برگزیده های پرشین تولز

کلینیک دامپزشکی پی تی

T.REX

Registered User
لایک‌ها
331
دوستان گربم مُرد.پرشین بود.عشق خانومم.الان دو روزه ماتم گرفته.
من و خانومم از سرکار اومدیم خونه دیدیم گیجه و یجورایی اینوو اونور میخزید و کف کرده بود.واکسناشو کامل زدی بودیم.
سریع بردمش دامپزشکی ولی هیچکس نبود.همه تعطیل بودن .و گربه تو بغل خانومم جون داد.
ضمنا دست خانومم هم خراشید.مشکلی پیش نیاد واسه خانومم :(
اصلا گربه چش بوده؟؟؟؟ واقعا عجیب بود

T.REX

Registered User
لایک‌ها
331
دوستان ظبق پرس و جویی که کردم مشکل از آنتی بیوتیکایی بوده که خانومم بش داده.هفته پیش ژلوفن و این هفته هم یچیز دیگه بود.
گویا این داروها نفس گربه بیچاره رو بروندن.

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
دوستان یه طوطی ملنگو دارم...هرسال همین وقتانمیدونم چه مرگش میشه...مثل سگ میچسبه بهم..همه جا بدو بدو به طرز خنده داری میاد دنبالم هرجا که برم..بیرون که برم پشت در منتظرم میمونه و از اونجا تکون نمیخوره تا بگردم... تا میشینم میاد از سرو کولم بالا میره...ناخوناشم بزرگ شده...خلاصه منم اعصاب ندارم ولم نمیکنه...همش نوکشو میزنه بهم...دیوانم کرد...تو قفسم فقط شبا میزارمش..خیلی وقته دیگه عادت کرده به بیرون از قفس...روز تو قفس باشه جیغ و ناله میکنه...خلاصه دیوانم کرده..از اب پاش خیلی میترسه...بعضی وقتا اب پاشو به کمرم میبندم که دنبالم نیاد...عجب بدبختی گیر کردیم...همش خودشو بهم میمالونه!! یه بنده خدایی ساله قبل میگفت تورو جفت خودش میدونه...اخه سال قبل یه جورایی نشخار میکرد که امثال نمیکنه..سال قبلم همین کاراشو میکرد...حتی نمیزاره غذا بخورم...همش باید یا سرشو بخارونم یا باهاش بازی کنم...به نظرتون چکارکنم؟ یه طوطیه دیگه براش پیداکنم؟ که بیخیال ماشه! اخه نمیشه که دم و لحظه در اختیار این باشم...سنشم حدود6...7 سالی میشه...
ممنون..

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
دوستان یه طوطی ملنگو دارم...هرسال همین وقتانمیدونم چه مرگش میشه...مثل سگ میچسبه بهم..همه جا بدو بدو به طرز خنده داری میاد دنبالم هرجا که برم..بیرون که برم پشت در منتظرم میمونه و از اونجا تکون نمیخوره تا بگردم... تا میشینم میاد از سرو کولم بالا میره...ناخوناشم بزرگ شده...خلاصه منم اعصاب ندارم ولم نمیکنه...همش نوکشو میزنه بهم...دیوانم کرد...تو قفسم فقط شبا میزارمش..خیلی وقته دیگه عادت کرده به بیرون از قفس...روز تو قفس باشه جیغ و ناله میکنه...خلاصه دیوانم کرده..از اب پاش خیلی میترسه...بعضی وقتا اب پاشو به کمرم میبندم که دنبالم نیاد...عجب بدبختی گیر کردیم...همش خودشو بهم میمالونه!! یه بنده خدایی ساله قبل میگفت تورو جفت خودش میدونه...اخه سال قبل یه جورایی نشخار میکرد که امثال نمیکنه..سال قبلم همین کاراشو میکرد...حتی نمیزاره غذا بخورم...همش باید یا سرشو بخارونم یا باهاش بازی کنم...به نظرتون چکارکنم؟ یه طوطیه دیگه براش پیداکنم؟ که بیخیال ماشه! اخه نمیشه که دم و لحظه در اختیار این باشم...سنشم حدود6...7 سالی میشه...
ممنون..
یه دور هارد کور روش اجرا کن تا بره دنبال کارش ! :general404:

پ.ن : اگه ماده هست یه حرکت بود قدیم می زدن سر و گردن رو یه بار می کردن توی آب اون حالت حیون از بین می رفته ! منم شنیدم خودم انجام ندادن تا حالا..

