برگزیده های پرشین تولز

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
گیره جلوی کاپوت 405 که باعث می شه کاپوت رو بشه باز کرد کنده شده
راهی داره که بدون گیره کاپوت رو باز کرد؟
برای رفع مشکلش باید برم جلوبندی سازی یا مکانیکی؟

hbptbs

Registered User
لایک‌ها
53
گیره جلوی کاپوت 405 که باعث می شه کاپوت رو بشه باز کرد کنده شده
راهی داره که بدون گیره کاپوت رو باز کرد؟
برای رفع مشکلش باید برم جلوبندی سازی یا مکانیکی؟
اون گیره ی چیزیو میکشه، با انبری، سیخی چیزی برس به اون و آزادش کن ک کاپوت باز شه. واسه ی ۴۰۵ دیگه رو ببینی متوجه میشی. کار ساده ایه.

allthebest.ir

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
ماشین پرایده انژکتوریه. دیروز چراغ روغن توی حالتی که دور مورتور به زیر 1000 می رسید روشن می شد و یا سریع روشن و خاموش می شد. مثل این که حس کنه ماشین داره خاموش می شه. البته دور موتور خیلی کم نمی شه به حالتی که ماشین توی خلاص به لرزه بیفته. به محض گاز دادن هم چراغ روغن خاموش می شد. روغنش رو هم چک کردم، کم نبود. امروز از اول صبح که روشن شد دیگه با گاز و این ها هم خاموش نشد، توی هر دور موتوری هم روشن موند. مشکل از چیه؟

hbptbs

Registered User
لایک‌ها
53
ماشین پرایده انژکتوریه. دیروز چراغ روغن توی حالتی که دور مورتور به زیر 1000 می رسید روشن می شد و یا سریع روشن و خاموش می شد. مثل این که حس کنه ماشین داره خاموش می شه. البته دور موتور خیلی کم نمی شه به حالتی که ماشین توی خلاص به لرزه بیفته. به محض گاز دادن هم چراغ روغن خاموش می شد. روغنش رو هم چک کردم، کم نبود. امروز از اول صبح که روشن شد دیگه با گاز و این ها هم خاموش نشد، توی هر دور موتوری هم روشن موند. مشکل از چیه؟
امکان اینکه این ایرادا به هم مربوط نباشن هست. چون در مورد دور موتور منم مثل شما مشکل داشتم ک استپ موتور عوض کردم درست شد. مشکل پرش دور موتور دارم ک پمپ بنزینم مشکل داره. پس نمیشه گفت دقیقا چیه!
بهتره ببرید تعمیرگاه، ممکنه اویل پمپ مشکل داشته باشه ک خطریه!

allthebest.ir

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
امکان اینکه این ایرادا به هم مربوط نباشن هست. چون در مورد دور موتور منم مثل شما مشکل داشتم ک استپ موتور عوض کردم درست شد. مشکل پرش دور موتور دارم ک پمپ بنزینم مشکل داره. پس نمیشه گفت دقیقا چیه!
بهتره ببرید تعمیرگاه، ممکنه اویل پمپ مشکل داشته باشه ک خطریه!

allthebest.ir

مرسی. همون روز بردم، از فشنگی روغنش بود، عوض کرد، درست شد.

magicar

Registered User
لایک‌ها
15
ماشین واشر سر سیلندر بسوزونه تابلو تر از این حرفاس!چیزی به نام نیم سوز شدن نداریم،یا سوخته یا سالمه دیگه،این ایرادی که شما داری از واشر سر سیلندر نیست،ماشین رو دیاگ بزن،اگه ایرادی نداشت باید ببری پیش یه مکانیک خبره،اینجور مواقع تجربه بیشتر از علم کمک میکنه به حل موضوع

@arashministar
سلام

هم درسته هم اشتباه
نیم سوز شدن در واقع سوختنه ولی در حدییه که ماشین قادر به حرکت هست یعنی آی زیادی وارد روغن یا روغن زیادی وارد آب نمیشه
اگه آب به مقدر کم وارد روغن بشه بخار میشه و شیری نمیشه. ولی در کل همیشه هم تابلو نیست گیج رو بزنید ببینید شیری شده
ولی بازم به فرموده جنابعالی باید تعوی بشه چون سوته و رفته رفته همون کم هم تبدیل به زیاد و صدمه جدی به موتور میشه
چون روغن شیری روانکاری خوب نداره و تمام مدار آب و روغن رسوب بد میگیره.

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
206 منم مشکل استارت زدن داشت کلی استپر موتور عوض کردیم شمع عوض کن فلانو عوض کن چیکار کن از اخرم ماشین جوش اورد یه تعویض واشر و تراش پیاده شدیم مشکل استارتم کاملا حل شد!

Sent from my C6903 using Tapatalk

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
در ضمن ماشین من جوش اورد ظاهرش سالم بود ولی چراغ چک روشن بود بعدش تعمیر کارگفت ضد یخ بریزیم 2 بار ریختیم پر کردیم دیدیم بعله بخار میاد از اگزوز یعنی واشر سوزونده به تعمیرکارم نگفته بودم جوش اورته ماشین که الکی نگه واشر سوزونده

hbptbs

Registered User
لایک‌ها
53
206 منم مشکل استارت زدن داشت کلی استپر موتور عوض کردیم شمع عوض کن فلانو عوض کن چیکار کن از اخرم ماشین جوش اورد یه تعویض واشر و تراش پیاده شدیم مشکل استارتم کاملا حل شد!

