برگزیده های پرشین تولز

فراري از سربازي | معاف از سربازي | آش خور . كدام يك؟

ARTAS

Registered User
لایک‌ها
382
دوستان یه سئوال !

یکی از دوستان بنده مهر ماه فارغ التحصیل میشه و بعدش به مدت یه سال فرجه داره !

اگه بره دنبال معافی پزشکی و معاف نشه ، این یه سال فرجه رو از دست داده؟

اگه مهر امسال مدرکش رو بگیره تا مهر بعدی ماعفیت داره

روند رسیدگی به ماعفیت این جوری که اول باید بری خودتو معرفی کنی بعد بیوفتی دنبالش پس اگه بره و معاف نشه براش تاریخ اعزام میزنن بهتر نیمه ی دوم شهریور سال بعد بره و دفترچه رو بفرسته.همچنین اگه در خواست ماعفیت کفالت و همچین چیزی رو هم بده حدودا یک تا دو ماهی (تاوقتی که شورا رای بده)‌ تاریخ اعزامش میوفته عقب (بخوام بهتر بگم اینه که بعد از شورا اگه معاف نشد براش تاریخ میزنن.) بعدشم میتونه یه دوره هم خودش تاریخ اعزام رو جابه جا کنه.

babalak

Registered User
لایک‌ها
122
دوستان یه سوال
اونایی که فراری محسوب میشن، یعنی بیشتر از 1 سال غیبت دارن(دفترچه رو ارسال نکردنا فقط هیچ اقدامی نکردن ...)
اینا مجازاتشون اینه که فقط حقوق سالیانه یک یا سه سرباز رو بدن؟ یعنی زندان و اینا نداره دیگه؟
بعد این طرحی که برای عفو اضافه خدمت و اینا امسال ارائه شد و خیلی هم استقبال شد ظاهرا، اینا کلا چند ماه اضافه خدمت رو میبخشه؟ یعنی مثلا 6 ماه اضافه خدمت یه فراری رو میبخشه؟!

ARTAS

Registered User
لایک‌ها
382
اسمشو برات پ.خ کردم.
این نکته رو اضافه کنم که بنده فقط فقط اسم ایشون رو برای کمک به دوستان معرفی کردم و هیچ اطلاعی از کار ایشون ندارم و تاییدش نمیکنم.ایشون برای من در این مورد پیام داده بودن من هم به سایر دوستان معرفیشون کردم که شاید کارشون راه بیوفته.

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
این نکته رو اضافه کنم که بنده فقط فقط اسم ایشون رو برای کمک به دوستان معرفی کردم و هیچ اطلاعی از کار ایشون ندارم و تاییدش نمیکنم.ایشون برای من در این مورد پیام داده بودن من هم به سایر دوستان معرفیشون کردم که شاید کارشون راه بیوفته.
به بنده هم معرفی کن پس :D

hamedovic5405

Registered User
لایک‌ها
11,460
شانس هم نداریم تا نوبت به ما رسید! شلوغ پلوغ شد! دست بازیکنا رو شد! از اول سال دیگه قوانین جدید رو اختراع میکنن!

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
شانس هم نداریم تا نوبت به ما رسید! شلوغ پلوغ شد! دست بازیکنا رو شد! از اول سال دیگه قوانین جدید رو اختراع میکنن!
خدا رو چه دیدی شاید لا به لاش 2 3 تا قانون خوب هم بووود......

MaziyaR_1939

Registered User
لایک‌ها
74
سلام به همگی...
رفقا من برادرم امسال کنکور داشت و قبول نشد...دو تا از درساش رو هم افتاده بود که یکیشو شهریور پاس کرد و یکی دیگشو نه که باید دی پاس کنه...
حالا میخوام بدونم این داداش ما چقدر وقت داره برای اعزام؟
بعضیا میگن ۶ماه،آیا درسته؟ اگه ۶ماه باشه که خیلی بده و نمیتونه واسه کنکور بخونه...چون خودش میخواست سال دیگه رو بشینه بخونه،
یه مورد دیگه هم که هست جمع شماره چشمهای داداشم بالای ۸ هست...من خودم با همین جمع شماره چشم طرفای سال ۸۸ معافی دائم پزشکی گرفتم...
حالا شنیدم یکم قانون معافیت چشم عوض شده...میخوام بدونم هنوزم میشه با جمع شماره چشم معاف شد؟
شنیدم باید علاوه بر اینکه جمع شماره چشم باید بالای ۸ باشه باید یکی از چشمها هم خودش به تنهایی بالای ۶ باشه شمارش!
ممنون میشم کمکم کنید و یا فرومی که مخصوص سوالات اینجوری هست معرفی کنید...

