برگزیده های پرشین تولز

"گیاهخواری" برای بدن خوب است یا نه؟

commment

Registered User
لایک‌ها
360
‌یک کارشناس تغذیه معتقد است، افرادی که به **** گیاهخواری مطلق روی می‌آورند، تنها مدت کمی می‌توانند این **** را حفظ کنند و به زودی بدن آنها با کمبود بسیاری از مواد مواجه می‌شود.
مریم شیرمستی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به انواع و طبقات مختلف **** گیاهخواری، اظهار کرد: برخی از افراد به گیاهخواری صرف روی می‌آورند و تمام مواد گیاهی را نیز خام مصرف می‌کنند.
وی با بیان اینکه این افراد معتقدند مصرف گیاهان پخته از ارزش غذایی آنها می‌کاهد، یادآوری کرد: این افراد از مصرف گوشت، تخم مرغ، لبنیات و حتی حبوبات هم پرهیز می‌کنند.
این کارشناس تغذیه ادامه داد: اگر افراد گیاهخوار مصرف حبوبات را در برنامه خود قرار دهند، حداقل بخش کمی از پروتئین مورد نیاز بدن آنها تامین می‌شود.
شیرمستی **** گیاهخواری صرف را برای بدن و سلامتی مضر دانست و تاکید کرد: افرادی که روی این **** هستند، نمی‌توانند **** خود را برای مدت طولانی نگه دارند، زیرا با کمبود موادی از جمله آهن، کلسیم، روی، پروتئین و ... مواجه خواهند شد.
وی گفت: **** گیاهخواری باید تحت نظر کارشناس و مشاور تغذیه باشد و به هیچ وجه برای زنان باردار و کودکان در سن رشد توصیه نمی‌ شود.
به گفته این کارشناس تغذیه، **** گیاهخواری می‌تواند تنها برای یک روز در هفته مفید باشد و به سم‌زدایی از بدن کمک کند.
شیرمستی خاطرنشان کرد: این **** باید شامل سبزیجات از جمله سبزی خوردن، کلم بروکلی، گوجه، هویج، کرفس، اسفاج و ... باشد.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از جوانه‌ها از جمله جوانه گندم و ماش، افزود: جوانه می‌تواند مقداری پروتئین برای بدن تامین کند.
شیرمستی، مصرف میوه، آب میوه های طبیعی و روغن زیتون را نیز در این نوع **** ضروری خواند.

IBraHiM.f

Registered User
لایک‌ها
699
اسید فولیک که برای تولید گلبول های قرمز لازم هست از گیاهان تامین میشه و کمبودش باعث کم خونی مگالوبلاستیک میشه.این فقط یکی از هزارن ماده مفید در گیاهان است.

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
‌یک کارشناس تغذیه معتقد است، افرادی که به **** گیاهخواری مطلق روی می‌آورند، تنها مدت کمی می‌توانند این **** را حفظ کنند و به زودی بدن آنها با کمبود بسیاری از مواد مواجه می‌شود.
مریم شیرمستی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به انواع و طبقات مختلف **** گیاهخواری، اظهار کرد: برخی از افراد به گیاهخواری صرف روی می‌آورند و تمام مواد گیاهی را نیز خام مصرف می‌کنند.
وی با بیان اینکه این افراد معتقدند مصرف گیاهان پخته از ارزش غذایی آنها می‌کاهد، یادآوری کرد: این افراد از مصرف گوشت، تخم مرغ، لبنیات و حتی حبوبات هم پرهیز می‌کنند.
این کارشناس تغذیه ادامه داد: اگر افراد گیاهخوار مصرف حبوبات را در برنامه خود قرار دهند، حداقل بخش کمی از پروتئین مورد نیاز بدن آنها تامین می‌شود.
شیرمستی **** گیاهخواری صرف را برای بدن و سلامتی مضر دانست و تاکید کرد: افرادی که روی این **** هستند، نمی‌توانند **** خود را برای مدت طولانی نگه دارند، زیرا با کمبود موادی از جمله آهن، کلسیم، روی، پروتئین و ... مواجه خواهند شد.
وی گفت: **** گیاهخواری باید تحت نظر کارشناس و مشاور تغذیه باشد و به هیچ وجه برای زنان باردار و کودکان در سن رشد توصیه نمی‌ شود.
به گفته این کارشناس تغذیه، **** گیاهخواری می‌تواند تنها برای یک روز در هفته مفید باشد و به سم‌زدایی از بدن کمک کند.
شیرمستی خاطرنشان کرد: این **** باید شامل سبزیجات از جمله سبزی خوردن، کلم بروکلی، گوجه، هویج، کرفس، اسفاج و ... باشد.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از جوانه‌ها از جمله جوانه گندم و ماش، افزود: جوانه می‌تواند مقداری پروتئین برای بدن تامین کند.
شیرمستی، مصرف میوه، آب میوه های طبیعی و روغن زیتون را نیز در این نوع **** ضروری خواند.
مردم خودشون تحقیق میکنن و گیاهخوار میشن و راضی هستن
با این دورغ ها کسی گول نمی خوره
این همه مردم کمبود آهن و اینا دارن همه گیاهخوار هستن ؟
این حرف های شما دیگه خریدار نداره

