برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

ST92

Registered User
لایک‌ها
43
با سلام.
ديروز برام يه اتفاق عجيبي افتاد كه وقتي داشتم تو اينترنت ميگشتم و پردازشي هم نداشتم، سيستم فريز شد و تصوير ايستاد، ريستارت كه كردم، بوق اولو زد و بوت نشد. خلاصه اينكه برقو از پشت قطع و وصل كردم و روشن شد و بالا اومد.
خوب به نظر مياد ايراد از بايوسم باشه،نه؟ چند وقتيه يو اس بي و صداي پنل جلوم هم از كار تقريبا افتادن و فيششونو كشيدم از مينبورد. قبلا هم كارت گرافيكم مشكل داشت و تو گيم فريز ميكرد و گاهي هم تو ويندوز، اما با ريستارت بوت ميشد.

در ضمن يكي دو ماهيه كه ويندوز 8.1 استفاده ميكنم، اما يو اس بي جلو با ويندوز 7 از كار افتاده بود تا جايي كه يادمه.

مين بوردم الايت هست و سي پي يوم اي ام دي اتلون 2 250 و مين بوردمم جي 740 هست و زمستون 89 جمعش كردم.
راستي اينم بگم كه خيلي وقتا شب تا صب روشنه و رو دانلود و هم رو هارد قبليم هم هم رو هارد جديدم ارور كانكشن داده كه فكر نكنم از كابل ساتا باشه

رو بعضي از پورت هاي ساتا كه هاردو وصل ميكنم، وقتي ميخواد بوت كنه، سيستم خاموش ميشه.
لطفا دوستان خبره راهنمايي كنن، ممنون ميشم. اگه راهي باشه كه فعلا سرشو يه شيره اي بمالم تا يه شيش ماهي حد اقل كه بتونم يه سيستم درست حسابي برا گيم جمع كنم، خيلي خوب ميشه.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با سلام.
ديروز برام يه اتفاق عجيبي افتاد كه وقتي داشتم تو اينترنت ميگشتم و پردازشي هم نداشتم، سيستم فريز شد و تصوير ايستاد، ريستارت كه كردم، بوق اولو زد و بوت نشد. خلاصه اينكه برقو از پشت قطع و وصل كردم و روشن شد و بالا اومد.
خوب به نظر مياد ايراد از بايوسم باشه،نه؟ چند وقتيه يو اس بي و صداي پنل جلوم هم از كار تقريبا افتادن و فيششونو كشيدم از مينبورد. قبلا هم كارت گرافيكم مشكل داشت و تو گيم فريز ميكرد و گاهي هم تو ويندوز، اما با ريستارت بوت ميشد.

در ضمن يكي دو ماهيه كه ويندوز 8.1 استفاده ميكنم، اما يو اس بي جلو با ويندوز 7 از كار افتاده بود تا جايي كه يادمه.

مين بوردم الايت هست و سي پي يوم اي ام دي اتلون 2 250 و مين بوردمم جي 740 هست و زمستون 89 جمعش كردم.
راستي اينم بگم كه خيلي وقتا شب تا صب روشنه و رو دانلود و هم رو هارد قبليم هم هم رو هارد جديدم ارور كانكشن داده كه فكر نكنم از كابل ساتا باشه

رو بعضي از پورت هاي ساتا كه هاردو وصل ميكنم، وقتي ميخواد بوت كنه، سيستم خاموش ميشه.
لطفا دوستان خبره راهنمايي كنن، ممنون ميشم. اگه راهي باشه كه فعلا سرشو يه شيره اي بمالم تا يه شيش ماهي حد اقل كه بتونم يه سيستم درست حسابي برا گيم جمع كنم، خيلي خوب ميشه.
90% ایراد از پاور سیستمتون هست . با یک پاور دیگه تست کنید خبرش رو اعلام کنید

ST92

Registered User
لایک‌ها
43
90% ایراد از پاور سیستمتون هست . با یک پاور دیگه تست کنید خبرش رو اعلام کنید

ممنون. تو فروم همسايه (سخت افزار، البته اگه اينجا هم اسم بردن از اونيكي فروم ها تخلف نباشه) گفتن كه مشكل از مينبورده. باشه با يه پاور ديگه بتونم تست ميكنم، ولي اينكه پورت يو اس بي و آديوي پنل جلوم يه خط در ميون كار ميكنن و بعضي ساتا هاش كار نميكنن، شكو به طرف مين بورد نميبره؟ و اينكه برا همچين سيستمي پاورم 480 وات گرين هست. بازم ممنون، فردا بتونم يه پاور گير ميارم و تستش ميكنم و پاورمم ميدم با پاور تستر تستش كنن

