برگزیده های پرشین تولز

سرطان ، شیمی درمانی و...

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
سلام
متاسفانه متوجه شدیم پدربزرگم دچار سرطان ریه شده !
اهل دود نبوده و نیست !
خیلی هم قبراق و سرحال !
حالا سوالام:
1- حالا که این اتفاق برای پدربزرگم افتاده پدرم و من و بقیه چکار کنیم که به این مریضی دچار نشیم؟( هیچ کدوم از خانواده اهل دود نیستن)
2- هزینه شیمی درمانی هر جلسه در بیمارستان دولتی و خصوصی به تفکیک چقدره؟
3- برای شیمی درمانی باید بستری بشه؟
4- عوارض به جز ریختن مو و.... چیه؟

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
سلام دوست عزیز
ضمن طلب شفای عاجل از درگاه باری تعالی واسه پدربزرگتون ، امکان نداره این بیماری از ایشون به اطرافیانش منتقل بشه
انشاالله که بیماری از نوع خوش خیم باشه و هرچه سریعتر پدربزرگتون سلامتی کاملشونو بدست بیارن

پ ن : من یک کاپیتان هستم - ما همه باهم رفیقیم - هر چیز که در جُستن آنی ، آنی

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
سلام دوست عزیز
ضمن طلب شفای عاجل از درگاه باری تعالی واسه پدربزرگتون ، امکان نداره این بیماری از ایشون به اطرافیانش منتقل بشه
انشاالله که بیماری از نوع خوش خیم باشه و هرچه سریعتر پدربزرگتون سلامتی کاملشونو بدست بیارن

پ ن : من یک کاپیتان هستم - ما همه باهم رفیقیم - هر چیز که در جُستن آنی ، آنی

نه منظورم این نبود که مسری باشه !
منظورم این بود که حالا که این اتفاق افتاده ، به صورت ارثی ما هم مستعد این ااتفاق باشیم !

secreter

Registered User
لایک‌ها
683
1.هرچند ماه یک چکاپ برو برای احتیاط
3.معمولا چند ساعت بستری میشه دارو شیمی درمانی رو میزنن بعد میاریدش خونه
4.عوارض بستگی به دوز و دارو و ژنتیک داره ولی مغز خودت و بیمار رو درگیر نکن ریزش مو هم بستگی داره ممکنه کامل بریزه ممکنه یکمش بریزه :general210:
سوال 2 رو نمیدانم

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
ممکنه . بلخره شما در معرض خطرید و بیش از بقیه احتمال ابتلا دارید
حتما چکاب کنید هر چن وخ یه بار و به همه چیز مشکوک باشید .

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
یکی از سوالات همیشگیم این بوده ، چکاب که میگن دقیقا چطوریه؟
خب مثلا همین ریه و کبد و کلیه و معده و روده و....
فقط آزامیش خون و ادرار میشه چکاب؟

Aranitar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اگر قبلا کسی توی فامیل دچار این نوع سرطان( یا انواع دیگه) شده برای اطمینان میتونید به متخصص ژنتیک مراجعه کنید و اون با شجره نامه و آزمایش میتونه کمکتون کنه...
واینم بگم که امکانش هست که این بیماری به صورت اسپورادیک( تک موردی) برای پدر بزرگتون ایجاد شده باشه و هیچ خطری شما یا هر کسی رو تهدید نکنه.. اما ممکنه که خانوادگی و یا ارثی باشه و....
در هر صورت اگر خیلی نگرانید حتما با متخصص ژنتیک مشورت کنید
و در رابطه با دود بگم که سیگار یک ریسک فاکتور برای سرطان هست و دلیلی نداره کسی که سیگاری نیست به این سرطان مبتلا نشه

Last edited:

mr_khodaei2011

Registered User
لایک‌ها
179
اقا یه سوال . کسی که شیمی درمانی کنه و موهاش بریزه بعدش موهاش باز در میاد یا نه ؟ بعد ریختن دیگه در نمیان ؟