IBraHiM.f

Registered User
لایک‌ها
699
من اگر گوشت یا جگر نخورم جون ندارم راه برم.غذام کمه ولی باید هفته ای یکی دوبار گوشت بخورم حتما
جگر کثیف ترین عضو بدنه.سعی کنید حتما کامل آب پز کنید بخورید.

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
این که میگید گوشت نخورم جون ندارم همش تلقینه
اصلا صحت علمی نداره
مهم عادت کردنه که بدن شما به سمی بودن عادت کرده
یک ماه که تحمل کنی باورت نمیشه چقدر انرژی داری حتی با گیاهخواری

IBraHiM.f

Registered User
لایک‌ها
699
این که میگید گوشت نخورم جون ندارم همش تلقینه
اصلا صحت علمی نداره
مهم عادت کردنه که بدن شما به سمی بودن عادت کرده
یک ماه که تحمل کنی باورت نمیشه چقدر انرژی داری حتی با گیاهخواری
البته اینطور نیست دوست عزیز.گوشت سرشار از پروتئینه ولی گیاه همش سلولز هست که بدن انسان آنزیمی برای تجزیش نداره و تنها از بابت ویتامین ها و مواد معدنی و وجود فیبر که از سرطان روده جلوگیری میکنه مفید هست.در واقع گیاه انرژی به بدن انسان نمیرسونه.به همین دلیل هست که به ورزشکاران و کسائی که بدنسازی میرن تاکید میکنن گوشت قرمز و کباب زیاد بخورن.

ariya-123

Registered User
لایک‌ها
140
به این سادگیا نیست
من خیلی از آشناهام گیاه خوار هستن ولی فقط ماهانه خدا تومن خرج میکنن برنامه رژیمی میگیرن و کلی دیگه میدن برای تهیه سبزیجات مختلف
یه دوست آلمان دارم بهم میگه دکترای اینجا ( البته تعدادیشون ) به این نتیجه رسیدن که اگه اصولی باشه خوبه
صادق هدایت کتابی داره به اسم گیاه خواری این نشون میده چند سال از زمان خودش جلوتر بوده

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
البته اینطور نیست دوست عزیز.گوشت سرشار از پروتئینه ولی گیاه همش سلولز هست که بدن انسان آنزیمی برای تجزیش نداره و تنها از بابت ویتامین ها و مواد معدنی و وجود فیبر که از سرطان روده جلوگیری میکنه مفید هست.در واقع گیاه انرژی به بدن انسان نمیرسونه.به همین دلیل هست که به ورزشکاران و کسائی که بدنسازی میرن تاکید میکنن گوشت قرمز و کباب زیاد بخورن.
دوست عزیز قبل از اظهار نظری لطفا تحقیق کنید
این همه ورزشکار وگن داریم که هیچ مشکلی ندارن و خیلی هم مشهور هستن تو جهان کافیه سرچ کنید
اتفاقا گیاه خیلی بیشتر و بهتر انرژی می رسونه به بدن و همه چیز بدن را تامین میکنه
و از نظر انرژی تاکید میکنم گوشت نخوردن هیچ ربطی بهش نداره
بدن انسان واسه خوردن گوشت ساخته نشده و اتفاقا این گوشت هست که به سختی توسط بدن دفع میشه نه گیاهان !

