برگزیده های پرشین تولز

مخفی کردن تگ <H1> باعث جریمه گوگل میشه؟

lejeuner

Registered User
لایک‌ها
911
سلام میخوام توی قالب تگ های H رو بزنم. . حالا موضوع اینه که توی قالب نمیخوام تگ <1h> دیده بشه و باید توی فایل style.css کد no display رو کار کنم.

موضوع اصلی و سوال اصلی. آیا این موضوع که مخفی میکنه تگ h رو باعث نمیشه گوگل جریمم کنه؟

1admin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
سلام میخوام توی قالب تگ های H رو بزنم. . حالا موضوع اینه که توی قالب نمیخوام تگ <1h> دیده بشه و باید توی فایل style.css کد no display رو کار کنم.

موضوع اصلی و سوال اصلی. آیا این موضوع که مخفی میکنه تگ h رو باعث نمیشه گوگل جریمم کنه؟
به طور مستقیم خیر؛ یعنی این که بگوییم اگر این کار را انجام بدهید دیگر در نتایج قرار نخواهید گرفت حرف درستی نیست. ممکن است با این کار تاثیر کم این Tag، کمتر شود.
باز هم پیشنهاد من این است که در سایتتان بخشی را برای این tag تعریف کنید تا بتوانید از طریق آن سریع‌تر موضوع صفحه را به کاربرانتان نمایش دهید.

lejeuner

Registered User
لایک‌ها
911
به طور مستقیم خیر؛ یعنی این که بگوییم اگر این کار را انجام بدهید دیگر در نتایج قرار نخواهید گرفت حرف درستی نیست. ممکن است با این کار تاثیر کم این Tag، کمتر شود.
باز هم پیشنهاد من این است که در سایتتان بخشی را برای این tag تعریف کنید تا بتوانید از طریق آن سریع‌تر موضوع صفحه را به کاربرانتان نمایش دهید.
ممنون از لبطفتون اما بحث من این نیست که این تگ رو به کار ببرم یا نه موضوع اینه که آیا مخفی کردنش با اضافه کذدن فرمان no display در فایل style.css میتونه موجب پنالتی شدن از طرف گوگل بشه یا خیر؟

k-boy

Registered User
لایک‌ها
7,060
تو فایل ربات سایت کدای استایلو disallow کنین دیگه مشکلی پیش نمیاد.
در مورد کدای مخفی هم در کل نباید باشن. میتونین فونت خیلی ریزی بهش بدین و رنگشو با پس زمینه یکی کنین. اینطوری دیگه مشکلات احتمالی هم پیش نمیاد!

1admin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
ممنون از لبطفتون اما بحث من این نیست که این تگ رو به کار ببرم یا نه موضوع اینه که آیا مخفی کردنش با اضافه کذدن فرمان no display در فایل style.css میتونه موجب پنالتی شدن از طرف گوگل بشه یا خیر؟
خواهش می‌کنم.
در ابتدا عرض کردم که:
ممکن است تاثیرش کمتر شود، اما باعث پنالتی شدن نخواهد شد.

1admin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
تو فایل ربات سایت کدای استایلو disallow کنین دیگه مشکلی پیش نمیاد.
در مورد کدای مخفی هم در کل نباید باشن. میتونین فونت خیلی ریزی بهش بدین و رنگشو با پس زمینه یکی کنین. اینطوری دیگه مشکلات احتمالی هم پیش نمیاد!
اتفاقا این کار اصلا توصیه نمی‌شود.
گوگل می‌تواند محتوای فایل‌های CSS و JS را بخواند. سایتی را می‌شناسم که به خاطر Disallow کردن این فایل‌ها پنالتی شد.

k-boy

Registered User
لایک‌ها
7,060
اتفاقا این کار اصلا توصیه نمی‌شود.
گوگل می‌تواند محتوای فایل‌های CSS و JS را بخواند. سایتی را می‌شناسم که به خاطر Disallow کردن این فایل‌ها پنالتی شد.
خیلی از سایتا این عبارتو داخل فایل ربات میزارن
Disallow: /wp-content/themes
که خود به خود تمام فایلای استایل و جاوا رو شامل میشه.
حتی خود سایت وردپرس هم اینکارو تو مثالش انجام داده : http://codex.wordpress.org/Search_Engine_Optimization_for_WordPress
برای منم تابحال مشکلی از این بابت پیش نیومده. شاید دلیل پنالتی شدن چیز دیگه ای بوده باشه چون جایی علت پنالتی شدن سایت رو عنوان نمیکنه!

1admin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
خیلی از سایتا این عبارتو داخل فایل ربات میزارن
Disallow: /wp-content/themes
که خود به خود تمام فایلای استایل و جاوا رو شامل میشه.
حتی خود سایت وردپرس هم اینکارو تو مثالش انجام داده : http://codex.wordpress.org/Search_Engine_Optimization_for_WordPress
برای منم تابحال مشکلی از این بابت پیش نیومده. شاید دلیل پنالتی شدن چیز دیگه ای بوده باشه چون جایی علت پنالتی شدن سایت رو عنوان نمیکنه!
از زمانی که گوگل امکان Fetch and render را به وبمسترتولز اضافه کرده، دیگر نباید این‌ها رو بست. این پست را جهت اطلاعات بیشتر بخوانید: https://yoast.com/google-panda-robots-css-js/

wolf144grz1

Registered User
لایک‌ها
46
میتونین فونت خیلی ریزی بهش بدین و رنگشو با پس زمینه یکی کنین. اینطوری دیگه مشکلات احتمالی هم پیش نمیاد!
این کارا از دلیل های متداول برای پنالتی شدن است.

lejeuner

Registered User
لایک‌ها
911
بله منم زیاد شنیدم متن هم رنگ بکگراند بشه موجب پنالتی میشه.

