برگزیده های پرشین تولز

نیاز به راهنمایی برای خرید یک دوربین خاص !

mobomas

Registered User
لایک‌ها
1,185
با درود
بنده برای یک پروژه نیاز به دوربینی دارم که بهترین لرزشگیر رو داشته باشه
سوژه عکاسی آسمان میباشد ولی دوربین نمیتونه ثابت قرار بگیره . چون از داخل هواپیما یا هلیکوپتر عکاسی میشه پس مطمئنا میلرزه

ارزانترین دوربینی که لرزشگیر خوبی داشته باشه چیست ؟
برای این معضل راهکار دیگری سراغ دارید ؟

سپاس

aliip4

Registered User
لایک‌ها
83
لرزشگیر به دوربین (منظورم بادی دوربین هست) ربطی نداره و این تکنولوژی درون لنز تعبیه میشه که هر کمپانی اسم خاصی برای این تکنولوژیشون دارن مثل کنون که IS هستش و نیکون که VR هستش..
پس بادی هرچی گرفتید هنگام انتخاب لنز به داشتن این قابلیت روی لنز توجه داشته باشید..(تقریبا تمامی لنزهای موجود این قابلیت رو دارند)
لرزشگیر تمام لنز ها هم تقریبا مشابه هم هستند وتفاوت زیادی ندارند بهترین راه عکاسی برای شما با سرعت شاتر بالاست..
تا حالا نشنیده بودم از داخل هلیکوپتر عکاسی نجوم و اسمان بکنند!!

mobomas

Registered User
لایک‌ها
1,185
لرزشگیر به دوربین (منظورم بادی دوربین هست) ربطی نداره و این تکنولوژی درون لنز تعبیه میشه که هر کمپانی اسم خاصی برای این تکنولوژیشون دارن مثل کنون که IS هستش و نیکون که VR هستش..
پس بادی هرچی گرفتید هنگام انتخاب لنز به داشتن این قابلیت روی لنز توجه داشته باشید..(تقریبا تمامی لنزهای موجود این قابلیت رو دارند)
لرزشگیر تمام لنز ها هم تقریبا مشابه هم هستند وتفاوت زیادی ندارند بهترین راه عکاسی برای شما با سرعت شاتر بالاست..

سپاس دوست عزیز
عکاسی نجوم ؟!
میخام از سطح ابرها عکس بگیرم

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
بهترین لرزشگیرها رو لنزهای سری L کنون و رینگ طلایی دارهای نیکون دارند
جدا از این محدوده ی ایزو خیلی مهمه.که بتونه سرعت کم رو جبران کنه و در کنارش بهتره دوربین مگاپیکسل بالایی نداشته باشه زیاد.چون خود این موضوع باعث میشه کمی نسبت به تکان حساس تر بشه (مثلا" d800e مناسب شما نیست با اون مگاپیکسل بالاش)
اول از همه باید بودجه رو مشخص کنید.کما این که من میتونم 1d-x کنون با لنز 17-40 رو پیشنهاد بدم و ممکنه به بودجه ی شما نخوره (همین دو قلم نزدیک به 20 میلیون پولشه)
هر چند بهتر بود تو بخش مشاوره ی خرید مطرح میکردید اما به هر حال بهترین راهنمایی رو میتونید تو فروم عکاسی جویا شید

rahmannnn

Registered User
لایک‌ها
116
دوربینهای SLT سونی و دوربینهای پنتاکس لرزشگیر داخلی یعنی در بدنه دارند و ارتباطی با لنز نداره
در راهنمایی به دوستمون همونطور که گفته شد بهترین راه سرعت شاتر بالاست که قطعا با سوژه ای که شما دارید امکان پذیره

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
دوست عزيز به نظر من اگه براي كار مهم ميخواين بايد حتما از هلي شات استفاده كنيد .
مشهد رو اطلاع ندارم ولي تهران يه نفر هست كارش خيلي خوبه تعريفش رو زياد شنيدم پلان آخر فيلم حوض نقاشي رو هم ايشون انجام داد .
0

فقط هزينش بالاست .