black-black

Registered User
لایک‌ها
227
هرچیزی باید به اندازه خورده بشه.گوشتم هم همینطوره.وگرنه میشه افراط و تفریط.

گوشت هم بخورید منتها خیلی کم

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
هرچیزی باید به اندازه خورده بشه.گوشتم هم همینطوره.وگرنه میشه افراط و تفریط.

گوشت هم بخورید منتها خیلی کم
مثل اینه که بگید آلودگی هم هم بخورید اما کم
سم بخورید اما کم
دوست عزیز این افراط و تفریط واسه گوشت خواری وجود نداره
از نظر ما گیاهخوار ها البته
صلاح بدن خویش خودتون دانید

Sales@TAM

Registered User
لایک‌ها
207
حدودا 3 سال پیش به مدت کوتاهی گیاهخواری رو تجربه کردم...فکر کنم 3 4 ماه
تو این مدت واقعا احساس سبکی خاصی تو بدنم میکردم و جالب تر اینکه وضعیت پوستم خوب شده بود و تقریبا دیگه جوش هم نمیزدم... نمیدونم چطور توصیف کنم ولی انگار که بدنتون کلا فیلتر میشه و احساس سرزندگی میکنین!!!
هرچی که برای بدن لازمه باید میل بشه ولی به اندازه نیاز... خوردن گوشت %100 برای بدن ضروریه و به نظرم به اندازه استاندارد بخورید مشکلی پیش نمیاره... تو خیلی از خانواده ها خوردن سبزیجات کلا فراموش شده
ولی لامصب خوردن گوشت از هر نوع و هرمدل طبخی واقعا لذت بیشتری داره :D

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
اگه اينطوره انسان ميتونه كاغذ هم بخوره، پس بايد بگيم چون هضمش ميكنه براي كاغذ خوردن ساخته شده؟
من خودم يك سال گوشت نخوردم، نه براي اينكه گوشت بده يا ضرر داره، بخاطر اينكه ما آدمها اين حيوان هاي زبان بسته رو پرورش ميديم و بي رحمانه ميكشيمشون كه يه حالي كرده باشيم و كبابي زده باشيم به بدن...

توي اين يك سال هيچ كمي يا كمبود يا اتفاق عجيبي رخ نداد، آزمايش هم دادم خيلي نرمال بود همه چيز... تنها مشكلي كه داشتم اين بود كه هر ميهماني يا رستوراني كه ميرفتيم هزارتا داستان داشتيم با ميزبان يا منوهاي رستوران يا...
واقعا دردسر داره !

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
اگه اينطوره انسان ميتونه كاغذ هم بخوره، پس بايد بگيم چون هضمش ميكنه براي كاغذ خوردن ساخته شده؟
من خودم يك سال گوشت نخوردم، نه براي اينكه گوشت بده يا ضرر داره، بخاطر اينكه ما آدمها اين حيوان هاي زبان بسته رو پرورش ميديم و بي رحمانه ميكشيمشون كه يه حالي كرده باشيم و كبابي زده باشيم به بدن...

توي اين يك سال هيچ كمي يا كمبود يا اتفاق عجيبي رخ نداد، آزمايش هم دادم خيلي نرمال بود همه چيز... تنها مشكلي كه داشتم اين بود كه هر ميهماني يا رستوراني كه ميرفتيم هزارتا داستان داشتيم با ميزبان يا منوهاي رستوران يا...
واقعا دردسر داره !

