برگزیده های پرشین تولز

همه چیز در مورد عطر و ادکلن و اسپری

yashgin128

Registered User
لایک‌ها
12
دوستان نظرتون درباره فارنهایت چیه؟

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
مورد علاقه ی من:
کرید اونتوس
بلد د چنل
آکوا د جیو جورجیو ارمانی
ماین پور هوم
لالیک مشکی
بلو فور من
کلینیک هپی

پ ن: ما همه باهم رفیقیم - ما
همه باهم رفیقیم

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
یه مردونه خنک معرفی می کنید؟

shahab1985

Registered User
لایک‌ها
178
من خودم تو کاره عطر هستم (امضامو ببین) :دی

لاگوست سفید ، دانهیل سبز ، آکوا بولگاری
عطرهای مورد علاقه منه
تقریبا همه عطرهای معروف هم تست کردم

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
دانهیل قهوه ایی
اکوا دی جیو
چامپیون داویدف
بلو دشانل
وود
عطرهایه مورد علاقه من هستن
البته الان عطر خععلی گرون شده ما هم رو به استفاده از عطرهای کپی اووردیم تا 80 درصد همون بو و رایحه و البته با ماندگاری کمتر

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
من یک عطر مردانه ارزان قیمت در حد 15 تا 20 هزارتومان میخوام، البته مدلهای دیگر که

زیر 50 هزار تومان هست هم معرفی کنید. از مدل و رایحه عطرها هم چیزی نمیدونم، و

اینطور بگم که اصلاً توی انتخاب عطر هیچ سلیقه ای ندارم. البته منظورم این نیست که بوها

رو از هم تشخیص نمیدم، بلکه منظورم این هست که نمیدونم چه مدلی انتخاب کنم که

پرطرفدار و معروف باشه.

توی خونممون هر اسپری و عطری که به دستم میرسه به خودم میزنم و میرم بیرون که

گاهی اوقات توی خیابون مردم بدجور نگاه میکنن، که احتمالاً به خاطر عطرهای مختلف

زنانه و مردانه اعضای خانواده هست که به خودم میزنم تا بوی لجن ندم :)

لطفاً یک مدلی معرفی کنید که مد روز باشه و بوی حشره کش نده و ماندگاری اون هم

خوب باشه، البته انتظار زیادی از ماندگاری عطر ندارم و همین که چند ساعت برای میهمانی

یا بیرون رفتن جواب بده و لک روی لباس نندازه کافیه.

Last edited:

mohamadeblis2

Registered User
لایک‌ها
145
مونت بلانک لجند
تراسادی اومو
واقعا عالین
البته دیگه اسانس می خریم با این وضع دلار اینا

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
دوستان نظرتون در خصوص بوی شکلات تافی چیه؟ دوست دارین بو شکلات تافی بدین؟

yas@

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بوی بد بدن و دهان ، هم آزار دهنده و هم خجالت آور است اما خوشبختانه ما می توانیم با رعایت چند نکته ساده همیشه خوشبو باشیم.

بوی بد بدن و دهان ، هم آزار دهنده و هم خجالت آور است اما خوشبختانه ما می توانیم با رعایت چند نکته ساده همیشه خوشبو باشیم.

دستورالعمل :
1 - حداقل هر روز یکبار ، مخصوصا" بعد از ورزش کردن ، دوش بگیرید و حتما" از صابون و شستشو دهنده بدن استفاده کنید . بهتر است موهای زائد زیر بغل خود را بتراشید تا از اجتماع باکتری های بدبو در لابه لای این موهای زائد جلوگیری کنید.

2 - بعد از حمام حتما" از خوشبو کننده ها و ضد عرقها استفاده کنید . ضد عرقها از عرق کردن جلوگیری می کنند و خوشبو کننده ها بوی بدن را می پوشانند. برخی از محصولات موجود در بازار هم خوشبو کننده و هم ضدعرق هستند و هر دو کار را بطور همزمان انجام می دهند ، بنابراین می توانید به جای خریدن دو محصول مجزا از یک محصول که هر دو خاصیت را دارد استفاده کنید.

3 - هر روز حداقل دوبار دندانهایتان را مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید تا دهانتان بوی بد نگیرد.

4 - مرتب لباسهایتان را بشوئید تا باکتریهایی که باعث بد بو شدن آنها می شوند از بین بروند.

5 - از خوردن غذاهایی که بو و طعم تندی دارند و یا در آنها ادویه جات تند به کار رفته است ، پرهیز کنید مثلا" از خوردن سیر و ادویه کاری خودداری کنید زیرا خوردن این نوع غذاها و ادویه های تند و بودار نه تنها باعث بد بو شدن دهان شما می شوند بلکه عرق شما را هم بدبوتر می کنند.
تذکر مهم :
1 - هرگز در استفاده از اسپری های خوشبو کننده و عطرها زیاده روی نکنید زیرا گاهی این کار باعث می شود که بوی بدن شما بدتر شود و علاوه بر این ، برخی از آدمها به عطر و بوی تند حساسیت دارند.

