برگزیده های پرشین تولز

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

click.laptop

Registered User
لایک‌ها
870
چی رو reverse کردی؟

دادا قلب رو دیگه ....
به قول شاعر:
" خواهر كوچكم از من پرسيد:پنج وارونه چه معنا دارد؟ ...
من به او خنديدم, گفت: روي ديوارو درختان ديدم
بازهم خنديدم
گفت: ديروز خودم ديدم كه مهران پسر همسايه پنج وارونه به مينو مي داد
آنقدر خنده برم داشت كه طفلك ترسيد, بغلش كردم و
بوسيدم و با خود گفتم:
بعد ها وقتي سقف كوتاه دلت لرزيد بي گمان مي فهمي پنج وارونه چه معنا دارد...؟ "
<<سهراب سپهری>>

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
داداش نفست از جای گرم میاد فلش اکسترنالم کجا بود تو این بی پولی همین رینگ معکوس رو هم پول قرض کردم:general304: فلش خود دوربین هم چون سوژه چسبیده به لنزه نمیشه استفاده کرد لنز سایه میندازه. ولی تو فکر اینم که از یه منبع نوری ثابت مثل چراغ مطالعه با لامپ کم مصرف استفاده کنم ببینم چجوری میشه. البته اول باید تو فکر یه سه پایه خوب باشم.
مدونم اینجو جاش نی!
ولی خب منم یکم تجربه دارم!
برای نور پردازی می تونی از SMD یا LED سفید استفاده کنی. فکر کنم SMD نور یک نواخت تری بهتون بده.
می تونی راحت یک پایه هم براش بسازی و نزدیک سوژه قرار بدیش.(چوب بستنی چیزی!!) با یک باتری قلمی هم تامین برق میشن.
اینجوری می تونی دیاف رو کامل ببندی و سرعت شاتر رو بیشتر کنی.
من یبار با این روش شب عکس ماکرو گرفتم. الان رینگ معکوس برای دوربین جدیدم ندارم البته لنزمم کلا هم زوومش و هم فوکوسش موتوری هست و نمیشه کاری کرد. باید آنالوگ بخرم!
کلا این ماکرو گرافی دردسری هست!!
روی مانت m42 کسی لنز آنالوگ ماکرو دار خوب سراغ داره؟!!

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
مدونم اینجو جاش نی!
ولی خب منم یکم تجربه دارم!
برای نور پردازی می تونی از SMD یا LED سفید استفاده کنی. فکر کنم SMD نور یک نواخت تری بهتون بده.
می تونی راحت یک پایه هم براش بسازی و نزدیک سوژه قرار بدیش.(چوب بستنی چیزی!!) با یک باتری قلمی هم تامین برق میشن.
اینجوری می تونی دیاف رو کامل ببندی و سرعت شاتر رو بیشتر کنی.
من یبار با این روش شب عکس ماکرو گرفتم. الان رینگ معکوس برای دوربین جدیدم ندارم البته لنزمم کلا هم زوومش و هم فوکوسش موتوری هست و نمیشه کاری کرد. باید آنالوگ بخرم!
کلا این ماکرو گرافی دردسری هست!!
روی مانت m42 کسی لنز آنالوگ ماکرو دار خوب سراغ داره؟!!
اتفاقا خودم هم تو فکرش بودم واسه همین پریروز یکی از این چراغ مطالعه های شارژی خریدم 15 تومن. 24 تا لامپ SMD داره. خودش پایه هم داره :) فعلا یه مقدار باهاش کار میکنم ببینم چجوریه.
dpled.jpeg

gulmish

Registered User
لایک‌ها
4,458
زیباست ویرایش عکستون با چه برنا مه ای؟
ممنونم
ویرایش چندانی روی عکس انجام ندادم جز اندکی تغییر رنگ بندی و کنتراست که با فتوشاپ انجام شده .عکس به صورت اچ دی ار سه شاتی هست که به وسیله ی ریموت و سه پایه با سه نوردهی مختلف گرفته شده بعد این سه عکس رو تو فتوشاپ ترکیب و یک خروجی اچ دی ار از اون بدست اوردم.
اینم مراحلی که تو فتوشاپ انجام شده :
zxbv.PNG rrr.png

Last edited:

click.laptop

Registered User
لایک‌ها
870
عمو پکوندی این زنبور بنده خدا رو ...
بابا این همه جک جونور :دی
کفشدوزک هم مورد مناسبی واسه ماکرو هست

ممنونم
ویرایش چندانی روی عکس انجام ندادم جز اندکی تغییر رنگ بندی و کنتراست که با فتوشاپ انجام شده .عکس به صورت اچ دی ار سه شاتی هست که به وسیله ی ریموت و سه پایه با سه نوردهی مختلف گرفته شده بعد این سه عکس رو تو فتوشاپ ترکیب و یک خروجی اچ دی ار از اون بدست اوردم.
اینم مراحلی که تو فتوشاپ انجام شده :
مشاهده پیوست 672492 مشاهده پیوست 672502
خیلی خوبه که جدیداً دوستان توضیحاتی هم در مورد نحوه ادیت عکسهای زیباشون ارائه میدن
جای تشکر داره

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705
dsc069518-jpg.671144

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
سلام
دوستان 4 ست Macro Extension Tube برای دوربین های Canon دارم که میخوام بفروشمشون.(اک هستند)
http://forum.persiantools.com/threads/فروش-macro-extension-tube-for-canon-با-ساپورت-af.617144/

با یکی از فروشگاه های لوازم عکاسی صحبت کردم و اونا میخوانشون!
ولی در حد امکام میخوام بدست مصرف کننده برسه نه فروشنده...
درضمن اتوفوکوس رو ساپورت میکنن و قیمت هر ست (13mm+21mm+31mm) حدود 220 تومن هست.
Untitled-2.jpg

*هدفم اسپم نیست! فقط میخوام هم کار من راه بیوفته و هم اگه کسی لازم داره با قیمت مناسبتری تهیه کنه.

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
سلام رفقا چه جای خوبی
من 90% روزام تو بیابون سپری میشه :))) با GoPro Hero3+ عکس میگیرم و با اینستاگرام ادیت میکنم چون تخصصی تو ادیت ندارم از اینستا استفاده میکنم حرفه ای هم عکس نمیگیرم صرفا فقط میگیرم خیلی دوست دارم ایرادی نداره عکسامو بزارم ؟ شماها کارتون حرفه ای دمتون گرم عکسارو دارم صفحه به صفحه نگاه میکنم همگی عالی هستید خسته نباشید

15622638810761516508.jpg

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705
اگه اشتباه نکنم باید قزوین باشه،از همین نما من عکسای زیادی از این منطقه دارم،البته شاید فقط شباهت زیادی داشته باشه با این عکس،نمیدونم!

آنتی اسپم

DSC01602_fhdr.jpg

بالا