سلام
نظر شما کاملا درسته در موردی که با خط قرمز مشخص کردم
بنده هم این دوران رو گذروندم که هی بحث میکردم با این و اون
ولی دیدم فایده که نداره هیچ باعث میشه اعصابم هم خورد بشه چون خیلی سخته کسی رو که خودش رو زده به خواب بیدار کرد
البته هنوز هم اگر شخصی علاقه به گیاهخواری داشته باشه و میل و شوق درونش ببینم سعی میکنم باهاش صحبت کنم
شما هم اگر علاقه داری راه خودت رو ادامه بده و هیچ توجهی به عده ای که اصلا اصل موضوع رو نمیفهمن نداشته باش
بالاخره گیاهخواری یه ایدئولوژی پشتش هست که هرکسی توان درکش رو نداره
جالبه این کارشناس تغذیه که نظر داده گفته 1 روز در هفته گیاهخوار باشید تا سموم بد دفع بشه...خودش هم میدونه این گوشت و سوسیس و کالباس و امثال اینها چیزی جز سم و جسد بیجان یه حیوان زبون بسته نیست

Last edited:

black-black

Registered User
لایک‌ها
227
همه دنبال تایتل هستن که خودشو نو از بقیه جدا بدونن باشه شما گیاهخوارها زورو.

گوشت باید خورده بشه منتها گوشت سالم که از صفر هم نژاد گوسفند خوب باشه هم غذای خوبی خورده باشه

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
من چندسالی هستش که گیاهخوارم هیچ مشکل از نظر سلامتی و اینا ندارم! ولی خوب اصولی هم داره همینطوری نیست همش سبزی آدم بخوره!

MehdiOmnia

Registered User
لایک‌ها
215
من کاری با خوب بودن و بدی ندارم
اما اگر بد بود هیچکدوم از پیامبران گوشت نمی خورد و حداقل یکی از ادیان موجود خوردن گوشت رو مجاز اعلام نمیکرد حتی خوده پیامبر اسلام هم گوشت می خوردند و این هم داریم که :
رسول الله صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :

سَيِّدُ طَعامِ أهلِ الدُّنيا وَالآخِرَةِ اللَّحمُ ، ثُمَّ الأَرُزُّ .

پيامبر خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :

مهتر همه خوراكى‏هاى ساكنان اين سراى و آن سراى ، گوشت و سپس برنج است .

عيون أخبار الرضا عليه‏السلام ، جلد 2 ، صفحه 35 ، حديث 79 عن أحمد بن عامر الطائي ،
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
الإمام الصادق عليه‏السلام :

اللَّحمُ يُنبِتُ اللَّحمَ ويَزيدُ فِي العَقلِ ، ومَن تَرَكَ أكلَهُ أيّاماً فَسَدَ عَقلُهُ .

امام صادق عليه‏السلام :

گوشت ، گوشت مى‏رويانَد و بر عقل مى‏افزايد؛ و هر كس آن را چند روز وا گذارد ، عقلش تباه شود.

طبّ الأئمّة لابني بسطام ، صفحه 139 ، بحار الأنوار ، جلد 66 ، صفحه 72 ، حديث 68 دانش نامه احاديث پزشكي : 1 / 248

MehdiOmnia

Registered User
لایک‌ها
215
نهی از نخوردن گوشت به مدّت چهل روز
*پیامبرخدا (ص): هر کس چهل روز گوشت نخورد، بدخوی می شود.گوشت بخورید؛چرا که بر شنوایی تان می افزاید.(الفردوس،ج3،ص627،ح5960عن الامام علی(ع) )

*پیامبر خدا(ص): بر شما باد خوردن گوشت؛ چرا که گوشت بدن آدم را می رویاند. هر کس چهل روز گوشت نخورد،بدخوی می شود.(بحار الانوار ،ج66،ص56،ح1و ص58،ح6)

black-black

Registered User
لایک‌ها
227
داداش بحثهای دینی رو وارد نکنید.من همش رو قبول دارم ولی ازونجایی که خیلی ها قبول ندارن وارد نشه بهتره.

بالا