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
دوستان گربم مُرد.پرشین بود.عشق خانومم.الان دو روزه ماتم گرفته.
من و خانومم از سرکار اومدیم خونه دیدیم گیجه و یجورایی اینوو اونور میخزید و کف کرده بود.واکسناشو کامل زدی بودیم.
سریع بردمش دامپزشکی ولی هیچکس نبود.همه تعطیل بودن .و گربه تو بغل خانومم جون داد.
ضمنا دست خانومم هم خراشید.مشکلی پیش نیاد واسه خانومم :(
اصلا گربه چش بوده؟؟؟؟ واقعا عجیب بود
آیا می دونستید که استامینوفن که روی ما هیچ تاثیری نداره ( حتا مثبت ! ) برای گربه حکم سم رو داره ؟

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
یه دور هارد کور روش اجرا کن تا بره دنبال کارش ! :general404:

پ.ن : اگه ماده هست یه حرکت بود قدیم می زدن سر و گردن رو یه بار می کردن توی آب اون حالت حیون از بین می رفته ! منم شنیدم خودم انجام ندادن تا حالا..
اخی ی ی ی ی...بیشتر از این دلم برای تو سوخت بن شدی...فکرکنم خندت تبدیل شد به :general503::general209:
:general711:

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
درود دوستان. من تا یه مدت پیش یه خروس و یه مرغ خانگی داشتم که سراحال و عالی بودن
چند روز پیش سه تا جوجه مرغ خریدم که بزارم کنارشون. کنارشون گذاشتم و فرداش دیدم یکی از این جوجه مرغ های تازه چرت می زنه دائم و خوراکی نمی خوره و نوک و بینیش پر از آب بینی هست و عطسه هم می کنه!
زود جداش کردم ولی دیدم خروسی که داشتم هم اصلا دیگه تحریک نداره و یه گوشه می شینه و چیزی نمی خوره و ... فرداش خروس و اون یکی مرغ و بقیه هم بی حال شدن و عطسه می کنند و بینیشون و چشماشون آب می ریزه و ...

از همون دو سه روز پیش دیگه همشون رو گذاشتم کنار هم چون دیگه دیر شده بوده. شروع کردم بهشون قرص "اکسی وت" 100 دادم. سه روز هست که این قرص رو دارم به همشون می دم ولی هنوز خوب نشدن

باید چکار کنم؟ اون دوتا مرغ و خروس قدیمی اصلا چیزی نمی خورن و یه گوشه می خوابن و اون بقیه هم بیرون میان و می گردن ولی عطسه می کنند و بینیشون پر از آب هست و چشم یکیشون هم آب میاد و
...

باید چکار کنم؟ لطفا کمک کنید

----------------------بخش دوم-----------------
دوستان من مرغ ها رو پیش دامپزشک بردم و دامپزشک قرص انسانی سیپروفلوکسین نوشت که 5 بخش بشه و یکی شب و یکی روز بهشون بدم.

بدبختانه همین که برگشتم و قرص رو به یکی از مرغ ها خوردوندم نمی‌دونم چش شد و تشنج کرد مرد!!

اون چهارتا دیگه رو تا دیروز قرص دادم (6 روز) و کم و بیش تا دیروز وضعیتشون بهتر شده بود و دیگه آبریزش بینی ندارن و...
ولی از امروز باز گوشه‌گیر شدن و بیرون نمیان و عطسه می‌کنند

نمی دونم آیا نیاز هست بهشون قرص سرما خوردگی انسانی بدم؟

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
درود دوستان. من تا یه مدت پیش یه خروس و یه مرغ خانگی داشتم که سراحال و عالی بودن
چند روز پیش سه تا جوجه مرغ خریدم که بزارم کنارشون. کنارشون گذاشتم و فرداش دیدم یکی از این جوجه مرغ های تازه چرت می زنه دائم و خوراکی نمی خوره و نوک و بینیش پر از آب بینی هست و عطسه هم می کنه!
زود جداش کردم ولی دیدم خروسی که داشتم هم اصلا دیگه تحریک نداره و یه گوشه می شینه و چیزی نمی خوره و ... فرداش خروس و اون یکی مرغ و بقیه هم بی حال شدن و عطسه می کنند و بینیشون و چشماشون آب می ریزه و ...