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
سلام به همگی...
رفقا من برادرم امسال کنکور داشت و قبول نشد...دو تا از درساش رو هم افتاده بود که یکیشو شهریور پاس کرد و یکی دیگشو نه که باید دی پاس کنه...
حالا میخوام بدونم این داداش ما چقدر وقت داره برای اعزام؟
بعضیا میگن ۶ماه،آیا درسته؟ اگه ۶ماه باشه که خیلی بده و نمیتونه واسه کنکور بخونه...چون خودش میخواست سال دیگه رو بشینه بخونه،
یه مورد دیگه هم که هست جمع شماره چشمهای داداشم بالای ۸ هست...من خودم با همین جمع شماره چشم طرفای سال ۸۸ معافی دائم پزشکی گرفتم...
حالا شنیدم یکم قانون معافیت چشم عوض شده...میخوام بدونم هنوزم میشه با جمع شماره چشم معاف شد؟
شنیدم باید علاوه بر اینکه جمع شماره چشم باید بالای ۸ باشه باید یکی از چشمها هم خودش به تنهایی بالای ۶ باشه شمارش!
ممنون میشم کمکم کنید و یا فرومی که مخصوص سوالات اینجوری هست معرفی کنید...
اگه 6 ماهه که همینطوره 2 راه داره
1.بهترین راه دی بیفته بره خرداد سال بعد بده و قبول بشه (به قولی کش بده) حتی شهریورش هم فرصت داره.البته برای این کار مدرسه ای چیزی باید بره که معافیت تحصیلی بدن
2.6 ماه بعد از اتمام معافیت تحصیلی بره اعزام به خدمت بگیره برای اخرین تاربخ ممکن بعدشم فوقش عقب بندازه (1بار فرصت میدن) اینطوری تو شهریور مهر میتونه دانشگاه ثبت نام کنه با برگه اعزام به خدمت ولی نباید غیبت داشته باشه سربازیش هم مالیده میشه

Sent from my C6903 using Tapatalk

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوستان خواهشا یکی کمک کنه :
۶ سال پیش پدر و مادر طلاق گرفتن و برادرم کفالت مادرم رو همون زمان گرفت.....
از اون به بعد من و پدرم از اون ها جدا شدیم..یعنی کلا زندگی هامون جدا شده...الان پدرم جمع چشم هاش بالای ۱۵ هستش و دید کمتر از ۵٪ داره و شامل معلولیت بینایی میشه که کفالت میدن...میخواستم بدونم من هم میتونم کفالت پدرم رو بگیرم ؟

poyyesh

Registered User
لایک‌ها
649
اگه مهر امسال مدرکش رو بگیره تا مهر بعدی ماعفیت داره

روند رسیدگی به ماعفیت این جوری که اول باید بری خودتو معرفی کنی بعد بیوفتی دنبالش پس اگه بره و معاف نشه براش تاریخ اعزام میزنن بهتر نیمه ی دوم شهریور سال بعد بره و دفترچه رو بفرسته.همچنین اگه در خواست ماعفیت کفالت و همچین چیزی رو هم بده حدودا یک تا دو ماهی (تاوقتی که شورا رای بده)‌ تاریخ اعزامش میوفته عقب (بخوام بهتر بگم اینه که بعد از شورا اگه معاف نشد براش تاریخ میزنن.) بعدشم میتونه یه دوره هم خودش تاریخ اعزام رو جابه جا کنه.