drh4m3d

Registered User
لایک‌ها
429

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
بنده پسر عمه ام چند سال پیش بیماری خونی خاصی به نام هوچکین داشتند که نوعی سرطان لنفوما هست و الان خدا رو شکر سالم هستند و درمانشون هم تموم شده. از این جریان یه سری اطلاعات بنده نسیبم شده که اگه به کارشما بیاد قابلتون رو ندارد .
بیماری های خاص از جمله سرطان ، ESRD ( دیالیزی ها ) و ایدز شامل بیمه ی بیماری های خاص میشوند و کاملا رایگان در بیمارستان های دولتی تحت جلسه های درمانی قرار میگیرند.
سایر بیمارستان های خصوصی تعرفه های گرانی دارند برای مثال جلسه ای 400 تا 600 هزار تومان برای دیالیز . کموتراپی را در جریان نیستم ولی اگه در بیمارستان دولتی انجام دهید رایگان .
بستری نمیخواهد همونطور که دوستان گفتند . حدود 2-3 ساعت در یک صندلی شبیه یونیت های دندان پزشکی میشینند و سرم به دستشان وصل است . همین . پس از اتمام تزریق با یک بار چک علائم حیاتی بیمار به منزل میرود .
عوارض جنرال کموتراپی از جمله ریزش مو و تهوع و بی میلی غذا و کاهش وزن و ... معمولا با داروهای مکملی که تجویز میشود تا حدودی جبران میشوند.
برای بقیه خانواده اگه ژن مستعد را داشته باشید کاری عملا نمیتوانید انجام دهید فقط مطالعه ی عوامل هشدار دهنده ی سرطان ریه و توجه به اونها میتونه سرطان رو در استیج های 1 و 2 شناسایی کنه و با چند جلسه رادیوتراپی از اون راحت شد . البته جای نگرانی نیست جهش معمولا عامل بیشتر سرطان ها هست و انشالا ژن معیوب قابل به ارث رسیدنی در کار نیست. در افراد مسن معمولا همون جهش باعث این حوادث میشه .

drh4m3d

Registered User
لایک‌ها
429

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
وقتی این تاپیک رو زدم اصلا فکرش نمی کردم به این زودی این اتفاق بیفته.
ولی بعد اولین شیمی درمانی ، قلب پدر بزرگم به مشکل خورد و ریه هاش آب آورد و...
هفته پیش هم فوت کرد.
به خدا قسم یلی بود واسه خودش ، در این مدت کوتاه اون مرد سالم و سرحال زمین افتاد و فوت کرد ! اصلا باور کردنی نیست.
این پست هم فقط به خاطر این جمله است:
در اکثر مواقع شیمی درمانی کاری می کنه ، تو رو خدا حداقل مسن هایی که به این مرض دچار میشن رو با شیمی درمانی اذیت نکنید ف بزارید به زندگی طبیعیشون ادامه بدن. واقعا زجر آوره و بی فایده

عرفان 13

Registered User
لایک‌ها
3,494
وقتی این تاپیک رو زدم اصلا فکرش نمی کردم به این زودی این اتفاق بیفته.
ولی بعد اولین شیمی درمانی ، قلب پدر بزرگم به مشکل خورد و ریه هاش آب آورد و...
هفته پیش هم فوت کرد.
به خدا قسم یلی بود واسه خودش ، در این مدت کوتاه اون مرد سالم و سرحال زمین افتاد و فوت کرد ! اصلا باور کردنی نیست.
این پست هم فقط به خاطر این جمله است:
در اکثر مواقع شیمی درمانی کاری می کنه ، تو رو خدا حداقل مسن هایی که به این مرض دچار میشن رو با شیمی درمانی اذیت نکنید ف بزارید به زندگی طبیعیشون ادامه بدن. واقعا زجر آوره و بی فایده
تسلیت میگم
مادر من هم تو سن 43 سالگی به خاطر سرطان فوت کرد . منم برام قابل باور نبود که یه بیماری طی دو سال اونجوری عزیزترینم رو ازم گرفت .
شیمی درمانی و رادیوتراپی و .... این اصطلاحات واسم زجرآوره .... :general503::general503:

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
تسلیت میگم
مادر من هم تو سن 43 سالگی به خاطر سرطان فوت کرد . منم برام قابل باور نبود که یه بیماری طی دو سال اونجوری عزیزترینم رو ازم گرفت .
شیمی درمانی و رادیوتراپی و .... این اصطلاحات واسم زجرآوره .... :general503::general503:
من مرگ پدربزرگم خیلی برام سخت گذشت و همین الان هم زجر آوره وقتی بهش فکر می کنم. واقعا شما چی کشیدی.
خدا رحمتشون کنه.

amirusa

Registered User
لایک‌ها
3,175
Sent from my iPhone using Tapatalk

Last edited:
بالا