مشکل استارتش چطور بود دقیقا؟؟

allthebest.ir

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
مشکل استارتش چطور بود دقیقا؟؟

allthebest.ir
بعضی مواقع 2-3 بار بعضی 10 بار باید میزدیم که روشن بشه.اینطوری بود که استارت میزدم ماشین روشن میشد بلافاصله خاموش میشد یا دور موتور ضعیف بود بعد 3_4 ثانیه خاموش میکرد گاز میدادی بدتر میشد!!

hbptbs

Registered User
لایک‌ها
53
بعضی مواقع 2-3 بار بعضی 10 بار باید میزدیم که روشن بشه.اینطوری بود که استارت میزدم ماشین روشن میشد بلافاصله خاموش میشد یا دور موتور ضعیف بود بعد 3_4 ثانیه خاموش میکرد گاز میدادی بدتر میشد!!

حتی وقتی ماشین رو تازه خاموش کرده بودی بازم باید استارت زیاد میزدی؟؟

allthebest.ir

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
دوستان برای تمییز کردن مسیر اب رادیاتور 405 کلاسیک :D:D مدل سال 72 نظرتون چیه؟ برم سرکه بگیرم یا از این اسید مسیدای مخصوص؟
z1

l0w

Registered User
لایک‌ها
266
دوستان برای تمییز کردن مسیر اب رادیاتور 405 کلاسیک :D:D مدل سال 72 نظرتون چیه؟ برم سرکه بگیرم یا از این اسید مسیدای مخصوص؟
z1
یا عوضش کن نوشو بخر بنداز یا بده سیخ بزنن
عوضش کنی فکر میکنم بهتر باشه !
سرکه هم من نشنیدم بریزن تو رادیات واسه تمیز کردن ! :confused:

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
اقا این فیلتر روغن 206 اصل و فرع داره؟ جنس خوبشو از کجا بگیریم که خبر مرگش کار کنه مثل ادم؟[emoji21]

hbptbs

Registered User
لایک‌ها
53
اقا این فیلتر روغن 206 اصل و فرع داره؟ جنس خوبشو از کجا بگیریم که خبر مرگش کار کنه مثل ادم؟[emoji21]

والا چرا فک میکنید باید از موتور ۲۰۶ بیشتر از پراید محافظت کرد؟ با اینکه موتور ۲۰۶ با کیفیت تره پس اگه کمتر حواستون بهش باشه خطرش کمتره. هرچی خواستی بندازه. من دوستم سالها ۲۰۶ داشت همیشه ارزونترین روغن و غیره رو میریخت هیچیم نشد!

allthebest.ir

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
والا چرا فک میکنید باید از موتور ۲۰۶ بیشتر از پراید محافظت کرد؟ با اینکه موتور ۲۰۶ با کیفیت تره پس اگه کمتر حواستون بهش باشه خطرش کمتره. هرچی خواستی بندازه. من دوستم سالها ۲۰۶ داشت همیشه ارزونترین روغن و غیره رو میریخت هیچیم نشد!

allthebest.ir
موتور 206 کجا و پرایت کجا!فلسفه دو ماشین کلا جدایه!
بعدشم چهت اطلاع موضوع روغن و موتور شوخی نیست روغن نرسه فاتحش رو باید بخونی
منم برای این پرسیدم چون زود خراب میشه سر همین خرج فشنگی اینا هم رو دستمون گذاشت بعد فهمیدیم فیلتر اشغاله
تازه تعویض روغنی میگفت امکان نداره :|

hbptbs

Registered User
لایک‌ها
53

اره فیلتر اگه گیر کنه موتورسیکلت هم خراب میشه ولی این که خراب بوده شانس خود شما مشکل داره. بهتره شانستو ببری تعمیرگاه!!! وگرنه امکان نداره فیلتر رو بندازی رو ماشبن گیر کنه!
وقتی تعویض روغن میکنی، تعمیرکار فیلترو اینا رو چک میکنه که ببینه توشون روغن در جریان هست یا نه!
مشکل فیلتر نیس، سیستمهای ۲۰۶ برقیه مشکل ایجاد میکنه. مثلا اگه ۲۰۶ رو هل بدی روشن کنی ممکنه اویل پمپش کار نکنه و خرابی به بار بیاره.
ولی در کل شرایط یا خیلی استثنایی بوده یا یه جور خاصی با ماشین رفتار کردی! وگرنه عمرا موتور ۲۰۶ به راحتی خراب نمیشه (مگر زیر بار سنگین)!

allthebest.ir

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
یا عوضش کن نوشو بخر بنداز یا بده سیخ بزنن
عوضش کنی فکر میکنم بهتر باشه !
سرکه هم من نشنیدم بریزن تو رادیات واسه تمیز کردن ! :confused:

منظورم کل سیستم خنک کننده بود
رادیات جرم گرفته رو با سرکه صنعتی تمییز میشه کرد
انجام شد درضمن !

z1

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
منظورم کل سیستم خنک کننده بود
رادیات جرم گرفته رو با سرکه صنعتی تمییز میشه کرد
انجام شد درضمن !

z1

شدنش که میشه ولی به خاطر خاصیت اسیدی سرکه موارد زیادی مشاهده شده که لوله های پلاستیکی که در شرق پوسیدگی بودن رو،مرخص کرده و نشتی راه افتاده

Sent from my iPhone using Tapatalk

بالا