برگزیده های پرشین تولز

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
دیدم تشکر خشک و خالی فایده نداره
یعنی عکسه ارزشش بیشتر از اون دکمه تشکره
BIG LIKE !!
من نفهمیدم چیه جریان عکس . شما فهمیدی به منم بگو . اون خط سفید دور آدمه رو اصلا نفهمیدم چجوری افتاده نور فلاش از پشت همچین چیزی نمیندازه .

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
دوربین به نور حساسه.وقتی شما سرعت شاترت خیلی پایین باشه (مثلا" 30 ثانیه) دوربین فقط جاهایی رو که نور داره و یا خود نور رو ثبت میکنه.مثل عکاسی از رد ستاره ها.این جا برادرم ثابت ایستاده و من با چراغ قوه دورش یه خط کشیدم

click.laptop

Registered User
لایک‌ها
870
من نفهمیدم چیه جریان عکس . شما فهمیدی به منم بگو . اون خط سفید دور آدمه رو اصلا نفهمیدم چجوری افتاده نور فلاش از پشت همچین چیزی نمیندازه .
بعضی وقتا اون ایده عکس هست که از خود عکس مهم تره
شما یه ایده یاد میگیری باهاش کلی عکس جالب میندازی
و کسی که کمک میکنه یه ایده یاد بگیری بنظرم جای کلی تشکر داره...
توی یه اتاق تاریک سرعت شاتر رو ببر بالا، بعد با یه نور شبیه چراغ قوه هر چیزی که به زهنت میرسه رسم کن. بعدا میبینی چه عکسای جالبی از توش در میاد

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705
دوربین به نور حساسه.وقتی شما سرعت شاترت خیلی پایین باشه (مثلا" 30 ثانیه) دوربین فقط جاهایی رو که نور داره و یا خود نور رو ثبت میکنه.مثل عکاسی از رد ستاره ها.این جا برادرم ثابت ایستاده و من با چراغ قوه دورش یه خط کشیدم
جسارتا حسین جان شما پشت داداشتون ایستاده بودید دیگه درسته؟دوربین رو پایه بوده؟

armin_mohtasham

Registered User
لایک‌ها
161
عکس دخترم
دوربین کانن ۵۰۰

116caddb260cc84cc8eab1dd03cb8d51.jpg

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
جسارتا حسین جان شما پشت داداشتون ایستاده بودید دیگه درسته؟دوربین رو پایه بوده؟

عباث من پشت سرش رو به دوربین چراغ قوه رو دورش میکشدیم.دوربین هم حتما" باید روی یه جای ثابت باشه که خوب روی سه پایه بود

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
چند نمونه از اولی تجارب فکوس استکینگ با استفاده از برنامه Helicon Focus
final.JPG
800x600.jpg
14-10-02_233127_M=C1.jpg

پ ن: آقا ما از اونجایی که با آقای @click.laptop همسایه در اومدیم امروز قرار گذاشتیم با هم رفتیم اطراف خونمون عکاسی البته من دوربینم رو نبرده بودم خلاصه یه مقدار عکس گرفتیم اخرای کار داشتیم بر میگشتیم جلوی خونمون یه ماشین پلیس راهنمایی وایساده بود اومد گیر داده بهمون که چرا دارید تو خیابون عکاسی میکنید و از ساختمونای مردم عکس میگیرید این کار خلاف قانونه و این حرفا دیگه هر جور بود خودمون رو خلاص کردیم. کسی از دوستان تجربه مشاهی نداره اینایی که کار عکاسی خیابونی و اجتماعی میکنن مجوزی خاصی لازم دارن؟

Last edited:

mehrdad486

Registered User
لایک‌ها
711
چند نمونه از اولی تجارب فکوس استکینگ با استفاده از برنامه Helicon Focus
مشاهده پیوست 679325
مشاهده پیوست 679330
مشاهده پیوست 679333

پ ن: آقا ما از اونجایی که با آقای @click.laptop همسایه در اومدیم امروز قرار گذاشتیم با هم رفتیم اطراف خونمون عکاسی البته من دوربینم رو نبرده بودم خلاصه یه مقدار عکس گرفتیم اخرای کار داشتیم بر میگشتیم جلوی خونمون یه ماشین پلیس راهنمایی وایساده بود اومد گیر داده بهمون که چرا دارید تو خیابون عکاسی میکنید و از ساختمونای مردم عکس میگیرید این کار خلاف قانونه و این حرفا دیگه هر جور بود خودمون رو خلاص کردیم. کسی از دوستان تجربه مشاهی نداره اینایی که کار عکاسی خیابونی و اجتماعی میکنن مجوزی خاصی لازم دارن؟
سلام
بنده با دوربین موبایل تست میکردم پلیس گوشی رو از دستم گرفت ببینه از چی گرفتم..
در یک صورت به دوربین کار ندارن که شما کارت خبرنگاری شهری داشته باشید یا برای روزنامه یا مجله فعالیت کنید ... در غیر این صورت دوربین ببینید از نظر اینا جرمه!! هیچ جای دنیا هم به این شکل نیست حتی آمریکا میتونید از جلوی کاخ سفید عکس بگیرید بدون هیچ مشکلی... ولی اینجا تو خیابون یا حتی درب خونتون هم باشه میتونند بهتون کار داشته باشند... شما شانس آوردی رم دوربینت رو نگرفتند یکی از دوستان رمش رو گرفتند ازش... درب خونه خودمون هم به خودم گیر دادند که شانس رم نداشت دوربین دیدند نداره کاری نداشتند... در هر صورت مراقب باشد..
راستی آفرین عکسهات هم خیلی خوب شده ولی خواهشا نکشید این موجودات رو برای عکس گرفتن (اگر مرده بوده که هیچی)... مزه عکس به زنده بودن موجوده (کلی گفتم)... شما هم موفق باشید .