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون. تو فروم همسايه (سخت افزار، البته اگه اينجا هم اسم بردن از اونيكي فروم ها تخلف نباشه) گفتن كه مشكل از مينبورده. باشه با يه پاور ديگه بتونم تست ميكنم، ولي اينكه پورت يو اس بي و آديوي پنل جلوم يه خط در ميون كار ميكنن و بعضي ساتا هاش كار نميكنن، شكو به طرف مين بورد نميبره؟ و اينكه برا همچين سيستمي پاورم 480 وات گرين هست. بازم ممنون، فردا بتونم يه پاور گير ميارم و تستش ميكنم و پاورمم ميدم با پاور تستر تستش كنن
اول باید دید مشکل ولتاژی نداره . بعد اگر این مشکل رو نداشت میشه روی مادربرد شک . کارنکردن usb بیشتر به خاطر خروجی های ولتاژ تو شاخه های 3.3-5v هست .

farshid0018

Registered User
لایک‌ها
152
عزیزان من مدتی هست درگیر مشکل با مک بگ قدیمی خودم هستم و متاسفانه به جایی نرسیدم

من چند هفته پیش دوباره خواستم روشن کنمش منتها یک صفحه می اد و قفل می کنه!

در تلاش برای تهییه فلاپی سیستم عامل فوق هستم گرچه فلاپی اصلی اون رو گم کردم اما فلاپی خام دارم اگر کسی لینک دانلودی رو داره اعلام کنه تا تست کنم اگر هم کسی خود فلاپی اصلی رو داره خریدار هستم و یا اگر کسی نظری داره برای درست شدن بدون تعویض سیستم عامل ممنون میشم راهنمایی کنید
تو سایت خود اپل هم گشتم اما چیزی والا پیدا نکردم
مدل دقیقش
:

MA C BAG , Apple Macintosh Modell M1420
سال ساختش 1991 هست و بارکد ساختش

E12875um0435LL/B

و

FCC ID :BCGM0420
فکر کنم یکی از قدیمی ترین ساخته های اپل در ایران هستش!
cool.gif

http://upcity.ir/viewer.php?file=61493059983006210508.png

کسی راه حلی نداره ؟!!!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

htcone

Registered User
لایک‌ها
24
سیستم بعضی اوقات هنگ میکنه و یکدفعه خاموش میشه اگر درجا روشن کنم بالا میاد اما هاردو نمیشناسه باید 10 دقیقه صبر کنم هارد زیاد کار میکنه اینطوری میشه یا مشکل از جای دیگه؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سیستم بعضی اوقات هنگ میکنه و یکدفعه خاموش میشه اگر درجا روشن کنم بالا میاد اما هاردو نمیشناسه باید 10 دقیقه صبر کنم هارد زیاد کار میکنه اینطوری میشه یا مشکل از جای دیگه؟
اول باید پاور سیستمت رو بررسی کنید .

ST92

Registered User
لایک‌ها
43
اول باید دید مشکل ولتاژی نداره . بعد اگر این مشکل رو نداشت میشه روی مادربرد شک . کارنکردن usb بیشتر به خاطر خروجی های ولتاژ تو شاخه های 3.3-5v هست .

WP_20140918_001.jpg

خوب اينم از نتيجه ي تست پاور من كه ايرادي هم ديده نشد. الان فقط ميمونه مينبورد. چقدر احتمال داره كه بايوسمو فلش بزنم درست شه و چقدر احتمال داره كلا مينبورد از دست بره؟ پيشنهادتون لطفا؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مشاهده پیوست 671268

خوب اينم از نتيجه ي تست پاور من كه ايرادي هم ديده نشد. الان فقط ميمونه مينبورد. چقدر احتمال داره كه بايوسمو فلش بزنم درست شه و چقدر احتمال داره كلا مينبورد از دست بره؟ پيشنهادتون لطفا؟
این تست نمیتونه 100% خرابی رو مشخص کنه . چون باید زیر بار پاور تست بشه . این فقط تست اولیه هست .

ST92

Registered User
لایک‌ها
43
این تست نمیتونه 100% خرابی رو مشخص کنه . چون باید زیر بار پاور تست بشه . این فقط تست اولیه هست .

