برگزیده های پرشین تولز

بوت نشدن هارد

faridnavabi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام. من یه لپ تاب دل دارم که روش ویندوز 7 نصب بود، ویندوزشو عوض کردم، تمام مراحل نصب رو انجام داد و ریستارت آخرو که انجام داد لوگوی دل رو خوند و بعدش روی یک صفحۀ سیاه با یک خط تیره چشمک زن سفید گیر کرد و دیگه از اون مرحله رد نمیشه. وارد تنظیمات بایوس میشه و از روی سیدی هم بوت میشه اما اصلا از روی هارد بوت نمشه و انگار که اصلا ویندوز یا هاردی نداره. مشکل چیه

ali2040

Registered User
لایک‌ها
193
سلام.ممکنه به دلیل دی وی دی بوت سیستم شما بوت اتوماتیک رو فقط از طریق دی وی دی قرار داده.شما بوت پیشفرض رو روی هارد قرار بده.اگر هارد مشکل داشت اصلا واسه نصب نمیرفت.ویندوزی که نصب کردید سالم هست؟؟

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
فلش متصل هست به لپ تاپ وقت روشن کردن ؟

faridnavabi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام.ممکنه به دلیل دی وی دی بوت سیستم شما بوت اتوماتیک رو فقط از طریق دی وی دی قرار داده.شما بوت پیشفرض رو روی هارد قرار بده.اگر هارد مشکل داشت اصلا واسه نصب نمیرفت.ویندوزی که نصب کردید سالم هست؟؟

آره ویندوز سالمه. روی 2 تا سیستم دیگه نصب کردم مشکلی نداره. با F12 بوت رو روی هارد هم قرار دادم اما بازم روی همون صفحۀ سیاه با خط تیرۀ سفید چشمک زن میمونه!!!

ali2040

Registered User
لایک‌ها
193
دوست عزیز مدل لپ تاپ رو لطف میکنید.اولین دفعه هست که ویندوزش رو عوض میکنید؟؟چون بعضی از لپ تاپای جدید فقط ویندوز 64 بیتی رو قبول میکنن چون خودم دیدم.شما 32بیت نصب کردی یا 64؟؟

faridnavabi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوست عزیز مدل لپ تاپ رو لطف میکنید.اولین دفعه هست که ویندوزش رو عوض میکنید؟؟چون بعضی از لپ تاپای جدید فقط ویندوز 64 بیتی رو قبول میکنن چون خودم دیدم.شما 32بیت نصب کردی یا 64؟؟

اولش ویندوز 32 روش نصب کردم بعدش ویندوز 64، اما هیچ فرقی نکرد
dell

ali2040

Registered User
لایک‌ها
193
میدونم Dell هست مدل دقیق لپ تاپ رو عرض کنید مثلا inspiron 5050.منظورم این بود.اینطوری کمک بیشتری میشه کرد.شما باتری و کابل برق اصلی رو از سیستم جدا کنید و دکمه روشن شدن دستگاه رو 45 ثانیه نگه دارید بعد باتری رو جا بزنید ممکنه درست بشه.

faridnavabi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
راستی این لپتاب اصلا باتری نداره در واقع خراب شده اما میتونم از یه مدل دیگه باتریشو در بیارم بزنم بهش. وقتی دکمه روشن دستگاه رو 45 ثانیه نگه داشتم بلافاصله باتری رو جا بزنم؟
راستیتش مدل دستگاه رو دقیق نمیدونم اما تقریبا مال 4-5 سال پیشه. dell insprion

ali2040

Registered User
لایک‌ها
193
اگر هم باتری نباشه نیازی نیست فقط شما 45 ثانیه نگه دار یعنی هیچ کابل برقی بهش وصل نباشه بعد روشن کن.

faridnavabi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مدل دقیق لپ تاپ و بگید. احتمال داره توی بایوس لپ تاپ ، تنظیمات مربوط به هارد تغییر کرده باشه.
میگم که مدل دقیقشو نمیدونم. به نطرت تنظیمات بایوس رو به حالت default برگردونم؟

بالا