از همون دو سه روز پیش دیگه همشون رو گذاشتم کنار هم چون دیگه دیر شده بوده. شروع کردم بهشون قرص "اکسی وت" 100 دادم. سه روز هست که این قرص رو دارم به همشون می دم ولی هنوز خوب نشدن

باید چکار کنم؟ اون دوتا مرغ و خروس قدیمی اصلا چیزی نمی خورن و یه گوشه می خوابن و اون بقیه هم بیرون میان و می گردن ولی عطسه می کنند و بینیشون پر از آب هست و چشم یکیشون هم آب میاد و
...

باید چکار کنم؟ لطفا کمک کنید

----------------------بخش دوم-----------------
دوستان من مرغ ها رو پیش دامپزشک بردم و دامپزشک قرص انسانی سیپروفلوکسین نوشت که 5 بخش بشه و یکی شب و یکی روز بهشون بدم.

بدبختانه همین که برگشتم و قرص رو به یکی از مرغ ها خوردوندم نمی‌دونم چش شد و تشنج کرد مرد!!

اون چهارتا دیگه رو تا دیروز قرص دادم (6 روز) و کم و بیش تا دیروز وضعیتشون بهتر شده بود و دیگه آبریزش بینی ندارن و...
ولی از امروز باز گوشه‌گیر شدن و بیرون نمیان و عطسه می‌کنند

نمی دونم آیا نیاز هست بهشون قرص سرما خوردگی انسانی بدم؟
یه مریضی هست اسمشو یادم نیست..چندتا مرغ و خروس داداشم داره چندبار اینجوری شدن...دقیقا مثل مرغای شما..باید بری دامپزشکی..یه چندتا دارو مخلوط میکنه بهت میده.. تا سه روز.. روزی یک سی سی اگه یادم باشه... باید تزریق کنی با سرنگ زیر جناق سینشون...اونجا بهت همه چیزو یاد میدن...بعداز چندروز خوب میشن...تنها راش اگه میخوای خوب شن همینه...

فایل های ضمیمه

• 20140907_151249.jpg
    20140907_151249.jpg
    160.7 KB · نمایش ها: 11

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
@esmigel
زیاد فانتزی درست نکن برای خودت ! :general607: علت بن شدن من مربوط به بازارچه بود اگه به اینجا ربط داشت پستم هم پاک می شد دانشمند ! :general607:

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
:p
خودمم واسه اسپم دو هفته... دو روز قبل خودت بن کرده بودن...جالبه..دست به بن دوستان خیلی خوبه ولی چیزای دیگه.....
جالبه..واسه فحش خواهر و مادر بن نمیکنن واسه اسپم الکی بن میکنن..

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
دوستان...دو روز قبل طوطیمو با شامپو و اب و چرتکه مثل همیشه شستم....میدونم کار فوق العاده اشتباهیه....ولی وقتی میشورمش مثل طوطی صفر کیلومتر میشه...تموم چربیای بدنشم که فوق العاده زشتش میکنه از بین میره.......
ولی از دو روز قبل که شستمش همش خوابه...تو خودشه...منقارشم با پاهاش داغه...فکرکنم تب کرده...دیگه اذیت نمیکه...مگه اینکه بیارمش پیش خودمو نازش کنم تا حرف بزنه..غذام کم میخوره...موندم چکارکنم....دیگه به هیچ عنوان نمیشورمش...صبح میبرمش دامپزشکی.... دامپزشکای اینجام فقط گاو و گوسفند و مرغ و خروس میدونن چیه....کسی از دوستان نمیدونه چکار باید بکنم؟
20141031_195600.jpg 20141031_195811.jpg