والا تو گيم هم من مشكلي با پاورم ندارم. 65 وات سي پي يو و حدود 90 وات كارت گرافيك رو در نظر بگيرين با دو تا رم و يه هارد 7200 دور. حالا شما در نظر بگيرين كه اصلا يه پاور نو بندازم و مطمئن، در مورد مين بوردم چه پيشنهادي دارين؟ تو سايتم رفتم ديدم يه آپديت براي بايوسم هست كه جديد تر از ورژن نصب شده رو خود چيپ مينبوردمه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
والا تو گيم هم من مشكلي با پاورم ندارم. 65 وات سي پي يو و حدود 90 وات كارت گرافيك رو در نظر بگيرين با دو تا رم و يه هارد 7200 دور. حالا شما در نظر بگيرين كه اصلا يه پاور نو بندازم و مطمئن، در مورد مين بوردم چه پيشنهادي دارين؟ تو سايتم رفتم ديدم يه آپديت براي بايوسم هست كه جديد تر از ورژن نصب شده رو خود چيپ مينبوردمه
حالا بایوس رو اپدیت کنید .

farshid0018

Registered User
لایک‌ها
152
این دستگاه قدیمی عملکرد خاصی ندارد که دنبالش هستی . دردسر راه اندازیش هم بالاست . cpu خیلی ضعیف و ...

اصلا داستان برسر عملکرد یا دیگر مسائل نیست
این یک سیستم کلکسیونی هست و تقریبا اولین سیستم بنده بوده فقط می خوام سالم بشه همین ن استفاده خاصی
به هر حال کسی اینجان ادرس پست الکترونیکی از قسمت پشتیبانی اپل رو نداره؟چون تو سایتش که چیزی پیدا نکردم!

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
سلام...بازم منم :general709:
بازم شرمنده اینجا سوالمو میپرسم...چه کنیم معتاد اینجا شدیم دیگه..اخه زودترم به نتیجه میرسم..
amd جان اگه یه 6850 سافایر دیگه کنار اینی که دارم بزارم و کراس کنم...مشکل پاور ندارم...685b گرین هست.. حدودا بازدهیش اندازه چه کارتی میشه؟ اگه تو یه بازی 50 فریم با یه کارت بگیرم با دوتا چندتا اضافه میشه؟ نگو اینو بفروش روش بزار یه 270x بخر...
حداقل از 260x بهتر میشه..یا 270x :general112:
مثل همیشه ممنون..
سری قبل به حرفت نکردم...گفتی ci3 رو نگه دار یه 270x بگیر....رفتم ci3 رو فروختم و یه ci5 3450 گرفتم و مثل......پشیمون شدم..اخه تو بازیا کوچکترین تغییری ندیدم..کاش به حرفت میکردم و فقط گرافیک رو عوض میکردم..

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام...بازم منم :general709:
بازم شرمنده اینجا سوالمو میپرسم...چه کنیم معتاد اینجا شدیم دیگه..اخه زودترم به نتیجه میرسم..
amd جان اگه یه 6850 سافایر دیگه کنار اینی که دارم بزارم و کراس کنم...مشکل پاور ندارم...685b گرین هست.. حدودا بازدهیش اندازه چه کارتی میشه؟ اگه تو یه بازی 50 فریم با یه کارت بگیرم با دوتا چندتا اضافه میشه؟ نگو اینو بفروش روش بزار یه 270x بخر...
حداقل از 260x بهتر میشه..یا 270x :general112:
مثل همیشه ممنون..
سری قبل به حرفت نکردم...گفتی ci3 رو نگه دار یه 270x بگیر....رفتم ci3 رو فروختم و یه ci5 3450 گرفتم و مثل......پشیمون شدم..اخه تو بازیا کوچکترین تغییری ندیدم..کاش به حرفت میکردم و فقط گرافیک رو عوض میکردم..
این گرافیک قدیمی شده . کراس هم کمکی نمیکنه . یک r7 260x از برند گیگابایت بگیر

mimiloo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان سلام
من یه هارد یک ترابایت اکسترنال سی گیت دارم که برقش توسط آداپتور ساپورت میشه
مشکلش اینجاست که وقتی برق رو به هارد میرسونم چندتا بوق پشت سر هم میزنه و قطع میشه اما چراغ هارد روشنه و ویندوز هم هارد رو شناسایی نمیکنه
چه کار باید کرد؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوستان سلام
من یه هارد یک ترابایت اکسترنال سی گیت دارم که برقش توسط آداپتور ساپورت میشه
مشکلش اینجاست که وقتی برق رو به هارد میرسونم چندتا بوق پشت سر هم میزنه و قطع میشه اما چراغ هارد روشنه و ویندوز هم هارد رو شناسایی نمیکنه
چه کار باید کرد؟
هاردت به احتمال زیاد کرش کرده .باید آنباکس بشه هاردت تا مشخص بشه

mimiloo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من الان هارد رو آنباکس کردم و خود هارد اصلی رو بصورت اینترنال وصل کردم به سیستم و مشکل همچنان باقیست
تعداد بوغ ها 10 تاست که بعد از زدن 10 بوق قطع میشود
اینکه میفرمایید کراش شده یعنی اطلاعاتم رفت؟؟

هاردت به احتمال زیاد کرش کرده .باید آنباکس بشه هاردت تا مشخص بشه

بالا