اگه ميخواين حتما خودتون مثلا از داخل هلیکوپتر عكاسي كنيد شديدا dslr هاي كانن رو توصيه ميكنم البته باز بستگي به بودجه شما داره .
يه فكر بهتر شما يه 5d mark 3 اجاره كنيد هزينش حدودا 100 الي 150 ت روزانه هست البته بدون لنز , لنز هم كه بايد نرمال و وايد استفاده كنيد .

mobomas

Registered User
لایک‌ها
1,185
با قیمت زیر 600 تومن میشه دوربین مناسبی معرفی کنید ؟
کرایه هم فکر خوبیه . چون یکروز بیشتر کار ندارم با دوربین
برای کرایه 5D خوبه ؟ گزینه دیگه که کار باهاش هم راحت تر باشه . چون تابحال با SLR عکاسی نکردم

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
با قیمت زیر 600 تومن میشه دوربین مناسبی معرفی کنید ؟
کرایه هم فکر خوبیه . چون یکروز بیشتر کار ندارم با دوربین
برای کرایه 5D خوبه ؟ گزینه دیگه که کار باهاش هم راحت تر باشه . چون تابحال با SLR عکاسی نکردم

زير 600 ت گذينه هاي زيادي براي خريد هست از كامپكتها تا سوپر زومها .
توصيه شديد ميكنم كه حتما كرايه كنيد بله 5 دي مارك تيري بهترين گذينه براي عكاسي و حتي فيلم سينمايي ساختن هست .

راستش من گيج شدم !
ميشه يكم دقيق تر بگيد ميخواين چيكار كنيد ؟!
يعني از داخل هواپيما ميخواين از ابرها عكس بگيريد ؟
از هليكوپتر ميخواين استفاده كنيد ؟
چوت بايد سرعت شاتر و ... رو به صورت منوئال وارد كنيد
چقدر عكسهايي كه ميگيريد براتون اهميت داره ؟ تفريحيه يا براي دانشگاه يا ...
لطفا يكم بيشتر توضيح بديد خوشحال ميشم راهنماييتون كنم .

mobomas

Registered User
لایک‌ها
1,185
زير 600 ت گذينه هاي زيادي براي خريد هست از كامپكتها تا سوپر زومها .
توصيه شديد ميكنم كه حتما كرايه كنيد بله 5 دي مارك تيري بهترين گذينه براي عكاسي و حتي فيلم سينمايي ساختن هست .

راستش من گيج شدم !
ميشه يكم دقيق تر بگيد ميخواين چيكار كنيد ؟!
يعني از داخل هواپيما ميخواين از ابرها عكس بگيريد ؟
از هليكوپتر ميخواين استفاده كنيد ؟
چوت بايد سرعت شاتر و ... رو به صورت منوئال وارد كنيد
چقدر عكسهايي كه ميگيريد براتون اهميت داره ؟ تفريحيه يا براي دانشگاه يا ...
لطفا يكم بيشتر توضيح بديد خوشحال ميشم راهنماييتون كنم .

چیز خاصی نیست دوست عزیز
میخام سوار یک هلیکوپتر یا هواپیما بشم (احتما زیاد هواپیما) و در روز از بالای سطح ابرها عکس بگیرم بیشتر تفریحیه ولی میخام عکسها رو تو جشنواره ای مسابقه ای چیزی شرکت بدم
هواپیما چون کوچیکه اندکی لرزش داره
برای همین نمیخام عکسها تار بیوفته
حالا موندم کامپکت یا شبه SLR بخرم یا برم 5D III کرایه کنم . قیمت کرایه نمیدونین چقدره ؟
سوال دیگه ای اگه هست بفرمایید پاسخ بدم
سپاس

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
متوجه شدم داداشي .

پس بايد با 5D III كه فول فريم هست عكس بگيريد فقط بايد قبلش يكم ياد بگيريد يا بزاريدش رو حالت اتوماتيك .
قيمتش رو عزيز شهر به شهر متفاوت ميگن الان اصفهان قيمتها خيلي بالاست چون الان جشنواره فيلم كودك هست اصفهان . آشنا داشته باشيد حدودا روزي 100 ت الي 250 ت ميدن + لنز

ميتونيد هم كامپكت بخريد كه كلا داشته باشيدش با 500 600 ت كامپكت عالي ميتونيد بخريد
بهتره يه سر به دي جي كالا بزنيد البته فقط براي بررسي دوربينها وگرنه قيمتها دي جي كالا خصوصا دوربين خليي بالاست حدودا 10 15 دصد گرون تر از جاهاي ديگست .
انتخاب كنيد و از سايت نورنگار بخريد يا خودتون سرچ بزنيد ببينيد كجا قيمتش مناسبه و معتبر تره .

سوپر زومها يا همون شبهه اس ال آر رو توصيه نميكنم چون قيمتشون بالاست كاراييش با كامپكت تفاوت چنداني نداره به قول معروف بيشتر ويترينيه !

بالا