2 - استفاده از شامپوهای خوشبو نیز برای خوشبو کردن موها بسیار مفید هستند اما دقت کنید که این شامپوها برای موهای شما مناسب باشند و شما به بوی آنها حساسیت نداشته باشید.

3 - اسپری های پودری هم ، به خوشبو کردن بدن و جلوگیری از عرق خیلی کمک می کنند اما هنگامی که از لباسهای تیره رنگ استفاده می کنید از این نوع اسپری استفاده نکنید زیرا جای آنها روی لباس می ماند.

منبع: عطر و ادکلن

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
بیشتر عطر ها باعث حساسیت و پولیپ بینی میشن

M4hd1

Registered User
لایک‌ها
10
تستر چه فرقی میکنه با غیر تستر همون عطر؟کیفیتش مثلا.
بعضی جاها میفروشند.اصلش بر اینه که برای فروش نباشه دیگه نه؟

mamaliqqq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
حتما شما بارها هنگام خرید عطر به کلماتی مانند Eau De Perfume یا Eau De Toilette یا .. که روی جعبه یا شیشه عطر حک شده است بر خورد کرده اید.
اما این کلمات به چه معنا هستند ؟
عطرها ترکیبات شیمیایی با بوی خاص هستند .فرار بودن یک ترکیب شیمیایی باعث میشود که ما بتوانیم از طریق سیستم بویایی بوی انرا

استشمام کنیم. عطر ها ،ادوپرفیوم ها،ادوتویلت ها و ... همگی دارای این ترکیبات فرار و عصاره روغنی هستند .تنها تفاوت بین این ترکیبات

در میزان غلظت عصاره روغنی بکار رفته در ساخت عطر میباشد.هر قدر عصاره روغنی موجود در ساخت یک عطر بیشتر باشد
میزان پراکندگی و ماندگاری بوی ان بیشتر و قیمت ان نیز بالاتر است.

غلیظ ترین نوع عصاره پرفیوم (perfume) نام دارد، این ترکیب با غلظت بین 15 تا 40 درصد ماندگارترین و خالصترین نوع عطر میباشد
و میزان پراکندگی بوی فوق العاده ای دارد.البته این ترکیب جزو گرانترین نوع عطر ها بشمار میرود.

ادوپرفیوم (Eau De Perfume) (EDP) با غلضتی بین 7 تا 15 درصد در رده بعدی قرار دارد. این نوع عطر دارای ماندگاری و پراکندگی بوی خوب بوده
و به دلیل قیمت مناسب تر جزو متداول ترین عطر ها بشمار میرود.

ادوتویلت (ٍEau De Toilette)(EDT) با غلظتی در حدود 1 تا 6 درصد از بوی ملایمتری نسبت به ادوپرفیوم برخوردار است، ماندگاری چندان زیادی ندارد
شاید مجبور شوید در طول روز چندین بار از ان استفاده کنید.

ادوکلن (Eau de Cologne) نیز مانند ادوتویلت بوده و ماندگاری و پخش بوی مشابه با ان را دارد.
در رده بعدی افترشیو ها (after shave) قرار دارند که دارای میزان بسیار کمی عصاره روغنی میباشند.

منبع : www.SHIKMEN.com

abpak

Registered User
لایک‌ها
11
ادکلن های لاگست هم خوش بو هستن و هم موندگاری بالایی دارن
پیشنهاد میدم رنگ قرمز یا سبزش رو امتحان کنی

mamaliqqq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوستان میخواستم یه عطر زنونه و یه دونه مردونه از برند ورساچه که مناسب این فصل باشه رو پیشنهاد بدم، لطفا نظرتونو بگید:
ادکلن مردانه "ورساچه اروز " که بوش واقعا محشره، پخش بو خوب و ماندگاریشم خوبه.قیمتش هم خوبه .
اینم قیمت ،عکس و مشخصاتش :
versace eros

ادکلن زنانه "ورساچه کریستال نویر" بوش گرم و ملایم به سمت تلخ ، پخش بو خوب .ماندگاری هم خوب .قیمتشم خوبه.
اینم قیمت ،عکس و مشخصاتش:
versace crystal noir

.Samenta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
اگه میخاین یه عطر خوب بخرین همیشه از عطر فروشی های معتبر خریداری کنین که عطراشون بوی صابون ندن در مورد عطر های گرون قیمتم عرض کنم که اول تسترشو بخرین اگه خوشتون اومد بزرگشو بخرین وعطرو همیشه تو یخچال نگهداری کنین که طول عمرش بیشتر میشه و بوش تغییر نکنه ، واینکه فقط از یه عطر استفاده نکنین چون به بوش عادت میکنین بعد یه مدت بوش مثه تاید لباستون میشه ودر اخر من بهترین عطری که تا حالا استفاده کردم
ورساچی ، آزرا لایت

بالا