سلام

دوست عزیز شما مطمئنی

به طور مثال یکی یک سال معافیت بعد از گرفتن کارشناسیش دقیقا اول مهر تموم شه میتونه یه هفته مونده به اینکه مدتش تموم شه دفترچه شو پست کنه و اقدام واسه معافیت کفالت حالا خودش 50 % امید داشته باشه و در نهایت ردش کنن 2 ماه زمان میبره یه درخواست تعویق هم بزنه 2 ماه دیگه میفته عقب جمعا میشه 4 ماه که ماه اول پاییز یعنی دی اعزام قطعیه درست گفتم ؟
بعد به نظر شما درخواست معافیت پزشکی مثلا وارکسیل یا چشم بده بیشتر طول میکشه یادرخواست کفالت پدر منظورم اینه که کدوم پروسه کاری بیشتر طول میکشه ؟

ARTAS

Registered User
لایک‌ها
382
سلام
دوست عزیز شما مطمئنی
به طور مثال یکی یک سال معافیت بعد از گرفتن کارشناسیش دقیقا اول مهر تموم شه میتونه یه هفته مونده به اینکه مدتش تموم شه دفترچه شو پست کنه و اقدام واسه معافیت کفالت حالا خودش 50 % امید داشته باشه و در نهایت ردش کنن 2 ماه زمان میبره یه درخواست تعویق هم بزنه 2 ماه دیگه میفته عقب جمعا میشه 4 ماه که ماه اول پاییز یعنی دی اعزام قطعیه درست گفتم ؟
بعد به نظر شما درخواست معافیت پزشکی مثلا وارکسیل یا چشم بده بیشتر طول میکشه یادرخواست کفالت پدر منظورم اینه که کدوم پروسه کاری بیشتر طول میکشه ؟

بله روند رسیدگی همینه بنده تازه ازش تموم شدم.

برای ارسال دفترچه کلا نباید از زمانی که معافیتش تموم میشه بگذره باید قبل از اون باشه و البته چون قراره تو سیستم ثبت بشه قبل از اتمام مدت هروقت بفرستی اسمت ثبت میشه توصیه من اینه که چند ماه قبل دفترچه رو بگیره و مدارک موردنیاز رو اروم اروم تکمیل کنه چون ممکنه کارای اداری درست پیش نره و مثل من طی کردن مراحل اداری مثل تایید مدرک تحصیلی و و غیره یه چند هفته ای طول بکشه بعدش میتونه دفترچه ی تکمیل شده رو پیش خودش نگه داره و وقتی که خواست بره ببرتش به پلیس +10 . (نکته: اگه قرار باشه از کفالت استفاده کنید باید استشاد جمع کنید که تو دفترچه مراحل رو نوشته در غیر این صورت نیازی نیست)
خود بنده برای کفالت اقدام کردم که ندادن من اخرای خرداد دفترچه رو فرستادم و بعد از مراحل اداری الان هم اعزامم خورده 19 شهریور (البته بدون عقب انداختن) فقط توی کفالت یه نکته ای هست اونم اینه که وقتی بهتون برگه ی ماینه میدن شما تقریبا یه یه ماهی برای کلیه ی اقدامات وقت دارید وقتی برگه رو دادن یه7 یا 8 روز دیگه برید دکتر بعد خود ارسال دکتر هم یه یه هفته ای طول میکشه اینجوری کمی زمان میخرید بعدش که برگه رسید اونا میفرستنتون شورا و اگه رد بشه تاریخ میزنن براتون یعنی تا زمانی که شورا نرید براتون تاریخ نمیزنن.
در مورد نحوه ی رسیدگه به مشکلات فردی اطلاعی ندارم که کار چه جوری پیش میره اما در هر حال اینو بدونید که اونایی که تو شوران فقط شکلشون شبیه به انسانه وگرنه از سگم کمترن و براشون مهم نیست مرده ای زنده ای به طور کلی وقتی چیزی باشه که قانون دقیقا بهش اشاره نکرده کارشون حالت نمایشی و اذیت بازی داره . یکی از رفقا معدشو عمل کرده بود اونجا رفته میگن خوب نگه میداشتی بعدا عمل میکردی !!!! میگه بابا داشت سوراخ میشد میگفتی ماساژ درمانی میکردم.خلاصه کلا تیری در تارکی شما ببین کدوم احتمالش بیشتره و تو قانون اومده پی اونو بگیر.

