا سافایر 260x ؟
سری قبل به حرفتون نکردم چوبشم خوردم...گفتین ci3 2100 خوبه عوض نکن..پولتو رو گرافیک بزار...به حرف نکردم 3450 گرفتم...کاش همون سی پی یو رو نگه میداشتم 6850 رو ارتقاء میدادم...
gigabyte r7 260x wf oc بگیر . قیمتش 590 هست .

Mativ

Registered User
لایک‌ها
14
فن cpu رو تعویض کنید . بر روی پردازنده هم خمیر سیلیکون بزنید
deep cool beta 200 st
البته بگم اون موقع که HWMonitor رو اجرا کردم اینجوری شد چون به غیر از این خود motherboard همراهش یک نرم افزار مشابه این داره که وضعیت سیستم رو بررسی میکنه که اگر از حد مجاز بگذره صدای بوق میاد و بعد از اجرای HWMonitor خود نرم افزار نشون داد که گرما بشتر از حد شده وگرنه خیلی وقته این صدا نمیومپد و معمولا وقتی که فریزی میکنه حتی دما CPU خیلی پایینتر از این هست

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
البته بگم اون موقع که HWMonitor رو اجرا کردم اینجوری شد چون به غیر از این خود motherboard همراهش یک نرم افزار مشابه این داره که وضعیت بررسی میکنه که آخر از حد مجاز بگذره صدا بوق میاد و بعد از اجرای HWMonitor خود نرم افزار نشون داد که گرما بشتر از حد شده وگرنه خیلی وقته این صدا نمیومپد و معمولا وقتی که فریزی میکنه حتی دما CPU خیلی پایینتر از این هست
این دما خیلی بالاست . باید کاهش بدید

Sir MehDi

Registered User
لایک‌ها
913
درود خدمت دوستان عزیز
بنده به تازگی یک عدد فن ENERMAX Apollish خریداری کردم

http://lioncomputer.ir/product/1339/ENERMAX+Apollish+Fan+12cm/
این فن دارای یک کانکتور 3 پین هستش و متاسفانه فن PWM نیستش. وقتی 3 پین رو به مادربورد وصل میکنم فن شروع به کار میکنه اون هم با حداکثر سرعتش. و این مساله باعث ایجاد نویز بسیار زیادی مشه جوری که واقعا آزاردهنده است این صدا
سوالم از دوستان این هست که آیا راهی هست که دور فن رو پایین آورد تا از نویزش کاسته بشه.
ممنون

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
درود خدمت دوستان عزیز
بنده به تازگی یک عدد فن ENERMAX Apollish خریداری کردم

http://lioncomputer.ir/product/1339/ENERMAX Apollish Fan 12cm/
این فن دارای یک کانکتور 3 پین هستش و متاسفانه فن PWM نیستش. وقتی 3 پین رو به مادربورد وصل میکنم فن شروع به کار میکنه اون هم با حداکثر سرعتش. و این مساله باعث ایجاد نویز بسیار زیادی مشه جوری که واقعا آزاردهنده است این صدا
سوالم از دوستان این هست که آیا راهی هست که دور فن رو پایین آورد تا از نویزش کاسته بشه.
ممنون
برنامه speed fan رو نصب کنید ببینید میتونید دور فن رو کاهش بدید .

Sir MehDi

Registered User
لایک‌ها
913
بله این گزینه رو بهش فکر کردم منتهی مساله ای که هست ایمه که فکر میکنم با volt mod کردن عمر موتور کاهش پیدا میکنه. نظر شما چیست؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بله این گزینه رو بهش فکر کردم منتهی مساله ای که هست ایمه که فکر میکنم با volt mod کردن عمر موتور کاهش پیدا میکنه. نظر شما چیست؟
نه از اون لحاظ خیر . روی 5 ولت تنظیم کنید . دور فن حدود نصف میشه .

saman3

Registered User
لایک‌ها
9
یک سئوال: آیا در صورت ارتقای مادربورد به DDR3 قطعات دیگری مثل CPU-RAM-DVD DRIVE هم باید برای سازگاری با آن ارتقا یافته و تعویض شوند؟اگر سریع جواب بدید ممنون میشم.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
برای پردازنده بستگی به پشتیبانی مادربرد از پردازنده دارد. باید نوع پردازنده و مادربردتون رو بنویسید

بالا