الان دوستانی که از تگ h استفاده میکنن چیکار میکنن که مخفی میمونه و پنالتی نمیشن؟

lejeuner

Registered User
لایک‌ها
911
دوست عزیز
کی گفته پنالتی میشه؟
کسی نگفته این سوال منه . ببینید گوگل اعلام کرده که چیز هایی که در قالب مخفی بشن رو ما جریمه میکنیم. قبلا برخی تگ های متا رو مخفی میکردن از تو قالب اما ایندکس می شدن. حالا من میخوام توی قالبم از تگ های H استفاده کنم. و منم میخوام توی فایل style اونو مخفی کنم. میخوام بدونم آیا مشکلی پیش میاد یا نه؟

xara_2009

Registered User
لایک‌ها
85
خیر بعضی لینک ها هستن باید nofolow بشن برای اینکه اعتبار سایت خودت پایین نیاد
درضمن گوگل تشویق میکنه ک بعضی لینک رو مخفی کنید
هیچ مشکل پیش نمیاد

lejeuner

Registered User
لایک‌ها
911
نظر باقی دوستان هم همینطوره؟

k-boy

Registered User
لایک‌ها
7,060
عزیز این موردی که شما از پست من نقل قول کردین + مورد قبلی که خدمت دوستمون عرض کردم , هردوش رو دارم استفاده میکنم و به هیچ مشکلی بر نخوردم! خیلی از سایتای دیگه هم هستن که دارن ازش استفاده میکنن! اینکه شما یه مقاله رو بخونین و ربطش بدین به تمام حالتاییکه ممکنه پیش بیاد درست مثل این میمونه که یه نسخه دستتون باشه و هر بیماری که گرفتین طبق همون نسخه دارو بگیرین و عمل کنین! گوگل هیچ کجا علت پنالتی شدن رو ذکر نمیکنه و مطمئن باشین مخفی کردن یک کد ساده Html باعث جریمه شدن سایت نمیشه!
در مورد اینکه ایشون میخوان تگ h1 رو هیدن کنن کلا کار درستی نیست چون از ارزش تگ h1 که پر ارزش ترین تگ بین تگ های هدر هست دارن کم میکنن! ولی اگه مجبور باشن اینکارو بکنن باعث پنالتی شدنشون نمیشه! طراح قالب ممکنه تو خیلی از بخشای قالب حتی برای قشنگی بخواد کدیرو مخفی کنه و فرضا جوری برنامه بنویسه که با کلیک کردن روی 1 دکمه خاص اون متن ظاهر بشه! پس با این حساب تمام قالبایی که از این روش استفاده میکنن باید پنالتی بشن که این حرف درست نیست :)

wolf144grz1

Registered User
لایک‌ها
46
عزیز این موردی که شما از پست من نقل قول کردین + مورد قبلی که خدمت دوستمون عرض کردم , هردوش رو دارم استفاده میکنم و به هیچ مشکلی بر نخوردم! خیلی از سایتای دیگه هم هستن که دارن ازش استفاده میکنن! اینکه شما یه مقاله رو بخونین و ربطش بدین به تمام حالتاییکه ممکنه پیش بیاد درست مثل این میمونه که یه نسخه دستتون باشه و هر بیماری که گرفتین طبق همون نسخه دارو بگیرین و عمل کنین! گوگل هیچ کجا علت پنالتی شدن رو ذکر نمیکنه و مطمئن باشین مخفی کردن یک کد ساده Html باعث جریمه شدن سایت نمیشه!
در مورد اینکه ایشون میخوان تگ h1 رو هیدن کنن کلا کار درستی نیست چون از ارزش تگ h1 که پر ارزش ترین تگ بین تگ های هدر هست دارن کم میکنن! ولی اگه مجبور باشن اینکارو بکنن باعث پنالتی شدنشون نمیشه! طراح قالب ممکنه تو خیلی از بخشای قالب حتی برای قشنگی بخواد کدیرو مخفی کنه و فرضا جوری برنامه بنویسه که با کلیک کردن روی 1 دکمه خاص اون متن ظاهر بشه! پس با این حساب تمام قالبایی که از این روش استفاده میکنن باید پنالتی بشن که این حرف درست نیست
ممنون از جواب کاملتون.

چیزی که بنده عرض کردم مطالبی هست که در همه سایت های سئو ایرانی و خارجی موجود است. کافیه جستجو کنید..
و به نظر من آدم نباید بی خود دنبال دردسر باشه..

در هر صورت بله به گفته شما سایت هایی هم هستن که این کار رو می کنند و پنالتی هم نمی شن...

Last edited:

lejeuner

Registered User
لایک‌ها
911
نظر باقی دوستان چیه؟ ما یا حسین کنیم و این تگ رو به صورت مخفی بذاریم؟

mr.hanzaleh

Registered User
لایک‌ها
361
فکر میکنم تو هر صفحه بیشتر از یک h1 نباید وجود داشته باشه.اگر غیر از اینه دوستان راهنمایی کنند

بالا