gulmish

Registered User
لایک‌ها
4,458

فک کنم این قبیل مشکلات حد اقل یکی دو بار برای هر عکاسی که در ضمینه ی اجتماعی فعالیت میکنه پیش اومده باشه. هر هنری مسایل و مشکلات خاص خودش رو به همراه داره ، که خوب عکاسی هم از این قاعده مثتثنی نیست . در مورد مجوز باید عرض کنم به دلیل پروسه ای طولانی که معمولا در گرفتن این نوع مجوز ها هست و عدم رسیدگی به هنر و هنرمند در اکثر شهرها معمولا کسی به صورت جدی پیگیر این قضیه نیست و فکر نمیکنم یک نفر برای چند تا عکس خودشو به مشقت پروسه ی اداری این قبیل مجوز ها بندازه. البته میشه این قبیل مشکلات رو به روش های لفضی حل کرد .ولی توصیه میشه در بعضی مکانها دوربین رو خاموش تو کیف نگه دارید تا اونو بیرون بیارید و براتون دردسر بشه .که خوب این مساله هم به مهارت و شناخت خودتون بر میگرده.
در مورد این نوع عکاسی کلا مردم به دلیل برخی احساسات، عقاید از این که یک نفر دوربین رو روی اونها قرار بده و شروع به عکاسی کنه زیاد استقبال نمیکنن که خوب ، کاریش هم نمیشه کرد.البته این دلیل بر این نمیشه که کلا بیخیال این قضیه بشید .عکاسی هم مصل بسیاری از هنر های دیگه نیاز به دانش خاص خودش داره .اینکه بتونید اول مردم رو بشناسیم بعد اونها رو وارد کادر دوربین خودمون کنیم کار ساده ای نیست .اینکه با ارزیابی ، افراد رو هر طور مایل هستیم در مقابل لنز دوربین خوودمون قرار بدیم هم همینطور.به نظرم تجربیات هر عکاس هست ، که در وحله اول در حدود توانایی های خود شخص قرار میگیره و بعدا به کمکش میاد .
--------------------------------------------------------------------------
برای اینکه پست خالی نباشه
عکسی لحظه ای از ورودی بازار وکیل:
DSC_0092.JPG

Last edited:

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
امروز دیگه خیلی حرصم گرفته بود. منم رفتم پشت بوم چند تا عکس از ساختمونشون گرفتم آخه خیلی زور داره که جلوی خونه خود ادم بهت گیر بدن اونم از طرف راهنمایی رانندگی تازه یه طرف راننده بیشتر نبود. امروز از عمد میرم تو خیابون عکس میگیرم ببینم چیکار میخواد بکنه.(البته امروز که جمعه است احتمالا نمیاد)
متاسفانه این ساختمون کاملا رو حیاط خونه ما اشراف داره امسال 2تومن ناقابل خرج کردیم که سایه بون درست کنیم که حیاطمون معلوم نباشه که هنوز یه مقدار معلومه.
DSC_09011.JPG
DSC_09021.JPG
DSC_09031.JPG

click.laptop

Registered User
لایک‌ها
870
امروز دیگه خیلی حرصم گرفته بود. منم رفتم پشت بوم چند تا عکس از ساختمونشون گرفتم آخه خیلی زور داره که جلوی خونه خود ادم بهت گیر بدن اونم از طرف راهنمایی رانندگی تازه یه طرف راننده بیشتر نبود....
بیخیال مصطفی، زیاد اهمیت نده. اولاً عکاسی ربطی به راهنمایی رانندگی نداره، طرف خواسته چیزی گفته باشه. دوماً کلانتری هم که بخواد گیر بده که حتماً میده ( کلاً کارشونه ) میشه با زبون پیچوند ( البته مه همشونو ). تجربه ثابت کرده خودتو گیر نندازی هزینه اش خیلی کمتره تا بخوای بی خودی برا خودت شر درست کنی. اونم شری که یه طرفش دوستان مسئول تولید آرامش و امنیت مردم! هستن.

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705
امسال که هنوز وقت نشده برم طبیعت برای عکاسی،البته الانم هنوز وقت عکاسی نشده،یه ماهه دیگه نیمه شمالی کشور میشه بهشت عکاسا :دی ،اینا تو آرشیو بودن مربوط به اوایل آبان پارسال

DSC01737.jpg
DSC01743.jpg

این هم مربوط میشه به اواخر آذر پارسال، HDR هست

DSC02496.jpg

بالا