• Like
Reactions: L+X

martinn

Registered User
لایک‌ها
60
سلام الان که دارم این کلمات رو مینویسم اینقدر ناراحتم که حد و اندازه نداره بغض بدجوری این گلوی لعنتیمو گرفته
حدود 2 سالی هست که در منزل فعلی ساکن هستیم از همون روز اول 2 تا گربه کوچولو توی حیاط مجتمع بودن خدارو شکر همه همسایه ها هم هواشون رو داشتن
زمستون هم توی راه پله ها میخوابیدن همه هواشونو داشتن از اینکه اینجا هیشکی گربه ها رو اذیت نمیکنه خیلی خیلی خوشحال بودم
ولی الان سر یکی از اون گربه ها یه بلایی اومده هیچی نمیخوره نه آب نه غذا. صداش بدجور گرفته وقتی میو میکنه روانم بهم میریزه انگار داره التماس میکنه که کمکش کنم
ولی اصلا نمیدونم چشه؟؟ صورتش یه جورایی بهم ریخته انگار کج شده باشه ... نمیدونم یه چیزی تو این مایه ها
چیکار کنم؟ راهنمایی کنید توروخدا از کجا باید بفهمم چشه خیلی گناه داره چطوری میشه کمکش کرد؟ والا این دامپزشکی ها هم اینقدر گرونن آدم جرات نمیکنه بره طرفشون

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
سلام الان که دارم این کلمات رو مینویسم اینقدر ناراحتم که حد و اندازه نداره بغض بدجوری این گلوی لعنتیمو گرفته
حدود 2 سالی هست که در منزل فعلی ساکن هستیم از همون روز اول 2 تا گربه کوچولو توی حیاط مجتمع بودن خدارو شکر همه همسایه ها هم هواشون رو داشتن
زمستون هم توی راه پله ها میخوابیدن همه هواشونو داشتن از اینکه اینجا هیشکی گربه ها رو اذیت نمیکنه خیلی خیلی خوشحال بودم
ولی الان سر یکی از اون گربه ها یه بلایی اومده هیچی نمیخوره نه آب نه غذا. صداش بدجور گرفته وقتی میو میکنه روانم بهم میریزه انگار داره التماس میکنه که کمکش کنم
ولی اصلا نمیدونم چشه؟؟ صورتش یه جورایی بهم ریخته انگار کج شده باشه ... نمیدونم یه چیزی تو این مایه ها
چیکار کنم؟ راهنمایی کنید توروخدا از کجا باید بفهمم چشه خیلی گناه داره چطوری میشه کمکش کرد؟ والا این دامپزشکی ها هم اینقدر گرونن آدم جرات نمیکنه بره طرفشون
من بچه بودم یه گربه اهلی داشتم...عادت داشت عین ادما از دم در که براش باز میکردیم....از دم در بره و بعد از چند ساعت میومد پشت در میو میو میکرد که در و براش باز کنیم...اصلا گربه نبود یه چیز عجیب و غریبی بود! عین ادما بود....یه روز که مثل همیشه رفته بود بیرون وقتی برگشت دیدیم نائی نداره و صورتش یه جوری انگار کج شده باشه...اخرش فهمیدیم یه ماشین زده بهش...بعداز چند روز به طرز دردناکی مرد......اونوقتا دامپزشکی به اون صورت نبود...
مگه چقدر میشه پولش...اگه میبینی وضعیتش خطرناکه خوب ببرش دیگه...گناه داره...میدونی چقدر ثواب داره...اونجا ببر بگو ماله من نیست...جریانو بهشون بگو....حداقل مریضیشو بگن....
.........
طوطی من همچنان منتظر یاری شماست...تو نت که چیزی گیرم نیومد..همش کنارم کز کرده...
20141101_005420(0).jpg 20141101_005627.jpg