فقط یه نکته رو هم بگم که بلایی که سر من اومده سر شما نیاد بعد از کمیسیون که برگه ی اعزام رو با تاریخش پست کردن به در خونتون سریعا برید به پلیس +10 و تاریخش رو عقب بندازید چون این کار هم یه یک هفته ای زمان میخواد که متعصفانه من ندونستم و الان کارم مونده رو هوا این نکته رو هم اضافه کنم که عقب انداختن تاریخ اعزام نیازمند یک دلیلی از دلایل تیین شده هستش که همشو نمیدونم اما یکی مثلا کنکور دادنه که بگی منتظر نتایجم بقیش رو هم میتونید از پلیس +10 سوال کنید.

poyyesh

Registered User
لایک‌ها
649
خیلی ممنون از وقتی که گذاشتی کامل توضیح دادی

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
18 این ماه اعزامم
هنوز معلوم نشده کجا افتادم

MoHammadZero

Registered User
لایک‌ها
302
مونم 19 مهر باید بروم چونکه اعزاموم :D 6 ماه هم اضافه خدمت چه شود 27 ماه !

jj20

Registered User
لایک‌ها
112
سلام دوستان این خبر رو بخونید :
http://www.asriran.com/fa/news/361240

با نوجه به این خبر کسانی که اینور سال دفترچشون رو پست کنن حتی اگه اعزامشون بیفته سال بعد 21 ماه خدمت میکنند نه 24 ماه درسته؟
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره بخشش غیبت و اضافه خدمت سربازان نیز اظهار کرد: یک فرصت به سربازان غایب دادیم که اگر تا 22 بهمن امسال خودشان را برای انجام خدمت سربازی معرفی کنند علاوه بر اینکه به موجب غیبت اضافه خدمت‌های سه یا شش ماهه را تحمل نخواهند کرد، به دلیل غیبتشان نیز به مرجع قضایی نیز معرفی نمی‌شوند و در ضمن چون تا پیش از سال 94 تکلیف سربازی خود را مشخص کرده‌اند طول مدت خدمتشان 21 ماه خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین این افراد تنها در صورتی که تا 22 بهمن امسال خود را معرفی کنند مشمول کسر خدمت می‌شوند و به ازای هر فرزند دو ماه کسر خدمت به آنان تعلق خواهد گرفت و اگر کسر خدمت دیگری نیز داشته باشند می‌توانند از آن استفاده کنند.
وی در پاسخ به این پرسش که اگر مشمولی تا پیش از موعد مقرر برای رفتن به سربازی اقدام کند اما تاریخ اعزامش به سال آینده یا زمانی دیگر موکول شود نیز گفت: اقدام کردن برای سربازی یعنی آماده اعزام باشد. ممکن است به سبب تعداد زیاد متقاضی سازمان وظیفه عمومی که مسئولیت اعزام سربازان را بر عهده دارد تصمیم بگیرد مدت اعزام این افراد را به تاخیر بیندازد لذا برای این افراد نیز مطابق قانون 93 تصمیم گیری خواهد شد. به عنوان مثال اگر سرباز غایبی تا پیش از 22 بهمن امسال برای رفتن به سربازی اقدام کند، در صورتی که سازمان وظیفه عمومی تصمیم بگیرد وی در تاریخی پس از 22 بهمن به سربازی اعزام شود در این صورت تمامی تسهیلات در نظر گرفته شده برایش لحاظ خواهد شد.

وی درباره اینکه آیا وظیفه عمومی می‌تواند به سرعت نسبت به اعزام این افراد اقدام کند، اظهار کرد: سازمان وظیفه عمومی این توانایی را دارد و برابر نیاز و جا برای سربازان برنامه ریزی و آنان را اعزام خواهد کرد.

بالا