Last edited:

martinn

Registered User
لایک‌ها
60
من بچه بودم یه گربه اهلی داشتم...عادت داشت عین ادما از دم در که براش باز میکردیم....از دم در بره و بعد از چند ساعت میمد پشت در میو میو میکرد که در و براش باز کنیم...اصلا گربه نبود یه چیز عجیب و غریبی بود! عین ادما بود....یه روز که مثل همیشه رفته بود بیرون وقتی برگشت دیدیم نائی نداره و صورتش یه جوری انگار کج شده باشه...اخرش فهمیدیم یه ماشین زده بهش...بعداز چند روز به طرز دردناکی مرد......اونوقتا دامپزشکی به اون صورت نبود...
مگه چقدر میشه پولش...اگه میبینی وضعیتش خطرناکه خوب ببرش دیگه...گناه داره...میدونی چقدر ثواب داره...اونجا ببر بگو ماله من نیست...جریانو بهشون بگو....حداقل مریضیشو بگن....
.........
طوطی من همچنان منتظر یاری شماست...تو نت که چیزی گیرم نیومد..همش کنارم کز کرده...
مشاهده پیوست 697037 مشاهده پیوست 697038

من فردا میبرمش دامپزشک فقط چطوری ببرم؟ این گربه اهلی اهلی که نیست هرچند بیچاره نایی نداره ولی فقط از این نگرانم تقلا کنه نزاره ببرمش

badform

Registered User
لایک‌ها
97
یه کارتن محکم پیدا کنی اول یکم نازش کن که آروم بشه بعد آروم بلندش کن بزارش تو کارتن درشم محکم ببند . بعدم ببرش دامپزشکی . احتمالا یا تصادف کرده یا ....

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
من فردا میبرمش دامپزشک فقط چطوری ببرم؟ این گربه اهلی اهلی که نیست هرچند بیچاره نایی نداره ولی فقط از این نگرانم تقلا کنه نزاره ببرمش

Bezaresh tuye ye sabad bebaresh.age tehrani bebar yusef abad anjomane hemayat az heivanat shayad azat begiranesh

Harcheghad hazinash koni chand barabar behet barmigarde to zendegit

Shomare anjoman hemayat az heivanat ro tuye google search koni peida mishe

martinn

Registered User
لایک‌ها
60
Bezaresh tuye ye sabad bebaresh.age tehrani bebar yusef abad anjomane hemayat az heivanat shayad azat begiranesh

Harcheghad hazinash koni chand barabar behet barmigarde to zendegit

Shomare anjoman hemayat az heivanat ro tuye google search koni peida mishe

بله تهران هستم من عاشق حیوونام خودم و خونوادم به شدت از حیوانات حمایت میکنیم
ببینم چیکار میکنم خبرش رو بهتون میدم

martinn

Registered User
لایک‌ها
60
زنگ زدم به انجمن حمایت از حیوانات گفتن از 5 تا 9 شب میتونم برای کیلینیک برم
به حیوانات خیابانی هم 50 درصد تخفیف میدن

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
زنگ زدم به انجمن حمایت از حیوانات گفتن از 5 تا 9 شب میتونم برای کیلینیک برم
به حیوانات خیابانی هم 50 درصد تخفیف میدن
سلام دوست عزیز خوشحالم از اشنایی با شما.بردیش بهشون بگو هزینه های درمانیش رو میدی اگر امکان داره ازت بگیرن خودشون نگه دارن

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
من بچه بودم یه گربه اهلی داشتم...عادت داشت عین ادما از دم در که براش باز میکردیم....از دم در بره و بعد از چند ساعت میومد پشت در میو میو میکرد که در و براش باز کنیم...اصلا گربه نبود یه چیز عجیب و غریبی بود! عین ادما بود....یه روز که مثل همیشه رفته بود بیرون وقتی برگشت دیدیم نائی نداره و صورتش یه جوری انگار کج شده باشه...اخرش فهمیدیم یه ماشین زده بهش...بعداز چند روز به طرز دردناکی مرد......اونوقتا دامپزشکی به اون صورت نبود...
.........
مشاهده پیوست 697037 مشاهده پیوست 697038
سلام شما بیا تو سایت persianpet.org
عضو بشو و توی فروم توی قسمت سوالات پزشکی یه دکتری هست مختص پرندگان حتی تو سایت بگردی شاید جواب سوالت رو بگیری. اسمش دکتر مهدی مقدم هست

بالا